Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: konzert]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.12.09 14:43



По принцип при инфекции има покачване на маркера, но си мисля, че трябва да се видите с онколога. Като начало повторете маркера, но в друга лаборатория.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: konzert]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано07.12.09 21:32



При баща ми е 2583, едва ли някога ще видя нормална стойност на CA-19-9. Минаха две седмици на газ (много лека доза - постепенно до 15 капки върху бучка захар) минаха и две седмици с рецептата спирт и чесън. Днес го регистрирах в ОДОЗС - няма да му правиме химиотерапия, но поне да му взимам по-силни обезболяващи. До сега пише Трамал 50 мг но май не действа, предписаха му DHC за един месец. Повръща често, предимно сутрин, не се храни добре. Почи не излиза от вкъщи.

Взех му пчелен прашец, но нещо не се разтваря и лесно се задавя с него. От утре започваме със сока от червено цвекло, моркови и ябълки. След това отново газ, после алое, зелев сок каквото е известо.

Един въпрос - отровата от син скорпион само за тумори в мозъка ли е? Може ли да се ползва за тумор на дебелото черво с множество разсейки в корема и черния дроб?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.12.09 00:23



Съжалявам, че нещата се разиват зле. Слагам линк за синия скорпион.



Погледни и мнението на Рени56 от 26.11.. Има скайп на д-р Моралес. Може да питате по скайпа става ли за вас отровата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор haidi1 (непознат )
Публикувано09.12.09 00:47



Здравейте на всички!

Надявам се за малко мнение и отговор на въпросите, които ме интересуват, тъй като за пръв път се сблъсквам с тази болест.
Баща ми е на 55 год. Откриха му рак на дебелото черво след като кръвните проби показаха 80.34 туморни маркери. Днес му беше операцията, като преди това мина през скенери, които показаха, че няма метастази никъде, но докторите казаха, че след като го отворят ще се види най-добре. Дали скенерите могат да покажат наистина има или няма метастази? Днес ми казаха, че не виждат метастази около лимфните възли, както и че черн. дроб е ок-тоест без метастази. Възможно ли е все пак да има такива, но да не се виждат? Доста голям е бил тумора, но са го премахнали заедно с част от червото, което в следствие са зашили и до този момент всичко казват че е наред. След седмица ще кажат дали е доброкачествено или злокачествено, но въпреки това ми казаха, че химиотерапия ще има. Химиотерапия задължително ли се прави-смисъл независимо дали е доброкачествен тумора или злокачествен? Тъй като ми казват, че метастази не виждат, а ще има химиотерапия това много ме притеснява и обърква! Не се казва в кой стадии е до този момент, но го е носил минимум 2 години в себе си. Много съм объркана и моля за отговор вас, тъй като прочетох доста и разбирам, че е най-добре да се обърна към хора с опит и които са минали през това.

Благодаря предварително на всички..и нека бъдем силни и борбени, защото аз не смятам ние да се предаваме! Желая на всички ви много, много успех!!!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: haidi1]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано09.12.09 09:34



всичко зависи от това какво ще покаже хистологията

и вид химиотерапия също зависи от хистологията

в БГ като че ли се прилагат на всичките с доказан карцином, а в Русия при 2-ри стадий ХТ не се назначава
Това също е под въпрос като подход ...

след моята операция ХТ беше назначена като превантивна мярка, защото в резултата от хистологията пишеше за мтс "Мх", т.е. неизвестни или недостатъчно взети проби за да се анализират
четох, че по принцип трябва да се вземат 12 л/в за да се изследват, а при мен бяха засегнати визуално само 2 бр

проследяването ще е по схемата на контролните прегледи, за които ще настоявате в онкото да бъдат провеждани по пълна програма за по-нататък

Борбата ще е трудна, постарайте се да се въоръжите с търпение и сили и вие - близките, подкрепата е много важна за нас, особенно за следоперационен период и по време на ХТ
изживяванията са доста тежки, ако има болки /следоперативни/- да не ги търпи, а да взема обезболяващи
напоследък медицината казва, че болката пречи на мозъка да работи по праграмата на оздравяване и затова е по-добре да се освобождаме от болката

аз приемах трамадол и после трамалгин и не съм получила зависимост, спрях ги , когато страшните болки отшумяха и почувствах, че мога и само с аналгин и но-шпа да спирам спазмите

пишете как се развиват нещата при вас

***По-добре да изгориш, отколкото да изтлееш!***



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.12.09 11:12



Ще сложа линк с отговор на въпроса защо се прави терапия, при положение, че не се виждат метастази. Нашият доктор е отговорил точно. Въпросът и отговора са с дата 02.12.2009



Лиди, как си мила?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано09.12.09 20:23



Благодаря, Бубе, че попита за мене


и да се оплаквам тук - с нищо не може да ми се помогне, букет от болежки...
егенизация...
Мъчи ме главата - кръвното, дупето- червото, гърба-парещи болки , добавиха се крампи ли или нещо друго - всяка нощ ми се схващат краката като спазми в мускулите -страшно боли и дълго не отпуска с дни...

скърцам като Пинокио, ама съм инат и реших да заработя още едно комиссионно за празниците и спирам - трябва да си "залижа раните", да посетя някой д-р...като че ли ще ми обърне някой внимание...

през февруари ме чака поредния ТЕЛК...

та това е, нищо интересно

ако мога да помогна тук на някой с моят опит по оживяването - ще се радвам, ако още някой ще успее да си извоюва още годинки Живот


***По-добре да изгориш, отколкото да изтлееш!***

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано09.12.09 22:50



От два дни баща ми е на DHC но като че ли вече не е същия човек. Замаят, отнесен, много често - неадекватен. Всичко това го има описано в листовката към лекарството като нежелани реакции и ако се наблюдават, да се съобщи на лекаря. Явно не става въпрос за личния лекар, а за онези в областния онкодиспансер. Дали въобще ще ми обърнат внимние и ще сменят лекарството или просто ще ми кажат че още е рано за смяна и тябва да продължи да си го пие. Докато беше на Трамал, нямаше такива реакции, но трамала престана да действа.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор EFO75 ()
Публикувано10.12.09 00:02



като те чета всеедно пиша аз


и да 'скърцаме пак сме на линия',дане си и ти з.телец-аз съм такъв инат,ама някой път ината ми не ми помага.Прегръдки.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: $burov]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано10.12.09 10:36



Според мен-трябва да им кажеш-има и други обезболяващи-в някои случаи взимат останалото лекарство и подменят с друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.