Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: rendak]  
АвторHГП (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 14:01



ЗДРАВЕЙТЕ!АКО МОЖЕТЕ ДА МИ РАЗЯСНИТЕ ДИАГНОЗАТА МИ,ЗАКОЕТО ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ!БЯХ ВСЕ ОЩЕ НЕАДЕКВАТНА СЛЕД УПОЙКАТА,И ПОЧТИ НИЩО НЕ СИ СПОМНЯМ ОТ РАЗГОВОРА С ЛЕКАРИТЕ.ПОМНЯ ЕДИНСТВЕНО ЧЕ НЕТРЯБВА ДА ОТЛАГАМ ОПЕРАЦИЯТА.
ПОЛИП 20 ММ НА КРАЧЕ РЕКТУМ/СИГМА 14 ММ,ВЪТРЕШНИ ХЕМОРОИДИ,ПЛИТКА АНАЛНА ФИСУРА,А НА ХРАНОПРОВОДА-БЯЛ НАЛЕП В ДИСТАЛНА ТРЕТА,ДВЕ КЪСИ ЕРОЗИИ,ПОЛИПОИДНО НАДИГАНЕ 5 ММ



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: vesela.bg]  
Авторsonshine (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 14:59



Здравейте! Вчера бях на ЯМР и не зная какво означават две изречения от резултата. Ако някой може да ми обясни ще бъда безкрайно благодарна.
" Нехомогенна структура вдясно параилиачно и към илеоцекално. Находката е както при групирани чревни бримки" Останалите органи - б.о.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: vesela.bg]  
Автор pilimili (непознат )
Публикувано29.04.09 00:16



ZDRAVEITE.iZVINJVAM SE,4E PI6A TYK,NOVA SAM I NE SAM NAJSNO S NE6TATA.v EPIKRIZATA NA BA6TA MI PI6E-CA VENTRIKYLI REZIDIVA,T-4,H-3,M-X.kAKVO ZNA4I,ZA6TOTO TAZI H MOJE LI DA E POSO4ENATA TYK N????DOKTORITE MY DAVAT 6M JIVOT.NE MOJE DA E VJRNO,TOLKOVA BARZO STANA VSI4KO.A TOI E SAMO NA 54GOD.......



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: pilimili]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.04.09 07:04



Здравей! Съжалявам, че имаш подобен повод да влизаш в този Клуб. Правилно си избрала темата и ти благодаря, че си се постарала да го направиш! Без да претендирам за компетентност мисля, че въпросната буква "H" означава именно "N". Но се надявам, че и други ще се включат и най-вече нашият "клубен лекар" MD. Обикновено му пишем в темата "Въпроси към лекарите", но по принцип той чете всичко, когато има време.

Съжалявам, ако лекарите преценяват, че нищо повече не могат да направят за баща ти, но това не означава да се откажете от борбата. Има алтернативни методи, които трябва да се опитат, защото са посочени случаи, в които те помагат и на най- "безнадеждните." Ще ги намериш в темата "Алтернативи срещу рака" на първа страница. Освен това, можеш да питаш за всичко, защото доста хора посещават Клуба и помагат с каквото могат. Ако не си успяла, съветвам те да влезеш в първата тема "Към новодошлите", където ще намериш няколко важни ориентира, които да ти бъдат в помощ.

Кураж, мила!



П.П. Ще те помоля да пишеш на кирилица, като за целта можеш да използваш функцията КРЕДОР (горе вдясно над прозореца ти).

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 11:16



Здравейте,
Това е резултата от ТАБ -Клетки с умерен и тежък атипизъм. За гефрирно изследване. Това означава ли , че има наличие на туморни клетки. Другата седмица влизам в онкологията за биобсия на лимфни възли.
Тогава ли ще бъде гефрирното изследване.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: loni24]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.08.09 12:09



Гефрирното изследване се извършва в хода на оперативната интервенция с цел най-бърза и по възможност точна диагноза
на болестния процес - на 15-20-та мин. от постъпване на материала, се изготвя хистологичната диагноза и се предава на опериращия лекар.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 21.08.09 20:24.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано21.08.09 17:01



Атипични значи атипични, а не ракови. И предраковите заболявания се характеризират с наличие на атипични клетки. В конкретния случай и патолога не е поставил диагноза. ТАБ (тънкоиглената аспирационна биопсия) не е достъчно прецизен метод. Необходимо е да бъдат изчакани трайните препарати. Лони споменали ли са лекарите, че ще има гефрирно изследване?

Редактирано от ИлeнkaKo на 21.08.09 17:16.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ИлeнkaKo]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 17:28



Здравей Иленко,
В понеделник влизам в болницата , за да се направи биопсия на лимфните възли.
Можеби това е гефрирното изследване незнам.
Когато оговарях деня за химиотерапита, лекарката спомена, че пак трябва да ме дупчат за да се изследват рецептори и хер. Това ще го правят защото химиотерапията замъглява някои процеси.

П.П. Името ми е Льони, на латиница се изписва по-лесно като Лони.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: loni24]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано21.08.09 17:50



Здравей Льони,
Мисля, че ще извадят съмнителния за метастази лимфен възел. Гефрир е това, което ти е писала Джулаката. На база на трайните хистологичните препарати ще вземат решение за по-нататък. Изчакай не се пртеснявай. От личен опит знам, че е трудно да се чака в такива моменти, но...



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ! [re: ИлeнkaKo]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 18:29



Благодаря ти за обясненията Иленка, в момента в който почна да мисля за болестта си пея една песничка на публиката на волейболните срещи на националите /обичам да гледам волейбол/ "Победа и пак победа, ние пеем само за победа". А и в къщи непрекъснато има приятели на децата, та покрай младежта със майтапи някак си се забравя.
П.П. извинете ,ако мнението не е по-темата .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.