Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема липосарком  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 03:08



Моля за вашето съдействие.
На майка ми поставиха преди седмица диагноза липосърком на лакетна става.
Има наличие на множество метастази.Мнението на докторите е,че не могат да помогнат.Прогнозата им е да 2,3 месеца живот.
Решила съм.че ще опитаме да се борим за живота и.В крайна сметка само Господ може да определя какви са сроковете ни на Земята.
Ако някой е имал подобен проблем ще бъда изключително благодарна да сподели опита си.
Предварително благодаря!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.08.09 09:30



Здравей, имаш "късмет", че тук има човек с липосарком - другата модераторка, която може да ти даде пълна иформация.
Дотогава прочети темата за саркомите:

,
а също и тук:


Препоръчвам да продължиш да пишеш в някоя от тези теми, за да събираме информацията на едно място.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 12:28



Здравей Валерия. Къде поставиха диагнозата? Къде са разсейките? Кой е гледал материала /хистология/. Не може ли да се оперира ръката? Колко голям е тумора? Моят липосарком беше в коляното. Много рядък вид е този сарком и нямат голям опит лекарите. От 2005 година до сега "познавам" само 5 човека с тази диагноза. Дай малко повече информация за мама. Как се чувства тя? Има алтернативи, щом не предлагат нищо лекарите. Питай всичко, което те интересува.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.08.09 12:33.



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 14:46



Здравей Буба,
Благодаря ти за бързия отговор.
При нас се получи лошо стечение на обстоятелствата и поредица от лекарски грешки.
Преди 2 години др Запрянов от Военна болница оперира за първи път с категоричното мненние,че това е лесна работа и става въпрос за липом.Явно не го е почистил добре и от тогава има две последващи операции с рецидиви в Правителствена болница.Хистолозите ни говореха обаче за инвазивна фасциаза или т.нар.псевдосарком.Ръката и отече жестоко от нов рецидив и лимфоедем.Вече започнаха да говорят за ампутация,когато в задната част на врата и се появи топче.Биопсията показа метастаза от липосарком.Последващ скенер показва метастази в бял дроб,черен дроб и прешлени.
Тя в момента има силни болки в кръста и ръката.Задържа вода и има отоци в корем и крака.
В момента започнахме с ударни дози безалкохолен Натанал.Също така приема по шишенце Антималигноцит и хомеопатичното Меркуриус.Като медикаменти пие обезболяващи,трансметил и дехидратин.
На 17,08 смятаме да опитаме и с ваксините БЦЖ.
Приемам всякакви съвети.Както виждате в момента съм доста объркана.
Още веднъж благодаря!,
Сила и здраве на всички Ви!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 15:25



Какво казват за ръката, има ли някакъв шанс да я оперират макар и ампутация? Може да приложите прием на газ. При един от случаите спря растежа на туморите. Второто предложение е отрова от син скорпион. Предлагат я безплатно в Хавана Куба - срещу преведена епикриза. Помага, ако не е правена химиотерапия. Третият вариант е котешка стъпка, но положението и май няма да го позволи.
Лимфната и система е запушена и трудно работи. Оттам са всички отоци, освен от притискането на тумори. Правихте ли сцинтиграфия на костите? Може болките в кръста да са от костна метастаза. Натанала и Антималигноцита ще се опитат да помогнат на имунната и система да се справи, но мисля, че трябват радикални мерки. Това, което ти предлагам на първо време е да започнете газ от една капка сутрин, като увеличавате с две всеки ден. Слагам ти линк за лечението с газ. И няма страшно, защото я пия от 2005 година. Освен да прочисти лимфната система, газта помага и при белодробните разсейки.

вътре е и рецептата как да я филтрираш.

Никога не се доверявайте само на един лекар! Много малко са хората, които ще се изправят и ще кажат 'медицината беше до тук', търсете алтернативи. За съжаление за липосаркома медицинските стандарти в България не предлагат никакво лечение освен скалпела.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 15:49



Отново благодаря Буба,
Лекарите смятат,че няма смисъл от ампутация,тъй като нещата са напреднали.
Може ли газ да се прилага при чернодробна недостатъчност?
Как е възможно да се намери отровата от син скорпион от Хавана?Ако някой е отъпкал тази пътека бих била благадарна за съвет.
Също така,ако някой с липосарком е опитал вксините на спартак Хаджиев,бих се радвала да ми пише дали ли са някакъв резултат.
Сили и здраве!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 16:06



При проблеми с черния дроб не се прилага газ /аз имам малко различно мнение/, но решенията ще си ги вземете вие. За отровата от син скорпион - миналата седмица получиха 4 човека лекарството. Поръча го жена от Ямбол, чрез позната от Канада. Само от там се лети до Куба. От щатите не става. Като са разделили разноските за път на 4, средно по 350 лева се е паднало на човек. Слагам линк да прочетеш.



ЕДва ли ще ти отговори някой за Спартак Хаджиев, не за друго просто малко хора с тази диагноза пишат. Писа една жена с рецидив, mamaioni - ще оперира края на август, но при нея туморът и рецидива са в надбъбречната жлеза. ДАно всичко мине добре.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.09 16:40



Благодаря Буба,
Смятам да потърся начин за набавяне на отровата от синия скорпион.
Бих се радвала да чуя и твоето лично мнение за газта при проблеми с черен дроб.Наясно съм,че отговорността е лична.Просто понякога поговорката"Не питай старило а питай патило!"важи с пълна сила без това да натоварва с каквато и да е отговорност човека изказал становище.
Ще ви държа в течение какво се случва с нас и ще продължавам да моля за съвет!
Сила и здраве!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.09 22:47



Докато поръчаш и получиш отровата от синия скорпион опитай с газ. Както ти писах по-горе започнете само с 1 капка сутрин и постепенно увеличавайте. Разбира се мама трябва да е съгласна и да вярва, че помага. Знам, че газ и болен черен дроб са две изключващи се понятия за повечето хора. За мен помага и бих я приложила внимателно. Даже можеш да опиташ да слагаш компрес от газ на топчето на врата. Освен газта приложете хранителен режим. Методът на Будвиг или Ласкин. Слагам линк с информация. И друго да питам, как е се чувства мама? Прилага ли всичко, което я карате или не? Не трябва да допускате да се предава.





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.08.09 22:47.



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано10.08.09 13:44



Здравей Буба,
Благодаря за отговора.
Майка ми духом се чуства добре.С нагласа да се бори е.Аз не съм и казала докрай как стоят нещата.Проблемът е,че тя е достатъчно интелигентна и със сигурност се досеща.Пие всичко,което и давам.Най вероятно ще включим и газта.Единственото,което ме притеснява е,че тя от 10 години е с диагностицирана автоимунна чернодробна цироза.Преди две години направи една профилактична серия с антималигноцит.От тогава чернодробните и показатели са много добри.Иска ми се да вярвам,че и с това ще се преборим.
В момента проучвам и как стоят нещата с директно инжектиране на котешка стъпка или антималигноцит в тумора.Ако имаш информация дали някой е правил подобно нещо пиши моля те.
Иначе,какго писах в първия си пост зная,че Господ решава докога сме тук.
Преди година загубих баща си на 59г.Той се излекува от ужасна болест с много хъс и борба за живот и след това почина от злополука.Ние ще правим,каквото трябва а в крайна сметка ще стане каквото е писано.
Желая ти хубав ден!
На всички сили и здраве!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано10.08.09 19:44



Мила ,какви обезболяващи пие майка ти за болките в костите.Съпругът ми е с болки в таза и рамото,но почти нищо от това,което казват не му помага.



