Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема КЪЛНОВЕ  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано23.08.07 15:34



Здравейте,
Пускам инфо за кълнове.
За мен покълването на семе е символ на ЖАЖДАТА и СИЛАТА за Живот ...

(Личен опит - в тези горещини семената покълват изключително бързо. Можете да ги прибавяте в салата или в кисело мляко - аз си правя коктеил 2 - 3 вида кълнове + стафиди + 1-2 суп.лъжици пш. зародиш + 1 с.л. прясно смляно ленено семе, евентуално мед)

Покълнало жито

Установено е, че със своята биологична активност и енергийност то подобрява регенерацията на тъканите, повишава работоспособността, подмладява, изостря зрението, увеличава защитните сили на организма, засилва растежа на костите и заздравява косъма. От него не се напълнява.

Съдържа:
Аминокиселини
Витамини: С, Е, В1, В2, Б3, В6, В5, А, К
Минерали: калций, йод, калий, манган, натрий, фосфор, цинк

Много полезен е и пшеничения зародиш
Съдържащите се витамин Е, лецитин и незаменими мастни киселини, намаляват риска от нарушения на липидната обмяна и съдействат за поддържане на здравословни нива на холестерола в кръвта. Има общ тонизиращ ефект, оказва антиоксидантно действие и повлиява благоприятно на имунитета, нервните функции, подобрява паметта, спомага за забавяне на процесите на стареене.
Действа благоприятно върху функциите на черния дроб.


Alfa Alfa (люцерна)

8-те незаменими аминокиселини, протеин
Витамини: А, В2, C, D, E, B3 (ниацин), B6
Калций, фосфор, хлорофил, фибри

Mungobean - зелена соя

Витамини: А, В1, В2, В3, В12, С, Е
Минерали: Калий, калций, желязо, магнезий, фосфор


Слънчогледови семки

Витамини: група В, D, E, K
Линолова киселина, каротин, желязо, калий (доставя кислород на мозъка = ясна мисъл)

(Богати на калий са още пъпеш, цитрусови, домати, джоджен, банани, картофи, зеле, карфиол, червено цвекло)

[ Без връзка с темата - изключително полезна напитка е "Еликсира на здравето" или "Power drink"- 1 до 3 ч.л. ябълков оцет в голяма чаша вода + 1 л. мед.
Съдържа:
Минерали:калий, натрий, магнезий, фосфор, хлор, сяра, мед, желязо, силиций, флуор.
Витамини: C, E, A, B1, B2, B6, P, бета-каротин

За предпочитане е домашния, знае се какво има в бутилката. Ако някой се интересува, ще пусна рецепти. ]

На долния линк можете да си свалите .doc файл, с прибавено инфо за витамини и минерали




* * *

Редактирано от all*you*need на 23.08.07 21:17.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Автор rumi d (ртд)
Публикувано23.08.07 15:49



Съпругът ми си прави такива кълнове в буркан,цедка в/у него за по-бързо плакнене и проветрение .Стават за 2 дена и са по-вкусни и от тези в кит. магазини





Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: rumi d]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.08.07 15:54



Соеви кълнове ли прави? Доста бавничко стават - имам предвид, че трябва да са няколко сантиметра!





Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.08.07 15:56



Само едно предупреждение към хората с повишена стомашна киселинност - рецептата с ябълковия оцет не е за препоръчване!
Препатил





Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано23.08.07 15:56



Напълно съм съгласна и вярвам на информацията за кълновете, но...какво жито и как да го третирам за да си получа кълнове....а между другото за люцерната - от билковите таблетки на д-р Тошков съм пила алфа-алфа близо две години, нито ми се оправи гастрита , нито ми се размина ракът на стомаха :)



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: *jull**]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано23.08.07 16:02



*jull**

Соята била около 1000 вида/сорта



А Mungo beans, има я в магазините, е зелената соя.
За 3 дни е покълнала, както казах - заради горещините
На вкус е малко по-добре от готовата покълнала соя от китайските магазини, от супермаркетите или от магазините за здравословни храни.

