Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано16.10.10 10:10



Добро утро Илиянче!Веднага сядам да ти отговоря,не писах дълго тук защото след последния ЯМР, който показа че въпреки операцията, рецидива си стои и нараства,бях доста депресирана и стресната.На 14.10 бяхме при химиотерапевт,веднага ни спряха антибиотиците и започнахме Темодала, въпреки опасенията ни, понесе лекарството леко, даже повече позиви за повръщате,гадене,липса на апетит има сега,след приключване на курса.Но аз продължавам да търся начин да намалим размера на остатъчния тумор този път с Кибер нож,макар че от всичко което прочетох ми стана ясно, че за глиобластом не се прилага заради инфилтрацията на тумора в здравата тъкан.Жалко че в България не се прилага и химиотерапия с Авастин,който да спре възможността тумора да произвежда сам бързо кръвоносни съдове.От всичко прочетено стигнах до извода, че зеления чай и по-точно екстракт от зелен чай много помагат в тази насока.Пиши как е татко ти и го паздрави от нас!Желая приятна събота и неделя на вас и на всичко от форума!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано16.10.10 14:23



При татко всичко е наред,вчера приключи 3-та химия.Той пие зелен чай сутрин на гладно,но за екстракт нищо не знам.На таблетки ли е,от аптеките ли го вземате?Поздрави и на вас!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано16.10.10 16:34



Авастина е препарат за лечение на рак на дебелото черво и ректума

При вашият случай по-добре е да приема отрова от син скорпион,този препарат е специално за лечение на мозъчни тумори

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от reni56 на 16.10.10 16:35.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано16.10.10 18:35



Здравей, Мария. Къде прочете, че при глиобластом не се прилага кибер ножа. При моят син точно той блокира тумора. Нашият е астроцитом, но съпругът на Ася 79 е с глиобластом и също прилагаха кибер нож. Не зная обаче как е повлиял при тях, защото Ася пожела да прекасне всякакви контакти и не съм я чувала от доста време. Желая Ви успех.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано16.10.10 19:02



И аз четох за Авастина и никъде не се споменаваше за мозъчен тумор.Мария от къде е информацията за този препарат?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано17.10.10 22:09



Здравей Илиянче!Колкото повече чета на тема Глобластом във форуми и публикации,толкова повече се ядосвам на състоянието на здравната ни система.Оказва се, че Темодала не е единствената химиотерапия-от май 2009 Авастин е получил ускорено одобрение за лечение на пациенти с прогресиращо заболяване Глобластом от Американската агенция за храните и лекарствата,като терапевтичната му цел е забавяне на много високите нива на съдово ендотелния растежен фактор т.е.способността тумора да изгражда сам кръвоносни съдове,да се храни и да расте скоростно.Попаднах и на публикация, че съдържащия се в зеления чай епигалокатехин галат /досега е дал реални резултати при лечение на левкемия/ също може да доведе до намаляване на съдово ендотелния растежен фактор и да усили въздействието на Темодала,затова купихме екстракт от зелен чай,макар че не знам дали го приемаме в правилно количество.Четох, че в Гърция преди да се започне химиотерапия с Темодал, се изследвал някаъв ген, който показвал доколко е по-благоприятно да се започне с Темодал или Авастин.Благодарение на съвет от Д-р Сонам и на Рени от форума, сега ще се опитаме да намерим отрова от син скорпион.Всеки ден се моля да спрем растежа на тумора!Лека нощ и до скоро



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано17.10.10 22:46



Привет!Ведда, права си, че във всички сайтове за терапия с Кибер нож е включен и Глиобластома.Още преди 12 дни изпратих документи до клиниката в Киев/дават третиране на тумори до 7 см.и приемат медицинска документация и на български/, но до ден днешен отговор нямам.Сега подготвям и до клиниката в Истамбул, но превода на всичко на английски ме забави.За съжаление общоприетото мнение сред медицинските среди е, че тъй като резултатите от терапия с Кибер нож настъпват месеци след прилагането му,много от болните от този гаден тумор Глиобластом не доживяват до настъпване на тези резултати.Друго ме натъжава много, ние може да имаме блестящи хирурзи, невролози и т.н.,но много малко от тях се покриват с понятието Лекар.Лекар за мен е човека, който със своите знания,опит,дарба, че и обаяние ще застане на страната на Болния срещу Болестта!Повечето с които се сблъскахме до сега застанаха на страната на Тумора срещу брат ми,повдига ми се от всичките мнения които чух,че каквото то и да правим ,каквото и лечение да предприемем, с тази Диагноза изхода е само един...Затова всички тук сте ми по-близки и ценя мнението ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано18.10.10 10:11



Аз също съм чела за Авастин, в чуждестранните сайтове. Дори това, че е по-добър и от темодала. Въпроса е как може да се снабди човек с него. А за цената - просто не ми се мисли.
Мария ако все още нямаш кординати на жената, която доставя синият скорпион, пиши, да ти ги пратя. Рени е права за него. Можете да опитате. А това, че на брат ти му е зле след приема на темодал е нормално и при нас беше така, затова не се притеснявай. Може би темодала има някакво остатъчно действие. Все пак курса е през 23 дни. Не се предавайте, а от това което правиш за брат ти се вижда колко борбен човек си. Много е тежко когато лекарите вдигат рамене. Въпреки всичко има описани толкова случай на чудеса, необесними за медицината. Трябва да се борим, трябва да победим тази гад. Затова сме си толкова близки. Нека Господ бъде с всички нас.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано18.10.10 11:07



Привет, Мария! Съжалявам, че е трябвало да чуеш мрачните прогнози на лекарите. Едва ли ще се успокоиш, но и при нас беше същото. Всички повтаряха- нали си знаете диагнозата, нали знаете, че е на лошо място тумора, какво очаквате. Не го спестиха дори на сина ми, поне да бяха го казали само на мен. Но ние ще се борим, всички заедно, независимо от мрачните прогнози. Знае ли човек, може пък да оцелеем, напук на всичко.
Синът ми също пие ескозул /син скорпион/. Не зная дали помага, но надявам се не вреди, така че..... Желая много късмет на теб и брат ти.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано18.10.10 12:17



Нашите химиотерапевти се страхуват да приложат по-агресивно лечение и да експериментират-всичко се прави по приети стандарти.Току що прочетох, че има и друга схема за монотерапия с Темодал-21 дни прием и 7 дни почивка, и дава по-добри резултати при агресивни тумори, но естествено тук никой няма кой да го приложи, та камо ли да го финансира...Дано Господ бди над нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.