Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано16.09.10 12:14



Здравей Ана!Предписаха му доза 412мг/зависело от килограмите/, но искат да прилагат Темодала в болнична обстановка-онкото-Пловдив, когато пристигне лекарството/казаха да започнем да се обаждаме след 20дни/.Обаче ние имаме друг голям проблем от тази нощ-раната протече отново много, утре сутрин се връщаме в болницата.Дано му се размине пункцията...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано16.09.10 12:32



Много съжалявам за това. Възтановяването от тези операции е трудно, но всичко ще се оправи. Дано ако правят пункции да са по-леки. На нас ни ги правеше една много кадърна лекарка от Пирогов - д-р Лалева и мъжа ми ги понасяше добре. Но веднъж я замества друга - и просто не искам да си спомням. Не знам да ли освен пункция се прави нещо друго. Не се притеснявай брат ти ще се възтанови. А това че искат да дават темодала в болнична обстановка не е толкова лошо - поне някой ще го следи. Кагато ние бяхме на темодал просто си го взимахме и никой не ни следеше. Единствено искаха кръвни изследвания. пожелавам ви от сърце всичко да се оправи. Успех.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vesela63 (жена на ангел)
Публикувано17.09.10 15:02



Мария,точно 20 хапчета по 100мг имам.Ако наистина ще ги купувате,ще Ви ги дам на половин цена.Много пари ще Ви трябват напред, поврвай ми!И се въоръжете с търпение.Не отписвайте човека и по никакъв начин не му давайте да разбере, че положението е сериозно.Медецината напредва и дано се измисли ефикасно лечение на тази гадост!Целта е да се задържа положението, да се подтиска растежа.При нас от откриването на тумора до края минаха точно три години.Четох, че с такава диагноза хора проживяват и 5, и 10 години.Но ние нямахме късмет.Желая Ви кураж ,търпение и благополучно лечение!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vesela63]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано17.09.10 16:14



Мария,татко също е с глиобластом 4-та степен.Днес завърши вторият курс Темодал.И аз като теб приех много трудно тази диагноза-десеттонна преса се стовари върху мен.Но няма място за отчаяние.Много сложни операции са,възстановяването е трудно.Но ще го преодолеете.Искам да ти кажа,че баща ми се чувства добре в момента,грижи се сам за себе си,шофира и дори си позволява да работи по няколко часа на ден-стругар е.Бъдете силни и търпеливи!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано17.09.10 22:39



Привет Илиянче!Всяка свободна минута, която имам е да чета и разучавам тази страшна диагноза.Моя близка ми препоръча да изкараме курса на Норбеков и планирам да го направим с брат ми.Вие кога започнахте Темодала, трудно ли го понася татко ти.Изчетох твоя постинг на брат ми/той в момента не шофира/и доста живна, като разбра, че татко ти шофира и работи по-малко Благодаря ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано18.09.10 10:01



Здравей Мария,привет и на брат ти!Как се казва той?Щом и той чете,трябва да се поздравяваме.

Татко започна Темодала на 16.08.10,а втория курс на 13.09.При нас много се забавиха нещата с изписването.В Плевен трима химиотерапевти не пожелаха да го изпишат.Накрая намерихме терапевт във В.Търново,усложнихме процедурата,направихме временно жителство,(трябваше да бъде жител на града),сега пътува всеки месец до Търново.Трябваше да започнем по-рано,но срещнахме много трудности.Важното е ,че си тук,в този клуб.Постоянно питах какво трябва да направя и получавах адекватни отговори и съвети.Ако не бяха жените в клуба със сигурност да сме объкали нещата.Темодала го приема много добре.Терапевта не ни изписа нищо срещу повръщане,каза че можело и да има,но може и да няма странични действия.Но послушах Рени и даваме Зофран.Ако започне повръщане,няма как да се спре-няколко дни.Не ми се рискува,още повече че баща ми е с коктейл заболявания и пие и др. медикаменти за сърце,диабет и още др.Прочетете за Зофрана и моят съвет е да не започвате химията без покритие.Лек и усмихнат ден!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано24.09.10 11:27



Здравей Илиянче, привет и на смелия ти татко!Брат ми се казва Светослав и е на 46 години.Не можех да пиша тези дни, ние сме с усложнение и не можем да започнем с Темодала.Тъй като мястото, където оперираха втори път е облъчено при лъчетерапията, не може да зарастне костта, брат ми направи възпаление и се наду в главата.От днес започва антибиотици, дано да помогват защото иначе ще се прави пластика на главата и незарастващата кост ще се замени с изкуствена.Стискайте палци да овладеем положението!Лек ден желая!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано24.09.10 21:40



Здравей Мария!Важно е,че имате готовност с Темодала.След като овладеете възпалението, ще го започнете.С вас сме,стискаме палци да се оправи възможно най-бързо и да започнете лечението.Поздрави на Светослав!



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано01.10.10 20:59



Здравейте Илиянче,Рени,Ани и всички от този клуб!Ние отново се нуждаем от вашия опит и съвети.Накратко-набавихме Темодала за първия месец,но поради гнойна инфекция от 15 дни/както се установи стафилококус аурелус/,незатваряне на раната /хирурга даже каза, че костта не се храни и незараства/,вместо Темодал, брат ми пие антибиотик ципрофлоксацин,сменен сега с ципринол,от който почти изчезна гнойта и намаля оттока на лицето.Потърсихме доц.Куртева, но се оказа в отпуска,и потърсихме съвет от микробиолог, който даде мнение, че можем за започнем Темодала/особено ако е спешно/ мезависимо от антибиотика, освен това брат ми пие Депакин,хапчета за кръвно, тибетски билки,новомин,зелен чай на капсули.Още не можем да решим как и в какъв ред да съчетаем всички лекарства и добавки с Темодала,пишете ви как ги приемате вие.Благодарим ви и лека вечер



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Maria Georgieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.10.10 22:27



От изключителна важност е да не допуснете повръщане, защото няма да знаете какво количество от Темодала е останало в стомаха. В листовката пише на гладен стомах сутрин, час преди закуска. Всички останали лекарства и добавки давайте през половин час след Темодала.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.