Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано14.05.10 09:43



Най-добре е ако е домашен прополиса, но не знам как точно се приготвя. На нас ни го даде една жена, която отглежда пчели и вече го беше приготвила. Но това беше еднократно. След това реших и и сега си купувам от аптеките готов - клеева тинктура. Между другото съвсем прилича на домашният. Пием го 3 пъти по 30 капки. Но четох, че е възможно и по 40 капки на прием. Реших да давам на съпруга ми прополиса, защото четох много за него. В някои от сайтовете дори пише че по- дългият му прием спирал разстежа на раковите клетки. В края на крайщата ако но помага за това, то той не вреди.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано17.05.10 12:26



Ани, консултирахме се и с други доктори и казаха,че е рано за резонанс сега. Ще го правим края на юни. Междудругото, можеш ли да ми пратиш линка, от който си чела за този мъж с глиобластом. И ние приемаме черен бъз /домашно приготвен/, Темодал, Саменто и др. Трябва да се справим някак си. Успех и на Вас.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: asya79]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано17.05.10 20:04



Здравей Ася,щом пие Темодал не се притеснявай.Този препарат ще се окаже доста добър и пречистен ,без странични действия.Моята дъщеря го пие вече 12 месеца,няма никакви странични ефекти.Другите неща които приемате също са добри.Желая успех.



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано18.05.10 09:56



Ася, Рени е много права за темодала. И аз като нея смятам, че темодала е добро откритие. Ние също близо година го пихме, но за съжаление сега ни го спряха. Така че сега продължаваме с другите "илачи".
Обещавам да намеря сайта за този човек и ще ти го изпратя.
Бори се!!! Ние всички сме с вас!!!!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор lily68 (мама)
Публикувано25.05.10 19:21



Здравейте момичета,да не би да са удължили приема на Темодала.Доколкото знам се правят максимум 10 курса,поне така ми беше казал онколога и нервохирурга.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: lily68]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 13:35



Постингът е на iliqn4e:

"Здравейте. Отново съм тук с въпроси към вас. Предварително благодаря на всички(не за пръв път съм тук при вас). Периодично влизам и чета,защото така си обещах преди 2 год. Сега за момента:от 5 г. баща ми има световъртеж и лекува вестибулит, от 2 г. загуби слуха на дясно ухо - от шип. Преди 3 седм. започна да забравя наименования, включ.букви - започнаха "Гинко" за остарели мозъчни клетки. Миналата седмица по наше настояване направиха скенер. Тумор с размери 60мм-40мм в ляво, оток на мозъка. Спешна операция на следващия ден.Успешна-освен тумора и киста-всичко е отстранено. Хистологията се забави-чакам понеделник. Според хирурга-злокачествен,от много време.Никакъв вестибулит,загуба на слух-в следствие на тумора. След хистологията-лъче или химио. Прочетох в справочника много. Говорите за суми, които ние не можем да си позволим. Татко е на 60г-пенсионер по болест-сърдечни проблеми. Има ли къде да се правят терапии по здравна каса? И още много въпроси,но знам....чакам хистологията още 2 дни, сякаш не мога...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 13:40



Постингът е на reni56:

"Здравей Илиянче, почти всички в този клуб са минали по този път, състояние на безизходица след като научат диагнозата, независимо какъв е тумора и къде е покализиран. От личен опит ти казвам, че ще ти трябват 2-3 месеца, за да можеш да се отърсиш от този кошмар и да започнеш да мислиш по-трезво и да взимаш адекватни решения. Не трябва да се отчайваш и да се предаваш, когато това се случи, трябва да има един член от семейството, който да се натовари с приемането на всякаква информация, след което да прецени какво трябва да се каже на болния и по какъв начин да му бъде поднесена тази информация.
Не е лесно!

