Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Резултати от туморни маркери  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.02.08 12:21



Днес бяха готови резултатите от изследвания на туморни маркери и тъй като до понеделник няма кой да питам дали са добри, моля някой, който разбира от такива неща да ми каже добри ли са резултатите.

За СА-19-9х е 499,36 при допустимо 37 umg.

За САх е 4,2 при допустимо 5.

Притесняват ме резултатите от СА-19-9х.

Хемоглобин е 128.

Моля ако някой знае да каже.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 16:50



Маркерите са високи.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: konzert]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано09.02.08 16:17



Благодаря за отговора. И аз разбирам, че стойностите са високи, особено на 1 маркер, но не мога да разбера едно -

Ако резултата е 499,9 при норма 37 u/mg това значи ли, че е над 10 пъти над допустимите граници?



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 19:58



Да,така е.Допустимо е да са около 50-55,може да си боледувала от нещо или от някои храни.Но сега-тичай при лекар и почвай да пиеш хранителни добавки!



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 20:05



Не пишеш по каква причина си правила туморните маркери. Имаш ли диагноза, преминала ли си някакво лечение, това контролни изследвания ли са или...?





Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: koнцepт]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано09.02.08 20:20



А какви хранителни добавки препоръчвате? Човекът, на когото са изследванията взима саменто.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: *jull**]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано09.02.08 20:25



Туморните маркери са правени заедно с кръвни изследвания за започване на химиотерапия. Диагнозата е умерено диференциран аденокарцином на дебелото черво. В понеделник започва химиотерапия. Доколкото знам лекарството ще е хлороводород или нещо звучащо така. Назначени са 6 курса и ни казаха, че 5 дни с вливания ще е всеки курс. Става въпрос за майка ми. Тя е след операция, отстранено част от дебелото черво, апендикса и част от тънките черва.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.02.08 21:05



Препоръчвам ти най-напред да прочетеш в Справочника за рак на дебелото черво (ако вече не си го направила).
Там би трябвало да има доста събрана информация, защото темата не е нова. Има и тема за хранителните добавки.
Ако след това имаш въпроси, ще се постарая да ти отговоря, а вероятно и не само аз.





Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: *jull**]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано10.02.08 11:03



Благодаря за отгвора. Изчетох от темите в Справочника и имам няколко въпроса.

1. Много хора препоръчват Натанал. На пазара има доста фирми, които го предлагат. Кой е оригиналния Натанал?

2. Чесънът е след забранените храни, а Натанала е извлек от чесън. Не съм наясно удачно ли е да се взима при това?

3. За стойностите на туморните маркери пише, че трябва да се правят около 1 месец след химиотерапията иначе са завишени. Ако направим туморни маркери преди 2 курс, тоест около месец след 1 курс, то стойностите дали ще са реални?

4. От нещата, които изчетох за туморни маркери излиза, че Са 19-9 е индикатор за рак на дебелото черво и стомаха, а Са за черен дроб и млечни жлези. Тоест, при нас за втория маркер е в стойностите, което значи, че няма разсейки?

5. Кое от всичките Саменто на пазара е истинското? Аз съм купила от това на Лечител на Нутрамедикс. Взима по 2 капсули на ден.

6. Препоръчва се Кордицепс, но от брошурите на Тян ши, които четох пише, че помага само при доброкачествени случаи. За карциноми не се казва нищо.

7. Препоръчват се сокове, но от соковете, които й изтисквам веднага има разстройство. А то от своя страна изхвърля хемоглобина, който е важен за успешното минаване на химиотерапията. Тоест не се ли получава кръг? И какво да се прави в такъв случай?

8. Много хора препоръчват Вижън. Други говорят за някакви храни и от този род. Ако се взимат много добавки, това няма ли в един момент до доведе до положение на стрес на организма?

9. В една от темите се спомена за лечител Миланов в Симеоново, за когото една от участничките каза, че я излекувал с билков чай. Но от същата къща Миланови ми казаха, че билките, които са в чая неутрализират ефекта на химиотерапията. В такъв случай излиза, че е безсмислено да се пие такъв чай при химиотерапия?

10. Доколто разбрах има 8 туморни маркери за различните видове. Да направим ли изследвания за всички маркери?



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.02.08 12:57



1. По въпроса за Натанала - аптека "Елей" срещу главния вход на Онкологията (в блока срещу входа).
Според мен, най-добре е първо да позвъниш в офиса на фирмата и там ще те консултират за дозата и начина на приемане според заболяването и фазата, в която се намира. Има 2 вида Натанал - като спиртен и като воден извлек. Вземи най-напред малки дози, за да разбереш кое й понася по-добре.
Адресът на офиса: ж.к. “Бели брези”, ул. “Битоля”, бл. 63, вх. З, ет. 4, тел. (02) 859 50 20 и GSM 0899 60 77 56.

