Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема БИЛКИ СРЕЩУ РАК  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 14:17



Ето един сайт (на руски) с билкови рецепти срещу рак:



Извеждам тази информация в отделна тема, за да я видят повече хора. После Весела може да я изпрати в постоянните теми.

Помествам и няколко съвета на Петър Дънов (сб. "Билки и лечение. 313 рецепти за 101 болести") за тези, които не са ги срещали:

1. Когато чувствата на хората станат противоположни на ума, влизат в стълкновение, когато мислите станат егоистични, се образува ракът - индивидуализира се клетката, не се подчинява на общия закон на организма, иска да води самостоятелен живот - това са раковите образувания. Първо трябва да внесете хармония между мислите и чувствата си. Понеже чувствата ви са подтиснати, ще ги освободите първо тях. Ще обикнете хората. Ще им вярвате, ще посещавате болни, ще обиквате чужди деца, като свои.
2. Ще се излагате на слънце, ще правите сутрин слънчеви бани до 11 ч. на обед. Пийте само гореща вода и слънчева вода, т.е. вода топлена на слънце.
3. Да не се яде месо. Ще ядете всеки ден сутрин, обед и вечер печен или суров кромид лук. Суровият лук също и предпазва от рак.
4. Вземат се корени от кукуряк, набождат се в една леко издълбана ябълка и така заедно се изпичат в фурната. След това корените се изваждат от ябълката, варят се и тази отвара да се пие 3 пъти дневно.
5. Дишайте дълбоко.
6. Виолетовият цвят действа лечебно при рака. Ето защо, човек трябва да има в стаята си виолетови цветя и предмети. Например си сложете виолетови завеси, носете виолетов шал, виолетови украшения и т.н.
В неговата "Книга за здравето" могат да се намерят и други полезни съвети по тази тема.

Редактирано от *jull** на 24.10.09 09:48.



Тема СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: Jull]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.09.07 14:11



РЕЦЕПТА, КОЯТО СПИРА РАЗРАСТВАНЕТО НА МЕТАСТАЗИТЕ

По равни части се наситнят и смесват стръкове от змийско мляко, листа от коприва и цветове от невен.
1 суп. лъж. от сместа се залива с чаша гореща (вряща) вода и престоява през нощта.
Сутринта на гладно (30 мин. преди хранене) се изпива половината чаша, а другата половина – преди вечеря. Това се прави 30 дни, после 10 дни се почива.
Правят се 2-3 курса.






Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Jull]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.09.07 14:18



Ти що пишеш нерегистрирана? Проблем с логването ли имаш или излезе в отпуск без разрешение от модератора? Трябва ли да напомням, че трябва да ме уведомявате кой какво има намерение да прави! Аз как давам отчет и предупреждавам за всяка своя стъпка и отсъствие!?!?



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Билки срещу ракнови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.09.07 14:20



Ооооо това било стар постинг

издадох се колко не съм в час, явно е от химията

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Jull]  
Автор nelgina (непознат )
Публикувано23.04.08 17:10



В последния брой на в."Доктор" има статии за онкомаркерите и ракът на дебелото черво. Ето публикуваната рецепта за тези, които не са успели да ги прочетат:"При всякакви тумори на стомашно-чревния тракт помага редовната употреба на салата от листа на глухарче, живовляк, кромид лук, чесън, ягоди. МНОГО ЕФИКАСНО средство за подпомагане на лечението на рака е змийското мляко. Полезен е сокът му, който се приема три пъти на ден. Започва се с една капка и се стига до десет капки.След това - обратно (от 10 до 1).Ето как се приготвя - билката се смила в машинката за месо и сокът се прецежда през марля. Престоява два дни в стъклен буркан на тъмно място.След това в чист буркан се излива прозрачният сок без да се допускат примеси. Затваря се с капачка и се поставя на тъмно прохладно място.Този сок не губи свойствата си цели 4 год. Освен вътрешно, може да се използва и за микроклизми.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: nelgina]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 20:46



Здравейте,а не е ли много отровно змийското мляко?



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: вяpa]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.04.08 22:01



"Дозата прави лекарството"! В случая - "дозата прави и от отровата лекарство".


Да, това е лечебна отрова, затова се приема по схемата, както е написана!
Изключително ценна природна "химиотерапия"!





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: nelgina]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано28.04.08 10:13



В отговор на:

При всякакви тумори на стомашно-чревния тракт помага редовната употреба на салата от листа на глухарче, живовляк, кромид лук, чесън, ягоди.




Ето повече инфо за ягодата!!




Тема Re: Билки срещу ракнови [re: firrst]  
Авторthe (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 08:30



Да,ягодата е много полезна,особено дивата!



Тема (Calendula officinalis L.)-HEBEHнови [re: the]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано23.05.08 08:37



В българската народна медицина невенът се употребява при главоболие, болести на далака, заболявания на черния дроб и жлъчните пътища, за задържане при бременност, при възпаление на лимфните възли, рак на матката и гърдата, кожен рак (използва се цветът)!
По надолу в статията има всички произвеждани в момента мазила съдържащи невен-от цял свят!Освен това има и рецепти как сами до си направите било настойка за пиене /НЕ САМО ЧАЙ/или мазило/НЕ САМО СВИНСКА МАС/.






Тема Re: Билки срещу ракнови [re: the]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано24.05.08 01:55



В отговор на:

Да,ягодата е много полезна,особено дивата!



Така е:)Аз съм си харесала едно местенце точно над манастира Св.Кирик И Юлита.(между Асенвград и Пловдив)Минава се през горичката нагоре(страшна красота е)и се излиза на една полянка(там има е две изоставени параклисчета),е там е пълно с диви ягоди.Чакам ги с нетърпение да узреят и съм там:)Ако някой го привлича брането на ягоди може да отиде там :)страхотно е



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: dea123]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 07:55



Dea 123,моляте напи6и как прави6 отварата от бабини зъби и бял имел.Колко се изпива за деня.Споменава6 4е много твои познати са доволни.моляте сподели малко пове4е.Търсих в нета ,но не открих.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано24.05.08 23:44



Толкова ли е трудно точно днес, в деня на бългрската писменост вместо 6 да напишеш Ш и вмести 4, да напишеш Ч.
Абсолютно еднакви движения правиш по клавиатурата.
Не се сърди! Просто ми е много странно като се пишат тези цифри, вместо буквите ни. Ако пращаш SMS на телефона си съм съгласна.
Весе, не се сърди, че окепазявам форума с това мое писание.
МНОГО СЕ НЕРВЯ НА ТАКИВА ПИСАНИЦИ!
Може би е от възрастта??!!А.......?



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.05.08 00:02



Ааааа, тука възрастта няма нищо общо



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.05.08 00:13



Ами, да, почвай да шамаросваш и за окепазяването (чисто нашенска дума!)

на българското писмо!
Знам, че повечето хора го правят по навик, но това не е оправдание!





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.05.08 00:17



Ами като направят клуба само за регистрирани май нещата ще си дойдат по местата! Айде стига спам в темата за билките



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано25.05.08 00:25



Аз пък ще спамя!
Не можах да се удържа, бе Весе! Безобразно е!



