Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: мими]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.08.08 19:33



Когато се правят сравнителни снимки е добре да се правят на един и същ апарат



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 18:21



Весела, тъй като баща ми едновременно му откриха разсейки в чернич дроб и на костите, а доколкото разбирам за разсейките в костите не се прилага химиотерапич, а терапия с бифосфонати- имаш ли представа дали може да се проведе едновременно с химиотерапия за черния дроб или трябва първо химиотерапичта за чернич дроб и тогава бифосфонатите?Може ли едновременно да се предприемат и двете?
Благодаря за цялата информация, написана дотук.....човек колкото повече знае, толкова по- сигурен се чувства..........



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Hope]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.09.08 19:19



Hope, първо те моля да се успокоиш. Явно много си шашната, днес толкова въпроси навсякъде задаваш.

Паниката до никъде не води, затова се успокой
Бифосфонатите си вървят едновременно с другите химиотерапии, не пречат.
Нали се сещаш, че и аз съм на същото дередже, с мети и в кости и в черен дроб. При предишните две химиотерапии се спазваше, да има една седмица между вливането на бифосфонати и вливането на химиите. Сега вливам Навелбин всяка седмица. Когато се случи, с едно вливане ми пускат и бифосфонатите и химиотерапията, за да не ме дупчат повторно след няколко дни, че нямам вече вени. Пак казвам, успокой се!
Каква химиотерапия ще му правят? Ама не ми казвай "не знам", кажи ми името на лекарството. ОК?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 22:40



утре ще му занесем документите в плевенската Онкология и ще кажат с какво, как и най- вече кога.....защото ни казаха, че се чакало...днес му направих от твоето коктейлче- аулин +2 таблетки Ибупрофан!Мисля, че му подейства добре! Истината е , че не съм се шашнала, просто искам да знам всичко, защото ме е страх, че онколозите в плевен ще пропуснат да му назначат нещо от страх, че е скъпо, а ние поне може да си го позволим.....Затова ако трчбва аз ще ги питам, само и само да направчт всичко възможно и както трябва...Преди да отстраят на баща ми пикочния мехур, предният лекуващ го "професор" му направи в предължение на една година 7 ТУР-а (изрязване на тумора), а в последствие разбрахме, че тумор на пикочния мехур не може да бъде отстранен с ТУР-ове и единствения начин е било пълно премахване на мехура, но мина една година и вече нещата стоят по съвсем различен начин.....та затова аз си питам, защото не знам вече на какъв лекар ще попаднем. Благодаря на Весела за този форум!
Здраве на всички!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Hope]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.09.08 12:20



Не знам за кой ли път правя това пояснение.
Весела не е създала този форум.
Този форум не е лична собственост на Весела.
Този форум е такъв, какъвто е благодарение на всички пишещи тук.
Толкова ли е трудно да запомните това?
Искам да ви помоля за две неща:
Моля ви, не ме превъзнасяйте. Пиша тук, защото с опита си смятам, че мога да помогна на много хора да преминат през дебрите на здравеопазването ни, както и по трудния път на лечение на рака. Това е целта на писането ми тук, никаква друга.
Същевременно ви моля и за това, да не ме ползвате и за "кошче за душевни отпадъци". Кой, когато и както не му е на кеф, все Весела му е виновна в този клуб. Все Весела обира негативните емоции и гнева ви срещу болестта или здравеопазването ни. Моля ви, не съм виновна аз за липсата на лекарствата и за хаоса в системата ни. Не съм виновна, че вие или ваш близък се е разболял или е починал. Нека сме наясно по този въпрос. Щото все пак и аз съм жив човек и имам предел на търпимост.Не съм играчка, един път да ме подритвате, след това да ме галите.


Освен това, тук всеки помага колкото може и когато може, по собствена воля, според опита си, никой на никого тук не е длъжен
Затова нека да има малко повече търпимост, толерантност и уважение между нас!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор joia73 (новак)
Публикувано03.09.08 11:01



Връщам се към тази тема ,защото пак костите са ни проблем. 8 дни след поредното вливане на бифосфонати болката се премести в кръста.Вчера цял ден не е могла да стане от леглото - след сума ти изпити обезболяващи едва надвечер се е надигнала.Днес пак трудности със ставането и сега седяла на стол без да може да мръдне.Описва я като режеща болка ,несравнима с тази в рамото(а преди от нея се оплакваше само).Явно метастазите в областта на кръста,сакрума и синходрозата си работят...А ни предстои и химия за черния дроб,която ,при условие ,че не се храни,не знам как ще издържи.Май бях питала,но понеже не получих отговор ,извинете за повторението ,но ,ако има хора от Пловдив ,лекуващи се за мети в кости ,може ли да споделите кое е експерименталното лекарство ,което вашият диспансер използва?Жена ,която е била неподвижна и на количка,е проходила ,вследствие това лекарство.Но синът й така и не ми каза името му.Благодаря предварително ,ако ми отговорите.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: joia73]  
Автор *ill be the SuN* (Ники)
Публикувано08.09.08 23:08



