Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Резултати от туморни маркери  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.02.08 12:21



Днес бяха готови резултатите от изследвания на туморни маркери и тъй като до понеделник няма кой да питам дали са добри, моля някой, който разбира от такива неща да ми каже добри ли са резултатите.

За СА-19-9х е 499,36 при допустимо 37 umg.

За САх е 4,2 при допустимо 5.

Притесняват ме резултатите от СА-19-9х.

Хемоглобин е 128.

Моля ако някой знае да каже.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 16:50



Маркерите са високи.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: konzert]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано09.02.08 16:17



Благодаря за отговора. И аз разбирам, че стойностите са високи, особено на 1 маркер, но не мога да разбера едно -

Ако резултата е 499,9 при норма 37 u/mg това значи ли, че е над 10 пъти над допустимите граници?



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 19:58



Да,така е.Допустимо е да са около 50-55,може да си боледувала от нещо или от някои храни.Но сега-тичай при лекар и почвай да пиеш хранителни добавки!



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 20:05



Не пишеш по каква причина си правила туморните маркери. Имаш ли диагноза, преминала ли си някакво лечение, това контролни изследвания ли са или...?





Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: koнцepт]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано09.02.08 20:20



А какви хранителни добавки препоръчвате? Човекът, на когото са изследванията взима саменто.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: *jull**]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано09.02.08 20:25



Туморните маркери са правени заедно с кръвни изследвания за започване на химиотерапия. Диагнозата е умерено диференциран аденокарцином на дебелото черво. В понеделник започва химиотерапия. Доколкото знам лекарството ще е хлороводород или нещо звучащо така. Назначени са 6 курса и ни казаха, че 5 дни с вливания ще е всеки курс. Става въпрос за майка ми. Тя е след операция, отстранено част от дебелото черво, апендикса и част от тънките черва.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 21:05



Препоръчвам ти най-напред да прочетеш в Справочника за рак на дебелото черво (ако вече не си го направила).
Там би трябвало да има доста събрана информация, защото темата не е нова. Има и тема за хранителните добавки.
Ако след това имаш въпроси, ще се постарая да ти отговоря, а вероятно и не само аз.





Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: *jull**]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано10.02.08 11:03



Благодаря за отгвора. Изчетох от темите в Справочника и имам няколко въпроса.

1. Много хора препоръчват Натанал. На пазара има доста фирми, които го предлагат. Кой е оригиналния Натанал?

2. Чесънът е след забранените храни, а Натанала е извлек от чесън. Не съм наясно удачно ли е да се взима при това?

3. За стойностите на туморните маркери пише, че трябва да се правят около 1 месец след химиотерапията иначе са завишени. Ако направим туморни маркери преди 2 курс, тоест около месец след 1 курс, то стойностите дали ще са реални?

4. От нещата, които изчетох за туморни маркери излиза, че Са 19-9 е индикатор за рак на дебелото черво и стомаха, а Са за черен дроб и млечни жлези. Тоест, при нас за втория маркер е в стойностите, което значи, че няма разсейки?

5. Кое от всичките Саменто на пазара е истинското? Аз съм купила от това на Лечител на Нутрамедикс. Взима по 2 капсули на ден.

6. Препоръчва се Кордицепс, но от брошурите на Тян ши, които четох пише, че помага само при доброкачествени случаи. За карциноми не се казва нищо.

7. Препоръчват се сокове, но от соковете, които й изтисквам веднага има разстройство. А то от своя страна изхвърля хемоглобина, който е важен за успешното минаване на химиотерапията. Тоест не се ли получава кръг? И какво да се прави в такъв случай?

8. Много хора препоръчват Вижън. Други говорят за някакви храни и от този род. Ако се взимат много добавки, това няма ли в един момент до доведе до положение на стрес на организма?

9. В една от темите се спомена за лечител Миланов в Симеоново, за когото една от участничките каза, че я излекувал с билков чай. Но от същата къща Миланови ми казаха, че билките, които са в чая неутрализират ефекта на химиотерапията. В такъв случай излиза, че е безсмислено да се пие такъв чай при химиотерапия?

10. Доколто разбрах има 8 туморни маркери за различните видове. Да направим ли изследвания за всички маркери?



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.02.08 12:57



1. По въпроса за Натанала - аптека "Елей" срещу главния вход на Онкологията (в блока срещу входа).
Според мен, най-добре е първо да позвъниш в офиса на фирмата и там ще те консултират за дозата и начина на приемане според заболяването и фазата, в която се намира. Има 2 вида Натанал - като спиртен и като воден извлек. Вземи най-напред малки дози, за да разбереш кое й понася по-добре.
Адресът на офиса: ж.к. “Бели брези”, ул. “Битоля”, бл. 63, вх. З, ет. 4, тел. (02) 859 50 20 и GSM 0899 60 77 56.

2. Не знам откъде е тази информация за чесъна като забранена храна (?)... Напротив, препоръчва се, има го включен и в много рецепти от народната медицина за лечение на рак. Нещо повече, има доказателства, че спира растежа на туморите. Сред другите препоръчителни храни са: кисело мляко, зеле, броколи, червено цвекло, домати, тиква, ряпа, картофи.

3. и 4. Има по-компетентни от мен, които ще отговорят.

5. Да, мисля, че Саменто в аптеката на "Лечител" е истинското.

6. За Кордицепса има отзиви в Клуба от хора, на които е унищожил метастазите и е капсулирал тумора. Доколкото си спомням, обаче, са го взимаха в комбинация с други гъби. Разбира се, Кордицепса не е панацея и чест прави на фирмата, че не обещава чудеса (ако не е свързано с разрешителното, което трябва да получи продукта именно като хранителна добавка).

7. За соковете - не си писала какви сокове приема майка ти и от кои получава разстройство. От всички ли? Опитвали ли сте да яде зеленчуците и плодовете (от които правите сокове) нарязани или настъргани? Разликата е само, че соковете преминават за 15 мин. в кръвта, а в другия случай има нужда от повече време за храносмилане. Предимството, обаче, че се запазва целулозата в обвивката на продуктите и ценните съставки, които са непосредствено под кората им.

8. По отношение на добавките, най-добре е да се редуват през 3 месеца. Има билкови комбинации, които обаче действат синергично. В Справочника има описани такива рецепти за лечение на рак, които се изпълняват в специализираните билкови аптеки (препоръчвам тази на "Поп Богомил" 38 - там знаят подходящи рецепти).

9. За чая на Миланов не мога да се произнеса. Щом това е тяхно мнение, няма смисъл да коментираме.

10. Този въпрос ми е малко неясен - 8 вида ТМ за какви "различни видове". Нали вие си знаете диагнозата? Освен това, не се ли консултирате с лекуващия онколог?... Може би някой друг ще може да отговори на този въпрос.

Накрая искам само да добавя, че в томовете с рецепти на Петър Димков има специално отделено място за рака на дебелото черво. Направете справка дали ще може да ги изпълнявате. Доста са трудоемки.
Това, което, обаче, бихте могли без затруднение да прилагате, е пиенето на дестилирана вода по схема. Ако не се лъжа, в Справочника съм я помествала неведнъж. Но ако не я намерите, съм готова да я напиша отново.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.