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.05.08 00:32



Ох, не ме настъпвай там

И мен ме дразни, опитвам се да огранича поне латиницата, а другото...ми не мога да ги върна пак в 1-ви клас да се учат да пишат Такава ни е образователната система, както и здравната ни система....е, айде стига, че стана еднаааа...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано25.05.08 00:58



Добре де!
Спирам!
Ама все пак да се научат да пишат на БЪЛГАРСКИ!
Не обещавам, че ако видя пак нещо такова и се издразня, няма да реагирам по същия начин.
Ще се опитам да се въздържам.
А за здравната система: само добро или нищо!
За умрелите нали така се казва?



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: ket1234]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 09:21



Моля да бъда извинена,за суматохата която създадох с моя въпрос и станах обект на толкова коментари с моите /6,4/
И в преди6ни теми съм писала 4е не живея в БГ,клавиатурата ми не отговаря на БГ азбуката,много е трудно да се сменя кредора постоянно.
Сигурно от удоволствие еи така си ги сменям/6,4/.Типи4но по български бях нападната,за6то.
Оби4ам България,но тя ме прогони.За самотна маика с две малки деца-няма място.Дори и децките добавки не полу4авах.Тук децата ми полу4ават стипендия от държавата за да у4ат.
В България преди подпомагаха само циганите,не знам как е сега.
Някои мислил ли е за6то толкова много хора напускат БГ.без коментар
За6то оставяме старите си родители,домове,приятели.И тук е много трудно.Но от двете злини избираме по малката.
Изхабихте толкова много време за моите 6,4.По добре да бяхте използвали това време да се борите за правата си пред правителството.Здравеопазването ни има нужда от голям ритник.
Весе моляте после изтрии постинга ми.Това не е за тук,темата е много хубава и не искам да я развалям.
Аз попитах само за една рецепта.Потърсих помо6т.Но пол4их само упреци.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.05.08 09:31



Фифи, едното няма нищо общо с другото - причините за напускане на България и положението в момента тук. Говорим за елементарно уважение към езика. Не е оправдание, че живееш в чужбина и не можеш да пишеш на български.
Сестра ми живее в чужбина от години. Първоначално си беше налепила български буквички по клавиатурата. След това си купи българска клавиатура /15 лева/ и си я ползва там.
Имаме и много българи, пишещи от чужбина на чист български език.
Дай адрес на и-мейла ми, ще ти изпратя една клавиатура!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор мaмчe ()
Публикувано25.05.08 09:44



`- ч, [ - ш, ] - щ.Те буквите са на клавиатурата,трябва малко повече да се потрудиш.
Привет фифи

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето

Тема Re: Билки срещу ракнови [re: мaмчe]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 10:40



Привет мам4е.Ти поне ме познава6.Пробвах вси4ко не става.Трябва да си взема от БГ.
Благодаря Весе,6те се възползвам от помо6та ти.А за българския наистина се забравя и е ваъможно да се допускат правописни гре6ки.Дори децата понякога не говорят с мен на БГ.О.к
Някои знаели рецептата.Благодаря



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.05.08 14:36



Белият имел се приготвя както е указано на опаковката (ако се купи от аптеката) или по съвет на билкаря, който я продава.
Пие се по 1 или 2 водни чаши на ден на гладно.

"Бабини зъби" се приготвя по следния начин:
в 1 л вода се сипват 5 суп. л. от билката (ако е фина смес) или 1:1 (билка:вода), ако е по-едро нарязана. Ври на тих огън 1 час, след това кисне 24 часа. Прецежда се 2-3 пъти през филтърна хартия или плътна материя (сатен, док). Причината е, че отделя почти незебележими власинки, които не бива да попадат в храносмилателния тракт.
Пие се по схема:
І ден - 3 пъти х 1 суп. л.,
ІІ ден - 3 пъти х 2 суп. л.,
ІІІ ден - 3 пъти х 3 суп. л.
и след това се продължава по последната дозировка (3 пъти х 3 суп.л.), докато свърши. Прави се почивка 10 дни и е добре да се повтори (не вреди и да се потрети, но също след 10-дневно прекъсване).

Белият имел и "Бабини зъби" се пият поне през 2 часа разстояние.





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.05.08 15:29



Някакъв спомен ми се мотае в болния мозък...
Преди време, когато имаше голяма статия във вестник 24 часа за билката Бабини зъби, прочетох, че не се препоръчва за онкоболни!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 16:28



Да, трябва да се знае, че билката "бабини зъби" увеличава при жените естрогена (а при мъжете тестостерона).

По тази причина използват тази билка (там, където не е противопоказана) за повишаване на либидото, лекуване на безплодие и менструални болки.





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано26.05.08 17:30



На 03.06.2008г във весник''Труд'' и ''24 часа'' ще излиза поредица книгите на Петър Димков.Първата книга ще бъде за билки срещу рак.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 18:38



Благодаря, Лоли! А случайно да знаеш каква ще бъде цената на книгата?
Само да не забравя! Хайде, който се сети, да напомни на 2 юни пак в Клуба!





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано26.05.08 20:11



Днес мой колега ми каза и аз бързах да споделя с вас.Цената на книгата с весника е 3.50 лв.Не е скъпо



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 22:42



Направо не е за вярване, ако наистина става въпрос за целия І-ви том!





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано27.05.08 11:28



Здравей мила fifi,
напълно те разбирам за това ,че се е наложило да напуснеш пределите на България.Наистина е много тъжно, когато "родината" вместо да се грижи за нас като майка ,ни гони зорлем и ни пъди.Хубаво ,че поне си имала възможността да заминеш,защото мнгоо хора искат да се махнат ,но нямат никави възможности за това.
Извинявай,че чак сега отговарям на въпроса ти ,но нямах нет 4 дни и незнам и кога ще го пуснат,а в момента пиша от работата.
Видях ,че jull ти е написала за бабини зъби как се приема.
Остава да кажа за белия имел:
Бял имел:
Приготя се отвара от 1 супена лъжица дрога в 500 мл вода, като се вари 10—15 мин. Прецежда се. Може да пие по 1водна чаша 1 път дневно
А по препоръчително е да се пие воден извлек — 1 чаена лъжичка дрога се залива с 250 мл вода и се оставя да кисне 8 часа. Пие се 1 водна чаша, когато 1 път на ден на гладно.Здраве и успехи:)



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано27.05.08 19:29



Едва ли,нали ги знаеш книжките по вестниците какви са.
Казаха ми,че това ще е поредица за рецептите на Петър Димков и първата книжка ще е за рак.Като му дойде времето ще видим.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: dea123]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано02.06.08 20:42



Утре е 03.06.08г.Трябваше да напомня на всички,които искат да си купят книгите на Петър Димков от весник ''24 часа'' и ''Труд''.И още нещо научих-първата книжка,която ще бъде за рака щяла да бъде дезплатна,само се купува вестникът



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.06.08 23:52



Браво, Лоли! Добре се сети да напомниш! Мен пък ме подсети и днешният брой на "24 часа",
та дори успях да се уговоря да ми го запазят. Че в такива дни вестниците се изпаряват за броени минути!...

Тъй че утре бързо скоквайте в зори,
и без кафе да сте мирисали дори,
грабвайте си куче (внуче) на каишка
и бегом със спринт за първата си книжка!




