Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: derina11]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано01.12.08 21:18



Сестра ми е на дексаметазон 4 мг на ден. Интересувам се, при вас какви са страничните ефекти от лекарството. И къде можем да намерим таблетки (въобще произвждат ли се или е само на инжекции)?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМнови [re: alone_1]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 15:09



dexamethasone,може да се приема и през устата.Проблемът е че силно дразни стомашната лигавица,затова се предпочита парентералният път на приложение.Страничните ефекти са същите независимо от начина на приемане



Тема най после у доманови [re: gali4]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано12.12.08 22:59



Операцията мина.Хистологията доказа рецидивите

.Тази гадина така е проникнала в костния мозък,че лекарите не са можали да я изчистят нацяло.Краката и имат много малко чувствителност.Надяваме се да се оправят с течение на времето.
Защо сме такива големи каръци........глиобластома рядко давал рецидиви в гръбнака,а най-често в главата
Предстоят ни още 2 операции-на врата и на главата
Щом лекарите се наемат да ги направят значи имаме шанс,но за жалост ще си чакаме 30 дни,защото НАШАТА'' РОДНА'' ЗДРАВНА КАСА не отпускала в рамките на 30 дни 2 клинични пътеки
Имама малка искрица надежда...днес четох във вестника,че това нещо отпаднало,но докато се обнародва....



Тема Re: най после у доманови [re: Лoли]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.12.08 23:15



Здравей, мила! Добре е, че лекарите са готови да се заемат с момиченцето ти! Вярвам, че всичко ще бъде наред!
Фатално ли е, ако се чака 30 дни? Ако е така, защо не не говориш с Евгения Адърска, председател на
Асоциацията на пациентите с онкологични заболявания? Може да се издейства ускоряване на процедурата,
предвид спешния случай.
Че докато човек чака чиновниците да се намъдруват....



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: най после у доманови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано12.12.08 23:33



Така си е Джул
Незнам дали ще опитаме да остискаме 30 дни.От вчера на сам се оплаква,че има изтръпване на лявата ръка.Симптомите са същите като на краката преди време.Да не стане така да загуби чувствителноста и на ръцете си
Ще опитам с Евгения Адърска.Нейните кординати мога ли да ги намеря в гугала?



Тема Re: най после у доманови [re: Лoли]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.12.08 07:34



Изпратих ти телефоните на Лични!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: най после у доманови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.12.08 09:21



Здравей Лоли,добре сте си дошли у дома,че то в къщи и стените помагат.Тръпки ме побиха от това,че трябва да се чака,но същевременно защо ли се чудя.Та от две години тая здравна система не е помръднара напред и милиметър.


Лоли, шанс винаги има,затова сега се мобилизирай,че ви предстоят още две операции.Всичко ще е наред,всичко ще бъде наред убедена съм! МНОГО ЗДРАВЕ,,СИЛИ ,и ХЪС ЗА БОРБАТА КОЯТО ВИ ПРЕДСТОИ !
ПЪТЯТ КОЙТО ВЪРВИМ,И ТРЯБВА ДА ИЗВЪРВИМ Е ТРУДЕН,НО НЕ И НЕВЪЗМОЖЕН!
Прегръщам те силно!ТИ СИ СИЛНА,И ОТ ТВОЯТА СИЛА ЩЕ ДАДЕШ НА ДЕТЕТО СИ,
И ТАКА ЩЕ СЕ СПРАВИТЕ!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: най после у доманови [re: Юлия 48]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 10:19



Добре дошли у дома.Ще се справите и с тези трудности,идва Коледа,казват ,че на Коледа стават чудеса.Пожелавам Ви ги от сърце.



Тема Мила Лоли,нови [re: Диди]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано13.12.08 11:49



Сигурна съм, че лекарите ще направят всичко възможно, още повече, че става дума за младо момиче. И дай, Боже, да успеят!

Но , ако позволиш да споделя :
НЕ ТРЯБВА ДА ЧАКАТЕ ЦЕЛИ 30 ДНИ! НЕ БИВА, ЛОЛИ!

Сигурно ви е много, много трудно с парите. Знам, какви пари се харчат в отчаяната борба да спасиш живота на блиЗък, обичан, най-свиден човек .

НО ОПИТАЙ, ПОТЪРСИ НАЗАЕМ, ПЛАТИ ЗА ОПЕРАЦИЯТА, ако спещно, за 2-3 дни не намерите друг начин!
Не бива, да чакате, не бива!

30 дни е страшно дълъг срок, когато са се появили тези рецидиви. Те нарастват ужасяващо бързо. След 30 дни може да се окаже фатално късно! Послушай, ако можеш, съвета на човек, който го е преживял и знае какво се случва за 30 дни!
Бог да ви помага! Ще се моля за твоето дете, като за свое! И аз съм майка, дъщеря ми връстничка на твоята, мисля, че знам по-добре от много други как се чувстваш, какво преживяваш. Бог да е с вас!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ivaceda на 13.12.08 11:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от ivaceda на 13.12.08 11:56.



Тема Re: Мила Лоли,нови [re: ivaceda]  
Автор svety7 (непознат )
Публикувано13.12.08 12:17



Кураж,майче! И аз бих те посъветвала същото " намери парите" ,не знам каква е сумата , но по добре да не се чака.
Опитай да се свържеш и с Теодора Захариева( нямам нейни телефони),доколкото знам тя работи съвмвстно с адвокати по въпроси на онкоболните и най малко би могла да ти даде съвет дали има шанс да получите разрешение за операция преди 30 дневния срок.Може би в АПОЗ да имат нейни координати.Стискам палци всичко да се нареди!!!!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.