Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема нисък хемоглобин,кръвопреливане  
Автор vozi (новак)
Публикувано20.07.06 08:05



сега пък на майка ми и падна много хемоглобинът...Докторът ми каза це единственият нацин да го дигнем е кръвопреливане, но за това трябвало големи връзки...някой да знае нещо по въпроса!?



две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 09:21



мисля че трябва да дадеш ти кръв или някой роднина или да купиш,което е много скъпо.
Може да пробваш и с червено цвекло много помага и герисан също!



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Автор nadia32 ()
Публикувано20.07.06 09:33



на моя баща му правиха кръвопреливане
процедурата е следната - първо трябва да се навият да приемат майка ти в някоя болница, където ще се направи кръвопреливането, а това е трудната част...ние опитахме в исул, но ни отказаха, после с връзки го приеха татко в друга болница за 2 дни и там направиха кръвопреливането
след като я приемат, трябва някой близък да дари кръв (независимо от кръвната група) и на картончето, което му дават трябва да посочи, че кръвта се дарява за майка ти и да посочи болницата и отделението, в което се намира.
след това с това картонче се връщате в болницата и там вече си задвижват процедурата по кръвопреливането

на татко кръвопреливането му се отрази ободряващо, определено почувства прилив на сили и енергия, но ефектът беше само за няколко дни
след това, когато го регистрирахме в онко-диспансера, докторката, която трябва да го наблюдава беше казала на вуйчо ми, че кръвопреливанията не са препоръчителни при онко болни...тъй че ние не сме повтаряли

ако някой има информация по въпроса, нека обясни препоръчва ли се, не се ли препоръчва и защо

Редактирано от nadia32 на 20.07.06 09:35.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 11:30



Vozi тия дни като ми беше паднал хемоглобина и левкоцитите просто увеличих дозите и всичко е наред.
бирена мая - 3 х 3 табл.
фолиева киселина - 3 - 2 табл.
герисан - 3 х 2 табл.
половин чаша накиснати от вечерта във вода стафиди.
Кръвопреливането ми се струва много кардинален метод - колко й е хемоглобина в момента?
Правете и сок от цвекло и морков - аз до момента така удържам положението. Изпускам ситуацията, когато не ги вземам редовно тези неща - разхайтвам се отвреме-навреме



Нема начин да нема начин!

Тема Re: нисък хемоглобин, кръвопреливаненови [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:07



Vozi, може би си спомняш, че Ева е имала същия проблем и го е решила много бързо с инжекции "Еритропоетин".
Ето какво е написала тя:



Редактирано от *jull** на 16.12.15 09:14.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:21



И още нещо, което съм си записала: хемоглобинът се повишава от чесън и кълнове от леща.
А сега една 100%-во проверена и много вкусна

рецепта за вдигане на хемоглобин, с която за 2-3 дни буквално спасихме жена в болницата. Хемоглобинът й беше толкова нисък, че не искаха да я оперират. Опитваха какво ли не, имаха опасения за левкемия! Накрая дъщеря й направи вълшебното сиропче и го внесе тайно в болницата. За нула време жената се оправи и всичко с нея завърши благополучно! И за да не продължавам като "дистирибутор", ето и самата рецепта:

1/2 кг пчелен мед, 1/2 л гъсто червено вино от типа на "Алжирката" (по-добре домашно), 1 непълна супена лъжица канела, 4-5 карамфилчета (подправката). Всичко това завира на водна баня и ври още 30 мин. след завиране. Пие се по 20 мл 4 пъти на ден.
Всеки да прецени дали може да я употребява, а на тези, които решат - НАЗДРАВЕ!

Редактирано от *jull** на 16.12.15 09:20.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 12:40



хехехе тази рецепта ми харесва - ще я опитам. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 13:07



Провокира ме да я напиша след онова замечтаване по гъбки с винце!... Да знаеш, че червеното пелинче е страшно здравословно - с него крепя крехкото си здравенце цяла зима!