Тема Re: липосаркомнови [re: tininita]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано10.08.09 20:13



Пие трамал и обикновен аналгин.Обезболяването е частично.Оказа се обаче,че те и помагат повече от морфина,така,че всичко е индивидуално и не зависи от силата на лекарството



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано10.08.09 22:06



В момента съпруга ми пие DHC ,но ми се струва,че дори когато е в комбинация с аналгин,не помага.Ще се върнем отново на трамал+ аналгин-дозата му бе 400 мг и 4 аналгина.Болката го обездвижва и отчасти помага изстудяване на мястото.А вие какъв морфин опитахте-на таблетки или ампули или някаква друга разновидност ?Иначе по схемата следва оксиконтин .



Тема Re: липосаркомнови [re: tininita]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано10.08.09 23:26



В болницата опитаха вечер с инжекции морфин.При нея нямаше ефект.



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 20:17



Днес ходих да купя за майка ми следващите дози Натанал и получих информация,която може да е полезна за някого тук.
Обясниха ми,че жена,която е имала подкожен сарком/можела е да го напипа/ е налагала мястото с компреси от алкохолен Натанал.Това доста спомогнало разграждането на образуванието.
Също така ми препоръчаха за по-тежки случаи,какъвто е нашия максималната доза от 3 шишенца на ден,което да продължи минимум няколко месеца.
Майка ми пие Натанала в такова количество от една седмица.За сега не мога да говоря за съществено подобрение.Само тена на лицето се поизбистри,което вярвам,че е първия признак за подобрение.
Успех и сили на всички!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано13.08.09 10:48



Три шишенца не са ли много?Аз го пиех година и половина три пъти по три супени лъжици.Определено има ефекст,но това количество ми се струва много.Защо не попитате пак в аптеката за дазата?



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.09 11:06



Не се съмнявам в действието на Натанала, чиято активна съставка е екстракт от чесън.
В народната медицина има рецепти за такива подкожни образувания именно с чесън.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: iliana.k]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 13:27



Аз го купувам от офиса в Бели брези.Там ми обясниха,че при тежки случаи дозата е три шишенца на ден.За сега няма някакви неприятни симптоми от количеството.Ще наблюдавам и ще пиша за резултат.



Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 13:31



Благодаря Джул!Всяко потвърждение,че нещата,които правя са правилни увеличава надеждата ми по мъничко.



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано13.08.09 13:56



На рака колко ми помогна Натанала ще се види в бъдеще,но на показалеца на дясната ми кърка си отглеждах кокоши трън над 8 години и гадината не се повлияваше от нищо.След Натанала изчезна и до този момент не се е показал





Тема Re: липосаркомнови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.09 17:59



След колко дози и време ти изчеза кокошият трън?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано13.08.09 19:27



Аз така бях свикнала с него,че единствено когато режех с нож ми пречеше.Пръста ми при рязане беше все нагоре и в един момент,може би след около година забелязах,че кокошият трън е изчезнал.Но точно не мога да кажа със сигурност.Пиех три пъти по три супени лъжици преди хранене.



Тема Re: липосаркомнови [re: iliana.k]  
Авторvaleria73 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 23:16



Благодаря Илияна!
Информацията е много полезна за мен.Надявам се,че след,като е помагнал за едно образувание би помогнал и при друго пък макар и по-сериозно.
Сили и успех!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 17:23



За пореден път моля за съвет или компетентна позиция,за което предварително благодаря.
На майка ми преди две седмици и поставиха диагноза липосарком в лакет с метастази в бял дроб,черен дроб и прешлени.
При консултация в онкологията ни препоръчаха нов скенер с контраст в Токуда с разчитане от др.Иванов.
Разчитането много ме озадачава.Тепърва започвам нови консултации.Ако е вярно означава голяма грешка в диагнозата.Моля ако някой разбира да помага!
резултат:Персистира едема на меките тъкани на дясната ръка и торакса.Персистират уголемените пимфни възли в областа на дясната аксила.Персистират и уголемените лимфни възли на антеблахиума.Множество дисеминирани М лезии в двата бели лоба.Ателектаза на паренхима надолния лоб базално и дорзално.В медиастинума паратрахеално се виждат множество лимфни възли с гранични размери до 11 мм.
Асцитна течност в абденома и малкия таз.Черен дроб намалени размери и циротична преустройка.Не се виждат лезии в двете фази на контрастното скениране на фона на циротичната преустройка.Жлъчен мехур-прегънат и без конкременти.Панкреас-нормални размери и плътност.Далак в норма.Бъбреци-запазен паренхим и пиелон,запазен дренаж.Надбъбреци в норма.Уголемени лимфни възли параортално и параилиачно.Уголемени мезентериални лимфни възли.Пикочен мехур-резки и гладки очертания.Матка и яйчници-инволутивни.Малка подкожна лезия на лявата гръдна половина-вероятно липомче.
Заключение:М пулмонис.Субкутантен едем.Асцит.Аксиларна,ретроперитонеална и мезентериална лимфоаденомегалия.



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.08.09 20:56



Не спирай с консултациите и изследванията докато получите точна диагноза. Пробвай тук:



Има телефони и можеш да питаш за цените за консултации. Това е Международния онкологичен център, но е със сменено име и адрес. В линка са новите адрес и телефони.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 22:35



Благодаря Буба!



Тема Re: липосаркомнови [re: valeria72]  
АвторTeodora (Нерегистриран)
Публикувано12.01.10 21:05



Здравей Валерия,
Прочетох твоята история и се обнадеждих много, при нас с мама нещата са подобни, и тя има липосарком но в корема, претърпя операция преди почти 3 години, след това лъчетерапия, но сега е със същата диагноза, като този път образуванието е обхванало 4аст от 4ерния дроб и диафрагмалните кра4ета, 4етох доста за антималгноцид и за натанал и имам много въпроси. Вие сте ги прилагали заедно, може ли така и най-важното има ли ефект от тях. Как се 4увства майка ти в момента(надявам се да е добре), последното ти мнение тук е било от преди 4 месеца, какво е развитието от тогава. Искрено се надявам да ми отговориш, може дори и да се 4уем, просто наистина търся нещо за мама. Тя все още е в болницата, но ние нямаме време за губене. Ще 4акам с нетърпение отговора ти. Благодаря ти предварително.



Тема Re: липосаркомнови [re: Teodora]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.01.10 11:37



Здравей Теди, чаках да се включи Валерия, но истината е, че рядко влиза, защото загубиха битката.
Дано влезе и ти даде отговори на въпросите.
Аз съм със същата диагноза, но моя липосарком беше в коляното.
Това, което те съветвам е да направите още консултации с хирурзи и възможност за операция.
Ако искаш дай повече информация за мама, как са нещата, а аз ще ти кажа какво съм пила и каквото те интересува.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторTeodora (Нерегистриран)
Публикувано14.01.10 23:27



Здравей Буба,

Мама е добре, нейните показатели са просто отлични, но то си работи вътре в нея. Аз изчетох какви ли не неща във форумите, даже имам колежка която има приготшен сироп от бъзак и го почваме от утре. Също мисля от вторник да почнем и натанал(тогава ще ми го купят), както и за билката котешка стъпка и нея ще ми дадат. Незнам просто от което ще има резултат, но съм длъжна всиюко да опитам. Доколкото за други мнения, то е задължително но чакаме в момента епикризата. Ако ти можеш да ми дадеш някакъв съвет ще ти бъда много благодарна. Съжелявам много за Валерия......



Тема Re: липосаркомнови [re: Teodora]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.10 12:57



Теди, не се хвърляйте на много продукти, защото може да се получи обратен ефект на безразборно делене и растеж.
Черния бъз засилва имунната система. Натанала също. В зависимост от дозата котешката стъпка убива туморите, но при разпада /некрозата/ се получават инфекции.
За това не давай много продукти наведнъж. Има два продукта от ново поколение, които ти слагам линк да ги видиш.



