Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВИЗИТНИКнови [re: jane_to]  
Автор ina64 (непознат)
Публикувано21.01.08 20:45



Аз съм Ирина-43год.
Болният е съпругът ми Ангел-50год.
Диагноза-плазмоклетъчна левкемия(плазмоцитом) поставена на 31.07.2007 Оттогава -химиотерапия 6 курса.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторвapa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 22:40



Вяра-дъщеря с Здрави рога.
Баща ми е болен от меланом.Опериран за първи път през 2006г.04месец
16.10.2006-премахване на лимфни възли.04,2007-премахване на лезия до първичната операция на гърба.12,12,2007-разсейки в черен дроб.
Лечение-ваксина и химиотерапия с ДЕКАРБАЗИН.
Пие алое,саменто.
Той е на 71г.
и-мейл.belisima_troian@abv.bg
АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: вapa]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 18:30



Живея в щатите, семейна, През 2001 год направена операция на главата, грешна, неуспешна, доказана лекарска грешка По-късно съмнения за тумор, отхвърлена Срив във имунната система след изпити 34 вида антибиотици(някой от тях съм пила по 50 дни) за много кратко време Стандартната медицина съсипа здравето ми и отказа да ми помага повече Започнах алтернативно лечение и до днес го прилагам- хранителни добавки, хомеопатия, цветята на Бах, акупунктура, акупресура, физиотерапия, различни методи за прочистване на токсините Възстановена съм до средни възможности, - обслужвам се, работя, но не съм същия човек През 2003 засечен първи тумор на дясна гърда, за сега доброкачествен През 2007 пак при преглед засечен 2 тумор на другата гърда Казват доброкачествен, но ме наблюдават през 6 месеца, Никой не ми е дал никакви насоки или лечение на каквато и да било основа Постоянно ми се казва - операция, но все още фамилния лекар не дава направление Непрекъснато поддържам имунната си система високо, от много години и въпреки всичко ето резултата, а какво би станало ако изобщо нищо не правех Сега се опитвам да взема копия от всички изследвания и да ги изпратя в България за консултация, тъй като това което съм изпратила не е достатъчно, Специалистите казват, че под невинните доброкачествени тумори се криеят изненадите
Съпругът ми преди 3 години направи операция на киста, по-късно онколога каза, че резултатите не му харесват и направи втора, по-дълбока операция, Не му е предписано нищо за след оперативен период Но е под наблюдение
Синът ми има киста на тестисите, а е толкова млад, събира и вода, това го открихме скоро, защото имаше болки За сега е без лечение от тукашните лекари, само го наблюдаваме Но във България правих консултация и чакам назначена терапия и подробности от специалист
Пием различни видове хранителни добавки, през 3 месеца ги сменяме, после след време пак се връщаме към тях, Правим и прочистване на тялото, различни програми, с цел да спрем развитието или да спрем разстежа на образуванията
По неволя започнах да купувам книги на здравна тематика и чета много на тази тема Опитваме се да поддържаме здравословен начин на живот, приоритет - храната Благодарна съм на хората от клуба за всичко
Е:valentinavelkov149@hotmail.com



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: вapa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 11:20



Здравей, Вяра.Можеш ли да ми отговориш какво стана с баща ти , защото като чета, моята майка е със същата диагноза МЕЛАНОМ



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: pocи]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 11:23



Много ми е мъчно за моята майчица.............Моля ви ако някой знае нещо за този проклет Меланом да ми пише......Благодаря ви предварително



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: pocи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.02.08 13:22



Мила Роси, тук във Визитника не коментираме. Моля те, влез в Справочника, намери темата за Меланом и напиши в нея въпросите си. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: kaлoянa]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 05:33