Всъщност дали само през зимата е здравословно? Трябва да проверя!...



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 13:24



Ааааа, аз си го уважавам виното. Зимата пия червено, през лятото - бяло, по 1-2 чаши вечер


Мога ли да направя рецептата за хемоглобина с червен пелин?

Нема начин да нема начин!

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 13:45



Стига да е гъст и вкусен!

Ама все пак питай някой билкар или производител на вино. Предполагам, че различните сортове имат различни лечебни свойства /като билките в чая/... И кажи, да не сбъркаме!
И нещо извън тази тема - попаднах на сайт за рак на гърдата, сигурно ти е известен, но някого може да заинтересува:

Редактирано от vesela.bg на 20.07.06 13:48.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: nadia32]  
Автор vozi (новак)
Публикувано21.07.06 07:00



да, има мнение це при кръвопреливане , когато цовек е слаб и организмът изтощен може да се полуци срив във имунната система...

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vesela.bg]  
Автор vozi (новак)
Публикувано21.07.06 07:09



мерси за резептите!! ще ги опитам и също тази на jull.. проблемът е це много е паднал под 40.....питах доктора за еритропоетин, но той ми каза це в слуцая не помага, поради драстицното падане и единственият нацин според него бил кръвопреливането, което ще е голям проблем понеже нямаме връзки в болниците...но освен това тои ми каза це и дори кръвопреливането не помага за дълго...

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Автор vozi (новак)
Публикувано21.07.06 07:53



jull samo ne razbiram kak da zavri na vodna banq..!? ne se li slaga vinoto direktno na kotlona..

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 12:41



vozi, при водната баня слагаш съда с виното в друг, по-голям с вода. Поставяш двата съда /както са един в друг/ на котлона и загряваш. Най-напред завира водата във външния съд, а после и виното във вътрешния. Ще поври доста, докато виното остане наполовина /както е според рецептата/. Успех и не се притеснявай да питаш, ще ти помагам с каквото мога!





Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vozi]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано27.07.11 22:00



здравейте момичета, не съм била тук скоро, но то не е защото не мисля всеки ден за вас, а защото все нещо има покрай мен.... ама както и да е...
моля ви давайте съвети и помощ


татко е в болница пак от 3 дни защото му се подул карака, оказва се че има тромб, който сега лекуват там - поставят му инжекции и пие лекарства за разбиване на тромба. хемоглобина му обаче е 58, поискахме да му направят кръвопреливане, а лекарят казал на майка ми, че е нож с 2 остриета заради тромба??? не съм много наясно... после казал, че трябва да се реши дали да се прелива кръв в онкологията /той сега не е в онкологията/. баща ми не иска да ходи там.. како ще ме посъветвате, още повече е отслабнал, не иска да се храни, много е уплашен..........

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vesi_na]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано27.07.11 22:44



Веси нямам май контретен съвет, просто искам да кажа, че ти си една страхотна дъщеря и съм сигурна, че ще изберете най-доброто за татко ти. Бъди силна миличка и му дай цялата си любов и топлина. Пред любовта и всеодайността страхът изчезва.
Опитайте с алтернативни методи за вдигане на хемоглобина. Предполагам ги знаеш- стафидките накистати във вода, герисана, супа от коприва. Аз съм ги давала на мама и от всички е имало доказан резултат





Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: nelly_83]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано27.07.11 23:39



Веси, от тези методи за покачване на хемоглобина има резултат, но определено изисква много време, за да подейства, не става за ден, два. На баща ми му преливаха кръв толкова често макар да пиеше сок от коприва,прясно изцеден, от морков, от магданоз, герисан и стафиди, не ги е пил всички заедно, но се стараехме да приема във всеки момент нещо за повдигане на хемоглобина, само че при нас явно е имало нещо, което постоянно е спомагало за падането на хемоглобина му и може това да е била причината. Другото, което ме притеснява е , че по-лесно се влияе на нисък хемоглобин в границите 80-90 и съвсем друго е при 50-60. Трябва нещо, което да покачи хемоглобина за момента,а после ще се взимат алтернативите, единственото такова е кръвопреливането, но наистина не съм запозната как влияе на тромбите. Ако няма друг вариант, макар и с риск за повече време започвате другите методи.Успех!

