Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за рак на дебелото черво?нови  
Автор lumixx (Любознателна)
Публикувано06.09.06 11:51



Преди седмица, след около двумесечна загуба на тегло, сухота в устата и диария и след направена фиброколонскопия (на 80-85 см от аналното отвърстие голяма 76 мм на 78 мм полипоидна формация, силно налобена, покрита с къслива и лесно кървяща при допир лигавица)му поставиха диагноза: Умеренодиференциран жлезист карцином (хистологичен резултат).
Той е на 76 години, но всички други изследвания са в норма. Направения скенер не потвърждава разсейки. Решихме да го оперираме и утре влиза в болница.
Въпроса ми е трябваше ли да търся още мнения на околози?
Ако някой има представа нека ми пише как ще протече операцията, какво ще ми е необходимо в болницата, защото ще вляза с него и трябва да съм подготвена, а никой нищо не ми казва.
Всичко по темата ще е от животоспасяващо значение за мен!



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: lumixx]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 08:19



Привет,при нас диагнозата е нискодиференциран аденокарцином на дебелото черво,поставена при операция за отстраняване на тумора.На баща ми му го откриха също с фиброколоноскопия, около 10см. беше образуванието.Извършена му е десностранна хемиколектомия-разбирай,от дясната страна му е изрязано почти половината черво.Очаквахме да е с анус-претер,но са преценили,че не трябва да се слага.Опериран е в Пловдив от проф.Учиков във ВМУ.Доста дълга операция беше,слава богу мина.Възстановява се около един месец и започна химиотерапия,която продължава и сега.
Вие си преценете дали да се консултирате с други лекари,но щом вече е поставена диагнозата...Лекарят,който прави на татко фиброколоноскопията беше категоричен без хистология,че е злокачествено е трябва бързо да се оперира.
За в болницата задължително трябва да го придружавате,за да го обслужвате след упойката и в следващите дни.
Ако с нещо мога да Ви бъда полезна,питайте ме.Желая Ви успех и късмет.Знайте,че операцията е само първата крачка.Оттам нататък има още много и дълъг път до постигане на резултати.Кураж!



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: gal55]  
Автор lumixx (Любознателна)
Публикувано07.09.06 21:20



Благодаря!
Операцията е в понеделник. Страх ме е, но цялото семейство сме решени да се борим. Ще ни оперира доктор Апостолов в Трета хирургия също в Пловдив. Надяваме се да не се наложи анус-претер, но самата операция ще покаже.
Нещо по-специално нужно ли е да носим - памперси, превръзки, спирт...знам ли какво?
Ще го придружаваме, знаем, че няма да бъде лесно!



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: lumixx]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 09:38



Здравей, пожелавам успех на операцията и кураж в борбата! Моята майка също е оперирана от рак на дебелото черво. Операцията беше по спешност и продължи доста дълго. Консултирайте се с хирурга какво трябва да донесете. След операцията майка ми имаше разранена лигавица в устната кухина и и давахме Стрепсилс с лидокаин за успокояване на болката и сухотата. Успех!



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: lumixx]  
АвторПpeживeли ro (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 14:10



Д-р Апостолов е чудесен лекар. За всичко онова, което е необходимо, ще имате време да реагирате...И в болницата , и наблизо има добре заредени аптеки . Сега се сещам само за подложки / чаршафчета за еднократна употреба /, които се слагат под дупето и предпазват спалното бельо, както и левкопласта Urgo syval, който е антиалергичен и не дразни кожата около раневото поле. Вие питайте, ще ви кажат. Независимо какво ще се установи на операцията и дали ще има анус претер или не, живота продължава. Желая ви успешна операция, бързо възстановяване и много спокойни и пълноценни дни след това.





Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: Пpeживeли ro]  
Автор lumixx (Любознателна)
Публикувано08.09.06 15:49



Благодаря на всички. Записвам си всеки ваш съвет, за да мога да реагирам според ситуацията.
В днешно време информацията е безценно нещо.



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: lumixx]  
Автор dionice (непознат )
Публикувано14.10.06 23:51



Zdraveite na vsi4ki koito se grijim za na6ite mili hora.Ba6tami go operiraha predi mesec i e s anys preter.6okut e goljam no trjabva da se borim.V na4aloto okolo stomata be6e mnogo podse4eno-napravo be6e yjas.Kypih edin crem koito go nari4at barieren na Coloplast.Tova e eleksir.Ni6to ne pomaga taka burzo.Samo 4e doktorite mi kazaha dokato ima nezarasnala rana ot dranajite himioterapia ne moja da zapo4ne.Njakoi znaeli ne6to takova?



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: dionice]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 11:16



Здравей, наистина шокът е голям, но най-важното е, че любимите ни хора са отново с нас. С всичко се свиква, а когато човек си създаде навици, вече някои неудобства не му се струват толкова страшни. И при нас химиотерапията не започна, докато раната не се затвори. Лошото беше, че в резултат от химиото майка ми започна да изхвърля вътрешните конци и продължава и до днес. Успех!



Тема Конците....нови [re: Ani]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.10.06 12:43



Ани, изхвърлянето на конците не са вследствие на химиотерапията


Става въпрос за индивидуалност на организма. Аз съм същата - не приемам никакви чужди тела в организма и всичко изхвърлям. Но аз предупредих лекаря преди операцията и са ме шили с другите конци, който се стопяват.
Но аз имам опита /още няколко операции по мен през годините/ и нямам операция, дори и апандесит, да не тече докато не изхвърли всички конци.
Спокойно, като излезе и последния, всичко ще се оправи, но в никакъв случай не е от химиотерапията

Нема начин да нема начин!

Тема Случвало ли се е на някой?нови [re: lumixx]  
АвторHивa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 16:40



Преди месец оперираха мъжа ми от рак на дебелото черво. Все още е с катетър. На два пъти му го сваляха. Първия път не задържаше урината, а втория - не можеше да уринира, просто нямаше позиви. Докторите казват, че ще премине това, но все още не е започнал химиотерапията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.