Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.08.08 23:46



Засега е излишно според мен. Сцинтиграфията дава поглед на целия скелет. Скенера само на определено място. Двете изследвания са различни, писала съм по-горе за разликите. Къде правихте сцинтито?
Остави скенера за след няколко месеца, поне аз така мисля, какво има да се потвърждава?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 23:55



Сцинтиграфията беше в Стара Загора. Но понеже петънцето е малко / Тома неверни т.е. аз/ искам и скенер. Да не би да е остеопороза или нещо друго . Надеждата умира последна! Но като че ли разумното решение е да поизчакаме малко . Казаха ни също , че ще правим стинтиграфии на всеки 6 месеца оттук нататък, може би такава е процедурата. Да следят състоянието и.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.08.08 00:00



Ааааа глупости, сцинтиграфията се прави на една година поне.
Нямам представа какъв им е апарата в Ст.Загора. Щом е така, изчакай месец два и направете и скенер. Няма лошо, че ще влива бифосфонат няколко пъти, ще заякчи костите срещу остеопороза


Черен хумор, ама е истина. Наскоро видях доста известна българка в химиотерапията да й вливат Зомета. Сестрите ми казаха, че дошла еднократно да й влеят Зомета против остеопороза

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 00:06



Мерси, мерси Веси за всичко . Така ще постъпим и ще пиша . Поразсмя ме малко

Толкова ми е стегната душичката. Ще предам на мама всички успокоителни думички дано малко се отпусне.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор marian123 (непознат )
Публикувано17.08.08 13:09



Здравейте!Здравей, Веси! Далече сме още от истинското разхлаждане - жегата е наистина много уморителна.
Веси, като те слушам за Франция, много добре те разбирам, първия път като се прибрах след двегодишно пребиваване и не можах да се свестя дълги месеци - там е друго, друга атмосфера, друго настроение, друг вид разговори, всичко е различно и някак по-човешко, по-ведро. Тук едно добър ден в магазина е голямо постижение. Но хубавото е, че ги има и добрите, лъчезарни и усмихнати хора, макар и по-рядко...
Исках да те попитам за зометата и костните проблеми. Казваш , че са ги открили случайно защото си нямала оплаквания, но после след вливането са започнали болките, които с течение на времето са се успокоили. Откъде идва това? И също през периода на трите първи вливания през цялото време ли има болки или в някакъв момент се успокояват? Знам, че е индивидуално, но при теб как беше? На нас ни предстои зомета, но нея я няма, очаквали пристигането и в края на месеца.......Спомена някъде и че си я купиваш понякога с фактура. После някой осребрява ли я? Че са наистина много скъпи тези лекарства.
Благодаря ти и се надявам, че не те изморяваме допълнително с безкрайните ни въпроси.
Хубава неделя желая на теб и на всички съфорумци!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 13:54



Хей Тома Неверни

. Апарата им в тая пуста Стара Загора е последен клас, който прави и SPECT (еднофотонно-емисионна КТ). Детекционната му система, позволява извършване на сцинтиграфия с минимални дози радиофармацевтик. Ако трябва да говоря сравнително - лъчевото натоварване е около 30 до 60 пъти по-малко от това при обикновена рентгенова снимка на белите дробове например. Хайде този път няма да ти дърпам ушите, че стряскаш хората, само ще почерпиш за наказание



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: marian123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.08.08 14:00



Трудно е да ти отговоря, защото едновременно се откриха разсейките в костите и лимфните възли на шията. Открих си разсейките със сцинтиграфия. Три-четири месеца преди това имах схващания в областта на шията, болки в гърдите, оперираната ръка и т.н. Затова не мога да кажа категорично. Едновременно започнах бливанията на бифосфоната за костите и химиотерапия за лимфите. Нещата постепенно се нормализираха. При мен нещата бяха комплексни и не мога да ти кажа по минути, колко време кое ме е боляло и откъде идва това

Обикновено първите 3-4 дни след вливанията болките се усилваха, сега вече нещата са много по-спокойни.
И престанете да питате при кой как е било от Зометата, нещата са много различни и толкова индивидуални при всеки, зависи на кое място е разсейката, колко е голяма, една ли е или повече и т.н. Само се настройвате излишно и се страхувате. За стотен път повтарям - костните разсейки са ви най-малкия проблем. Терапията с бифосфонати е възможно най-леката терапия в сравнение с гаденията и повръщанията от останалите химиотерапии. Болките са в зависимост от "прага на издръжливост на болка" на всеки отделен човек.
Да, купувала съм си Зомета. Никой не ти я осребрява.
Миналата година подадох молба в Министерството да ми изплатят направените разходи. Отказаха с мотива, че нямат отговорност към мен да ми изплащат лекарствата, а ролята им била само да сключват договори за доставки. Та това е една от причините /основните причини са други/ да заведа дело срещу тях.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: MD]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.08.08 14:11



Хехехе, просто казах че нямам представа какъв е апарата там.
Не се засягай професионално дееее!
И за да те успокоя, искам да ти кажа, че изследването на хистологията от черния дроб е до милиметър еднакво с това в Милано. Правено е в Стара Загора.
А за черпенето - от кога рева да черпя, ти се дърпаш! Кой сега е за бой?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автормeм (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 14:29



Имам питане къде да си направя скенер за потвърждаване на костни метастази.Благодаря предварително.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: мeм]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.08.08 14:36



А ти откъде си и какво неясно имаш в сцинтигграфията за да го потвърждаваш?

Нема начин да нема начин!



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.