От изключителна важност е хранителния режим. Никаква захар, консерванти /салами и прочие/ никакви маргарини включително всички продукти с витамини.
Аз вече пета година пия филтрирана газ. Между нея взимам лиций, алое и други продукти, но само един. Разликата между майка ти и мен, е че при мен туморът е махнат, а при нея стои, което значи и по-радикални мерки.
За сиропа от бъзак, той е със захар. По мое скромно мнение не го давай. Раковите клетки се хранят с глюкоза и когато им дадеш захар, добре си похапват.
Натанала може, а за котешката стъпка много внимателно подхождай.
Наблегни на сокове сутрин и здравословна храна.
Питай, ще си помагаме взаимно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторTeoдopa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.10 15:30



Здравей

Благодаря за съветите, ние почнахме натанала и вече имаме определена дата за химиотерапия, но ме интересува каква е максималната доза за прием на натанал. Чета тук из форумите и нещо ми убягва, защото на нас ни каза за състоянието което е мама в момента по 3 шишенца 6 пъти на ден. Тя го понася много добре, дори вече миризмата не и е неприятна, но ме интересува не е ли много и също така в дните когато и правят вливанията може ли да го приема?
Ще чакам отговора ти, благодаря!



Тема Re: липосаркомнови [re: Teoдopa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.02.10 16:09



Теди, потвърди ли се диагнозата липосарком? И с какво ще ви правят химиотерапия. 5 години съм с тази диагноза и непрекъснато ми повтарят, че не се влияе нито от лъче, нито от химиотерапии, затова те моля, ако има нещо ново да споделиш.
Натанала може да си го пие и по време на терапиите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Teoдopa]  
Автор MamaD (член)
Публикувано03.02.10 00:19



Здравей Теодора. Съжалявам за това което се случва с майка ти. Моята дъщеря също е със саркома, но друг вид. Искам да те посъветвам да попиташ дали когато са правени хистологичните изследвания са правени тестове с CD117. Това е имунохистохимично изследване, с него се диагностицират гастроинтестиналните стромални тумори (казват им ГИСТ), те са сарком на меките тъкани. По принцип всичко което се вади от стомаха и не е карцином трябва да се тества за ГИСТ, но невинаги се прави. Ако ти откажат в болницата където е оперирана майка ти, когато търсиш второ мнение, питай патолога.
Какво лечение ви предписаха? Къде ще се лекувате? Къде ви оперираха?



Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано04.02.10 15:31



Здравейте, момичета
потвърдиха се нещата за липосарком, то при първата операция 2007 казаха, че е липосарком, но никой не ни насочи към нищо, нито ни обясниха нещата. Затова мама прави само лъчетерапия, на тумора който беше останал(не можаха да го остранят целия тогава, бил мн близо до вена кава). Но сега почти три години след това е порастнал с почти 2 см и се оказа, че има рецидив на мястото където е правена първата операция. След като я отварят преценяват че не може да се оперира и взимат биопсия от рецидива, който бяха искарали че е хистиоцитом, но онкологичната комисия е поискала сравнение и се оакза че е си е точно липосарком.
Цитирам точната хистология :Находката съответства на плейоморфен малигнен фиброзен хистиоцитом в предна коремна кухина(това е първото разчитане от 20.01.10),а от 26.01.10: Касае се за високодиференциран липосарком на ретроперитонеума, който по настоящем е с изразена дедиференциация и се представя като малигнен фиброзен хистиоцитом в метастаза на предна коремна стена(вероятно а базата на рецидив на първичния тумор). Феноменът на малигнен фиброзен хистиоцитом като финален стадий на злокачествените мезенхимни тумори не е рядка и непозната находка.

Съответно след като тук нищо не ни обясниха като хората се грабнахме и понеже имаме познат в Плевен в онкологията отидохме там за второ мнение. Вкараха ни директно при началника на коремна хирургия, който беше изключително внимателен прегледа мама и каза, да изчакаме втората хистология(това беше миналата седмица, тогава сравнението не беше готово) и да се види каква химиотерапия ще се назначи и ако след 3-4 месеца се е повлияло и се е свило може да се прави отново хирургическа интервенция. Докато тук казаха, че не можело направо са ужасни никой не ти обеснява нищо. Много съм доволна от хората в Плевен, ние бяхме там сряда сутринта, аз на мама казах в понеделник вечерта чак, че нищо не са махнали тук от Варна. Просто стана идеално, защото в Плевен я поуспокоиха малко и сега просто е с голява воля за борба. Пие си Натанала, променихме хранителния режим, предимно сме на зеленчуци и плодове, меса никакви с иключение на бяло пилешко(домашно) и на риба. Много течности, сокове, айрян с нискомаслено мляко, извара, много червено цвекло, праз, кивита всичко което сме чели че е полезно за нея. Тя още след първата операция се ограничаваше, така че не и е трудно.

Доколкото за биопсията никой не ни даде самия резултат, освен написаното в епикризата, трябваше ли да ни го дадат и ако да защо не го направиха

?????? Също така след като и назначиха ден за химиотерапията не ни казаха каква ще бъде с какво по колко време, като ги попитахме отговориха, че като дойдем с направените изследвания щели да ни кажат, незнам дали защотот бяхме с нея , затова ли не казаха. Не мога да си обесня защо така се спотайват тия доктори. Ще видим утре какво ще кажат в Плевен какво трябва да е лечението(утре ще им пратя новата епикриза), и смятам да отида сама отново тук за да видя на мен само дали ще ми кажат нещо.
Направо незнам с тия лекари защо са такива, и аз работя с хора постоянно но не се държа така както те, а при тях става въпрос за човешки живот.
Та така момичета приемам предложения от всички и мнения.
Хубав ден ви желая



Тема Re: липосаркомнови [re: MamaD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано04.02.10 16:03



Здравей мамаД
на мама диагнозата е тумор ретроперитонеалес, липосарком след биопсията. Във Варна са и двете операции, назначиха ни дата за химитерапия инай-вероятно тук ще се проведе химиотерапията имаме вече дата за започване, но в момента се съветваме и с други лекари. Утре ще видим какво ще кажат в Плевен, а един наш познат който е в София е обсъдил и там ситуацията и ни посъветва да продължим тук.
влизам само тук и чета из форумите, защото това е единствения начин да разбера малко повече за заболяването. Затова и на вас ще съм благодарна да споделяте вашите впечетления.
Благодаря!



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор MamaD (член)
Публикувано05.02.10 00:33



Щом има 2 еднакви мнения, няма нужда да задаваш въпросите за които ти споменах. Чудесна е перспективата за операция след химиото! Дай Боже бързо да се повлияе от нея! Успех!!!



Тема Re: липосаркомнови [re: MamaD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано05.02.10 13:11



Благодаря ти!
и аз на това се надявам след химиото и Натанала да може да се отстрани тумора.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.02.10 13:17



Теди, ще те помоля да напишеш какво и вливат на майка ти. Стискам палци туморът да са свие и да може да се отстрани.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано05.02.10 13:25



ей това най ме притеснява, че не ни каза химиотерапевтката( дали защотото мама беше с нас незнам). Затова следващата седмица ще говорим освен с тях, а и с още химиотерапевти. Днес чакам от Плевен какво ще кажат, те бяха казали преди че ако е липосарком нищо да не се прави. Като се замисля преди 3 години ако не беше правила лъчетерапия можеше досега да се е развило, все пак факта че 3 години е стопирало не е малък. Пък и сега ако нямаше смисъл едва ли щяха да я карат да прави химиотерапия. Незнам ще видим, аз съм и дала да чете един куп неща и за храните и за натанала, и за алоето така че няма да се предаваме.
В нета намерих неща за химиотерапия при липосарком така че вярвам че ще има резултат от всичките неща.
Разбира се че ще споделя с вас момичета, все пак е важно за всички ако ги нямаше тия форуми незнам от къде щях да се информирам.
Поздрави



Тема Re: липосаркомнови [re: Teodora]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано05.02.10 20:36



Здравей Теодора,
Наистина влизам по-рядко,затова отговарям сега.
Антималигноцит и Натанал могат да се прилагат заедно.Изключително важно е при Антималигноцита да се улучи точна дозировка,тъй като има опасност от интоксикация.Моята майка почина от бъбречна недостатъчност-най вероятно от интоксикация.
Тук ще получиш много съвети.Тези на Буба са изключително ценни.
Факт е,че при тази диагноза на всеки помагат различни неща.
Желая успех на майка ти и сили на теб.



