Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: Илина]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано21.03.11 11:43



относно "лека" химиотерапия - не знам дали има такова нещо, всяка ХТ е изпитание за организма...

относно болки в костите - от ХТ може да е, проверете за артритни и други заболявания при ревматолог

относно спазми и честото изхождане - това е и странично действие от ХТ, може да отзвучи после
затова още отсега
- щадящ хранителен режим /без пържено, без пикантни храни, нищо газирано и т.н. , намерете диета за гастрозаболявания и изберете според нуждите на организма и желанието й за добро хранене/,
- Но-Шпа и на таблетки и на инжекции, ако е необходимо,
- болкоуспокояващи от кабинета за лекуване на болката /има ги при онкодиспансерите/- ако болките стават непоносими,
- Спазмомен за успокояване на червата,
- чай РойБос-успокоява лигавицата на стомаха и червата,
- Еспумизан за намаляване на газовете, които също водят до спазми,
- консултация с гастроентеролог задължителна!

но и на мен са ми казвали, че е нарушена функцията на червото и затова се случват тези изтощаващи изхождания - при мене беше през 15-20 мин. по цели дни... в продължение на всичките тези 5г...
сега съм на терапия с специално подбрани лекарства, които не мога просто така да препоръчвам и затова препоръчвам консултация с проф.Кръстев от болница "Ив.Рилски"-София,
аз съм значително по-добре сега!

желая ви Успех в борбата!

... butterfly effect ...



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: mmm]  
Автор nevada96-203375 (непознат )
Публикувано25.03.11 21:31



Здравейте отново! Моля и за мнение, тъй като на майка ми и предстои след 2 дни да започне химиотерапията дали трябва да взема нещо по специално за подсилване на имунната система, а и тя много се е наплашила от повръщанията, които най-вероятно може да има на основа терапия. Трябва ли да взема нещо и какво би и помогнало за облекчаване на неприятните последици. Моля за мнение отново



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: nevada96-203375]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.03.11 22:46



Ето как се овладява повръщането:



По принцип с лекарствата за химиотерапия вливат и лекарства против повръщане.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: nevada96-203375]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.03.11 23:00



По интересуващите те въпроси може да погледнеш "Справочник"- а и "Алтернативи за лечение на рак" (горе, на първата страница на Клуба). В тях има теми за химиотерапията с много споделен опит и съвети за преодоляване на страничните действия. Като всяко лечение и това се отразява индивидуално на организма, така че като започнете, вече ще имаш по-конкретни въпроси, а ние ще помагаме с каквото можем. И не се страхувайте предварително. Зависи какво и колко ще й вливат. Моят съпруг, например, понесе съвсем спокойно целия курс. Така че - смело, най-важно е лечението да помогне! Другото минава и се забравя...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: LlDl_ru]  
Автор nevada96-203375 (непознат )
Публикувано15.06.11 14:42



Здравейте драги форумници. Относно операцията на майка ми от рак на дебелото черво( сфинктерозапазваща операция) възникна един нов проблем.
Майка ми започна превантивна химиотерапия по препоръка на химиотерапевти, сега обаче при изхождане се оплаква, че има прокървавяване отново. Незнам дали това се дължи на химиотерапията ( вече мина 3 такива курса) или в резултат на някакво разкъсване на мястото, където е шита. Нямам никаква представа и за това, ако някой може да даде съвет ще съм много благодарна.

Успех на всички в борбата с това ужасно заболяване!



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: nevada96-203375]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано15.06.11 14:59



Здравейте, и моят съпруг е опериран от рак на дебелото черво и е на химиотерапия. При нас също имаше кървене, но за няколко дни и без болки. Най-добре обсъдете проблема с лекуващия лекар, за да не се усложнят нещата. Късмет.



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: ramibolu]  
Автор nevada96-203375 (непознат )
Публикувано15.06.11 15:03



А кога по -точно се появи кървенето след химиотерапията или малко след операцията?



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: nevada96-203375]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано16.06.11 13:21



След втората или третата вливка, но беше само за няколко дни. Това беше преди една година, не се повтори. В момента сме на кселода.



Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: nevada96-203375]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано16.06.11 20:49



при подобен проблем при мен се беше наложило да ми правят КТ, на което се видял възпалителен процес, след това лекарите са приели решение /тогава ходих на консултации при др Дунков ВМА-гастрология/ да ми се направи колонскопия. Прочистих се със Фортранс, с голям страх, че от напъванията ще ми се скъса нещо вътре, но всичко мина в приемливи граници на болките. По време на колонскопията /със пълна краткотрайна упойка!/ са видяли нови 6 полипа, отстранили ги, и след това на хистологията се оказало, че са атипични, мислели за рецидив, и са ми поискали първите стъкълца за сравнение, но така и не сме ги предоставили
Много е важно-както и навсякъде тук се пише- да имате материал за сравнение за хистологичните изследвания
Консултирайте се с хирург-онколог и задължително с гастроентеролог

... butterfly effect ...


Тема Re: Въпрос за рак на дебелото черво?нови [re: LlDl_ru]  
Автор nevada96-203375 (непознат )
Публикувано13.07.11 16:12



Отново имаме проблем -сега с туморния маркет - CEA - с стойности 4.1, като първия път беше 0.7, има ли място за притеснение и на какво се дължи това завишаване.
Моля за Вашето мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.