Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема липосарком  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 03:08



Моля за вашето съдействие.
На майка ми поставиха преди седмица диагноза липосърком на лакетна става.
Има наличие на множество метастази.Мнението на докторите е,че не могат да помогнат.Прогнозата им е да 2,3 месеца живот.
Решила съм.че ще опитаме да се борим за живота и.В крайна сметка само Господ може да определя какви са сроковете ни на Земята.
Ако някой е имал подобен проблем ще бъда изключително благодарна да сподели опита си.
Предварително благодаря!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.09 09:30



Здравей, имаш "късмет", че тук има човек с липосарком - другата модераторка, която може да ти даде пълна иформация.
Дотогава прочети темата за саркомите:

,
а също и тук:


Препоръчвам да продължиш да пишеш в някоя от тези теми, за да събираме информацията на едно място.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 12:28



Здравей Валерия. Къде поставиха диагнозата? Къде са разсейките? Кой е гледал материала /хистология/. Не може ли да се оперира ръката? Колко голям е тумора? Моят липосарком беше в коляното. Много рядък вид е този сарком и нямат голям опит лекарите. От 2005 година до сега "познавам" само 5 човека с тази диагноза. Дай малко повече информация за мама. Как се чувства тя? Има алтернативи, щом не предлагат нищо лекарите. Питай всичко, което те интересува.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.08.09 12:33.



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 14:46



Здравей Буба,
Благодаря ти за бързия отговор.
При нас се получи лошо стечение на обстоятелствата и поредица от лекарски грешки.
Преди 2 години др Запрянов от Военна болница оперира за първи път с категоричното мненние,че това е лесна работа и става въпрос за липом.Явно не го е почистил добре и от тогава има две последващи операции с рецидиви в Правителствена болница.Хистолозите ни говореха обаче за инвазивна фасциаза или т.нар.псевдосарком.Ръката и отече жестоко от нов рецидив и лимфоедем.Вече започнаха да говорят за ампутация,когато в задната част на врата и се появи топче.Биопсията показа метастаза от липосарком.Последващ скенер показва метастази в бял дроб,черен дроб и прешлени.
Тя в момента има силни болки в кръста и ръката.Задържа вода и има отоци в корем и крака.
В момента започнахме с ударни дози безалкохолен Натанал.Също така приема по шишенце Антималигноцит и хомеопатичното Меркуриус.Като медикаменти пие обезболяващи,трансметил и дехидратин.
На 17,08 смятаме да опитаме и с ваксините БЦЖ.
Приемам всякакви съвети.Както виждате в момента съм доста объркана.
Още веднъж благодаря!,
Сила и здраве на всички Ви!



Тема Re: липосарком [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 15:25



Какво казват за ръката, има ли някакъв шанс да я оперират макар и ампутация? Може да приложите прием на газ. При един от случаите спря растежа на туморите. Второто предложение е отрова от син скорпион. Предлагат я безплатно в Хавана Куба - срещу преведена епикриза. Помага, ако не е правена химиотерапия. Третият вариант е котешка стъпка, но положението и май няма да го позволи.
Лимфната и система е запушена и трудно работи. Оттам са всички отоци, освен от притискането на тумори. Правихте ли сцинтиграфия на костите? Може болките в кръста да са от костна метастаза. Натанала и Антималигноцита ще се опитат да помогнат на имунната и система да се справи, но мисля, че трябват радикални мерки. Това, което ти предлагам на първо време е да започнете газ от една капка сутрин, като увеличавате с две всеки ден. Слагам ти линк за лечението с газ. И няма страшно, защото я пия от 2005 година. Освен да прочисти лимфната система, газта помага и при белодробните разсейки.

вътре е и рецептата как да я филтрираш.

Никога не се доверявайте само на един лекар! Много малко са хората, които ще се изправят и ще кажат 'медицината беше до тук', търсете алтернативи. За съжаление за липосаркома медицинските стандарти в България не предлагат никакво лечение освен скалпела.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосарком [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 15:49



Отново благодаря Буба,
Лекарите смятат,че няма смисъл от ампутация,тъй като нещата са напреднали.
Може ли газ да се прилага при чернодробна недостатъчност?
Как е възможно да се намери отровата от син скорпион от Хавана?Ако някой е отъпкал тази пътека бих била благадарна за съвет.
Също така,ако някой с липосарком е опитал вксините на спартак Хаджиев,бих се радвала да ми пише дали ли са някакъв резултат.
Сили и здраве!



Тема Re: липосарком [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 16:06



При проблеми с черния дроб не се прилага газ /аз имам малко различно мнение/, но решенията ще си ги вземете вие. За отровата от син скорпион - миналата седмица получиха 4 човека лекарството. Поръча го жена от Ямбол, чрез позната от Канада. Само от там се лети до Куба. От щатите не става. Като са разделили разноските за път на 4, средно по 350 лева се е паднало на човек. Слагам линк да прочетеш.



ЕДва ли ще ти отговори някой за Спартак Хаджиев, не за друго просто малко хора с тази диагноза пишат. Писа една жена с рецидив, mamaioni - ще оперира края на август, но при нея туморът и рецидива са в надбъбречната жлеза. ДАно всичко мине добре.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосарком [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 16:40



Благодаря Буба,
Смятам да потърся начин за набавяне на отровата от синия скорпион.
Бих се радвала да чуя и твоето лично мнение за газта при проблеми с черен дроб.Наясно съм,че отговорността е лична.Просто понякога поговорката"Не питай старило а питай патило!"важи с пълна сила без това да натоварва с каквато и да е отговорност човека изказал становище.
Ще ви държа в течение какво се случва с нас и ще продължавам да моля за съвет!
Сила и здраве!



Тема Re: липосарком [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 22:47



Докато поръчаш и получиш отровата от синия скорпион опитай с газ. Както ти писах по-горе започнете само с 1 капка сутрин и постепенно увеличавайте. Разбира се мама трябва да е съгласна и да вярва, че помага. Знам, че газ и болен черен дроб са две изключващи се понятия за повечето хора. За мен помага и бих я приложила внимателно. Даже можеш да опиташ да слагаш компрес от газ на топчето на врата. Освен газта приложете хранителен режим. Методът на Будвиг или Ласкин. Слагам линк с информация. И друго да питам, как е се чувства мама? Прилага ли всичко, което я карате или не? Не трябва да допускате да се предава.





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.08.09 22:47.



Тема Re: липосарком [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано10.08.09 13:44



Здравей Буба,
Благодаря за отговора.
Майка ми духом се чуства добре.С нагласа да се бори е.Аз не съм и казала докрай как стоят нещата.Проблемът е,че тя е достатъчно интелигентна и със сигурност се досеща.Пие всичко,което и давам.Най вероятно ще включим и газта.Единственото,което ме притеснява е,че тя от 10 години е с диагностицирана автоимунна чернодробна цироза.Преди две години направи една профилактична серия с антималигноцит.От тогава чернодробните и показатели са много добри.Иска ми се да вярвам,че и с това ще се преборим.
В момента проучвам и как стоят нещата с директно инжектиране на котешка стъпка или антималигноцит в тумора.Ако имаш информация дали някой е правил подобно нещо пиши моля те.
Иначе,какго писах в първия си пост зная,че Господ решава докога сме тук.
Преди година загубих баща си на 59г.Той се излекува от ужасна болест с много хъс и борба за живот и след това почина от злополука.Ние ще правим,каквото трябва а в крайна сметка ще стане каквото е писано.
Желая ти хубав ден!
На всички сили и здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.