Тема Re: липосаркомнови [re: Valery 72]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано06.02.10 10:45



Благодаря!
Съжелявам много за майка ти.....
Знам че ти е наистина трудно и тежко но мога ли да попитам Антималигноцид може ли да се използва по време на химиотерапия, защото досега каквото съм чела е че не може и затова решихме да отложим. Иначе баща ми намери хора които живеят във Виена и преди са го ползвали, но казаха че в момента е голяма лудница пред дома на Продан Христов и въобще не можеш да се добереш. Това въобще не ме учудва, след предаването по Нова ТВ наплива е още по голям.
Но ние така или иначе засега решихме първо химиото и после ако успеем с него да се свържем, сега си пием Натанала и спазваме хранителен режим.

Хубав ден!

Редактирано от TeodoraM на 06.02.10 11:23.



Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано06.02.10 10:51



Буба вчера говорихме с Плевен, и понеже доктора е познат на моя приятел му каза че според тях липосаркома не се повлиява нито от химио нито от лъчетерапия, но неговия съвет е за рецидива който се проявява като хистиоцитом и щом ни предлагат от Варна да направим химиотерапията. Също така каза че ако на карциномите химиото повлиява около в 80 процента от случаите, при липосаркомите е много по малко. Тъй като той я видя майка като ходихме там и каза че организма и е здрав и показателите са и добри да пробваме. просто човека си каза неговото мнение, и ние това и смятаме да направим. Следващата седмица ще говорим и с още специалисти и пак ще пиша.
Хубав ден



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.02.10 13:02



Значи, доколкото разбирам, ще провеждат химио за хистиоцитома. Учудих се за терапията, защото мнението на лекаря ви относно терапиите при липосаркома явно съвпада с медицинския стандарт на лечение по онкология. Освен профилактични прегледи, вече пета година никой нищо не ми е предложил, НО от 2007 година има химиотерапевтик, който е удобрен за химиотерапия на липосарком /само на два вида/ на територията на Евросъюза. Казва се Йонделис /Yondelis/ и е испанско производство. Преди две години във Франция за липосарком с Йонделис - химиотерапията струваше 13 000 лева за месец. Нямам по-нова информация, но като те чета нещата са си пак там, където бяха преди 5 години. За това ще се радвам да споделяш как се развиват нещата и с какви препарати ще проведат химиотерапията.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано08.02.10 02:15



Не.Принципът на химиотерапията е блокиране на деленето на раковите клетки,а антималигноцита е активен,когато настъпи деление на същите.
Ако започнете с химиотерапия може да приложите антималигноцит на доста по-късен етап.
Още веднъж успех!



Тема Re: липосаркомнови [re: Valery 72]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано09.02.10 11:07



Благодаря!

Аз имам и още един въпрос, напоследък чета много и за фунготерапията и за гъбите. Някой ползвал ли ги е и какви са му наблюденията, много хора ми казаха за тях и аз отидох в представителството им тук за Варна. Там ми обясниха, че за за мама най- добре ще бъде да ползва Имюн Модулатор, което е съвкупност от всички гъби: За ИМЮН МОДУЛАТОР са използвани висококонцентрирани екстракти, които съдържат някои от най-активните гъбени полизахариди (най-активната субстанция в гъбите срещу тумори) в концентрация 40 % (40 пъти по-голямо количество полизахариди в сравнение с обикновенния прах от същите гъби.)

Съдържа екстракти от шестте вида витални гъби с най-силното противотуморно действие: Agaricus Blazei Murill (Агарикус), Cordiceps Sinensis (Кордицепс), Maitake (Мейтаке), Reishi (Рейши), Shiitake (Шиитаке) и Coriolus (Кориолус).



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.10 13:20



Теди, ще ти кажа аз какво мисля. Не само за фунготерапията, но и за много добавки, чийто реклами ще срещнеш и обещават излекуване от всичко.
Само си задай простичкия въпрос, защо, ако всичко рекламирано е истина умират хора.
За скромният ми почти 5 годишен опит с добавки и лекарства стигнах до следните изводи:
1. Всички широко и грубо рекламирани добавки само пълнят джобовете на дистрибуторите.
2. Колкото повече струват, толкова никой не ти гарантира какво съдържат заветните капсули. По-добре е да си приготвям сама настойките и добавките.
3. Имунологията трябва да върви ръка за ръка с лечението на туморите, защото не във всички случаи са подходящи всички добавки. Понякога се получава обратен ефект /ако туморът не е отстранен или има останали клетки/ започва бързо нарастване на туморите. Отделно от това зависи дали болният е с високо или ниско кръвно, дали се храни добре и още много специфични неща за всеки отделно.
4. Човек трябва да се погрижи първо сам за себе си, после да иска помощ от добавките. Здравословно хранене, движение, положително мислене. Самият факт, че организма е позволил да се образува тумора, значи жълт картон за живота до сега. Ако не се замислиш и промениш, следва червен картон и си вън от играта.
5. Първата година след операцията дадох луди пари за добавки, от страх и ужас, точно защото не ми предложиха никакво лечение. Сега си приготвям всяка есен черен бъз, през пролетта си слагам зелени орехчета в ракия, газ, купувам лиций /май само това остана като купена добавка/, а той струва 5, 6 лева.

Сама разбираш, че решението е трудно, но когато чуеш хора минали по този път, това ще ти помогне да се ориентираш и да вземеш решение. Дано да е правилното.
Чети и продължавай да питаш, питай патило, а не старило!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано09.02.10 13:47



Благодаря ти за бързия отговор.
Именно защото постоянно чета разни неща и близки хора като чуят нещо и те ми казват, затова ведна питам тук. Вие сте хората които са минали по тоя път и ми дават най-ценните съвети.
Буба мама сега не е при мен ( отиде си да си оправи изследванията и нещата за химиото), но вчера ми сподели че чувствала леко парене и нещо като лека болка на мястото където е тумора като пие натанала. Аз преди време като бях чела във форумите си спомням че и други са споделяли т.е Натанала действа. Но аз то не го бях казала на мама, така че няма как да си го внуши. Ти как мислиш дали това наистина означава че действа, според мен е така.





Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.02.10 21:23



Да, и аз съм чела за подобно парене при прием на натанал. Щом има промяна, значи действа. Забравих да ти кажа, че и майка ти трябва да вярва, че това, което пие ще и помогне. Ако нещо го пиеш с недоверие и неприязън - сигурна съм, че не действа. Психиката е нещо невероятно. Може да те излекува, може да те разболее.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано10.02.10 10:43



Буба тя отначало си даваше доста кураж и вярваше, но сега след като и казах че това означава че действа, и след като всички нейни познати и колежки са и вдъхнали голям кураж, още повече вярва...... Просто съм на седмото небе, но това си е мойта мама тя е много борбена и не би се предала. Все пак кака всеки момент трябва да роди, ние с моя приятел сега ще правим годеж и май месец е сватбата......само хубави неща предстоят и тя трябва да е силна за тях.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор MamaD (член)
Публикувано10.02.10 22:06



Теодора, всички тези предстоящи събития, така ще я ощастливят, че тя ще забрави за болестите! Няма по-добро лечение от положителните емоции!