~ ~ ~

*Не приемай нищо лично*

Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: maia_georgiewa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.08.07 16:13



Миналата година имаше една врява по вестниците и телевизията за тези билкови таблетки. Съдържанието било само трици. Опит - в течност с киселинността на стомашния сок е пусната таблетка за стомашно-чревни проблеми. Не се разтворила въобще!


Дали са на д-р Тошков или на някой друг от многото, не стана ясно, но явно той се почувства засегнат и прави някакво опровержение.
Така че не сравнявай билки, кълнове и т.н. с фабрично производство таблетки. Аз такива неща не купувам

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: *jull**]  
Автор rumi d (ртд)
Публикувано23.08.07 16:24



Купува си някаква пшеница-той за кълнове,а на сина ми за риболовна стръв...


Правил е и други,но аз само дегустирам .Когато са малки обаче са по-вкусни.!



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: maia_georgiewa]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.08.07 16:25



Ами търсиш "жито за покълване". Продават го. А за технологията на кълнене:







Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: maia_georgiewa]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано23.08.07 16:29



Аз купувам пшеница за кълнене - Елитен сорт "Садово 1" пише на плика. (от специализираните магазини, да не вземеш от хранителни стоки грухано жито!)
Вечерта измиваш 1 чаша пшеница и я заливаш с хладка вода.
На сутринта я плакнеш и прецеждаш. После вариантите са различни: може да се сложи в буркан и да го завържеш с тензух, може да пробиеш дупчици на капачката, за да се плакне и цеди по-лесно.
Това се прави 2-3 пъти на ден. Аз я слагам в кутия, плакна и цеда в цедка.
Отгоре слагаш напр.малка хавлиена кърпа, за да са на тъмно.
Чака се дължина около 1 см.

Мила Мая,
Ти сигурна ли си какво изобщо има в таблетките на Тошков??!!!??


Аз лично не съм ...
По моя преценка няма начин за такова теблетно производство да му стигнат билките на цяла България!!! А и не е само той, трябва и за другите производители нещичко да остави, нали?
Та като нищо никаква Алфа Алфа не си пила ...

~ ~ ~

*Не приемай нищо лично*

Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: rumi d]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.08.07 16:35



За кълнове трябва да се използва "негрухана" пшеница, т.е. взета от селата и т.н. Груханата, която се продава пакетирана в магазините е за варене и е обработена да не покълва /как се пише тая дума?!/ или покълнва



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Автор Buba67 ()
Публикувано23.08.07 16:52



Сигурно си знаете кръвните групи след толкова изследвания.
Вижте какво открих за храненето /диети/ според кръвната група.
Оказва се, че не трябва да ям пшеница, царевица, леща и други неща - следователно и кълнове. Алоето също е в списъка на забранените билки. Всичко е препоръчително, но съм склонна да мисля, че е така.


Задайте в търсачката - диета кръвна група. Опитах се да го сложа директно, но нещо ме отхвърля.

Редактирано от Buba67 на 23.08.07 16:59.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: Buba67]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано23.08.07 17:48



"Оказва се, че не трябва да ям пшеница, царевица, леща и други неща - следователно и кълнове."

Buba67, мисля, не може да обобщаваш така. Като изключиш пшеница, царевица, леща - има други кълнове, които явно не са в противоречие с кръвната ти група



~ ~ ~

*Не приемай нищо лично*

Тема Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: all*you*need]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано23.08.07 18:41



Напомням, че соевите продукти са с доста противоречиво действие при ракът на гърдата. По-долу помествам един бърз превод на статия по въпроса.

Всеки решава за себе си, но аз ви съветвам да действате на принципа - Better safe than sorry - по-добре да си предпазлив отколкото после да съжаляваш.