2. Не знам откъде е тази информация за чесъна като забранена храна (?)... Напротив, препоръчва се, има го включен и в много рецепти от народната медицина за лечение на рак. Нещо повече, има доказателства, че спира растежа на туморите. Сред другите препоръчителни храни са: кисело мляко, зеле, броколи, червено цвекло, домати, тиква, ряпа, картофи.

3. и 4. Има по-компетентни от мен, които ще отговорят.

5. Да, мисля, че Саменто в аптеката на "Лечител" е истинското.

6. За Кордицепса има отзиви в Клуба от хора, на които е унищожил метастазите и е капсулирал тумора. Доколкото си спомням, обаче, са го взимаха в комбинация с други гъби. Разбира се, Кордицепса не е панацея и чест прави на фирмата, че не обещава чудеса (ако не е свързано с разрешителното, което трябва да получи продукта именно като хранителна добавка).

7. За соковете - не си писала какви сокове приема майка ти и от кои получава разстройство. От всички ли? Опитвали ли сте да яде зеленчуците и плодовете (от които правите сокове) нарязани или настъргани? Разликата е само, че соковете преминават за 15 мин. в кръвта, а в другия случай има нужда от повече време за храносмилане. Предимството, обаче, че се запазва целулозата в обвивката на продуктите и ценните съставки, които са непосредствено под кората им.

8. По отношение на добавките, най-добре е да се редуват през 3 месеца. Има билкови комбинации, които обаче действат синергично. В Справочника има описани такива рецепти за лечение на рак, които се изпълняват в специализираните билкови аптеки (препоръчвам тази на "Поп Богомил" 38 - там знаят подходящи рецепти).

9. За чая на Миланов не мога да се произнеса. Щом това е тяхно мнение, няма смисъл да коментираме.

10. Този въпрос ми е малко неясен - 8 вида ТМ за какви "различни видове". Нали вие си знаете диагнозата? Освен това, не се ли консултирате с лекуващия онколог?... Може би някой друг ще може да отговори на този въпрос.

Накрая искам само да добавя, че в томовете с рецепти на Петър Димков има специално отделено място за рака на дебелото черво. Направете справка дали ще може да ги изпълнявате. Доста са трудоемки.
Това, което, обаче, бихте могли без затруднение да прилагате, е пиенето на дестилирана вода по схема. Ако не се лъжа, в Справочника съм я помествала неведнъж. Но ако не я намерите, съм готова да я напиша отново.





Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.02.08 15:27



по т.3.
Теорията, че тумормаркер се прави поне един месец след приключване на химиотерапията е вярна. Тогава е реален.
На мен ми бяха казали лекари в Онкологията, че по време на химиотерапия тумормаркерите са завишени и затова не се изследват.
Сега обаче друг лекар-онколог ми разви теорията, че тумормаркер се прави след всяко вливане, ако тумормаркера е завишен означавало, че химиотерапията е изчерпала възможностите си и трябва да се спре. Ако е нормални граници, химиотерапията продължава. Има резон в тази теория/мнение. И се учудих, когато тук някой спомена, че след всяко вливане се назначавало изследване на тумормаркер.
Правете каквото ви казва лекуващия лекар. Къде се лекувате всъщност?

по т.4. Казваш че втория тумормаркер е в норма - значи че няма разсейки.
Говориш за маркера СЕА /неправилно си го изписала/ той е общ маркер и се прави за подкрепа на основни маркер, а не за установяване на разсейки.
Ето ти един линк, където ще прочетеш за тумормаркерите:



След като сте с диагноза рак на стомаха, правите тумормаркер за стомах. Не е нужно да правите всички тумормаркери. /това вкл. и по т.10/
Дори да метастазира, винаги се прави тумормаркера на първичния карцином, във вашия случай стомах.
Давам ти пример с мен за да ти се изясни. Аз съм с рак на гърдата от 1999 г. Направих мети в лимфите, а миналата година и в черния дроб. Правя само тумормаркер за гърда, защото метите се водят "Метастази от рак на гърдата". Аз не правя отделни маркери за черен дроб, например.
Надявам се, че съм ясна.

по т.7 - Хемоглобинът не се "изхвърля" с разстройството не е толкова прост механизма. Хемоглобинът пада от силните токсини на химиотерапията.

По т.8 - Много хора препоръчват много неща, като лъжат, че лекуват рак. Ако беше така, нямаше да умират толкова много хора от рак. Затова бъдете разумни и на такива високопарни приказки и скъпи хранителни добавки не се доверявайте. Но това е въпрос на личен избор, все пак.
И трябва да знаете, че не е възможно да пиете всичко, което чуете или видите на пазара. Затова избирате 1-2 добавки, пиете ги 2-3 месеца, след това нещо друго и така. Всеки сам си изработва схемата на прием, според състоянието си.

