Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 13:19



Ако някой е ходил лично, къде точно се намира магазина за перуки на "Граф Игнатиев"..Пратих една близка посочвайки указанията цитирани тук и не го е намерила..Улицата свършва на Евлоги Георгиев на канала, това не е бул. България, както тук някъде е посочено....става след НДК май бул България, Моля помогнете и аз да помогна на колежка по съдба..



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: zdr1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано11.10.06 16:28



Вървиш по Графа, стигаш Евлоги Георгиев и тръгваш в дясно по него. На 5-10 метра е спирката на автобусите и там е магазин за дрехи, влиза се по 3-4 стъпала нагоре. На витрината има манекени с перуки на главите.
Да де, то всички манекени по магазините са с перуки, ама тези перуки се продават - две от перуките ми са свалени от манекените на витрината.
Ааааа, аз имам 4 перуки и 10-15 шала с които си правя тюрбани на главата. Ми кефя се бе хора, сега ми е паднало

Няма да умирам я!?
Та там са най-евтините перуки. Вярно че са китайски, но няма мърдане, пера ги и си ги нося. Съветвам ви от опит, купувайте си къси перуки. Дългите започват да се сплъстяват на врата от дрехите. Пък и това е момента да се видите в друга светлина. Не си купувайте перуки с цвят и дължина като вашата. Разликата се набива на око. Но ако си купите перука с друга прическа и друг цвят, никой няма да разбере. Казваш, че си направила тотална промяна на визията. Мен дори ме пипат по главата и никой не се сеща дори и за момент, че пипа перука.
Появяваш се така на работното си място и казваш: Колеги вижте какво направих със себе си, харесва ли ви? Ами защото си хванах ново гадже /например/ или писна ми да се гледам в огледалото все една и съща и т.н. Опитайте и докладвайте
Ееее, вярно, че се иска малко смелост, ама точно в това е гъдела

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Авторnikd (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 11:35



не е отговор на вапроса/извинявай/, но скоро и за мен ще е проблем. Предстои ми химиотерапия/от следващата седмица/, а дори още не знам диагноза, какво ще ми вливат /споменаха за червена химиотерапия - вероятно/ , всичко ще ми баде поднесено в деня на процедурата. От София сам, изпратиха ме в диспансера в Младост. Ти си парвата , която сащо още не е оперирана. Моля, посаветвай ме, не зная какво да правя, каде да се консултирам още?



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 22:44



Здравейте,
а във Варна някой знае ли от къде може да се закупи перука?



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: миши]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано02.08.07 11:20



Попитах една приятелка от Варна, ето какво ми каза тя:
Варна, ул.Братя Бъгстон 1, там е Амоена 052/611372 . Има перуки и гръдни протези, момичето там е много любезно и ще обясни всичко. Може да се взима протокол за безрлатна перука и се доплаща малко, така ми обясни. Аз съм в София и не съм ползвала този протокол, на мен никой не ми е обяснявал ....мисля че се взима от социалните в общината,но те ще ти обяснят.... Май не бива да поствам тук телефон, ще ти го пусна и като лична бележка.

Еми не си регистрирана, така че няма как да пусна лична бележка...Кажи че ВЕНИ ти е казала и да ти обяснят за протокола. Приятелката ми много услужлива, даже се обади в магазина да предупреди. Такива сме си тук, все добрички. Не се притеснявай за косата, после расте по-хубава ... Желая ти късмет и успех!
Пак ще редактирам...оказа се че са спряли протоколите за перуки ..., май утре ще го обнародват в държавен вестник. Иди в магазина, засега само този знам...още никой друг не е писал...

Редактирано от ggs на 02.08.07 15:50.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: ggs]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 17:02



Много ти благодаря за инфото. За майка ми става въпрос. Утре ще е първата химиотерапия и сме малко ошашкани. Чета из нета как да се подготвим да има колкото може по-малко проблеми и с перуката и протезата сигурно ще се занимаем другата седмица като се почувства по-добре.
Още веднъж благодаря



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: миши]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано03.08.07 11:41



Споко мила, всичко ще е наред. Косата няма да почне да пада преди десетия ден след първата химия, мисля че почва между 14 и 20 ден някъде... моята почна на 17-тия някъде и аз на двайстия я обръснах в къщи нула номер - взех си машинка за 9 лв и така и по-натам се потдържах с нея, не се налагаше да ходя на фризьор /помагаха ми в къщи де, че не мога де се справям сама и обикновенно проблема е кой ще се престраши/. В случая ти може да се грижиш за нея, което е голяма опора... Вземи и памучни кърпи като забрадки да си ги слага в къщи, много са удобни - аз бях намерила на пазара даже едни с ластик отпред и одзад се връзват....Накрая всичко подарих и сега продължавам да потдържам къса прическа - свикнах с късата коса, много е удобно и определено подмладява. Надявам се да сте минали днес химията нормално! Стискам палци-да знаеш психиката е страхотно нещо! Обикновенно по-възрастните хора не го знаят и мъничко се предават... Аз да ти кажа също не го знаех в началото, което е минус. На мен ми каза една приятелка че е драйфала яко три дена без да сложи и залък, и познай - и аз така се държах...После като говорех с Весето тя каза че си хапва печено пиле...и една друга жена на последното вливане ми обяснявала как си хапвала...Ох, то зависи от химията...малко разводних темата ама...


Още веднъж - здраве, късмет, обич и кураж ви желая! Защото както казва един познат - "...и на Титаник всички са били здрави, че и даже богати, ама не всички са имали късмет..." Та от тогава, пожеланията ми включват задължително здраве, късмет и обич - това, което смятам за най-необходимото и за себе си



Тема Протокол за перуканови [re: ggs]  
Авторmoni (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 17:07



Започнах химиотерапия.Преди един месец от "Амоена" си взех гръдната протеза.Те ми казаха,че с протокол мога да получа от тях и перука.Кой трябва да ми напише протокола-лекуващия химиотерапевт ли или накой друг?



Тема Re: Протокол за перуканови [re: moni]  
Авторvikie (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 20:53



Протокола за перука го пише лекуващия лекар, хирург или химеотерапевт, но тези от диспансера не важат, трябва да е от някаква многопрофилна болница. Можете да си вземете протокол и от болница, в която не се лекувате, като отидете с епикиризата си. След това този протокол се носи в дирекция социално подпомагане по местоживеене и оттам дават заповед за отпускане на 100 лева за перука. С тази заповед можете да отидете в офиса на Амоена на бул. "Македония" 19 и да си изберете перука от каталога на Ревлон. Там е единствената фирма, където можете да ползвате тези 100 лева от държавата. Успех!



Тема Re: Тюрбанинови [re: vikie]  
Авторkaty1 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.07 15:52



Здравейте!
Искам да попитам знае ли някой къде се продават тюрбани или нещо подобно,което да може да се връзва на главата за вкъщи.Майка ми има рак на яйчника и след първата химиотерапия започна да и пада косата.Купихме перука,но за вкъщи май ще е по-удобно с нещо като тюрбан.Ако някой знае,моля пишете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.