Редактирано от *jull** на 03.06.08 00:03.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано03.06.08 00:03



Аз пък имам познат който продава вестници,и съм му казала ,че искам цялата колекция,и със нетърпение я чакам.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Юлия 48]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 01:29



извинявам се за офтопика, но искам да спомена , че жената, за която пиша в темата свързана с "пролетно пречистване" на Деа, мн. преди операцията си е имала доказан РМЖ и ходила редовно при Димков, изпълнявайки изкл. стриктно всичко, което й предписал-билки, чайове, лапи, хранителен и цялостен режим, индивидуално за нея изготвен, се спасила от операция, туморът изчезнал. Това я упокоило и поотпуснала строгия режим, който наистина без помощта на поне 1-2 други в дома е невъзможно да се изпълнява.И така след няколко години нов тумор на др. гърда, опитала наново с режима, но както тя самата обяснява, Димков вече не е бил сред живите и не е имало кой да я насочва в изпълнението на процедурите, оперирала се е, но продължила с рецептите на Димков.Не знам дали това е помогнало, дали йога пречистванията, както и медитациите , но факт-тази жена е жива и здрава вече 20 г., и продължава да си пие билките.
Извинявам се, ако звучи разказа ми като чуто, препредадено, но аз имах възможността да се запозная лично с жената, изглеждаше чудесно за възрастта си, познавам дъщерята от ок. 30 г. и вярвам напълно на това, което ми споделиха и двете. За съжаление жената не желае извън кръга на най-близките си да говори за това, но бе помолена от щерката, която знае за мойте операции...
Дай Боже всекиму от нас да успее да намери своя път на изцерение!
Весе, ако прецениш че тук не е мястото за пособни писания мести или трий.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: миa]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.06.08 08:01



А знаеш ли в какъв стадий е било заболяването й, имала ли е метастази (и къде), преминала ли е консервативна терапия и т. н.?
Само ще припомня, че сега в София работи внукът на Лечителя - д-р Петър Димков, който лекува с методите на своя дядо.





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 13:43



Т2 , без мета, хормонотерапия-тамоксифен,прекъсната



Тема Шведска горчивканови [re: Jull]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 12:00



От две - три седмици пия Шведска горчивка. Но нещо много ми се гади от нея. Може би е от алкохола.

Някой пил ли е това чудо, да сподели малко опит.

Тук някъде имаше тема за билките на Мария Требен, но не я намирам или може би бъркам. Да ми помогнете да я намеря, ако я има.

Благодаря предварително.





Тема Re: Шведска горчивканови [re: ester]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано24.06.08 12:16



Ето тук:



и тук също е говорено за нея





Гледай напред, не се обръщай назад !

Тема Re: Шведска горчивканови [re: ester]  
Авторsineoka (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 15:12



Ester просто в началото шведската горчивка предизвиква обикновено гадене , затова я разреждай с повече вода . Започни с по-малка доза от нея в повече течност и постепенно ще свикнеш .После ще спре да ти се гади.



Тема Re: Шведска горчивканови [re: sineoka]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 17:15



sineoka, в упътването пише, че се пие на гладно. Но на гладно направо ми се обръща стомаха с хастара навънка. Или организма ми дава някаква реакция или съм си купила някакво менте.
Обаче аптекаря, който ми е познат ме увери ,че е оригинал. Оригинал, ама произведено в Унгария.



Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано29.06.08 14:30



от къде мога да намеря това змийско мляко ?



Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: NUBARA]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.06.08 14:40



Единият вариант са билковите аптеки. Предполагам, че в тази, на "Поп Богомил" 38, трябва да има. Другият вариант
(може би е за предпочитане) е връзка с билкаря Емил Елмазов, който лекува с тази билка. Скоро му бях постнала сайта в Клуба.
Само моля, ако започнете лечение с нея, да ни държиш в течение. Важно е за обмяната на опит, защото личният е безценен.





Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: NUBARA]  
Авторsineoka (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 11:50



В момента е пълно в природата със змийско мляко .То расте като бурен . Аз го засадих на вилата си и сега не мога да се отърва от него .Така че може човек да се разходи на някое по-чисто място и да си набере.Растението не може да се сбърка с никое друго.



Тема Re: Шведска горчивканови [re: ester]  
Авторsineoka (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 11:55



Шведската горчивка може да си направите и сами с готовите пакетчета от аптеката на Поп Богомил . Така ,че ще знаете какво слагате като алкохол вътре.
Аз започнах да я пия в една водна чаша по 1 с.л. сутрин и ми беше гадно само първите дни . После водата се намалява след привикване към гадния вкус на горчивката.



Тема д-р Тошковнови [re: sineoka]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 13:34



Здравейте
Включвам се малко неловко, не знам точно как става вмъкването на нови въпроси.
Искам да попитам някой ползвал ли билковите таблетки на д-р Тошков и какви са му впечатленията.
Благодаря



Тема Re: д-р Тошковнови [re: marian123]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано04.07.08 14:31



Процента на усвояемост при таблетките му е много нисък, даже почти никакъв. Преди време имеше предаване на тази тема, споменаха неговите тб, както и на още няколко фирми, които пълнят аптеките с боклуци. При някои от тях дори се оказа, че при лаб. изследване на в-вата в табл, са намерени и вредни за организма неща като талк и други.



Тема Re: д-р Тошковнови [re: tetty71]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 14:46



Леле ужас! Изобщо не очаквах такова отричане - аз насилвам един човек да ги приема като билки за укрепване на организма и засилване на имунната система в борбата с болестта. И какво сега да правя?



Тема Re: д-р Тошковнови [re: marian123]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.07.08 15:46



Влизаш в СПРАВОЧНИКА (постоянна тема на първа страница на този Клуб) и намираш темата за хранителните добавки.
Четеш и си избираш. Най-хубавото е, че има споделен опит, така че няма опасност да се подведеш по дистрибуторски реклами!

УСПЕХ!





Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Jull]  
АвторMokpия (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 16:00



Канабиса може да забави развитието на раковите клетки и да омекоти неприятните симптоми на болеста.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:06.



Тема Re: д-р Тошковнови [re: *jull**]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 16:09



Благодаря ти! Знам, че понякога е досадно да се повтарят едни и същи неща, защото се появява някой новодошъл и не знае кое, как, къде...
Започвам да се ориентирам.
Здраве на всички!!!



Тема Re: д-р Тошковнови [re: marian123]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.07.08 16:52



Не се притеснявай, на никого не досаждаш, нали е клуб за взаимопомощ!


Отговорила съм ти и в другата тема.





Тема Re: д-р Тошковнови [re: marian123]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано04.07.08 17:40



За съжаление и аз не съм доволна от таблетките на д-р Тошков, пих преди известно време от тези за сън и против запек.Ефекта беше нулев.
А освен това като знам и такива табетки по какъв начин се правят(чрез киселинно пресуване) и ставам още по резервирана.
Но всеки може да си прецени, аз лично не бих ги преоръчала на никой.

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Mokpия]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.07.08 18:11



Дааа, дойдохме си и на тази приказка



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:07.



