Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор ana8 (член)
Публикувано14.01.11 12:17



Елиния, а какви бяха при вас симптомите. То при всеки е различно, но все пак. Съпруга ми е много сънлив в момента. Говорих с Габровки, той ми каза че няма нищо притеснително, но аз съм чела че това е също симптом при моз. тумори и затова много се притеснявам.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано14.01.11 14:00



Зависи от мястото на тумора - какво притиска или блокира. При нас беше в преден челен дял - симптомите бяха като при депресивни състояния - унилост, главоболие, неадекватност. При други има сънливост - спят непрекъснато, при трети има припадъци, подобни на епилептичните. Зависи и от мозъчния оток - колко е голям и каква зона обхваща.
Дексаметазонът намалява мозъчния оток, който винаги го има , няма значение дали преди или след операция. Вие приемате ли дексаметазон? Ние въобще не сме го спирали тогава, около две години непрекъснато пиеше. Даже, сега не си спомням, дали и по време на ЛТ дозата не се увеличаваше.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор ana8 (член)
Публикувано14.01.11 14:15



И при нас тумора е в преден челен дял - ляв. Лекарите казват, че не се вижда оток. Не взимаме дексаметазон, но финлепсина не ни го спират, той е против припадъците. Габровски каза да го пием дълго време и да не го спираме, защото спирането му било много както той се изрази "сложно". Явно се презастраховат. Както казваш гледам съпруга ми през лупа и всяка промяна ме плаши.
Благодаря ти, че се включваш и ни помагаш с мнения и съвети, имаме голяма нужда от тях.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано14.01.11 20:18



Елиния и аз ти благодаря,че се включи.До момента не знаех,че има дексаметазон на таблетки.А и тези лекари-сливи имат в устата.Може ли никой,нищо да не ти казва?В Гърция го има-1.40 евро е една опаковка.Дали са го без рецепта.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано15.01.11 08:03



Уф, то и доста от колегите не знаят, че има таблетки, но Бусарски знае.
Само искам да добавя, че и при приемането на Темодал, и при Дексаметазон, трябва хепатопротектор - нещо, което пази черния дроб. Ние ползвахме Еssentiale, може и Карзил.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано15.01.11 10:20



И това не го знаех.Когато е на дексаметазон,даваме и ранитидин.Взема и Лиций,който чисти черния дроб,но ще вземем и Карзил.Организирах доставката на таблетите,до няколко дни ще ги имаме.Благодаря Елиниа!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.01.11 11:04



По мнение на лекари, Есенциале Форте е по-добър вариант - много по-пречистен и ефективен от Карсила.
Консултирайте се!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано15.01.11 19:11



Привет и от нас!Не писах дълго време, брат ми има ужасна диария от химиотерапията, обезводни се и бяхме на системи в болницата.Илиянче у нас има 5 блистера с дексаметазон,казах на снаха ми да ти ги даде.Говорих с онколога за добавки и лекарства, тоѝ каза да пием каквото искаме, но да чакаме резултат само от химиотерапията.Спряхме за сега дексаметазона,неврологично се пооправи залитането с ляв крак, ръката я движи частично.Сменят ни и схемата на епилептичните, ще заместим депакина с кепра/оказа се че депакина не само намалява левкоцитите, но след кръвно изледване се установи че няма терапевтичен ефект от него/.До скоро стискаите палци да овладеем диарията...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано15.01.11 19:19



Успех Мария и Благодаря!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.11 20:29



Мария, копирам от алтернативи няколко рецепти за силно разстройство. Погледни последните две рецепти.

"СИЛНО РАЗСТРОЙСТВО
При диария се пие само вода. Опитайте една от следните рецепти, ако вече не сте го направили :

1) 1 пакетче ванилия на прах, разтворена в малко вода – 3 пъти на ден.

2) Пиене на прясно изцеден лимонов сок.

3) 1 ч.л. оцет, 1 щипка сол, 1 ч. л. вода – пие се 3 пъти дневно.

4) 24-часовият глад /само на вода/, също помага. След това може да се захрани с оризова вода или вода, в която са били варени картофи /никакви мазнини!/, парче сухар. Спазвайте правилата на захранване след гладуване.

5) Лоперамид (имодиум) - при такава тежка диария препоръките са 4 мг начална доза и по 2 мг след всяко изхождане, но не повече от 16-18 мг за 24 ч. Ако тази дозировка е неефективна, трябва да се мисли за Октреотид 100-150 микрограма три пъти дневно подкожно и след постигане на контрол, може да се мине на дългодействащия му аналог, който се прави веднъж на 4 седмици. При всички случаи трябва да се изключи антибиотик – асоциирана диария!

6) Билката Червено поддъбиче. Много е ефикасна при стомашно разстройство.

7) "НО-ШПА", във вид на инжекция действа по-бързо, успокоява червото и намалява спазмите след 15-20 мин., а във вид на таблетки – по две през 1-2 часа докато отзвучат спазмите и позивите

8) Има още едно лекарство, което взимам в краен случай, то е специално за червото – SPAZMOMEN. Моето предложение е Октреотид (Сандостатин).

9) Кора от нар – безотказно лекарство срещу разстройство:
Кората от четвъртинка нар се вари като чай 200 мл вода около 2-3 мин. след завиране. Оставя се да поизстине и се пие – горчиво и стипчиво е, но пък действа безотказно. След около 30 мин. разстройството спира и газовете намаляват.

10) 2-3 листа от смокиня в 300 мл вода, завира и се пие като чай. Има светкавичен ефект. Изпробвано е. Рецептата е от билкар. "

Дано нещо помогне.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.