******
Соята и ракът на гърдата

Има консенсус по въпроса, че продължителното приемане на естрогени увеличава риска от рак на гърдата. Естроген-подобните свойства на соевите изофлавони следователно дават основание за тревога при приемането на соя от пациенти с арак на гърдата. Съвсем наскоро бе доказано, че дженистейна – основният изофлавон в соевите семена, всъщност стимулира растежа на естрогенрецептор позитивния (ER+) рак на гърдата ин витро.
Докато някои изследвания сочат, че соята предлага защитен ефект против рак на гърдата, други изследвания показват, че естроген-подобния ефект на изофлавоните в соята могат да са вредни при жените с рак на гърдата.

Американския Институт за Иследвания на Рака подчертава, че данните за соята и ракът на гърдата са много противоречиви и трябват допълнителни изследвания преди да се дават каквито и да е препоръки за употреба на соеви продукти при хранене.

Това, което се знае до момента е, че фитоестрогените в соевите храни са “анти-естрогени”. С други думи, те могат да блокират естрогените да достигнат естроген рецепторите и така евентуално да предпазят жените от рак на гърдата. Изследванията сочат, че жените преи менопауза могат да се повлият положително от храненето със соя, тъй като техните естествени естрогенни нива са високи.

Обаче, това не е истина за жените в менопауза. Изследванията показват, че соята може да се превърне в “про-естрогенна” при жени, чиито естествени естрогенни нива са ниски. С други думи, приемането на големи количества соеви продукти или соеви добавки могат да добавят естроген в тялото и следователно да увеличат риска от рак на гърдата при жените в менопауза.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.08.07 18:52



Моля да ме извинят привържениците на тази идея, но ако беше толкова просто с кръвните групи и типа хранене, щяха ли да се правят толкова скъпи ДНК тестове за определяне индивидуалните хранителни режими (около 1500 далара)? При това с уговорката, че важат само за определено време, защото периодично настъпват промени във всеки организъм - да речем на ниво хормонален фон (и не само!).

Чудя се само как никой не се е сетил да открие заведение за хранене според кръвни групи!

Ами, ето на, издадох си идеята!





Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано23.08.07 20:56



Благодаря за рецептата и за сайта.... А за другото не ми се мисли - какви били билковите таблетки... то е ясно че не са качествени ....сега оттук нататък мисля как да е.
Бог да ви помага !



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано24.08.07 00:44



Само да те поправя,че дължината на кълновете не бива да надвишават 2-3 мм.Ако са по-дълги трябва да се изхвърлят защото нямат нужният ефект



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: Гaмбa]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано24.08.07 12:38



Гaмбa,
мерси, че ми обърна внимание - неразбираемо съм го написала, защото общата дължина зърно + кълн е около 1 см.

Ще го поправя и горе. :)

Съжалявам, горе не мога да редактирам.

* * *

Редактирано от all*you*need на 24.08.07 12:44.



Тема Re: Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: Dimana64]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 17:35



А жените с рак на матка,шийки,яйчници(гинекологични) могат ли да консумират соеви продукти и соя.Аз ползвам соево олио вместо слънчогледово и си копувам соево месо не винаги.Отдавна съм в менопауза.Да не получа пък сега рак на гърдата?



Тема Нахутнови [re: Dimana64]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.08.07 13:42



Тези материали ми бяха изпратени на мейла с молба да ги пусна тук!
-----------------------------
Привет, Весела!
Вие не ме познавате, защото не участвам във Форума. Казвам се Д. и се интересувам от профилактика на здравето, както и от алтернативни методи на лечение. Когато имам време, надничам в темите на раково – болните. Иска ми се да ви посоча линк с информация за соята и вредата от нея. Понеже във Форума на Дир има повдигнат въпрос за нея. Мисля, че е в темата за кълновете.
http://thedoctorwithin.com/index_fr.php?page=articles/magic_bean.php