Тема Re: д-р Тошковнови [re: dea123]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 18:42



И аз не съм доволна от таблетките му! Пих такива за черния дроб и ефекта беше нулев, но качих сума ти килограми, та се видях в чудо





Тема Re: д-р Тошковнови [re: dea123]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано05.07.08 00:07



В отговор на:

За съжаление и аз не съм доволна от таблетките на д-р Тошков, пих преди известно време от тези за сън и против запек.Ефекта беше нулев.



ПРОБВАЙ С в комбинация с



Тема Re: д-р Тошковнови [re: dea123]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 08:48



Ей, наистина ви благодаря...Всъщност аз разбрах за него от моя роднина, която е ползвала(по-точно баща и) от таблетките против запек - в продължение на 10 години никакви билки, лекарства и прочие не са му помогнали да се отърве от това неприятно заболяване. И точно таблетките на Тошков са имали този най накрая добър ефект.

Полезно е за мен да чуя повече и най различни мнения. Дотук някъде 4:1 за недоволните. Но това ме кара да се замисля дали да тъпча баща ми за укрепване на организма му с тях( и без това не ги иска много много)...



Тема Re: д-р Тошковнови [re: marian123]  
Автор *jull** (())
Публикувано05.07.08 09:10



Лично на мен тези таблетки (против запек) също ми действаха и не виждам как няма да действат, при положение, че съдържат основно билката сена. Още по-добре действа тази билка, ако си я вариш, но не бива да се прекалява с нея. Има много друго по-безвредни начини за справяне с този проблем.

Разбира се, много по-лесно е да гълташ хапчета, вместо да вариш чайове, но недостатъкът е, че не винаги си сигурен какво има в готовите таблетки. Затова нека поне да са капсули, че да проверяваш съдържанието им.

Има доста изпитани средства за укрепване на организма, които са коментирани в Клуба. Така че сигурно ще намериш вярното решение.

УСПЕХ!





Тема Re: д-р Тошковнови [re: *jull**]  
Авторmarian123 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 14:34



Да, сената е велико нещо, създадено от майката природа.
Човекът , който е ползвал тези хапчета на Тошков казва че всичко бил опитал преди това, но не знам дали е пил и сена, както и да е...
Приятен ден на всички



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано05.07.08 15:17



Супер!

. Дрогирваш се..... - хем полезно , хем няма да мислиш за рака!...

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:09.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Лoли]  
АвторMokpия (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 15:48



Имиджът на конопа, благодарение на някои компании, които нямат интерес той да е легализиран (тютюневите, дърводобивните, фармацефтичните и нефтопреработвателните, а те имат доста пари и голямо влияние) е сериозно опропастен. А все пак става дума за растение, което е по-безвредно от алкохола и цигарите и не предизвиква такава зависимост и което хиляди години не е пречило на никого. Сега е забранено и се слага в графата редом с амфетамин, хероин и всякакъв подобен синтетичен боклук, направен да краде живота на хората. Цялото това обяснение го правя, защото на повечето хора тази пропаганда им е оформила мнение лъжовно и калкулирано относно Канабиса. Канабиса е една подправка към живота на хората, която в умерени количества го прави по приятен.

Не пиша тук, за да се базикам с раково-болни хора да пушат или консумират орално Канабис (в кекс, напитка или каквото и да било). Баща ми почина от рак на костния мозък и сам видях как един здрав човек за 1-2 години буквално се стопи физически и психически. Но аз смятам, че Канабиса може да направи нещата малко по-добри. Смятам че мокър от дъжд не се страхува, затова нищо не ви пречи да пробвате.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 18:41.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Jull]  
АвторMokpия (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 16:11



patilan420

Изследователите, които работят върху ролята на канабиса в терапията на
раковите заболявания разкриха, че той има потенциала да разрушава клетките, болни от левкимия. Информацята беше публикувана в мартенския брой на "Letters in Drug Design & Discovery".
Доктор Вай Ман Лиу, който ръководи изследването в Бартс и Лондон и неговият екип , на базата на техните открития от 2005, които показаха, че главната активна съставка в канабиа(тетрахидроканабинолът, или ТНС) може успешно да се използва срещу някои форми на рак. Д-р Лиу сега работи към Института по Ракови Заболявания в Сътън, където продължава работата си, започната в Медицинската Школа "Queen Mary".

Отпреди се знаеше, че лекарства на базата на канабис имат успех при терапията на раковоболни като болкоуспокоително, средство за стимулиране на апетита и средство срещу гадене, но последните доказателства за антитуморните му свойтва правят впечатление.

Многото сведения за психоактивните му странични ефекти, както и законовия статус на канабиса, доста затрудняват използването на пълния му капацитет. Въпреки че ТНС и съпътстващите му вещества в канабиса бяха доказали своите способности да атакуват раковите клетки, нарушавайки и забавяйки развитието на метастазите, досега не беше ясно как точно става това.
Сега д-р Лиу и неговите колеги, използвайки най-модерно оборудване, което им позволява да наблюдават промените в над 18000 гена в клетки, третирани с ТНС, откриха механизма, по който това става.

Въпреки че съвременните методи за лечение на левкимия са доста успешни, някои пациенти не могат да бъдат лекувани с конвенционални средства- около 25% от децата с левкимия не се повлияват от традиционната терапия, и това силно намалява шансовете им за оздравяване.
Изследванията на д-р Лиу дават надежда за живота на милиони болни деца по света.

Тази информация копирах от саита на Промена.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 18:56.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Лoли]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.07.08 17:01



Лоли, няма такова нещо, като "дрогиране" от канабиса.
Цигара, като цигара...пробвала съм.
Жалко, че са забранени и трудно се намират.
Вместо с обикновени цигари да се тровя, поне тая "трева" да я пуша...

Преди време писахме тук за канабиса мисля. Даже има испански препарат във вид на спрей от марихуана, който е разработен като обезболяващо при онкоболни. Пръска се под езика



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 18:58.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано05.07.08 17:44



А бе, незнам каква е тая цигара като цигара, но съм имала случаи от 2 дръпвания и излитам поне 5 метра над земята. Усещането в такива моменти ми е - все едно съм над нещата, но в истинския смисъл на думата!


Общо взето, забелязала съм, че канабиса влияе според настроението и състоянието на употребяващия го. Той просто го засилва. Ако съм тъжна, ставам ужасно тъжна и подтисната, ако съм в момент на творчески възход в работата - ставам още по-остроумна и ползотворна. Ако съм весела и ми е смешно, от това положението става безконтролно ... чак получавам мускулна треска на червата от смях и така! Тези неща е добре да се знаят от хора, които нямат опит и имат намерение да опитат, защото има голяма вероятност, ако не се улучи подходящото настроение, да изпаднат в тежка депресия.
Иначе канабиса, за разлика от тютюна, не е вреден за нито един орган в тялото, точно обратното! Освен в случаите, когато се прекалява с него - тогава се стига до мозъчно нарушение.



Успех = интересувам се, вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.
В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:04.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: dea123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.07.08 18:06



Това уточнение беше доста важно. Настроението, в което си при пушенето на цигарата, се засилва многократно.
Също така, когато се пуши с лечебна цел /ега ти и как го пък казах/, да не се употребява алкохол!

Мен не ме е изстрелвало никъде, може би съм пушила цигара с по-ниско съдържание на канабис.



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:12.



Тема Re: БИЛКАР В СТАРА ЗАГОРАнови [re: Jull]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 16:48



Здравейте!