Нема начин да нема начин

Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: *jull**]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано11.02.08 15:51



Извинявам се, че толкова късно отговарям, но ми беше ужасно напрегнато вчера и днес.

Купих от Натанал, от фирмата, която посочихте, но майка ми каза, че й гори в стомаха и не иска да го пие. Купих от този, който е без алкохол.

Когато я изписваха от Пирогов, след операцията ми дадоха една листовка с разрешени и забранени храни и чесънът е сред забранените. Хирургът също каза, че не трябав да яде лук, чесън, зеле, боб, леща, грах, мазно, пържено, пикантно, газирано.

Оказва се, че Кордицепс има от доста фирми. От този на Тян ши ли да взема? Кой е истинския?

Сокове й изтисквам от ябълки, портокали, червено цвекло, моркови и от всички веднага има разстройство. Давах й и салата от обелени домати, обелени краставици, безсолна извара и зехтин, но и от това се разхлабва. Сега й давам мандарини и банани и морковите ги задушавам с ориз и пилешки гърди без кожа. Яде и кисело мляко. Дори от мандарините има разстройство.

Ще изчета билковите рецепти, благодаря. Макар, че някои от тях не знам как да се направят. Имаше тибетска рецепта със зелени орехи, но къде да намеря сега зелени орехи? Давам й бадеми.
Ще гледам да отида и до тази билкова аптека, която препоръчвате.

Ами консултираме се и имаме диагноза, но лекаря само казва, ами то е нормално и почти нищо не ти обяснява. Питах го да пие ли добавки и какви и той каза не. Затова и сега питам, защото днес на химиотерапията питах от болните там и те ми казаха, че трябвало да се пие бирена мая и сега купих и й дадох да пие, но това го научих не от доктора, а от други болни.

Ще прочета и на Димков книгите, но просто не съм стигнала до там от тичане и притеснения напоследък. Ако имате директен линк към рецептите му ще съм ви благодарна. Не съм я открила още тази схема. Имам кана за филтриране Брита, дали може с нея да се филтрира или да се преварява водата? Ако може линк към схемата, моля.

Благодаря ви за отговора и се извинявам, ако съм задавала тъпи въпроси, но наистина тази диагноза дойде като гръм от ясно небе.



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: vesela.bg]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано11.02.08 16:00



Благодаря за отговора.

Докторът ни каза, че трябвало да прави на 3 месеца туморните маркери. Днес ни беше 1 ден от 1 курс в Царица Йоанна. Освен да го питам аз тази теория. Лекарството е флуорацил и деган.

Благодаря за линка. Изчетох и донякъде се успокоих, че общия маркер СЕА не дава индикации за разсейки в черен дроб и други органи.

Да, изясни ми се. Просто не знаех. А как успявате да запазите спокойствие? Аз ли съм истерия, но едвам се сдържам да не ревна, а не на мен ми правят химиотерапия.

Изчетох за толкова много неща, за които се твърди, че лекуват рак, че направо се обърках. От гъби до диетична храна. За сега сме на Саменто от Нутрамедикс, бирена мая с витамини немска и ще започна и схемата с дестилирана вода. Натанал й дразни стомаха и не иска да го взима. Вие какво взимате?



Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.02.08 18:51



Отговорих на Лични, за да не се повтарям. Ако имаш още въпроси, питай!





Тема Re: Резултати от туморни маркеринови [re: Morrigan*]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.02.08 22:07



Ми питай го доктора, ще ми е интересно как ще ти отговори.
Нормално е да истерясаш в първия момент, но се вземи в ръце.
Ракът е диагноза като всички останали и се живее с нея, когато го разбереш, ще се успокоиш. Колкото по-рано, толкова по-добре.

"Толкова много неща, които лекуват рак". Това са реклами скъпа....за да одерат кожата от гърба на такива истерясали като теб. Вместо да искаш да ти пращаме линкове, добре е да намериш време да почетеш повече. Когато опознаеш болестта, ще разбереш че хранителните добавки не лекуват рак, а само подпомагат организма. Ще разбереш, че не говорим за излекуване, а за ремисия, като целта е да задържим тази ремисия възможно по-дълго време.
И тогава няма да вярваш сляпо на рекламите, а ще проверяваш отзивите по форумите за всяка прескъпа хран.добавка, която твърди че "лекува" рак.

"Натанала й дразни стомаха", ами ще го дразни. Тези неща, които са ви дали докторите са храни, които дразнят стомаха. Затова преценявай добре какво й вземаш да пие. Щом и соковете я дразнят, тогава намери това, което няма да й дразни стомаха. Действаш на принципа - проба, грешка. Всички сме така. Тлябва да си наясно, че както лекарствата, така и хран.добавки действат различно при различните хора. Затова няма готови рецепти, налага се да пробваш.
Аз съм пила почти всичко, което се пише тук. Сменям ги през 2-3 месеца.

Нема начин да нема начин


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.