Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 02.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 23:09



Още една сърдечно благодаря!
В какво се състои въпросният скенер?

Всъщност - така и не можах да разбера дали намирате за подозрителна тази слуз, или просто ме съветвате да си направя тези изследвания за мое успокоение? И дали изобщо някой може да ми каже, ако си спомня, някакви начални симптоми или оплаквания, които са го "завели" на лекар, след което се е установила въпросната диагноза? Нещо, на което аз може би не обръщам внимание, а трябва да се опитам да го забележа и проследя?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Aня]  
Автор LlDl_ru (търсеща отговор)
Публикувано25.02.09 12:44



Ни не сме лекари за да ти направим изводи само въз основа на написаното - трябва ти преглед при проктолог, гастроентеролог - а те ще преценят / ако попаднеш на отговорен специалист / какви последващи изследвания ще правиш
Всяко нещо ненормално в организма следва да се изследва, но да правиш заключения за най-лошото е прекалено
Аз бих тръгнала по метода на изключването, но затова трябва да се научиш да търсиш информация:




Редактирано от *jull** на 25.02.09 14:23.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор LlDl_ru (търсеща отговор)
Публикувано25.02.09 13:00



Давам отчет за моето положение :
Личната докторка не ми даде направление за гастроентеролог с отговорката, че през октомври са ми махани полипите и там всичко е било гледано дори с ехограф - НО това беше в октомври 2008, а аз имам СЕГА проблем - НИЩО, все едно не е чула ... само каза да приемам МезимФорте или Креон и да избягвам дразнещите храни и да дойда при друг такъв пристъп рано сутринта да дам кръв, а аз след такова преживяване "ни жива-ни мъртва" цял следващия ден ...
Зададох въпрос в един руски форум и получих отговори от лекарите :
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО консултация с гастроентеролог, ехография и спец.изследвания на кръвта - подозрение по описаните симптоми за остър панкреатит, изключват лактозна непоносимост, която би трябвало да се е проявила и преди от детски години дори
Пих досега Мезимфорте, от вчера приемам Креон , не ям нищо млечно / какво ще правя лятото без сладолед ... - моето единственно лакомство/, че и яйца не приемам
Ще си платя за ехография и ще видим





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Авторпиф (Нерегистриран)
Публикувано25.02.09 22:43



Здравейте,искам да попитам може ли да се прилага "хранене ЗОНАТА" при рак на дебелото черво.В момента сме на лъчетерапия, а след това ни предстои операция.Или някой да ми даде съвет какво трябва да се яде и какво нетрябва защото много сме затруднени и объркани.Благодаря Ви предварително



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: пиф]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.02.09 22:59



На първия въпрос не мога да ти отговоря, защото нямам опит, но за препоръчителни (и съответно забранени) храни можеш да прочетеш в темата "Алтернативи на рака". Там има писано специално за рак на дебелото черво, както и за лъчетерапията.

След това, ако имаш нужда от допълнителна информация, ние сме тук!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: cлaй]  
АвторRussi (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 15:51



По време на лъче и химеотерапия и поне три месеца хслед това сутрин след закуска да се приемает по 10 капсули НовоМин. Това е патентован антиоксидантен комплекс с избирателно действие, разработван в продължение на 20 години от проф. Суколински и неговият екип от Институт по онколотгия, град Минск. . Показания: профилактира развитието на онкологични заболявания, понижава токсичността на на химиотерапията с едновременно повишаване на активността на противотуморните препарати, избирателно защитава организма (но не злокачествените тумори) от увреждащото действие на йонизиращото лъчение при извършване на лъчева терапия, намалява риска от развитие на отдалечени метастази. В дните, когато не се прави терапия ,да се приема комбинация от еликсири № 131, 141 и 196 на инж.-химик Никола Хлебаров



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.02.09 16:02



Защо ли Лиди не се учудвам на твоята лекарка. Направи си ехографа и дано всичко се рамине с диета и ензими. Предположението на руските лекари също не е за подценяване. А за сладоледа не се безпокой, минаваме на бира!





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор LlDl_ru (търсеща отговор)
Публикувано26.02.09 21:18



Ха-ха ..., нали няма нищо ново на този свят в БГ ...
То има още за учудване - отидох да си направя контролни изследвания, които ми се полагат всяка година, които пък най-дисциплинирано чакам - не досаждам в онкото по различни поводи- та за мое учудване дежурния онколог в началото беше много любезен, назначи ми изследване на кръв, ехограф и иригография, която е направо инквизиция, а колонскопия я правих през октомври 2008 , а като се стигна дотам да попитам за рентген на бял дроб и скенер на малкия таз - почна направо да крещи и да псува "изчетохте Интернета та сега искаш какво ли не , много умни сте станали..." и т.п.
Ох, направо се шокирах и само се размях и излязох ... все пак ме изпрати на рентген - Слава на Бога - нищо не се намира!
И какво да правя - да настоявам ли за скенер или да си трая, да си пазя нервите и да чакам то да се чуе, ако има какво...



Ох, Бубе, бирата е газирана, а пък я обичам ммммммммм!!!


... butterfly effect ...

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 10:40



Извинете, пак съм аз... Тъй като никой не ми дава никакви направления за нищо, (всъщност - карат ме да мина по най-дългия път), реших да попитам вас - ако направо си направя един ЯМР, ще разреша ли проблемите си със съмненията за рак на дебелото черво? с други думи - това изследване дава ли пълна картина, или ако там не се забелязва нищо - въпреки това най-сигурното изследване е колонскопията?

Не, че 200 лева за ЯМР ги нямам за нищо, но исках да избегна пълните упойки и всичко, свързано с физическото проникване в червата...



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: Aня]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано27.02.09 17:37








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.