, попаднах тук случайно и видях, че някой се интересува за координатите на Васил Дамянов (само да ви кажа, че той е най-известният билкар в Стара Загора). Та ето ги:

Васил Дамянов
гп.Стара Загора
бул."Патриарх Евтимий" 108,ет.2
тел.042/64 83 96
042/62 19 10
GSM: 0886 739 517

Успех!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:20.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 21:31



Има и капсули (с изсушено вещество). Разбира се, продават се само със специална рецепта.

Марихуаната освен че действа успокоително, подобрява и апетита и настроението,
който е често срещан проблем при онкоболни (апетита, де).
И разбира се, не трябва да се прекалява - като със всичко друго.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:14.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 21:36



Качеството има голямо значение.
За съжаление, май в България канабиса още го няма като лекарствен препарат. Не е нужно да си тровиш дробовете, ако го има в друг вид.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:18.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИС - ПРЕПАРАТ Sativexнови [re: eднo мoмичe]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.07.08 22:10



Няма го. Засега този препарат Sativex е одобрен само в Канада, Великобритания и Испания, поне доколкото знам



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:21.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИС - ДОМАШНИ КАПСУЛИнови [re: vesela.bg]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 23:07



Само да допълня, че Sativex се продава също в Белгия, Холандия и Австралия, както и в някои Американски щати.

Капсулите могат да се приготвят в домашни условия от изсушени листа, които се мелят с кафемелачка и получената маса се забъркочва със зехтин. Празни капсули се продават по интернет, както и формичка, в която се наслагват долните части на капсулките (като копченца). В тях се излива бъркоча, примерно с някои по-голям капкомер, спринцовка или каквото има под ръка. Така приготвените капсули могат да се държат в хладилника или да се замразяват. А, да капсулите идват в различни размери, но по-малките по-лесно се поглъщат, а и дават възможност да се дозира количеството по-прецизно.

Чувала съм че канабиса бил насят къде ли не из България в последно време...

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:25.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: eднo мoмичe]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано07.07.08 02:15



Канабисът изобщо не е вреден за дробовете, дори обратното- полезен е! Има много писаници с доказателства по този въпрос. А освен за дробовете, не е вреден за нито един орган в човешкото тяло! Канабисът може да има вреда единствено за мозъка, в случай на сериозно предозиране. Сега да не ме вземете за пропагандатор и дилър на марихуана

, далече съм от това!
Просто споделям опита си - от прочетеното и от реалността
И е истина, че е има канабис на много места в България. Примерно в Пловдив около гребната база е пълно...


Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:27.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: edno momiche]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.07.08 09:18



чувала съм че канабиса бил насят къде ли не из българия в последно време
Даааа, дори и на моята тераса миналата година

ама нещо не ми се получи

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: edno momiche]  
Авторsineoka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 15:47



Къде се продават празни капсулки. До сега без успех търся от различни производители никои не продава.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: sineoka]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.07.08 16:18



По света се продават миличка, в България не!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: sineoka]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 17:12



попитай гугъл за 'empty gelatin capules'

можеш да намериш инфо за това какво количество вещество събират различните размери.

обикновено идват в 2 разновидности : желанитови, и зеленчукови. желатиновите могат да поемат само сухо вещество, така са направени че всичко мокро ги разтапя; продават се и специални кутийки за правенето на капсулките. кутийката е пластмасова джвачка за многократна употреба и струва 10-15$, самите капсули варират, но могат да се намерят 1000 до $12-15. обикновено се продават в пакети по 250, 500 и 1000 бройки.

има доста интернет сайтове които предлагат интернационална доставка.
примерно или същия продавач директно . добре е да се проучат алтернативите, може да има някъде по-изгодни комплекти



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Toни]  
Авторa32O-3OO (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 15:05



Имам въпросче, съжалявам ако вече някой е питал за това, но не успях да прочета всички постове...Та, въпросът ми е: Консултирате ли се с лекар преди да започнете да приемате такива домашно приготвени лекове?Питам, защото майка ми се е вманиачила на тема билки и си мисли, че с тях ще вдигне на крака баща ми (с рак на дебелото черво).Не се допитва до лекар и леко се притеснявам, че може да му даде нещо, което не бива да се дава по време на химиотерапия например.Прави каквото чуе от съседки и баби....



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: a32O-3OO]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 16:08



Досега нито един лекар не ни е препоръчал билки. Те нямат мнение за тези неща. Казват да си пием каквото искаме и не се ангажират с препоръка за алтернативна медицина. Поне моя опит е такъв.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: mim.i]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.07.08 17:38



Освен ако лекари самите не са скрити дистрибутори на някоя прескъпа хранителна добавка!



Е, затова пък го има този форум. Както е известно, природата не търпи празно пространство!





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор chudo.a (непознат )
Публикувано18.07.08 17:31



Здравейте всички!
Исках да попитам, ако някой е ползвал чай от 300г. невен, 100г. бял равнец и 100г. коприва, ако не се лъжа рецептата беше на Мария Требен, и пишеше, че от този чай да се пие по литър и половина два на ден.

, но така и не разбрах по колко от сместа да се слага?! Дали да използвам дозировките за всяка от билките поотделно (по ч.л. на 1/4 л.) като пропорционално количеството за 1 и 1/2 или?
Ако някой е правил или знае къде да го прочета?! .. може и да пише тук, но не го открих.



Тема РЕЦЕПТА М. ТРЕБЕН - НЕВЕН, КОПРИВА, БЯЛ РАВНЕЦнови [re: chudo.a]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.07.08 18:01



Рецептата има 2 варианта:

1) в 500 мл вода – по 2 с. л. от всяка билка, да поври 2-3 минути и след това да престои около 10-15 минути.
Разделя се на няколко приема за целия ден;

2) 300 г невен, 100 г коприва и 100 г бял равнец в 2 л вода, пие се през 15 мин.

На мен лично във втория вариант билките ми се виждат твърде голямо количество...

И още нещо - чаят е горчив (от невена) и понижава кръвното.
Пиша го, да го имате предвид!



Редактирано от *jull** на 11.06.11 10:43.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор chudo.a (непознат )
Публикувано18.07.08 18:09



Много благодаря.
И на мен втория вариант ми се струва с много билки и това ме усъмни.
Абе .. той да се съгласи ии на първия, пак ще е нещо.
Днес сме зле

има силни болки и никои не знае от какво са.



Тема Re: До Джулнови [re: chudo.a]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано23.07.08 19:40



Някъде във форума четох, че отварата от коприва действа кръвопречистващо. В листовката от аптека "Поп Богомил" пише да се приема 3 пъти дневно преди храна. В момента провеждам химиотерапия. Дали е подходящо да я използвам и ако не, какво друго би ми препоръчала. От днес приемам и Саменто. Благодаря ти.



