Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема нисък хемоглобин,кръвопреливаненови  
Автор vozi (новак)
Публикувано20.07.06 08:05



сега пък на майка ми и падна много хемоглобинът...Докторът ми каза це единственият нацин да го дигнем е кръвопреливане, но за това трябвало големи връзки...някой да знае нещо по въпроса!?



две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 09:21



мисля че трябва да дадеш ти кръв или някой роднина или да купиш,което е много скъпо.
Може да пробваш и с червено цвекло много помага и герисан също!



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Автор nadia32 ()
Публикувано20.07.06 09:33



на моя баща му правиха кръвопреливане
процедурата е следната - първо трябва да се навият да приемат майка ти в някоя болница, където ще се направи кръвопреливането, а това е трудната част...ние опитахме в исул, но ни отказаха, после с връзки го приеха татко в друга болница за 2 дни и там направиха кръвопреливането
след като я приемат, трябва някой близък да дари кръв (независимо от кръвната група) и на картончето, което му дават трябва да посочи, че кръвта се дарява за майка ти и да посочи болницата и отделението, в което се намира.
след това с това картонче се връщате в болницата и там вече си задвижват процедурата по кръвопреливането

на татко кръвопреливането му се отрази ободряващо, определено почувства прилив на сили и енергия, но ефектът беше само за няколко дни
след това, когато го регистрирахме в онко-диспансера, докторката, която трябва да го наблюдава беше казала на вуйчо ми, че кръвопреливанията не са препоръчителни при онко болни...тъй че ние не сме повтаряли

ако някой има информация по въпроса, нека обясни препоръчва ли се, не се ли препоръчва и защо

Редактирано от nadia32 на 20.07.06 09:35.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 11:30



Vozi тия дни като ми беше паднал хемоглобина и левкоцитите просто увеличих дозите и всичко е наред.
бирена мая - 3 х 3 табл.
фолиева киселина - 3 - 2 табл.
герисан - 3 х 2 табл.
половин чаша накиснати от вечерта във вода стафиди.
Кръвопреливането ми се струва много кардинален метод - колко й е хемоглобина в момента?
Правете и сок от цвекло и морков - аз до момента така удържам положението. Изпускам ситуацията, когато не ги вземам редовно тези неща - разхайтвам се отвреме-навреме



Нема начин да нема начин!

Тема Re: нисък хемоглобин, кръвопреливаненови [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:07



Vozi, може би си спомняш, че Ева е имала същия проблем и го е решила много бързо с инжекции "Еритропоетин".
Ето какво е написала тя:



Редактирано от *jull** на 16.12.15 09:14.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:21



И още нещо, което съм си записала: хемоглобинът се повишава от чесън и кълнове от леща.
А сега една 100%-во проверена и много вкусна

рецепта за вдигане на хемоглобин, с която за 2-3 дни буквално спасихме жена в болницата. Хемоглобинът й беше толкова нисък, че не искаха да я оперират. Опитваха какво ли не, имаха опасения за левкемия! Накрая дъщеря й направи вълшебното сиропче и го внесе тайно в болницата. За нула време жената се оправи и всичко с нея завърши благополучно! И за да не продължавам като "дистирибутор", ето и самата рецепта:

1/2 кг пчелен мед, 1/2 л гъсто червено вино от типа на "Алжирката" (по-добре домашно), 1 непълна супена лъжица канела, 4-5 карамфилчета (подправката). Всичко това завира на водна баня и ври още 30 мин. след завиране. Пие се по 20 мл 4 пъти на ден.
Всеки да прецени дали може да я употребява, а на тези, които решат - НАЗДРАВЕ!

Редактирано от *jull** на 16.12.15 09:20.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 12:40



хехехе тази рецепта ми харесва - ще я опитам. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 13:07



Провокира ме да я напиша след онова замечтаване по гъбки с винце!... Да знаеш, че червеното пелинче е страшно здравословно - с него крепя крехкото си здравенце цяла зима!

Всъщност дали само през зимата е здравословно? Трябва да проверя!...



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 13:24



Ааааа, аз си го уважавам виното. Зимата пия червено, през лятото - бяло, по 1-2 чаши вечер


Мога ли да направя рецептата за хемоглобина с червен пелин?

Нема начин да нема начин!

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 13:45



Стига да е гъст и вкусен!

Ама все пак питай някой билкар или производител на вино. Предполагам, че различните сортове имат различни лечебни свойства /като билките в чая/... И кажи, да не сбъркаме!
И нещо извън тази тема - попаднах на сайт за рак на гърдата, сигурно ти е известен, но някого може да заинтересува:

Редактирано от vesela.bg на 20.07.06 13:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.