Но ако искаш твоя татко да се справи, трябва да му помогнеш! Не трябва да показваш пред него, че се притесняваш или страхуваш, трябва да го обнадеждаваш и да му вдъхваш надежда, че има изход от тази ситуация.
Първото, което е много важно, е да изчакате хистологията. От това зависи какво ще предприемете по-нататък. Не се притеснявай за пари. В онкологията лъчелечението е безплатно. Там имат един доста добър апарат, който често се разваля, защото е доста натоварен, но скоро в новините съобщиха, че в ИСУЛ ще бъде монтиран нов линеен ускорител, който ще поеме голяма част от пациентите.
Илиянче, тук в клуба сме няколко души, които се борим с този проблем - мозъчен тумор - сигурна съм, че и те ще се включат със съвети. Щом излезе хистологията, пиши какъв е резултата, мисля, че ще можем да ти помогнем или поне да те упътим какво да предприемете.
Засега мога да ти пожелая да бъдеш много силна и търпелива! Приятна вечер! Чакам да пишеш пак!"

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 13:43



Постингът е на besraboten:

"Търсих търсих в нета, но при такива размери и то стар тумор, за по малко от два месеца никой не може да го излекува, освен с рязане. Хирурзите са си свършили работата идеално, но ако е злокачествен, очаквай евентуално разсейки, а и нека не забравяме за рецидив - нали не се знаят причините за тоя тумор, значи няма как да отстраниш причините. Какво обшто има тук лъчелечението? Как да се прицелят в нещо, дето не се вижда. Естествено, че ще правите химиотерапия. Цикъла ще завърши, като накрая метастазите, които се появят след химиото, ги борите с лъчи. Всъщност тогава и ще се изръсите яко за киберкнайфа, като по-добра алтернатива на нашите ускурители. Последните алтернативи, както винаги, са за жар и отровата от син скорпион, както и тибетските билки и газта. Една много важна задача, която стои пред теб, е да потърсиш в нета те на какво са алтернативи - на химиото или на лъчето."


ето и снимка:


El Chofer

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано30.05.10 14:06



Извинявай безработен,но този песимизъм ми се струва,че няма място тук в клуба.!
Не зная имаш ли някакво медицинско образование,но аз като човек занимаващ се 30години с медицина,ще ти кажа че:първо почти всички тумори на мозъка са злокачествени,но това не означава нищо.Има различни видове,които не винаги метастазират или рецидивират.Има и степени на малигненост /злокачественост/.Така,че докато не излезе хистологията нищо не се знае.Второ ,голяма част от тези тумори са лъчечуствителни,което означава,че се повлияват от лъчелечени.По твойте разсъждения означава,че само тумори които можеш да видиш са подходящи за лъчелечение,ами туморите на черен дроб,на бъбрек и въобще на всички вътрешни органи да не би да се виждат?
Трето не зная дали си запознат с химиолечението ,но в Европа от няколко години е разработен препарат за химиолечение,точно на мозъчни тумори,който препарат преминава кръвно-мозъчната бариера и безкрайно добре пречистен и не дава никакви странични действия.Моята дъщеря го пие вече 12 месеца.
При мозъчните тумори лъчелечението и химиотерапията започват паралелно.
Относно отровата от син скорпион и тибетските билки ще ти кажа,че са абсолютно съвместими с химиотерапията,дори тибетските билки ги препоръчват още при лъчелечението за по-бързо възстановяване на организма.
Така,че този песимизъм и негативизъм с който си зареден няма да помогне на никой,и моят съвет е ако можеш на някой да помогнеш му помогни ,а не го карай да изпада в още по-голямо отчаяние.
Ако аз нямаш вяра и надежда,сигурно щях да си сложа край на живота защото при мен става въпрос за най-милото нещо детето ми!
Илиянче не се отчайвай мила!Нека излезе хистологията и тогава вече нещата ще си дойдат на място.Желая приятен ден !

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано31.05.10 10:18



Излезе хистологията-глиобластом 4-та степен.Какви са шансовете ни?Моля пишете ми!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.