Тема Re: До Джулнови [re: N_O6O6]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.07.08 20:01



Пий си я спокойно. Аз я пих месец и половина, но не съм спазвала хранене или друго, просто изпивах по 500 мл на ден като вода


В смеската на П. Димков, която пия в момента има и коприва, затова отделно сега не я пия.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Jull]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано24.09.08 00:38



Ето една рецепта, изпитана от човек, живял 18 години след като е бил отписан с диагноза рак на стомаха с множество метастази:

Корени рани лист - 100 г
Корени черен оман - 50 г
Корени кукуряк - 30 г
Корени омайниче - 30 г
Стръкове рани лист - 100 г
Стръкове хвощ - 50 г
Стръкове червен кантарион - 70 г
Цвят лавандула - 50 г
Цвят невен - 30 г

Билките се нарязват и смесват. Вземат се 2 суп. лъжици и се варят в 600 мг вода - 10 минути. След изстиване се прецежда и се пие 5 пъти дневно (на 3 часа) по една винена чаша, подсладена с мед.

Редактирано от alone_1 на 24.09.08 00:41.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: chudo.a]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 14:50



Моя позната на 75 години се излекува от рак на матката с тази рецепта , без да и правят операция, но си пиеше по 2 литра почти цяла година.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: chudo.a]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 14:52



За дозировката ще видя в книгата на М.Требен и ще ви пиша.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Jull]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано24.09.08 20:43



Някой има ли опит с шведската горчивка и компресите с хвощ? Четох книгата на Мария Требен и бях впечатлена от нея. Но аз съм си такава - не вярвам, че има панацея за всички болести. И все пак...



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: iner]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано24.09.08 21:02



Тази рецепта дали може да се прилага когато жената е на химиотерапия ???



Тема Re: Билки срещу рак по М.Требеннови [re: chudo.a]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 13:17



В книгата на Требен във връзка със злокачествени гръдни заболявания пише:
Прави се смес за чай от 300г. невен, 100г. бял равнец и 100г. коприва. За приготвянето на чая от сместа се взима една препълнена чаена лъжичка на 1/4 литър вода. Дневната доза е 1,5-2л. запарен чай, който се изпива през деня на глътки. Освен това, от това количество чай се отсипва сутрин, обед и вечер по половин чашка преди всяко ядене, прибавя се една супена лъжица шведска горчивка и разделено на две половини, това количество се пие на глътки половин час преди и половин час след всяко ядене. Ако се появят болки, тогава трябва често пъти да се правят компреси с шведски билки и запарващи компреси с хвощ.
Мехлем от невен за белезите след операция:
Четири шепи невен (цвят, стъбло и листа) се нарязват на ситно. 500 г. мас се загрява, сипва се невенът и се запържва малко. След сваляне от огъня съдът се покрива и се оставя да престои 1 ден. На следващия леко се затопля и се прецежда .Сипва се в буркани. С този мехлем се маже гърдата няколко пъти на ден.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: chudo.a]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано26.09.08 13:39



Привет на всички, искам да попитам някой има ли информация за живовляка? След бронхоскопията, баща ми изпитва непрестанна болка м/у гърдите. Изписаха му оксиконтин, но не помага. Направихаме сумати консулти с какви ли не лекари и всчки са категорични че не е рака а от разскъсване при скопията. Вчера се заговорих с една баба и тя ми каза за "мъжки живовляк" от който се прави отвара и се пие по 50-100 гр. дневно. Имал невероятен ефект при всякакъв вид разранявания и външни и вътрешни.
Знаете ли нещо за това, защото да си призная хич ме няма по-билките.







Тема Re: Билки срещу ракнови [re: alone_1]  
Автор rumivs (непознат )
Публикувано14.11.08 18:14



Здравейте!
След това предаване по БТв се впечатлих от билката котешка стъпка - а и мама сподели, че по време на химиотерапията една от жените в болницата е споделила, че я пиела като отвара. Някой да знае нещо повече, моля споделете.
Желая ви хубава вечер!



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: rumivs]  
Автор ren51 (непознат )
Публикувано15.11.08 01:19



Може ли някой да напише руското или латнското й наименование



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: ren51]  
Автор Buba67 ()
Публикувано15.11.08 09:18



Котешка стъпка - Clinopodium Vulgare L.





Тема Бял имел!нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.11.08 17:02



Радина отговарям ти в тази тема защото тя е най-попходяща и е точно затова!Да наистина сега чета в моята билкарска книга ,че белия имел лекува рака!Той има стимулиращо имунната система свойство.Спира развитието на туморите.това свойство го преписват на неговите вискотоксини и лектини.Но само ако токсичността на тези компоненти може да се контролира от фитотерапевт.Индивидуално е лечението и за всеки човек е лично.Иначе в нашата народна медицина белия имел се използва за понижаване на кръвното,при атеросклероза.Има кръвоспиращо действие.Употребява се и при коклюш,отоци,хронични ставни заболявания,за забременяване и др.



Тема Re: Бял имел!нови [re: flora bg]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано17.11.08 11:24



Има такова лекарство,което е направено от бял имел.Казва се Искадор



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: alone_1]  
Авторnedito (Нерегистриран)
Публикувано19.11.08 00:54



Имам въпрос alone_1 относно рецептата,която даде за рака на стомаха.Може ли тази рецепта да се приложи и при други ракови заболявания или е само при рак на стомаха??



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: nedito]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано23.11.08 10:52



Здравей!
Тази рецепта ми я даде фармацевтка. Тя е правила за своя чичо преди много години (той е имал рак на стомаха). Ние я ползваме за рак на гърдата с метастази в белия дроб. Правим и много, много други неща. Позната лекарка ни каза - каквото чуете, правете. Ако мога да ти помогна - пиши.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: alone_1]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.11.08 11:08



Извинявай, а може ли да споделиш какво друго правите?
А също и дали имате някакви положителни резултати.
Много хора се нуждаят от подобен опит!





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано23.11.08 11:46



Да, ще напиша. Но не знам дали в тази тема или друга. Защото нашата история може да бъде описана и в "Плювалня". Аз съм убеден привърженик на традиционната медицина, но не и по начина, по който се прилага у нас. При нас единственото, което правят лекарите, е да си играят на Господ - този ще живее, а другият не (все едно че гонят норма). И наред с методите на трационната медицина (при всяка вливка ни се казва, че ще направят следващата, "ако все още сме живи!"), използваме и много алтернативни способи. Продължавам да се обвинявам, че още в началото не открих този сайт и не потърсих повече информация - мисля, че ходът на събитията щеше да бъде различен. Вече прочетох хиляди материали, медицински протоколи на различни ракови институти, форуми на болни от цял свят и разбрах, че не трябва да отписваме близките си. Защото статистиката зависи и от нас - длъжни сме да я променим към по-добро.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: alone_1]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано26.12.08 05:30



дали тези билки са едно и също
ПАЧА ТРЕВА СТРЪК (Herba Poligoni)- - ДАЛИ Е ПАЧИНА
КИСЕЛ ТРЪН КОРЕНИ (Cortex Berberidis)- ДАЛИ Е КИСЕЛИЦА
Ако не са ,знае ли някой Пачина иКиселица с латинското им име или на руски
Благодаря Ви,че Ви има!!!



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: ren51]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано26.12.08 07:30



Пачина е един от синонимите на Пача трева обикновена.
За Киселица / не е Кисел трън/ и латинското й име ще видиш в долния линк:





Тема Re: Билки срещу рак/re мравканови [re: Mpaвka]  
Автор ren51 (новак)
Публикувано26.12.08 18:40



много,много,много,благодаря!!!
Благодаря Ви, че Ви има!!!