Тема Re: липосаркомнови [re: MamaD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано11.02.10 13:38



Така е МамаД, особено сега и подготовката около сватбата, тя ще е при мен и ще помага. Кака като роди и при нея малко на гости да си види второто внуче(това ще е второто на кака)

. Тя от сега се гласи за събитията, моята мила мама.

Прекрасен ден желая на всички!



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано15.02.10 11:53



Момичета, токущо говорих със проф.Ставрев (вчера го даваха по НоваТВ), защотото видях в сайта на лекарството с нанодиаманти, че може да се изплозва и при липосарком. Много любезен беше човека и се разбрахме да му пусна епикризата и в четвъртък да му се обадя пак. Ще пиша какъв е бил отговора.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано11.03.10 12:23



Здравейте момичета,
Отдавна не съм писала и затова реших да ви осведомя какво става и с нас. Вмомента сме на второ вливане с червена химиотерапия, първите два дни с епирубицин, а след това и ифосфамид, както и уропротектор с него. При първото вливане нещата минаха горе доло нормално, с изключение на това че мама от страх да не повръща нито яде като хората, нито поемаше течности и затова на 6 ден(един ден след последното вливане) повръщаше доста, т.е което хапнеше го повръщаше. Сега обаче нещата се развиват по добре пие си натанала, герисан, фолиева киселина, бирената мая и отделно по малко копривена вода(че и става малко гадно от нея). Днес ни е втори ден на вливане от втората серия и тъкмо сега се чух с нея нямам думи за болниците.......от 8.30 е там и още не са я включили а цялата работа е за 1.30 нищо време, ама седи и чака няма как. Аз само в събота и в неделя ще мога да отида с нея, че съм на работа.....утре ще пробвам да се измъкна малко по рано, че да отидем за перука....започна да и пада косата вече, не е паднала цялата и няма много голи места, но трябва да сме подготвени все пак.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.03.10 20:56



Мога ли да попитам кога за последен път е правен контрастен скенер за оценка на състоянието на майка Ви? И защо не може да се махне туморът? Това, че е близо до или инфилтрира вена кава не винаги значи, че е неоперабилен. У нас обичайно това означава, че конкретният хирург не може да извърши операцията. Вярно, не е интервенция за всеки, но това не означава, че е невъзможна по принцип. Прост тест е да попитате хирурга дали е извършвал операции с отстраняване и на част от тази вена. Ако отговорът е не - значи не е той човекът, който е компетентен да прецени.



Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано12.03.10 10:51



Последния скенер беше на 06.01.10 и на 08.01.10 беше операцията, при която всъщност прецениха че не може да се оперира тумора и са установили че има и рецидив на старата операция. А първата операция беше 2007 година тогава отстраниха голяма част от тумора като това което е останало е било вблизост до вена кава и затова не е отстранен целия. Ние ходихме до Плевен за второ мнение, защото не можехме да се съгласим че не може да се оперира, но там след като прочетоха епикризата и прегледаха мама казаха че в момента няма как да правят веднага ревизия на операцията и понеже имаше разминаване между хистологията от 2007 и от 2010 трябваше да изчакаме сравнението на двата резулатата. Като в Плевен за липосарком не правят нищо нито лъче нито химиотерапия.
Ето какво пише на самата епикриза
хистологичен резултат 20.01.10 - находката съответства на плейоморфен малигнен фиброзен хистиоцитом в предна коремна стена. 26.01.10 - касае се за високодиференциран липосарком на ретроперитонеума, койот понастоящем е с изразена дедиференциация и се представя като малигнен фиброзен хистиоцитом в метастаза на предна коремна стена (вероятно на базата на рецидив на първичния тумор). феноменът на малигнен фиброзен хистиоцитом като финален стадий в развитието на злокачествените мезенхимни тумори не е рядка и непозната находка.
КТ на абдомен:Без данни за перикарден излив, плеврален излив или асцит. Черен дроб- неувеличен. След контрстното усилванелипсват огнищни промени в паренхима,суспектни за Мета. Не се визуализират разширени ИХЖП. В. порте - 10мм. Д.Холедохус - неразширен 6мм. Жл.мехур - състояние след холецистектомия, в хилуса на черния дроб личи хирургичен клипс. Слезка - неувеличена, хомогенна. Лява НБЖ - б.о. Панкреас - неувеличен, с нормална форма и хомогенна структура. Панкреатичен дуктус - неразширен. Липсват сигнификантно увеличени пааортални, мезентериални и перипортални л.в. ЛБ - с нормална локализация, форма, очертания и размери, без рентген - позитивни конкременти и дренажни нарушения. бъбрекът се кръвоснабдява от две отделно изхождащи ренални артерии, които са без данни за стенози. ДБ - с нормална локализация, намалени размери 75/30/35 мм, за сметка на визокостепенна атрофия на паренхимав средна и горна трета, където кората се контрстира с намалена интензивност / сбръчкан бъбрек/. Липсват данни за пентген - позитивни конкременти и дренажни нарушения. Ретроперитонеално в дясно, ифилтрираща частично горния полюс на мастната капсула на бъбрека се визуализира голяма, хетерогенна Ту маса, съставена от мастно еквивалентна компонента и острови с по - висока мекотъканна плътност 40 -50ХЕ - рецидив на основното заболяване. лезията е с максимални аксиални размери - 10/65 мм и краниокаудален размер 9-10 см. В портална и венозна фаза, по - плътните участъци от същата повишават плътността си 70-75 ХЕ. латерално туморната маса дава значителна компресия върху десния чернодробен дял, като между нея и чернодробната капсула липсва мастен план- не може да се изключи инфилтрация на черния дроб. Медиално Ту компримира вена кава в значителна степен на нивото на конфлуенса на чернодробните вени, като в късна венозна фаза не се отдиференцират интралуменни тромби. Краниално Ту достига до диафрагмата и инфилтрира дясното и краче, което е асиметрично задебелено 15/25 мм, с нерезки очертания, в порталната о венозна фаза увеличава в значителна степен плътността си до 100 ХЕ. Непосредствено под дясното краче на диафрагмата, в долномедиалния аспект на тумора личи високоплътностно /250 - 300 ХЕ/ вкалцяване или хиригичен клипс 2/3 мм. Ретрокавално на нивото на горния полюс на бъбрека се открива л.в. - 12/8 мм. Дясна НБЖ - не се отдиференцира. Липсват сигнификантно увеличени парааортални, мезентериални и перипортални л.в
Приложено лечение: Вклиниката пациентката бе обсъдена на лекарски колегиум. Взе се решение за извършване на оперативна интервенция на 08.01. Обща интубационна анестезия. Антисептика ма оперативното поле. Ексцизира се старият оперативен цикатрикс от десен субкостален разрез. При експлорацията на коремната кухина се намери метастатична лезия на предна коремна стена, която се взе за траен хистологичен препарат. При понататъшната ревизия се намери Ту формация, произхождаща от ретроперитонеума и ангажираща черен дроб - 6,7 - ми сегменти, вена кава инфериор и диафрагмата. Процесът се прецени като нерезктабилен. Щателна хемостаза. Постави се един контактен дрен субхетално. Оперативната рана се възстанови послойно. Суха стерилна превръзка и т.н това е как се е възстановила вече.
Малко дълго стана, но иначе няма как да го обясня както трябва.
Много ще се радвам да чуя и вашето мнение.
Благодаря предварително.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от TeodoraM на 12.03.10 10:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от TeodoraM на 12.03.10 11:29.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.03.10 17:26



Можеше и да е по-зле. Бих искал да разгледам диск с компютъртомографското изследване. Ако не разполагате с такъв, помолете да Ви направят на скенера, който е извършил изследването и можете да ми го изпратите с куриерска поща. Оставете ми e-mail, на който мога да Ви информирам за адреса.



Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано12.03.10 17:37



Имаме на диск последния скенер от януари, даже и от декември месец го имам на флашка, него мога и по имейл да пусна. Другия мога само по куриер да пусна, защото не мога да го сваля от диска(така са го направили) Този от декември и е направен в Шумен на контролния и преглед, с него тя дойде тук във Варна за повторна операция при лекаря, който я оперира първия път.
Може на лични да ми напишете имейла си и евентуално адреса, на койот да ви пусна диска с последния скенер.

имейла ми е teodorasv@abv.bg

Редактирано от TeodoraM на 12.03.10 17:38.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 20:13



Писал съм Ви наелектронната поща, но имайте предвид, че отговорът ми може да се позабави, защото ще бъда извън страната до 01.04



Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано17.03.10 22:06



Здравейте,
Пуснах Ви на имейла скенера от декември, в петък вечер ще имам другия. Искам да попитам кога да Ви изпратя диска, след като няма да сте в страната, сега или да изчакам след 01.04.10.
Благодаря предварително!
Хубава вечер!



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 22:16



Изпратете го на адреса. Моите сътрудници ще го получат.



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано09.04.10 15:45



Разгледах скенера. Туморът може да се отстрани.



Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано03.10.10 18:51



Да споделим с клубарите, че майчето на TeodoraM вече е здрава и у дома





Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано03.10.10 19:46



Браво,това си е за Добрата новина!За малко да пропусна тази хубава новина.

.Приятна вечер на всички!На мен вече ми е весело,пишете все за такива резултати.



Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
Авторviara67 (Нерегистриран)
Публикувано03.10.10 21:15



Това е чудесна новина! Поздравления и за усилията и успеха на лекарския екип!



Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано04.10.10 15:46



Браво на клуба бих казал. Ако ви нямаше това просто нямаше да се случи.



Тема Re: липосаркомнови [re: MD]  
Автор vedda ()
Публикувано04.10.10 16:16



Поредният случай, който ни насърчава да не се отказваме, а да търсим начини, нали ????



Тема Re: липосаркомнови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.10.10 16:25



Оспамихме темата, но този път съм безкрайно щастлива от това. Аз все пак ще копирам мненията в прекрасната ни кутия. Обичам да я виждам на първа страница.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.10.10 20:25



Дай Боже, все такива спамове да правим!


Нека четящите тук да знаят, че надежда винаги има!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
АвторTeodoraM (Нерегистриран)
Публикувано06.10.10 14:08



Здравейте, момичета
Много съм щастлива от развитието при нас с мама, нямам думи просто да изразя благодарността си към д-р Юлиянов и неговия екип. Надеждата, която и вдъхнаха още при провеждането на химиотерапията и след това при първата и среща с него, просто това е единственото нещо което я крепеше до самата операция, както и след нея. Всички осъзнаваме колко сложна операция беше, както и периода на възстановяване ще бъде по бавен, но важното е че е извършена от специалисти и всичко е направено както трябва. Тя от 2 дена е при мен и съм толкова щастлива и най вече благодарна, защото всички и отказваха операция и ако не беше форума тук, и най вече ако не беше Д-р Юлиянов да поиска да разгледа скенера, щяхме все още да буксуваме на старото място.
Затова искам да кажа на всички които влизат и четат тук, дори и да не се включват в темите НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ!!!!!
Огромно БЛАГОДАРЯ на Д-р Юлиянов и неговия екип

Мама има и пожелание към него:
Да бъде здрав и все така всеотдаен в професията си, както и в контактите с пациентите!!! Благодаря!!!




Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
АвторTeodoraM (Нерегистриран)
Публикувано06.10.10 14:09



само да допълня че имам проблем с регистрацията и затова излизам като нерегестриран



Тема Re: липосаркомнови [re: TeodoraM]  
Авторsisly_ (Нерегистриран)
Публикувано28.12.11 21:57



Здравейте! Много се радвам ,че открих този форум ,зада споделя и аз за тази ужасна болест. Баща ми бе опериран 2008 за първи път след поставената диагноза Липосарком.Окончателната диагноза след операцията е: Липосаркома Спатиум Ретроперитониале ет Феморис декстра. Беше открита голяма формация в коремната кухина, като се смята ,че туморът е започнал развитието си в бедрото и през ингвиналния канал се е процедил и в коремната кухина.След тази първа операция ,резултатите бяха много добри.Хирурзите казаха ,че са отсранили всичко видимо,като в коремната кухина формацията е била като в "капсула"и отстраняването е било лесно,в бедрото е била по-разпиляна -,но всичко макроскопски е било отсранено .Тази първа операция беше 09.2008г. Проведена бе и химиотерапия 6 курса ,като след 5-тия имасхе контролен скенер и всичко беше наред до 01.2010г.п ,последва 2-ра операция .05.2011 3-та и сега 28.12.2011 4-та операция ,като казаха ,че заради големите размери на тумора(сега дясното бедро на татенцето ми е 3 пъти по-голямо от лявото ) е било много рисково отсраняването ,заради "големи хранещи съдове и сраствания " и го затвориха.



Тема Re: липосаркомнови [re: sisly_]  
Авторsisly_ (Нерегистриран)
Публикувано28.12.11 22:05



Искам да помоля Теодора М ,ако можете да ми дадете координатите на др Юлианов или самият той ,ако все още влиза и чете ,да ми даде съвет от сега нататък какво да правя .
Ще бъда благодарна за съвети от всички вас добри хора!!!
п.с ТЕДИ ние също сме оперирани във Варна.
Лека вечер !!!



Тема Re: липосаркомнови [re: sisly_]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.12.11 23:06



Здравей. ето координати на доц. Юлиянов



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 13:58



Здравейте, на всички,
Пиша ви понеже поставиха диагнозата липосарком на мой близък човек.
Изчетох много неща по въпроса, но до колкото разбрах обикновено този тумор започва с образуването на топчесто образувание.
При баба ми всичко започна с стъпването на един пирон. Това се случи преди около година и раната не може да зарасне. Правиха й две операции и предстои трета, която ако отново не е успешна ще се стигне до ампутация.
Прочетох във форума съветите за приемане на Натанал и газ и исках ако може да ми дадете съвет дали е удачно да приема и двете едновременно? Тя има високо кръвно.
Смятате ли че е минало прекалено много време през което не се е направило нищо съществено по болестта, защото реално освен операции до сега не се е правило никакво друго лечение?
Ще се радвам много да получа вашия съвет!



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 14:02



Здравей Стефи, може да приема газ и натанал. Газта сутрин на гладно, натанала обед и вечер. Как от една незарастваща рана поставиха диагноза липосарком?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 14:22



Здравей, Бубе, Благодаря ти много за отговора.
Нямам представа !?! За това ми е най-тежко, защото всичко тръгна от нещо толкова дребно.
Докторът който я изпрати в София каза че е сарком на коста а от София са поставили диагнозата липосарком.
Смяташ ли че е минало много време през което не се е правило нищо? Мислиш ли че ще й помогнат ли газта и Натанала?
Раната между другото се намира отдолу на стъпалото. Казаха че с последната операция ще се опитат да изрежат колкото се може повече, но това е последния шанс, след което ще го отрежат.



