Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: HГП]  
АвторTANl (Нерегистриран)
Публикувано25.01.12 13:10



деновилозен дебелочревен полип с дисплазия на жлезите III IJEMEK



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: TANl]  
АвторTAHИ (Нерегистриран)
Публикувано25.01.12 13:24



АДЕНОВИЛОЗЕН ДЕБЕЛОЧРЕВЕН ПОЛИП С ДИСПЛАЗИЯ НА ЖЛЕЗИТЕ- III СТЕПЕН-----КАКВО МЕ ОЧАКВА



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: TAHИ]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.01.12 13:42



С копи и пейст задай въпроса в темата Въпроси към лекарите. Инак полип с дисплазия ми звучи рано открит проблем, който иска следене. Не махнаха ли полипа докато правят изследването?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: vesela.bg]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано30.03.12 14:49



Въпрос ако евентуално някой знае отговора:
Кръвни изследвания в диспансера Младост от днес. Казват ми - два завишени показателя. Единия го виждам:
LDH



Другото листче обаче е гатанка с повишена трудност за мен. На него има два показателя, от които единия бил висок според доктора. Забравих да разгледам листчето пред него и да го питам да ми посочи кое, а и не очаквах, че няма да е обозначено кое е референтна стойност и кое - мой резултат. За пръв път виждам такава неясна разпечатка:


Някой може ли да преведе?



Благодаря предварително!

Редактирано от ivan4o17 на 30.03.12 14:57.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ivan4o17]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано30.03.12 18:05



Привет, Иванчо.
Аз не съм медицинско лице, но по това, което виждам на второто ти изследване, завишена е стойността на изследвания хормон БЕТА ЧХГ. Референтните стойности са изписани вдясно на листчето, във фигурните скоби. Границите, в които трябва да е той са от 0 до 1, а твоят е 5, 36.
Дано не съм те подвела, мисля че е това.
С удоволствие чета твоите постинги, възхищавам се на вярата ти и силно ти желая пълно оздравяване.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: nelgina]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано30.03.12 20:22



Благодаря

Знаех си, че тук някой ще ми отговори. и аз го видях после като се взрях, и аз така го разбирам.

Някой знае ли има ли откъде да прочете човек какво означават и кой показател за какво се отнася? Лекарите нищо не обясняват... (само наплашват и вдигат паника).

От това, което видях за тоя хормон излиза или че съм бременен или че съм опериран от това от което ме оперираха
Чета но не разбирирам за какво се отнася ЛДХ, освен че е вид ензим на различни органи, нито какво трябва да означава съчетанието от високи стойности на тия два показателя и дали въобще трябва да означава нещо.

Редактирано от ivan4o17 на 30.03.12 20:51.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ivan4o17]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.03.12 21:38



Понеже не си против алтернативните методи, погледни тук:

, а после и самия сайт:

Това в случаите, в които човек се лута и не знае кое откъде и защо...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано31.03.12 12:14



Благодаря! Чудесна информация и тъкмо навреме!

(Против съм

Трябва не само на пет-скенера, а на всички скенери да ни дават да пием радиоактивни течности. Не трябва да се казва, че туморните маркери дават 60% гаранция. И при всяко най-малко съмнение - химиотерапия до дупка. Лъчелечението не е достатъчно. Трябва Козлодуй да изпуска радиация всеки петък, докато не остане раково болен в България и наоколо. )

Редактирано от ivan4o17 на 31.03.12 12:18.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ivan4o17]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.03.12 16:33



Под "атернативни методи" се разбира не само лечебни, но и диагностични.


Успех и ни дръж в течение!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Авторgeorgi (Нерегистриран)
Публикувано02.04.12 12:12



Zdraveite, predi sedmica mi praviha operaciq na kuso gem4e.1 den stoqh v bolnicata.za izsledvaniq sum dal samo kruv (venozna) - urina ne sum daval.sled operaciqta polu4ih epikriza v koeto imam rezultati ot urina (a az ne sum daval urinakakto kazah).na lista mi su6to pi6e 4e imam hroni4en cistit i umerenodiferenciran papilaren karcinom.Vupro sa mi e vuzmojno li e tova da e gre6ka ili nqkoi tarikatluk na bolnicata za da vzeme pove4e pari ot kasata , tui kato pak kazvam urina ne sum daval za proba , i ne sa mi pravili biopsiq ili skener?Pod golqmo naprejenie sum v momenta.Blagodarq vi mn predvaritelno






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.