Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към Весинови [re: vesela.bg]  
Автор *ill be the SuN* (Ники)
Публикувано22.08.08 22:26



Благодаря ,Веси!
Златна си





Тема Re: Въпрос към Весинови [re: *ill be the SuN*]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано25.08.08 12:37



Последните новини при нас - днес мина поредната вливка на бифосфонати и понеже носеха рентгеновата снимка ,показваща смазания прешлен,доста са се разтичали лекарите.Но ..тумор маркер 700 ! Според химиотерапевта няма логика да се вдига ,при условие ,че се вливат бифосфонати.Назначили са веднага рентген на бял дроб,очакването на който е разтреперало майка ми ,но била чиста снимката.В сряда ще й правят ехограф на черен дроб.На 23.09 е назначена лъчетерапия.Но и самият лекар казал,че нещата не са добри.Препоръчва пълно обездвижване ,защото по- резките движения могат да прекъснат гръбначния мозък.Сега сме я накарали да лежи с яката на врата .Споделила пред лекаря ,че смята да пие газ ,зехтин и прясно мляко и той не я е спрял - през 80-те години бил "модерен" този метод.И още нещо да споделя - понеже свършиха гъбите и не сме купили нови да пие ,сега майка ми казва ,че ходи по няколко пъти до тоалетнаи усеща как си прочиства организма.Според нея гъбите задържали вредни вещества в организма.Отказва да ги пие,ще търсим други алтернативи.Но как да свалим маркера идея нямам.Явно процесът е обхванал и други органи ,а ако е така ..само думата химиотерапия кара майка ми да се шокира...А като си помисля,че два дни ревах заради едни оскърбителни думи по мой адрес ,казани от бъдещ мой роднина...Сега истинска болка усещам ...за моята мама!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 08:38



извинявай за питането
аз имам оперирани лимфни възли на шията ,зликачественни.твоите как се повлияха от терапията?



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: mimi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.08.08 09:09



Изчезнаха



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 09:13



благодаря ти
радвам се за теб.





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано27.08.08 09:37



Преди писах във форума за въпросното ми ребро - има ли мета, няма ли , докторите не могат да се произнесат /рентген, 2 различни апарата скенер и два различни апарата сцинтиграфии-навсякъде имаше нещото/
Направих си сега контролната рентгенова снимка на гръдния кош - оказа се че няма и следа
Дали възможното счупване оставя следи?
Дали метата исчезва без следа?
Дали трябва да правя снимки само на един и същ апарат?

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: LlDl_ru]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.08.08 09:51



Метаразсейка се установява само на сцинтиграфия. Ренгена не е достатъчен за такава диагностика. Наистина травма /счупено ребро например/ дава отражението за метаразсейка. И аз имам такъв проблем със счупено ребро, дето прилича на разсейка

Просто контраста се натрупва на проблемни места, дори и при износена става, но тази разлика може да направи само лекаря от образната диагностика, кои са патологични изменения и кои не.
Да, наистина е добре сцинтиграфиите /забрави за рентген/ да се правят на един и същи апарат /все пак зависи от старостта на апарата и други неща/, но когато правиш сравнителни изследвания е добре да е на едно и също място.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 09:58



Веси с какъв цвят е изобразена разсейката на сцинтиграфията
преди време ми казаха че имам дископатия и ошипяване а сега че имам разсейки в костите.възможно ли е това
а съвсем отделен е въпроса че ми отказват лечение в онкологията...не съм била за там не ме боляло достатъчно



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: мими]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.08.08 14:17



Зависи от апарата. Остави това да преценят лекарите. Нито ти, нито аз можем да преценим кое е дископатия, кое разсейка.
Ами ти що казваш, че не те боли? Реви и се тръшкай, че не можеш да ходиш и не спиш нощно време


Майтапя се, къде направи сцинтиграфията?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 19:10



в медицинска академия
има ли някакво значение къде съм я правила.тоест в апарата и специалистите




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.