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Нисък хемоглобин, кръвопреливаненови [re: vesi_na]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.11 00:00



Между другото, прочетох нещо за пъдпъдъчите яйца (спомням се, че като ученичка много ги обичах!):

"Пъдпъдъчите яйца допринасят за премахване на радионуклиди от тялото, така че се препоръчват на хората, изложени на радиоактивно лъчение. Фона радиационното ниво в големите градове напоследък се увеличава. Яйцата от пъдпъдъци са включени в храната на децата, изложени на радиация по време на Чернобилската авария. След определен период от време, те са подобрили общото си състояние, повишило се е нивото на хемоглобина, изчезнало е главоболието, умората. Биохимични анализ на кръвта не е показал аномалии.
Резултатите от изследванията позволяват да се заключи, че пъдпъдъчите яйца са за предпочитане в терапевтично подхранване на слаби деца и възрастни, предимно населяващи екологично необлагодетелствани райони. На деца се дават от 2 до 6 бр. на ден в зависимост от възрастта, на възрастни - по 4-6 яйца дневно сутрин на празен стомах. Полезно е да се употребяват сурови, като се пие топла вода. Приемът трябва да бъдат систематичен, непрекъснат за период от 3-4 месеца. Още след две седмици се усеща благоприятното им въздействие върху организма."



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Нисък хемоглобин, кръвопреливаненови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.11 00:28



1. В Клуба са споделяли също, че са вдигали хемоглобин с кламатски водорасли, спирулина и пробиотици (Лакто-4).

2. Рецептата с червено вино, мед, карамфил и канела - при моя позната много бързо вдигна хемоглобина.

3. Всяка сутрин сок от ЧЕРВЕНО цвекло + 1 лимон и по половин морков и ябълка (общо 250 мл течност).

4. Също – запарка от по 1 лъжица хвощ и невен в 200 мл вода – 3 пъти на ден, половин час преди ядене.

Не пречи да прилагате няколко неща наведнъж, вкл. стафидите и алтернативите от предишните постинги.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: nelly_83]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.07.11 13:01



много ти благодаря нели, надявам се да се справим и този път, точно това му давам герисан и стафидки, супа от коприва в неговия случай не е много добре
да се дава, но днес са му правили и вливки с глюкоза защото не може да стане, още по-слаб се чувства

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: luckyluchano]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.07.11 13:03



да лъки за сега отказват кръвопреливане, мислех че е заради пари, но днес майка е говорила с лекаря и той е приел само глюкоза, кръв не

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Нисък хемоглобин, кръвопреливаненови [re: *jull**]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.07.11 13:05



много ти благодаря джулче, дано се съгласи нещо от това да взема и аз мислех за спирулината, ама трудно приема толкова много неща през устата, за това сега ще опитам така, а после ще добавям и другите неща

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: vesi_na]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано28.07.11 20:43



Надявам се нещата да потръгнат в по-добра посока и да отшуми този проблем по-бързо, за да си възвърне силичките и да има стимул да се бори!Късмет!

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: jull]  
Автор rumiko (непознат )
Публикувано04.09.14 22:06



Много се извинявам, но не разбрах, дали и меда ври заедно с виното? Бях чела, че меда не бива да се загрява до точка на кипене, защото търпи негативни промени. Благодаря за отговора.



Тема Re: нисък хемоглобин,кръвопреливаненови [re: rumiko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.09.14 08:42



Да, всичко ври заедно на водна баня.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.