Оперирана съм през 1985 г-конизация на шийката на матката от д-р Славчев.Оттогава си правя контроли сега вече всяка година,понеже подобна операция крие рискове за в бъдеще-поне така са ми казвали доста гинеколози.Сега големият ми проблем е моя съпруг.Преди 4 години в началото на годината му се появи кръв в урината.Веднага започнахме да се срещаме с различни лекари,които даваха най-различни обяснения на състоянието си.След повторна хематурия м.април,му бе препоръчана цистоскопия,която повлече след това ТУР в Александровска болница.Аз не знам той дали е бил запознат със състоянието си,но лекарят му разреши да замине в едномесечна командировка в Япония,която бе възможно да откаже,но ни бе казано,че няма никакви проблеми.След това му направиха цял курс инстилации с фармарубицин,но в домашни условия,което помогна да не се усъмним отново,в това,което действително се случва.Последваха тримесечни цистоскопии,които стриктно спазмахме.Месец април,2006 година,лекарят предложи от ново ТУР,тъй като го било усъмнило нещо.Резултатите бяха чудесни според него и ни каза,че сме предовратили нещо,но какво е то не попитахме,защото си мислехме за всичко друго,но не и за...Месец юни на същата година,при поредната цистоскопия,ни бе казано,че отново трябва да постъпи в болница за пореден ТУР.След него съпругът ми тотално се срина.Не пожела нито да потърси епикризата си,нито да се занимава с резултатите от хистологията.Така че с това се заех аз.Голямшок изживях,когато получих хистологичния резултат,който ми отвори очите за много неща и просто ме смаза с диагнозата.Поисках среща с хирурга,тъй като досега винаги изчаквах съпруга ми,но никога не бях влизала в директен контакт с него,може би поради факта,че сестра от отделението,е наша съседка.Тя също ми казваше,че няма нищо страшноПри срещата попитах пряко хирурга дали трябва да се регистрира съпруга ми в Онкодиспансера и той каза,че трябва.а също така,че колко ще живее съпругът ми зависи само от мен Беше и достатъчно откровен,че излекуване няма В онко диспансера се оказа,че от две години,разполагат с диагнозата,и го числят към контигента си,но само дотолкова-нещо като мъртвите души на Гогол.Там урологът беше голям веселякоптимистичен-каза,че е необходимо нищо да се прави,просто да се изчаква и да се живее животът. При потърсено второ мнение при зав.урологията в Дървеница бях отвратена от негативното му отношение към дотогава лекуващите го лекари в Александровска.Това ми се стори още по отвратително поради факта,че доскоро е бил лекар там.Той веднага ни записа на онкокомисия и определи дата за тотално премахване на пикочния мехур-без никакви допълнителни изследвания,ей така просто на око,без дори да е видял болния,тъй като с него се срещнах само аз-той милия отказа да ходи при когото и да е.Тогава,членове на този клуб,благодарение на,който научих много за тази болест,ме насочиха към проф.Чакъров.Той ме завладя с това,че прояви една академичност при изясняване на проблема и ни разясни всичко,което евентуално ни би престояло-включително алтернативите за деривация на урината при премахване на мехура.Изглежда успя да убеди и съпруга ми,че е необходимо и той да извърши цистоскопия,след която последва и поредния тур за взимане на биопсия от съмнителното място.Оказа се,че няма наличие намалигнени клетки.След поредните три месеца имах глупоста да бъда по откровена с професора и да му кажа за срещата си с доцент Нейков от Онкологията.Тогава той поиска данаправим скенер,а след него ни предложи да направим диагностична операция за да му се изяснят нещата.Каза,че не е наложително,а на въпроса ми,дали имаме време-ми каза,че решението е наше,и че ще направи операция и след време,но да не съжаляваме тогава защо сме изпуснали нещата навремето.Така,че отново в болница-но този път операцията беше коремна и много по сериозна.След нея отново се оказа,че няма данни за малигнени изменения.Всички тези интервенции за сравнително кратък период тотално сринаха съпруга ми.Като следствие,той отново пропуши и отказа да посещава други лекари освен редовните цистоскопии.Започна да получава гадене,явиха се чревни и кардиологични проблеми.При поредната цистоскопия ни бе казано,че следващата контрола ще бъде след 6 месеца,което си бе и една наистина добра новина за нас.Сга,макар и да продължавам да живея със страх,наблюдавам как лека полека се възстановява психически,тъй като ми се струва,че доста от симтомите,които се явиха,явно бяха на подобна основа.Така,че както казват много клубари-Борбата продължава



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор iva soti (непознат )
Публикувано24.02.08 12:26



на 49 години съм, през м.май 2007г. след случаен профилактичен преглед без никакви симптоми ми откриха и оперираха карцином на дясна млечна жлеза. ракът беше в първи стадий, без разсейки в лимфните възли. направиха само квадрантектомия - частично отстраняване на част от гърдата. при повторно изследване на материала от операцията установиха че ракът е със силно положителен хер2.
направих 27 лъчетерапии в исул,
в онкологичния диспансер ми назначиха 4 червени химиотерапии плюс още 4 с таксол.
след първата химиотерапия ми опадна цялата коса, на четвъртата получих силно повръщане. утре ми предстои 6 поред вливане/второ с таксол/ от него получих силни болки в костите и ставите.
По предписание на онкологичната комисия 5 години ще трябва да приемам фемара.
Правя всичко което докторите казват, но силите ми понамаляха. Пия , пак по техен съвет, бирена мая, герисан. Правих профилактични прегледи на мамолог, снимка на бял дроб, ехография на коремни органи, сцинтография - засега няма рецидиви и метастази.
Чета за всякакви алтернативни методи за лечение, но поради противоречивите мнения засега мисля да довърша започнатото лечение. След това- наистина не зная.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано27.02.08 18:22



Име: Адмирал Троекуров
Години: 27
Диагноза: Tu testis dextra: смесен несеминомен герминативно-клетъчен тумор, включващ елементи на ембрионален карцином и тумор на жълтъчното мехурче.
Стадиране: pT1NxM0. Независимо от това компютърната томография показва наличие на няколко уголемени лимфни възли парааортално.
Лечение: След направена орхиектомия са проведени три курса химиотерапия ВЕР (блеоцин + етопозид + цисплатин) в ИСУЛ. Назначени туморни маркери и компютърна томография март месец.
Обща информация: От София съм, обичам много да чета и да пътувам. Животът продължава и след това ужасно нещо, което ми се случи и продължава да се случва. Надявам се, чее всичко ще е наред и не допускам и за минута лоши мисли. Ако някой желае да се свърже с мен, може да го направи, като ми остави бележка. Разполагам с доста материали за герминативно-клетъчните тумори. В светлата редичка на Любо Пенев и Ланс Армстронг съм, дано имам и техния късмет.

На всички братя и сестри по съдба желая здраве, вяра и спокойствие!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 17:05



Ние сме майка и дъщеря!
Борим се за здравето на майката - умеренодиференциран рак на дебело черво. Незнам медицински термини, но разсейки има на влагалището. Анус претер. Уплашени, но решени на всичко в името на живота! Усмивки и здраве на всички в клуба и извън него!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.