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 14:58



Събери всички епикризи, погледни какво пише в тях като хистологично изследване, виж кой лекар се е разписал, че е гледал материала. После след последната операция, която и предстои пак ще погледнеш кой е гледал материала. Имам координати на двамата най-добри патолози за липосарком в София. Къде ще я оперират? Кой лекар?
По принцип липосаркома не се влияе от терапии. Прилагат ги едва, когато има разсейки. Успокой се, някои неща не зависят от нас.
Моята диагноза е същата и пия газ от 2005 /след операция/. Важно е и точно кой вид е липосаркома.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 19.05.12 14:58.



Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 15:06



Оперират я в Университетска болница в София, лекарят е проф Иво Димитров.
Ще направя каквото ме посъветва и ще пиша отново.
Това че не се влияе от лечение, значи ли да не започва с газ и натанал? Могат ли те по някакъв начин да навредят?



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 15:43



Под лечение имам предвид химио или лъчетерапия. Газта с натанала можеш да даваш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 16:09



Благодаря ти много,
Имам още един въпрос.
Операцията ще бъде на 28ми май, веднага ли да ги започне? Или след нея? Ако ги започне веднага да ги спре ли няколко дни преди и след операцията?



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 16:18



Има само 10 дни, за това можеш да започнеш натанала. По време на престоя в болницата не и давай нищо. Като се прибере започни газта и си продължи натанала. Важи условието, че започваш с малки дози и я следиш. Ако има парене в стомаха, гадене, повръщане, разстройство /получавала съм ги в много лек вариант/ спираш, почива ден, два и започваш отново с минимална доза.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 19.05.12 16:19.



Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 16:21



Можеш да и даваш сутрин фреш от ябълка, морков и китка магданоз. Така ще поеме нужни витамини. Натанала си върви.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано19.05.12 16:24



Още нещо, понеже видях че има Натанал с и без алкохол, кой от двата трябва да купим в случая?



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.05.12 16:28



Вземи по едно, две шишета от вид. Като ги изпие ще ти каже, кое от двете и понася. Тогава ще вземеш повече.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано21.05.12 13:05



Здравей, Бубе, благодаря ти много за напътствията. Утре ще получим Натанала и в сряда започва да пие. Само ако може да ми кажеш каква е минималната доза? Една супена лъжичка ли? И три пъти на ден ли да пие?



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.05.12 13:33



Не, започвате с чаена лъжица сутрин. Ако е добре, втория ден чаена лъжица сутрин и вечер. Третия три пъти на ден чаена лъжица. Ако пак всичко е наред увеличаваш на три пъти по супена лъжица. Максималната доза е три пъти по 2 супени лъжици, но е много. Спокойно може да даваш сутрин и вечер супена лъжица.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано25.05.12 14:11



Здравей, отново,
Баба ми започна да пие Натанала и няма никакви оплаквания.
Но вчера започнах да чета темите за газта и dea123 беше казала нещо което малко ме обезпокои. Ще я цитирам :

Другото важно нещо е ,че когато се предприеме активна атака срещу болестта(същото важи и зса рака) е добре да не се приемат хранителни добавки,защото те помагат не само на здравите клетки, но и на "болните".

Какво ще ме посъветваш?

Приемаме сега 3 пъти по една супена лъжица Натанал. Тя ще е в болницата 4/5 дни, след като се прибере пак със същата доза ли да продължи?
Да започне ли с газта още като се прибере?



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.05.12 15:21



Да, може да започне газта още с прибиране от болницата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано25.05.12 16:06



А да продължи ли с Натанала през двете седмици когато ще пие газта?



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.05.12 23:07



Да, натанала е извлек от чесън и не пречи на газта.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
АвторCтeфu (Нерегистриран)
Публикувано26.05.12 12:47



Благодаря ти много за помощта.
А относно мнението на деа123, ще ми кажеш ли какво е твоето или това за добавките не се отнася за Натанала.
Извинявам се че питам за всяко едно нещо, но .. няма кой друг да ми отговори, а се страхувам да не направим нещо неправилно.

Хубав ден!



Тема Re: липосаркомнови [re: Cтeфu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.05.12 13:01



Винаги когато пия газ, не пия нищо друго. Много хора, обаче пият други добавки. Въпрос на избор, за съжаление няма готова рецепта. Не е проблем докато пие газ - 14 дни да не пие нищо.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор viara67 (член)
Публикувано03.08.15 12:19



Последните години няколко човека се свързаха с мен от относно операцията на ретроперитонеален липосарком, която направих през 2009 г. във Франция. Две жени ходиха на консултация при опериралия ме хирург. При едната, слава на Бога, се оказа липом, а не сарком. Диагнозата й беше поставена само с разчитане на скенера, докато тук в БГ вече я отписваха от живота.
Другата жена, преди няколко дни се върна от Париж. Тя е направила операцията в БГ и отиде да се консултира за последващото лечение и проследяване.
Най-отговорно мога да заявя, че в Европа доктор Sylvie Bonvalot е водеща в опита си на хирург и лекар относно този много рядък вид тумори. Няма ефективна химиотерапия срещу липосарком. В БГ са искали да подлагат жената на химия. Липосаркома се поддава на лъчетерапия. Проследяването е чрез скенер единствено. Препоръчително е операциите да се правят от хирурзи, които знаят с какво имат работа и как да направят операцията.
Пиша поста, за да дам координати на лекарката. Понастоящем тя е в Institut Curie, Paris, казва се Dr Sylvie Bonvalot, chirurgie viscerale





Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.08.15 18:25



Viara67, мила, благодаря за важната информация! А би ли могла да я допълниш с ориентировъчни цени - за преглед, за лечение, за операция, за престой... А също да опишеш пътя, който трябва да премине един пациент - може ли да се изпрати медицинска документация или всичко се прави на място, провежда ли се оттук разговор с клиниката и какъв, прави ли се записване и колко време предварително... и пр. Нека имаме възможно най-обширна информация в архива.
И една молба - да копираш всичко това и в темата "Клиники в Европа", нека я има и там.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор viara67 (член)
Публикувано04.08.15 11:41



Мога да дам информация за Франция. Цената на преглед-консултация, те му казват среща /rendez-vous/ в момента е 26 евро. Такава е цената в Институт Кюри и в Институт Гюстав Руси. Да, точно толкова! Преди година беше още по-ниска. Казаха ми, че за консултация в немска онко клиника преди няколко седмици са поискали над 1000 евро, което ми се струва прекалено! Осъществяването на контакт с французите става по имейл, пише се кратка история на заболяването, прилага се сканираната и преведена на френски медицинска документация. Французите държат да има писмо от лекуващ лекар, то трябва също да е преведно на френски. Пуска се всичко това и те отговарят, като или пращат имейл на секретарката на съответия лекар, или дават телефон за връзка, за да се уговори среща. Държат на личното присъствие на пациента, но мисля, че може и някой близък да занесе документите и да разговаря с лекаря. Всъщност разхода за нас като българи се явяват самолетните билети и хотелския престой за една-две нощувки.
Цената на операциите се определя от дните престой в болница и сложността на интервенцията. Преди шест години беше в диапазона 1 800 до 2 500 евро на ден и то в една от водещите се за скъпи клиники. В момента има промяна, но не мисля че е драстична. Най-скъпи са хематологичните лечения с присаждане на стволови слетки - там сумите са около и над 100 000 евро.
Относно бързината на насрочване на среща имам различни наблюдения. В някои отделения реакцията е много бърза, а в други много бавна. Преди два месеца с мен се свърза жена с рак на гърдата, която упорито правеше опити да вземе час за среща в Гюстав Руси, за да консултира бъдещата си химиотерапия. Отне й много време, докато успее да се свърже с болницата и така и не разбрах дали в крайна сметка е успяла да направи консултация. Докато лекарката, за която писах по-горе насрочва среща максимално бързо. Повтарям, тя е специалист по рак на меките тъкани, където попада саркомът.



Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.08.15 15:07



Благодаря много!

Може ли да копираш сега същата информация тук:

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: липосаркомнови [re: *jull**]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано29.11.15 20:57



Здравейте. Присъединявам се и аз тук . Накратко за мен - при операция на миома ми намериха и отстраниха ретроперитониален липосарком.

Търся къде да отида на консултация и за проследяване.
Извинявайте за дългия пост.

Редактирано от bobb2603@abv.bg на 29.11.15 21:18.



Тема Re: липосарком, контролинови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.11.15 11:35



Изследванията са:
1. ПКК
2. Биохимия
3. Рентг. графия на гръден кош (2 поз.)
4. КТ - глава и бял дроб
5. МРТ
6. РЕТ-СТ

1, 2, 3 - I година – до 3 месеца;
ІІ и ІІІ година – до 6 месеца;
ІV + година – до 12 месеца;
4 или 5 - до 12 месеца;
6 – при необходимост.

Разбира се от 1 до 3 плюс ехограф корем, който незнайно защо е отпаднал,
ги правя всяка година, при теб ще е на три месеца първата година 1 и 2,
рентгена си е веднъж годишно, не ти трябва облъчване, ако всичко е наред.
Отпаднал е и прегледа при хирург, не че се правеше в диспансера.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 30.11.15 11:36.



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara67 (член)
Публикувано30.11.15 18:05



Ами поста ти е доста кратък откъм информация

Не пишеш от къде си, къде е правена операцията, с каква степен на диференциация е саркома, колко е бил голям? Проследяването е КТ на шест месеца в началото, после веднъж годишно. Ехографа не е надежден метод, многократно са ми казвали това лекари образни диагностици. ПКК -също, всички показатели може да са в норма, това не е критерии има или не тумор. Добър образен диагностик като начало ти е достатъчен.



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara67 (член)
Публикувано30.11.15 18:34



Извинявай, сега видях, че си писала и в друга тема. А относно проследяването. Повечето лекари само в учебниците са виждали и чели за този вид тумори, тъй като са много редки. Моят също беше диференциран ретроперитонеален липосарком. Моят съвет е да намериш добър образен диагностик, който вярно да ти разчита скенерите на корем и малък таз. Проследяването е само чрез скенер на корем и малък таз. Нищо друго и нищо повече. Скенерът е диагностичен метод, няма да се плашиш от облъчване. От такъв страх си докарах рецидив 17 см.на седмата година.
Питай всичко каквото се сетиш, не се притеснявай.



Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано30.11.15 23:37



Благодаря на Buba67 и на viara67. Като за начало искам да съм сигурна , че нямам някакви разсейки, защото проф. която ме оперира не пожела да ми каже нищо за хистологията а побърза да ми пожелае щастие !!!! Затова сега ще търся консултация с друг лекар. Вяра да си взема ли хистологичния материал , ако ми го дадат , за да го занеса на друго място или няма смисъл в моя случай. За София се интересувам към кого ще ми препоръчаш да се обърна за консултация?



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано01.12.15 10:42



Няма лошо да го вземеш материала, но навремето един професор патолог ми беше казал, че разпознаването на сарком е много лесно и елементарно и че не е никакво предизвикателство за патолога, дори и да не е виждал през живота си дотогава сарком. Един вид само на учебник да го е виждал пак щял да познае, че е сарком.
Кога беше операцията? Нека минат шест месеца и тогава направи контролен скенер, само така ще разбереш има или не разсейки или рецидив. Саркомите трудно метастазират, те дават локални рецидиви. Не казваш колко е бил голям тумора. Имам позната, чийто тумор беше пак ретроперитонеален липосарком с големина колкото бебешка главичка и няма разсейки. Скенер на корем и малък таз и обикновена рентгенова снимка на бял дроб. Това ме карат да правя вече седма година за проследяване. Моят съвет е да не ходиш много по лекари, защото могат да те шашнат излишно, а може и да те объркат. Опитът им с този вид тумори е минимален!!! На същата моя позната тук искаха да й правят химиотерапия!!! Накратко да я довършат на бърза ръка. Няма ефективна химиотерапия за саркоми, освен това тя нямаше разсейки... въобще да се чудиш с какъв акъл искаха това да го правят и защо.



Тема Re: липосаркомнови [re: viara6767]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано01.12.15 11:12



Операцията беше преди месец. А размерът е бил 7/7. Лекарките са ми издали протокол , че нямам нужда от лъче и химиотерапии. Така , че от тази гледна точка нямам притеснения. Благодаря ти.
Иначе много лекари няма да търся. Искам да намеря един, който да ме убеди, че не е останало нещо и ще се кротна и ще си чакам скенерите.



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано01.12.15 12:19



7/7 е малък размер за сарком, така че си имала късмет, че е хванат съвсем навреме. Ако добре е направена операцията, няма да имаш проблем в бъдеще и няма да рецидивира. Сенер преди операцията правен ли е?



Тема Re: липосаркомнови [re: viara6767]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано01.12.15 12:36



И аз мисля, че имах късмет. Скенера го направих след операцията - защото преди това не се знаеше, че освен миома си отглеждам и раче. както каза проф. намерихме ти и едно "късметче"



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано01.12.15 13:26



Ами много добре, че има след операцията скенер, защото той ще служи като основа за сравнение при следващите скенери. Всъщност въпросното проследяване е именно сравнение на предишен и нов скенер.

Мисля, че сега е време да съсредоточиш мислите си върху настъпващите празници!





Тема Re: липосаркомнови [re: viara6767]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано01.12.15 14:01



Благодаря viara6767.



Тема Re: липосаркомнови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.12.19 19:27



Повдигам темата, защото съм в недоумение.
Пояснявам: мъж на 47 години с липосарком на бедрото. Опериран.
След две години рецидив, Опериран.
Преди месец -10 години по-късно ми звъни, че има съмнение за подути лимфни възли в слабините. Хирург се съмнява за проблем на оперативната рана, има и 2 образувания по ръцете, едно в корема. След всичко е пратен на ПЕТ скенер.
И сега ми прати разчетено изследването. Навсякъде чисто, само на оперативния цикатрис лезия с размери 18х12 мм. Питам се къде са всички топчета, които има по тялото на изследването? Не трябва ли да са описани като размери и да пише, че не са активни? Възможно ли е ПЕТ скенера да не отразява мастни образувания?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор viara67 (член)
Публикувано06.12.19 05:18



ПЕТ скенера не хваща липообразуванията. При мен 18 см. липосарком не реагира на ПЕТ скенер. Образния диагностик беше втрещен, но не и доктора специалист по саркоми. Накратко - при саркоми ПЕТ скенер не се назначава. Но тъй като са рядка патология, действа се като при карциноми и често се обърква цялото лечение.



Тема Re: липосаркомнови [re: viara67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.12.19 11:09



Благодаря viara67, тук следва въпроса:
Каква е гаранцията, че образуванието в корема не е сарком, както и тези на ръцете.
За корем трябва обикновен скенер - с контраст ли?
А за ръцете?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: липосаркомнови [re: Buba67]  
Автор viara67 (член)
Публикувано06.12.19 13:41



Да, скенер на корем и малък таз. Имаше преди няколко години една жена, имаше образувание в близост до бъбрека. Тук й казаха, че е злокачествено. Преди операцията тя направи консултация във Франция. Само въз основа на скенера там категорично й казаха, че е липом. Тя се оперира в онкоклиника в Германия, защото по- ниска цена й поискаха. И в крайна сметка се оказа наистина липом. Разказвам това, защото добър и с опит образен диагностик може да различи на скенер липом от липосарком.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.