Тема Re: Билки срещу рак по М.Требеннови [re: iner]  
АвторTИHИ (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 15:17



Колко време се приема тази билкова рецепта при рак на стомаха с метастази,препоръчана от alone 1



Тема Re: д-р Тошковнови [re: marian123]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.09 13:30



Абсолютем мошенник е! Мой познат, който е лекар го познава и го е питал за таблетките му. Знаете ли какво е отговорил "Е нали падат пари, пък и никой не е пострадал". Така че ако искате да му пълните сметките, купувайте.........



Тема Re: д-р Тошковнови [re: виkи]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано25.02.09 18:09



Поддържам мнението! Единственият ефект, който се получи от неговите добавки беше, че напълнях и нищо друго

.

Е, аз си се харесвам.

Тема Re: д-р Тошковнови [re: *jull**]  
Автор dimicha (непознат )
Публикувано25.02.09 18:57



Против запек добре действат в този сезон крушите и сладкото от рози - по възможност без консерванти!



Тема Re: Бял имел!нови [re: Лoли]  
Автор ren51 (минаващ)
Публикувано26.07.09 07:32



Jull, за белия имелти пишеш,че се пие по 1 водна чаша в постинга от Май 2008г,същото казва и dea123 (непознат)
27.05.08 11:28
Бял имел: 
Приготя се отвара от 1 супена лъжица дрога в 500 мл вода, като се вари 10—15 мин. Прецежда се. Може да пие по 1водна чаша 1 път дневно 
А по препоръчително е да се пие воден извлек — 1 чаена лъжичка дрога се залива с 250 мл вода и се оставя да кисне 8 часа. Пие се 1 водна чаша, когато 1 път на ден на гладно.Здраве и успехи:)

На кутията с билката,купена в Амер. пише" воден извлек от една лъжица,200 мл. вода и дасе пие по 1 суп. лъжица 3 пъти дневно.Та питам де ,не е ли много отровно ,за да се пие по 1 чаша?



Тема Re: Бял имел!нови [re: ren51]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.07.09 08:19



Не знам защо има такова разминаване в рецептите. Да не би американският да е някаква разновидност (провери дали латинското название е същото)? Потърсих в разни български сайтове, но пак намирам посочената от мен и
от Дея дозировка. Ето напр. тук:



или тук:



Преди време моята майка също пиеше бял имел за регулиране на кръвното и ще я попитам, ако си спомня за дозата. Моят съвет е да се пие така, както е написано в упътването. В нашите аптеки също се продава бял имел
и на опаковката пише. Ако не забравя, ще погледна.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 22.09.12 10:38.



Тема Re: Бял имел!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.07.09 10:03



И имейлите ли вече могат да се пият





Тема Re: Бял имел!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.07.09 13:20



Ей, поласкана съм, че така внимателно ме четеш!


Имаш талант на редактор, знаеш ли (между многото други таланти)!
Чак ми е мъчно, че поправих "имеЙл" на "имел", защото постингът ти така се обезмисля,
но затова пък описвам подробно грешката си, та да става ясно!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Бял имел!нови [re: *jull**]  
Автор ren51 (минаващ)
Публикувано26.07.09 21:26



Благодаря ти Jull,
Аз снощи изпих 3 глътки наведнаж и съм жива,та пак ще опитам.А имела е от руска аптека и обясненията са на руски и анг.



Тема Re: (Calendula officinalis L.)-HEBEHнови [re: firrst]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано27.07.09 09:15



Да, подкрепям напълно. Невенът има силно епителизиращо действие.

Сега поне го има във всички градини и дворове, расте направо като бурен.
Лесно се откглежда на всякакави почви и места...

Ако в момента нямате събран и изсушен, или пресен, в билковите аптеки го има...

Чаят от цветчетата е много приятен, не горчи, охладен и с мъничко мед е направо елексир...

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: *jull**]  
Авторnana (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 11:14



Мъжът ми е с метастази /неоперабилни/ в черния дроб следствие на колоректален рак/опрериран/. Колебая се, коя билкова смес е по-удачно да му давам, тази ли или за метастази на Д-р Миланов? Тъй като вече има гъбите Рейши, мога ли да давам гъби и билков чай за метастазите?



Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: nana]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.07.09 13:27



На д-р Миланов или Манолов? Или е станала грешка с името?

Има още 2 руски рецепти за лечение на метастази в черния дроб с тази билка:



Ако ще комбинирате повече неща (в случая с гъби Рейши), мисля, че вече е необходима консултация с фитотерапевт. Не зная откъде сте, но фитотерапевтът Е. Елмазов лекува със Змийско мляко и може би ще ви бъде полезен.

Извън това, съветът ми е да започнете да изчиствате и алкализирате организма по всякакъв начин - на първо място чрез храната (плодове, зеленчуци, ядки, семена; приемането на ленено олио допринався много за това). В Клуба има описан добър опит и с Жива вода.

Полезно за изчистване на организма е ежедневното жабурене със слънчогледово олио в продължение на 15-20 минути. Олиото става на бяла каша и се изплюва, а устата се изплаква 2-3 пъти с вода. Прави се сутрин и вечер на гладно, а при по-тежко състояние - и на обед.

Много важно също е да се правят дихателни упражнения (дълбоко вдишване със задържане - и обратно), което насища организма
с кислород и укрепва имунната система. Сезонът сега е много подходящ. Също за имунната система са много полезни контрастните бани на ръцете (до лактите) и на краката (до коленете) - по 1 мин. в студена и в гореща вода, като се започне от 10 и се стигне до 60 пъти. Започва се и се завършва със студена вода.

Като цяло, лечението на толкова сериозно заболяване не може да стане само с приемане на билки или лекарства, трябва изцяло да се промени органичната среда, която е благоприятствала развитието на тумора. Затова е необходим пълен комплекс от грижи за възстановяване на здравето.

Желая ви успех и ще моля да споделяте опита си!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: *jull**]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 13:13



Здравейте,,
Накои от вас ползвал ли е услугите на Цонка Даскалова и нейните билки.
аптеката се намира на ул. Фелик Каниц, 4. Видях една статия в е-списание Розали.



Тема Re: Цонка Даскалованови [re: loni24]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.08.09 14:44



Ето два линка с информация за нея в клуба:





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Цонка Даскалованови [re: Buba67]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 17:04



Здравейте,
Посетих Цонка Даскалова ,взех билките за мен и майка ми.
Моте билки са- Антиоксидант 5
Прилага се при кисти възли тумори увеличена простта, онгологични заболавяния
Съдържание: гинго, бъз, блатен тъник, еньовче, ехиноцея, репей, котешка стъпка, тутра, невен, ран лист, решетка, женшен, аакантопанак, гиностема, лиций, еуфория + КИТАЙСКИ ДОБАВКИ АКАНТОПАНКС, ГИНОСТЕМА, ЛИЦИИ, ШИСАНДРА ЛОТОС, ДЕНДОРОДЕРМА
Сироп имунна система, арония, женшен, черна ичеревена боровинка, бъз капина, , калина, офика, шипка, трънка, скоруша, ран лист, решетка, ехиноцея радиола.
Незнам , може и да съм прибързала, но вече незнам какво да правя.
В брошурата която ми даде, има мнението на един директор на Института по ботаника - БАН, работя в тази система , и мисля да му се обадя да разговярям с него /май трябваше първо това да напрявя, но здраве да е /. Тя обясни , че може да се пият и по време на химиотерапия и лъчетерапия. По принцип може ли да се пият билки по време на терапията.