В един от броевете на руския вестник „Здоровый образ жизни” прочетох много хубава статия за ползата от нахута. Авторът - Виктор Вл. Недоспасов е лекар-офталмолог от Волгоград с 40 –годишна практика. Той препоръчва приемане на гладно накиснат нахут/ леблебия / - 1 седмица, след това – 1 седмица покълнала пшеница. Двете зърнени култури се редуват през седмица, и така – 3 месеца. Резултатът е прочистване на дебелото черво и всички съдове. Ще прикача отделен файл с инфо за нахута.
Рецептата е следната. Вечер преди лягане приготвям 1/2 чаша нахут и го заливам с гореща вода. Кисне 6-8 ч, след което го изплаквам, прецеждам и смилам през месомелачка. Зърната са меки достатъчно и, който няма време, може и да не ги смила. Но трябва да ги дъвчи по-дълго.За вкус им добавям скилидка чесън, накълцан магданоз, малко зехтин. Може да се смеси с други зеленчуци, да се постави в салата ...Покълналата пшеница приемам на гладно в чист вид/ 4-5 с.л./, или с малко мед и канела. Понякога просто я заливам с малко гореща вода –да стане като каша. Вече 2 седмици редувам зърната / през 3-4 дни , за да не ми омръзне/ и се чувствам по-бодра от преди. Според руския лекар пациентите му, които са приемали нахут по-дълго време, са подобрили значително здравословното си положение. Аз лично го правя заради идеята да прочистя по по-мек начин организма си. А и защото обичам да пробвам нови идеи. Вярвам, че повечето болести са причинени от замърсяване на органите и от неправилно хранене. Допълнителните фактори са стрес, генно унаследяване, заседнал начин на живот, кармична обремененост и , не на последно място – химията/ консервантите в голяма част от хранителните продукти.
Искрено Ви желая по-бързо възстановяване и да бъдете все такава Оптимистка!

С уважение:
Д.
-----------------------------------


Горох перебрать и замочить в теплой воде с температурой +25-30°С на 4-6 часов. Тщательно промыть в проточной воде до прозрачности воды. Горох уложить на дно посуды или на сито, прикрыть крышкой с отверстием или влажной тканью. Оставить для проращивания на 6-8 часов при температуре +18-20°С.

Горох промыть в проточной воде, залить водой при температуре +18-20°С на 2-3 часа. Воду слить. Горох оставить для проращивания на 6-10 часов при температуре +18-20°С. Процесс промывания, замачивания и проращивания повторить до прорастания 70-80% гороха. Длина ростка должна быть 0,6-1,2 см.

Хранение проростков бараньего гороха

Проростки гороха в охлажденном виде хранить в холодильнике при температуре +2-6°С не более 24 часов.

Подготовка проростков бараньего гороха к использованию

Проростки гороха в охлажденном виде перед приготовлением блюд тщательно промыть под проточной водой.

Использование проростков бараньего гороха

Проростки гороха используют в пищу как в чистом виде, так и в салатах, тщательно пережевывая. Проростки бараньего гороха служат источником белка, витаминов, ферментов, макро- и микроэлементов, клетчатки.