Здравейте отново от мен...искам да споделя как са нещата при нас и да помоля за мнение.
Баща ми е с доказан карцином на простата и мета в костите ,има 1 вливка Зомета ,след това 1 Авастин и 1 Метастрон,за простатата пие Бикузан и на 3 месеца инжекция Супрефакт.Последно питах във форума за лъчетерапията и минахме и такава-5 дни подред в тазовата област и след месец нов курс.
Баща ми преди нямаше мира от болки-в болницата дори я бяхме докарали до морфин и освен морфина нон стоп аулини и ибопруфени(това от Весето го бях прочела ,баща ми също го облекчава от тази комбинация).
От няколко дни той твърди ,че няма абсолютно никакви болки в костите и нищо не го боли ,обаче е по-апатичен от всякога..не иска да яде ,не говори с никой ,всичко го дразни не признава вестници ,телевизия-нищо.
А болки няма.Дори от изследванията стана ясно ,че и хемоглобина му се е вдигнал..но е по-омърлушен от всякога.А дори не посяга към болкоуспокояващи-а преди търсехме всякакви методи за облекчаване на болката ,дори колан му купихме да си стяга кръста.Просто казва ,че не го боли нищо.
Тази вечер вдигна и температура-може ли да се дължи на лъчетерапията това?Добър признак ли е ,че му спряха болките в костите?
Да не пропусна-11 ден следва метода на Хулда Кларк с пелиновата програма.
Мисля ,че може да е сринат психически и да е от това:(
Рязко спря цигарите ,на 64 години е а пуши от 16 годишен бепе страстен пушач ,стигал е до 3 кутии на ден.Замислям се за психотерапевт ,но знам ли...моля ви ,посъветвайте ме нещо..Веси..?


п.п. Забравих да кажа ,че пие и Ксанакс-успокоително със зелена рецепта ,дали това състояние не се дължи на него:(

Редактирано от *ill be the SuN* на 08.09.08 23:13.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: *ill be the SuN*]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.09.08 08:59



Ники, чудесно е че няма болки. Предполагам, че нещо психически се е сринал. Може някъде по коридори да е говорил с някого или да е чул нещо да се говори и .... да се е отчаял. Мъжете по принцип /е, в по-голямата си част, де/ са по-лабилни психически. Не мисля, че се дължи и на Ксанакса. Аз също вземам Ксанакс понякога, когато ми е нервно... той успокоява. По колко Ксанакс пие на ден?
Идеята за психотерапевт е добра, но тук нещата не стават насила. Той сам трябва да поиска да ходи при психотерапевт. Опитай да поговориш с него, да го разсееш. Опитай с книжки, например за позитивното мислене, "Подсъзнанието може всичко".... Нямам съмнение - депресирал се е и е уплашен. И аз изпадам в такива състояния, но успявам да се измъквам....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор *ill be the SuN* (Ники)
Публикувано10.09.08 08:33



Благодаря ти ,Веси за милите думи!
Именно след няколко дневен престой в болницата (заради лъчетерапията) се срина така.Мислех ,че е от Ксанакс-а ,защото като останал за половин час насаме явно е взел повече и се е предозирал.
Също ни казаха близките ни ,които са запознати с метода на Кларк ,че е възможно по средата на програмата да е страшно отпаднал.Може би всичко се е струпало...
За психотерапевт (за мое щастие) се съгласи веднага и съм разговаряла с лекарката да дойде на първото посещение при него ,докъто се съвземе малко.Дано имат резултат срещите с нея.
Много се обнадеждих като му спряха болките и се запознах и с един дядо ,който също е с простатен карцином и мета в костите ,но от 2.5 години няма никакви проблеми ,ходи си на лозето и се чувства прекрасно ,всеки месец е на лъчетерапия ,храни се със силна храна и това по никакъв начин не го притеснява-още един жив пример ,че процесът подлежи на овладяване

А човечецът е над 70 годишен



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: *ill be the SuN*]  
Автор metalna (непознат)
Публикувано10.02.09 17:20



Здравейте,
Вече около месец обикалям темите и не се решавам да пиша, не зная ще попадна ли на правилната тема.


На 10.02.09 съпругът ми е на сцинтиография. Какво да очаквам, за какво да се приготвя. Състоянието му е много тежко за него и много неясно за мен.
Всичко започна с болка в левия крак - коляно и става, а след това и бедрената кост.
И се започна ходене на лекари.
В ортопедията - нисък свод /малкия при пръстите/ - купихме стелки - към 20.10.08.
МЦ Доверие - остеомиелит причинен от стрептококи - операция за Биопсия 16.11.08г.
Пирогов 5-та хирургия - операция, диагноза osteomielitis chronica haematogenes femoris sin. ДД Мета? 16.12.08

След химмико хистологични изследвания диагноза - Остеолитична метастаза от умерено диференциран карцином с огнищна слузна продукция.

След имунохистохимични изследвания диагноза - потвърждава наличие на метастатичен умерено диференциран аденокарцином с възможен произход от бял дроб, по- малко вероятно надбъбречна жлеза.



После всичко тръгва по някакви сложни пътеки: Белодробна клиника към МА - ренген, скенер, биопсия - Поради данни за бластомен процес на десния бял дроб и липса на верификация на процеса , се насочва към НОЦ.

И така вече сме регистрирани онко болен, с рак на десния бял дроб - / малка, неправилна, с неравни на места спикулообразни контури мекотъканна лезия с размери 10х17мм., гигантски хетероденсни туморни формации с размери - 57х85мм вдясно и 60х85мм вляво, с ужасни болки в оперирания крак около раната и ставите, много трудно и болезнено подвижен с лонгета и патерици.
Междувременно в Пирогов на 29.01.09 ни увериха, че те са си свършили работата и го боли защото има разсейки. Джи Пито не помага нищо , защото сме ригистрирани в Онкото и аз съм на кръстопът какво да правя, според мен и крака трябва да лекува някой, аз съм инженер, но смятам , че трябва някаква рехабилитация, раздвижване.
Моля ,който може да помогне със съвет, къде да ходя и какво да правя.




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.