Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема още Re: Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: sisi]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано25.08.07 18:13



Обърни внимание на крайното заключение - при жени в менопауза - да приемът на соята може да увеличи риска от рак на гърдата.

Изобщо соята е много коварен продукт. Активирам линка, който Весела е пуснала в своя пост днес и който е изключително инфромативен и подробен за заблудите от полезността на соята. там се рабиват един по един всички митове за соята:



За съжаление инфото е на английски, но е много подробно и подкрепено с много факти.

Има една единствена ситуация при която соевите продукти са полезни, но според мен тя не се случва в БГ - соята трябва да не е генно модифицирана (почти 100% от внасяната у нас е такава), да е отглеждана по еконачин. да е обработвана (МНОГО важно) по специален начин. На практика в соята, която ни се предлага за консумация няма нищо от рекламираното или е добавяно изкуствено (и поради това недействено), а стандартния начин на промишлена обработка я прави направо вредна. Основното поради което се рекламира е че е евтина за компаниите - да си спомним как всичко се тъпчеше (че и сега) със соя по време на комунизма и ни се внушаваше че това било полезен заместител на месото.

Така, че пак повтарям - за онкоболните (особено за жените в менопауза) - по-добре стойте настрана от соята.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 18:25



Във вестник Доктор пише за кълновете.А именно за ракови заболявания най-ефикасни са кълновете от броколи,те предпазват от развитието на злокачествените пумори.Също и от ленено семе!



Тема още Re: Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: Dimana64]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано25.08.07 20:08



Благодаря ви за соята!
Хвърлих я вече и я забравям.



Димана, като прочетох линка на Весела, ми идеше да изхвърля и соевия сос на мъжа ми, но щеше да последва семеен скандал.
Ще го изхвърлям постепенно.

* * *

Редактирано от all*you*need на 25.08.07 20:10.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: flora]  
Автор all*you*need ( a friend)
Публикувано25.08.07 20:14



flora,

Вдигнах ръце да покълвам ленено семе ... след 3-4 неуспешни опита.
Промиваш, промиваш ... и не се промива.

А за семе от броколи - интересно ми е дали го има на нашия пазар?

`

* * *

Редактирано от all*you*need на 25.08.07 21:15.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: all*you*need]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 21:16



Незнам трябва да го има това пусто семе.Сега всичко има не е като едно време.Ьз не правя такива кълновш работи.Засега съм от близо година на Себерския Жен-шен и на две големи чаши зелен чай + здравословна диета,от която ослабнах 10 кг. за една година.В момента се чуствам пмного добре.Диетата е много важна.Свикнах без сладко,без газирано,без кафе,без пържоли и кюфтета...Най-важното е силата на духа!



Тема още Re: Отново за соята и ракът на гърдатанови [re: Dimana64]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 21:43



Край на соевите кюфтета и соята въобще.Боже добре че Ви има момичета иначе ако чакаме само на лекарите...те много,много не говорят,искат да ги слушаш и изпълняваш без глас като малки деца.Каква ще кажете за червеното цвекло,ям го на поразия стъргано на салата и сок.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: flora]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 22:06



А какво ядеш, Флора? Без кафе, без никакво месо/поне пиле, риба/?! Ако съм само на плодове и зеленчуци, стомахът ми просто "измит" , даже ми става лощо. А си имам и язвичка на дванайсетопръстника. Сподели каква е твоята диета.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: Mими]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 22:38



Мими утре ще ти отговоря,че имам гости.Ям само пилешко и риба по един път на седмица.Ограничени плодове и всички видове зеленчуци.Ядки,,семки и т.н.до утре...



Тема Защо ме мързи толкова?нови [re: sisi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.08.07 22:41



как намирате време и желание да правите всички тези действия? Не знам защо толкова ми е неприятно/ими ме мързи да го цедя този сок от червено цвекло.....

Една седмица седя вкъщи и само веднаж съм го правила! Срааааам
Ако е за някой друг ще се утрепя да го правя, ама за мен си.....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 25.08.07 22:41.



Тема Re: КЪЛНОВЕнови [re: flora]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 15:15



И така:
1.Хляб-само пълнозърнест
2.Всички видове псупи без запръжки,боршове с всички зеленчуци
3.Зехтин или шарлан(нерафенирано олио)
4.Манджи без запръжка и без люти подправки
5.Гювечи
6.Месо-само пилешко без кожата и риба скумрия
7.Салами,пушени меса,шунки и т.п. -НЕ
8.Ориз-кафяв
9.Закуска-мюсли попарени или в вода или с компот
10.Сирене-козе,кашкавал-растителния.
11.Млеко-прясно -понякога по 200млг.козе.Кисело-понякога.
12.Алкохол-не,газирано-не,кафе-не.
13.Минерална вода,обикновенна вода със малко сол.
14.Пия по три чаши зелен чай
15.Хранителни добавки според джоба и витамини.
16.Разходки,развличения,екскурзии...
17.Висок дух,вяра в БОГ.


Това е!Релаксирам с музика-оперна,симфонична,гледам сапунки,чета много книги.Сега имам и интернет и Вас,моите приятелки по съдба...
Грижа се сама за две малки внучета(родителите им са в чужбина)
Имам си малко дворче и си чопля в него за удоволствие.Нямам време за лоши мисли а и не ги мисля!Сега ще почвам с внуците да уча френски,за да се разбираме когато идем на гости на мамито.Живата продължава!
Моят девиз в живота е:Който загуби вяра в бъдещето,понастоящем е мъртав"-Гогол




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.