Любимый злак египетской богини неба
Спускаясь на землю, египетская богиня неба НУТ ворчала на своего сияющего спутника РА (бога солнца) за то, что после его испепеляющих лучей на земле все сохнет и погибает. Но радовалась, когда находила невредимой свою любимую травку с маленькими овальными листочками и белыми цветками, которая имела волшебную силу, съедая ее, богиня всегда оставалась молодой и красивой. Древние назвали горох нутом по имени богини.
Его выращивали не только египтяне, но и все народы Ближнего Востока. А в наши суматошные дни, когда никого и ничем не удивишь, этому гороху уделяют все же огромное внимание. Достаточно сказать, что на планете его возделывают на 9 млн. гектаров. Бесспорные лидеры — Индия и Пакистан, но популярен он в странах Ближнего Востока.
В нем содержится большое кол-во калия и кальция, которые являются главными компонентами регуляции кроветворения. Он обновляет кровь, влияет на здоровье зубов, костей и мышц сердца и регулирует содержание воды в тканях. Наличие селена предупреждает появление новообразований. Если же в организме недостает йода, — Нут и тут приходит на помощь, т. к. он благотворно влияет на щитовидную железу.
Нут помогает диабетикам, при анемии, истощении, нервных болезнях, способствует растворению камней, хорошо открывает закупорки в печени и селезенке.
Меня долгое время мучил вопрос — почему у нас на Ставрополье эта культура не получила распространения? Я стал расспрашивать людей, но большинство из них слова «Нут» и не слышали. А когда я посадил и вырастил его у себя в огороде, мою грядку увидела травница Е. Г. Редченко (в народе баба Катя), которая, всплеснув руками, произнесла: «Ой, мохнатка!" Так я узнал, что мохнатка и горох Нут — это одно растение. Много рассказала мне о нуте Екатерина Григорьевна. В детстве с бабушкой, а потом и с мамой она частенько ходила собирать травы. Но особое отношение в семье было к мохнатке. Отец сеял ее десятину, а то и больше. Говорил он так: «Пашаничка и жито хорошо, да родят не всегда, а с мохнаткой при любой погоде никогда с голоду не умрем». Помнит баба Катя, как в голодное время брала ее мама две пригоршни мохнатки, бросала в чугунок, заливала водой и оставляла в теплой печи до утра.
Настой из травы и кожуры незрелых семян применяли как мочегонное при почечно-каменной болезни, кожных воспалениях, кори и лишаях, мукой из мохнатки посыпали злокачественные язвы, натирались при чесотке и при всех воспалениях кожи, при атонии кишечника Авиценна в книге «Каноны врачебной науки» посвятил этому растению целую главу. Он утверждал, что питание Нутом дает постепенное избавление от расстройств нервной системы, применял его при водянке, желтухе. Особо подчеркивал, Нут желательно есть в середине трапезы. В его «Канонах…» есть любопытные записи: «Отвар черного нута с миндальным маслом, соком дикой редьки и сельдерея дробит камни в мочевом пузыре и в почках, но вреден при язвах мочевого пузыря. Все сорта нута изгоняют плод. Он усиливает похоть, и поэтому самцов домашних животных и верблюдов откармливают этим растением. Все виды этого растения, особенно черный и чечевицеобразный, открывают закупорки в почках».
Трудно придумать лучшую природную добавку для молодняка. Коровы с удовольствием поедают солому этого злака. Из него готовят сотни блюд, делают молоко и выпекают хлеб.
ТУРЕЦКИЙ ГОРОХ (НУТ)
Силы дающий

Это не только хороший источник низкожирового белка, нут также богат клетчаткой. Он помогает снизить уровень холестерина и защищает от диабета, предохраняет от заболеваний сердца. Огромное исследование, проводившееся в США на протяжении 19 лет, в котором участвовало 10 тысяч взрослых человек, показалом, что у употребляющих клетчатку намного меньше риска заболеть сердечными заболеваниями или получить инсульт. Кроме того защищающие сердце свойства нута на этом не заканчиваются. В нем также содержится калий, который может снизить кровяное давление, а также фолиевая кислота, которая снижает уровень хомоцистина в крови, который опасен для сердца. Клетчатка в нуте также защищает от рака, особенно рака кишечника.
Нут культурный (бараний горох) - Cícer arietínum L. (лат. назв. турецкого гороха; лат. arietinus, a, um - бараний от aries, arietis - баран). Многолетнее травянистое растение из семейства бобовых - Fabaceae (Leguminosae) с перисто-сложными листьями, рахис верхних листьев оканчивается развитым ушком, рахис нижних листьев оканчивается конечным листочком. Соцветие колосовидное, многоцветковое. Плод - многосемянный боб. Родиной нута культурного считают Средней Азии. Растение культивируется в странах Центральной и Средней Азии, Восточной Африки, Восточной Европы, Индии, Средиземноморского региона. По посевным площадям занимает третье место в мире среди зернобобовых культур, а по питательным ценностям занимает среди них первое место. Растение используется в азиатской медицине и разрешено к применению в Великобритании как вяжущее средство.

Проростки нута содержат высококачественные белки и жиры, клетчатку, большое количество кальция, а также магний, калий, витамины А и С. Имеют низкую калорийность и высокую пищевую ценность.