Тема БЪЛГАРСКИ БИЛКИ СРЕЩУ РАКнови [re: loni24]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.10.09 09:40



Ето действието на някои билки срещу определени видове тумори:

НЕВЕН – при рак на храносмилателната система: устна кухина, фаринкс, хранопровод, стомах, панкреас, дебело черво, далак и черен дроб и особено при кожен рак!

ДЕБЕЛЕЦ – при рак на назофаринкс, бял дроб и кожа.

АЛОЕ – при рак на черния дроб, лимфолевкоза, миелолевкоза, рак на кожата. Не се препоръчва при началните фази на туморите, защото подпомага развитието им!

РАНИЛИСТ – при рак на хранопровода, стомаха, панкреаса, дебело черво, гениталии; заздравява рани, кашлица, възпаления.

КИСЕЛ ТРЪН – изключително ефективен при рак на черния дроб.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ДЖИНДЖИФИЛ И КУРКУМА СРЕЩУ РАКнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.10.09 21:53



Научни изследвания доказват, че джинджифилът и куркумата съдържат съединения, които намаляват болката.
От своя страна, куркумата спира растежа на туморите на дебелото черво и белия дроб.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: *jull**]  
Авторkayopl (Нерегистриран)
Публикувано01.10.10 15:00



ЗДРАВЕЙТЕ!
Отскоро се регистрирах в клуба и ми попадна вашата рецепта, КОЯТО СПИРА РАЗРАСТВАНЕТО НА МЕТАСТАЗИТЕ!
По равни части се наситнят и смесват стръкове от змийско мляко, листа от коприва и цветове от невен.
1 суп. лъж. от сместа се залива с чаша гореща (вряща) вода и престоява през нощта.
Сутринта на гладно (30 мин. преди хранене) се изпива половината чаша, а другата половина – преди вечеря. Това се прави 30 дни, после 10 дни се почива.
Правят се 2-3 курса.

Бихте ли ми казали повече за нея и евентуално за резултати каквито и да са, положителни или отрицателни! Майка ми е на 77год. и и откриха анемия впоследствие хроничен панкреатит, карцином на стомаха и хиперпластични полипи на стомаха. Оперираха я и лекарите казаха, че са отстранили тумор, но има и разсейки, които дори са стигнали и малкия таз и не ми дават никаква надежда поне от разговора след операцията. Все още не разполагаме с епикризата и със сестра ми започнахме да и даваме от билката "демир бозан" (по две супени лъжици от билката се вари 5 мин. в 0.5лит. вода прецежда се и се пие три пъти на ден по около 150гр. 25-30мин. преди хранене), сироп от клен, алфалипоева кселина, дъвка на зърна, сок от червено цвекло със сок от морков,пчелен клей, и др. естествени витамини, които сега ги има в натутален вид.Не предписаха лекарства а казаха да си пие тези, които е пила и досега. Междувременно тя е претърпяла операция за изваждане на жлъчката, на двата бъбрека за изваждане на камъни, на окото и сега тази, като е отстранена и пъпна херния. Прочетох доста неща за тази билка, дори са ми казали за жена, която е била отворена и затворена и изпратена вкъщи, като безнадежден случай и която се е оправила само с тази билка. Чета и доста други рецепти и мнения и бих икал да знам повече за това, което прилагаме
като лечение? Предварително Ви благодаря!



Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: kayopl]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.10 14:44



сега изчетох за рецептата на Надежда,само не разбрах,дали тя сега е още актулна.Има ли някой,който пие тези билки?



Тема Re: майтаке и кордицепснови [re: ren51]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано24.11.10 19:46



здравейте!някой следи ли го този форум да попитам и аз за тези две габи и даси споделя болката!





Тема ЧАЙ ESSIACнови [re: nakata78]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.06.11 10:48



Тук съм събрала линкове към темите, в които сме коментирали този чай:

– "Essiac – лекарство"
– "Информация за чая Essiac"
– "Essiac"



"Совите не са това, което са..."

Тема Кукурякнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.09.12 10:50



Тази рецепта е достъпна, лесна за изпълнение и както твърдят, много ефективна:

"Моята свекърва е излекувала сестра си от рак на дебелото черво преди 40 години с една билкова рецепта. Сестра й е още жива на около 90 години. Сега поддържа жив свекър ми с тази рецепта, който от 10 години има рак на лимфните възли. Той скоро ще навърши 88 г., не е в добро състояние, много слаб, но жив. Мисля си, че ще бъде едно добро дело да я публикувам тук. Дори да нямате нужда от нея (и дано никога не Ви потрябва), запазете си я, все може да помогне някога на някой нуждаещ се.

В 1.2 л. кипяща вода се слагат 2 равни кафени лъжички дървесна пепел (изгарят се дърва и пепелта се пресява) да ври 2-3 мин. и захлупено се оставя да пренощува. На сутринта се прецежда бистрата вода – получава се около 1 литър течност (около 200 мл остава в пепелта). В тази течност от 1 литър се слагат 2 равни кафени лъжички корени от кукуряк (изсушени и счукани – берат се през м. май) и 1 равна кафена лъжичка корени от ранилист (изсушени и счукани – берат се през м. октомври), след което се слага сместа да ври на слаб огън, докато остане 0.5 литра течност.
В отделен съд се слага 0.5 литра вода от чешмата да заври и се прибавя към течността от билката, за да стане отново 1 литър, като след това ври още 2-3 мин. и се сваля от огъня – оставя се похлупено да пренощува. На сутринта се прецежда в две тъмни шишета по 0.5 литра. Държи се на хладно и тъмно, но не в хладилник.

Употреба:
Взема се от отварата 4 пъти в денонощието по едно пеницилиново шишенце на 6 часа, половин час преди ядене:

Сутрин в 6 часа;
Обяд в 12 часа;
След обяд в 18 часа;
През нощта в 24 часа.

Взема се най-редовно най-малко 7 месеца, след това може да се почине 1 месец и отново още толкова. След това може да се пие всяка година, есен, зиме и пролет, а през лятото се почива.
Ефекта от лекарството се чувства третия месец.

Корени от кукуряк могат да се намерят в аптека “Даттила”, която се намира на в гр.София, ул. “Кирил и Методий” № 34 (на ъгъла с ул. “Раковска”). Корени от ранни лист се намират по всички билкови аптеки."

Текстът е цитиран от



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Mokpия]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.08.13 16:09



Постингът е на daoford:

"Освен мозъчните клетки, раковите клетки също имат рецептори за активната молекула на канабиса, както и някои тъкани на органите. Когато молекулата на канабиса попадне в рецептор на ракова клетка това за нея означава смърт - и така раковата клетка умира по ествествен път..." Английско говорящите тук могат да го преведът цялото, ако представлява по-сериозен интерес ...


С уговорката че не продавам такъв продукт, искам само да вметна, че се продава "конопено масло"... Което предполагам е извлечено от канабиса или друг вид коноп... Дадох само насока за търсене на подробности в нета... :-)
Пожелавам на всички тук ... ЗДРАВЕ... !!!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.