Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Buba67]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано01.10.10 22:46



Набавен е и Зофран/тук прочетох да го вземем половин или един час преди Темодала/, най-вече ме плаши комбинацията антибиотик-Темодал, другия вариант е да изчакаме още няколко дни и тогава да прекъснем антибиотика.Навсякъде в сайтовете чета-питайте вашия лекуващ лекар, но при здравната ни система кой е нашия лекуващ лекар-в онкото се регистрирахме, но не ни определиха лекар, хирурга не иска повече да се ангажира, убедих се че при такава тежка диагноза нито един ликар не иска да се ангажира, а най-често отношението на лекарите досега е обезнадеждаващо и унизително спрямо болния....



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.10.10 23:01



Здравей Мария,много е хубаво ,че възпалението отшумява и ,че вече имате Темодал.След като и микробиолог ви е казал,че можете да съчетаете Темодала с антибиотика не се бавете.Според мен схемата би трябвало да е следната:
Зофран- 2таблетки Х4мг
след половин час Темодала
след около един час лека храна
лекарството за кръвно и след това през някакви интервали другите неща които ако му идват в повече може да ги спре за петте дни през които ще пие Темодала.Нека да взема по две хапчета Зофран защото при това количество /400мг/Темодал едно хапче може да му е не достатъчно.Хубаво е през тези дни да пие повече течности и да приема по-лека храна която да не дразни стомаха.Хайде успех!Пиши всеки ден как се справяте!Стискам палци!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано02.10.10 12:36



Здравей Мария!Освен от микробиолог,потърсете мнение и от химиотерапевт,относно едновременният прием на Темодал и антибиотик.За Зофран ,Рени е права-задължително го вземайте.Татко също приема 400мг Темодал,с 8мл Зофран 1 час преди химията няма никакъв проблем.Час след Зофрана пие 200мл,след 3-4 часа другите 200мл Темодал.Аз съм на мнение,че добавките не трябва да ги спира.Ще ти оставя на лични тел. на химиотерапевт(отзивчива е),ако решиш да получиш още едно мнение.Радвам се,че възпалението отшумява.Поздрави на Светослав !И пиши,ние сме тук!

Редактирано от iliqn4e на 02.10.10 12:39.



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: iliqn4e]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано04.10.10 10:27



Явно при всеки е различно. Когато мъжа ми беше на темодал отказваше да пие добавките който му давах. Той също пиеше по 400 мг. Взимаше само финлепсина / той действа като депакина/. Така че ти прецени. Аз се успокоявах, че все пак 5 дни не са толкова дълго време. Но ако той понася добре темодала не виждам причина да ги спираш. При нас в началото от темодала му ставаше лошо, но ние взимахме само по 4 мг. зофран. После като поговорих с Рени, увеличих сама дозата на 8 мг. и нямаше проблем. Рени е права и за друго - повреме на тези 5 дни по-лека храна, да не е мазна. До колкото дали може да се дава с антибиотик, не знам. Все пак ние не сме лекари. Мога само да ти споделя как са били при нас нещата. Звънни поне на химиотерапевката, която ти препоръчва Илианчето. На листовката на самият темодал няма ли нещо описано. Аз отдавна я нямам и не си спомням какво точно пише, но ти провери.
Радвам се че възпалението отшумява. Пиши пак. Всички сме с вас.



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано04.10.10 22:06



Днес лекарите удължиха приема на антибиотик с още 5 дни, раната бавно се затваря и опасността от нова операция за смяна на костното ламбо се отдалечава, но послушах съветити ви и утре записахме час за преглед при химиотерапевт от Пловдив,наистина не става важни въпроси да ги задаваме по телефона, макар че съм много благодарна на Илиянчето за съдействието,все пак всеки лекар ще каже дайте епикризи и изследвания.Нямам търпение да почнем Темодала,тумора расте сега безпрепятствено и без лечение и като се замисля от това се сковавам от ужас, днес направихме ЯМР и утре вече ще имаме ориентир колко е пораснал врага...Лека вечер, до скоро и ние сме с вас!



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Maria Georgieva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.10.10 22:19



А имате ли предвид да се срещнете и с тибетския лекар?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: *jull**]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано05.10.10 10:37



Мария, това са добри новини. Непременно пиши какво е казал химиотерапевта за темодала. Успех.



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: *jull**]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано06.10.10 14:31



записахме си час за 14-ти и нямам търпение за тази среща



Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано06.10.10 17:23



Чакаме новини след 8 дни.До тогава пиши как действат антибиотиците.Поздрави!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано16.10.10 09:46



Мария,видях че си писала в темата за тибетския лечител.Кажи какво стана на 14.10 при химиотерапевта.Приемате ли Темодал?Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.