Содержание белка в семенах нута варьируется от 20,1 до 32,4 %. У сои, гороха и бобов белка в семенах содержится больше. Однако известно, что питательная ценность культуры определяется не только количеством белка, но и его качеством, которое зависит от сбалансированности его аминокислотного состава, содержания незаменимых аминокислот, переваримости белка и характера влияния на утилизацию белка некоторых неблагоприятных факторов. По этим показателям, а также по количеству основных незаменимых кислот - метионина и триптофана, нут превосходит другие бобовые культуры.

Семена нута содержат много фосфора, калия и магния. Нут - хороший источник лецитина, рибофлавина (витамина В2), тиамина (витамина В1, никотиновой и пантотеновой кислот, холина.

Содержание витамина С в семенах нута варьируется от 2,2 до 20 мг на 100 г биомассы, причем в прорастающих семенах его содержание быстро увеличивается и на 12-й день после прорастания его количество составляет 147,6 мг на 100 г сухого вещества.

В листьях нута обнаружены щавелевая, лимонная и яблочная кислоты. В зависимости от сорта содержание жира в семенах колеблется от 4,1 до 7,2 %, по этому показателю нут превосходит другие бобовые культуры кроме сои.

В зонах выращивания нута его широко используют для продовольственных и кормовых целей, а также в качестве сырья для консервной и пищевой промышленности. Главное назначение нута - продовольственное.

Семена нута употребляют в пищу обычно в вареном и в жареном виде как лакомство, а также для приготовления супов, вторых блюд, гарниров, пирожков и национальных кушаний. Из жареных дробленых семян приготавливают брикеты в смеси с изюмом, семенами кунжута или грецким орехом.

Нут используют и при изготовлении консервов, которые отличаются высокой питательностью и хорошими вкусовыми качествами.

Добавление нутовой муки (в количестве 10-20 %) к пшеничной при выпечке хлеба и изготовлении кондитерских и макаронных изделий повышает питательность и вкусовые свойства этих продуктов. Из муки нута в чистом виде или смеси с молочным порошком приготавливают питательную кашу для детей.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 25.08.07 13:44.



Тема още Re: Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: sisi]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано25.08.07 18:13



Обърни внимание на крайното заключение - при жени в менопауза - да приемът на соята може да увеличи риска от рак на гърдата.

Изобщо соята е много коварен продукт. Активирам линка, който Весела е пуснала в своя пост днес и който е изключително инфромативен и подробен за заблудите от полезността на соята. там се рабиват един по един всички митове за соята:



За съжаление инфото е на английски, но е много подробно и подкрепено с много факти.

Има една единствена ситуация при която соевите продукти са полезни, но според мен тя не се случва в БГ - соята трябва да не е генно модифицирана (почти 100% от внасяната у нас е такава), да е отглеждана по еконачин. да е обработвана (МНОГО важно) по специален начин. На практика в соята, която ни се предлага за консумация няма нищо от рекламираното или е добавяно изкуствено (и поради това недействено), а стандартния начин на промишлена обработка я прави направо вредна. Основното поради което се рекламира е че е евтина за компаниите - да си спомним как всичко се тъпчеше (че и сега) със соя по време на комунизма и ни се внушаваше че това било полезен заместител на месото.

Така, че пак повтарям - за онкоболните (особено за жените в менопауза) - по-добре стойте настрана от соята.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 18:25



Във вестник Доктор пише за кълновете.А именно за ракови заболявания най-ефикасни са кълновете от броколи,те предпазват от развитието на злокачествените пумори.Също и от ленено семе!



Тема още Re: Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: Dimana64]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано25.08.07 20:08



Благодаря ви за соята!
Хвърлих я вече и я забравям.



Димана, като прочетох линка на Весела, ми идеше да изхвърля и соевия сос на мъжа ми, но щеше да последва семеен скандал.
Ще го изхвърлям постепенно.

* * *

Редактирано от all*you*need на 25.08.07 20:10.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: flora]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано25.08.07 20:14



flora,

Вдигнах ръце да покълвам ленено семе ... след 3-4 неуспешни опита.
Промиваш, промиваш ... и не се промива.

А за семе от броколи - интересно ми е дали го има на нашия пазар?

`

* * *

Редактирано от all*you*need на 25.08.07 21:15.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 21:16



Незнам трябва да го има това пусто семе.Сега всичко има не е като едно време.Ьз не правя такива кълновш работи.Засега съм от близо година на Себерския Жен-шен и на две големи чаши зелен чай + здравословна диета,от която ослабнах 10 кг. за една година.В момента се чуствам пмного добре.Диетата е много важна.Свикнах без сладко,без газирано,без кафе,без пържоли и кюфтета...Най-важното е силата на духа!



Тема още Re: Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: Dimana64]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 21:43



Край на соевите кюфтета и соята въобще.Боже добре че Ви има момичета иначе ако чакаме само на лекарите...те много,много не говорят,искат да ги слушаш и изпълняваш без глас като малки деца.Каква ще кажете за червеното цвекло,ям го на поразия стъргано на салата и сок.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: flora]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 22:06



А какво ядеш, Флора? Без кафе, без никакво месо/поне пиле, риба/?! Ако съм само на плодове и зеленчуци, стомахът ми просто "измит" , даже ми става лощо. А си имам и язвичка на дванайсетопръстника. Сподели каква е твоята диета.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: Mими]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 22:38



Мими утре ще ти отговоря,че имам гости.Ям само пилешко и риба по един път на седмица.Ограничени плодове и всички видове зеленчуци.Ядки,,семки и т.н.до утре...



Тема Защо ме мързи толкова?нови [re: sisi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.08.07 22:41



как намирате време и желание да правите всички тези действия? Не знам защо толкова ми е неприятно/ими ме мързи да го цедя този сок от червено цвекло.....

Една седмица седя вкъщи и само веднаж съм го правила! Срааааам
Ако е за някой друг ще се утрепя да го правя, ама за мен си.....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 25.08.07 22:41.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: flora]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 15:15



И така:
1.Хляб-само пълнозърнест
2.Всички видове псупи без запръжки,боршове с всички зеленчуци
3.Зехтин или шарлан(нерафенирано олио)
4.Манджи без запръжка и без люти подправки
5.Гювечи
6.Месо-само пилешко без кожата и риба скумрия
7.Салами,пушени меса,шунки и т.п. -НЕ
8.Ориз-кафяв
9.Закуска-мюсли попарени или в вода или с компот
10.Сирене-козе,кашкавал-растителния.
11.Млеко-прясно -понякога по 200млг.козе.Кисело-понякога.
12.Алкохол-не,газирано-не,кафе-не.
13.Минерална вода,обикновенна вода със малко сол.
14.Пия по три чаши зелен чай
15.Хранителни добавки според джоба и витамини.
16.Разходки,развличения,екскурзии...
17.Висок дух,вяра в БОГ.


Това е!Релаксирам с музика-оперна,симфонична,гледам сапунки,чета много книги.Сега имам и интернет и Вас,моите приятелки по съдба...
Грижа се сама за две малки внучета(родителите им са в чужбина)
Имам си малко дворче и си чопля в него за удоволствие.Нямам време за лоши мисли а и не ги мисля!Сега ще почвам с внуците да уча френски,за да се разбираме когато идем на гости на мамито.Живата продължава!
Моят девиз в живота е:Който загуби вяра в бъдещето,понастоящем е мъртав"-Гогол



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: flora]  
АвторZdravko (Нерегистриран)
Публикувано07.05.11 21:31



Позволявам си да повдигна темата... Защото днес попаднах на нещо доста интересно - уредче за домашно покълване...
И то наше, българско изобретение...

Инфо за кълновете -



Ето инфо за уредчето -

А ето и информация за това как може да си го направим сами -

Редактирано от *jull** на 07.05.11 21:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.