Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 17:57



Весе , благодаря ще я направим веднага. Само се чудя дали няма да и вреди меда. Чувала съм в онкологията от пациенти че не трябва да се яде мед - хранели са се по този начин и раковите клетки. Ти чувала ли си подобно нещо?



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.08.08 18:37



Ооооо, чувала съм не само това, ами и хиляди подобни простотии.
Ми те раковите клетки имитират абсолютно здравите клетки, имат всичките рецептори на здравата клетка. Хранят се с всичко, с което се храни и здравата клетка. А и тази теория е противоречива, като всички останали. Едни препоръчват меда, други го забраняват.
Казвала съм го и преди - моя приятелка я оперираха от рак на гърдата заедно с мен преди 10 години. Досега не знам колко тенекии с мед е изяла. И не е направила рецидив до момента. А аз приемам мед инцидентно пък не спрях да метастазирам. Ходи го разбери. Но както си решите.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 21:27



Да и на мен не ми се връзват нещата, но мама като слуша и се страхува. Дори и бях забъркала след операцията мед и орехи - така за подсилване и укрепване но като чухме, спря за известно време.
Весе, ако съм ти полезна при поредното ходене в онкологията химиотерапевта ни препоръча добавката спирулина, ако решиш опитай.
С подзрав: Краси





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 22:12



Веси, искам да те питам от Фемара може ли да се получи като страничен ефект - световъртеж и болки в ставите? Мама го пие от 3 дни . Преди тово беше на Нолвадекс но тямаше такива оплаквания .



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.08.08 22:56



Пих Фемара 1 година. В началото не съм имала никакви оплаквания - няколко месеца. След това започнаха болките, силни болки навсякъде. Дори химиотерапевтката ми тогава искаше да ми спре Фемарата известно време. Но миналата година август месец я спрях по принуда, защото трябваше да започна химиотерапията.
Болките са известен страничен ефект на Фемарата, но при по-продължително приемане. Не може от 3 дни да я пие и да има болки. Световъртеж не съм имала. Пък и не си спомням дали имаше такова нещо в листовката. Сега ми се носи главата от жегите, макар че не пия Фемара.


Както писах и на Онди в нейната тема, дето майка й прочела в листовката, че еди какво си може да й се случи от лъчетерапията, така ще ти отговоря и на теб. Тия листовки със странични ефекти карат много хора да си прекратяват лечението от страх.
След като по време на приема на Нолвадекса е рецидивирала, правилно й е прекратен, не й е действал явно, както навремето на мен Тамоксифена и Нолвадекса. Просто я успокой, нормални хормонални хапчета, някой имат болки, други нямат. Но 100% съм сигурна, че за 3 дни не може да получи болки от Фемарата, по-скоро са й от разсейките

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 23:11



Благодаря много за бързият отговор. Разсейката е в бедрената кост а там болки няма. Само има болка в ставата на ръката / не откъм оперираната страна/ и е малко подута. Виж за световъртежа много си права че е възможно и да е от жегите/дано е от това/.
А за страха - страхуваме се и още как, но ще вървим напред и ще се борим .

. Дано не съм ти досадила с многото си въпроси Извини ме ако е така



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.08.08 23:22



Убедила съм се, че всичко е от психиката.
Бе като прочета страничните ефекти и хоп - налице са.
Ако започна нещо, без да знам до какво евентуално могат да доведат, то на мен нищо ми няма. Ти да не мислиш, че аз съм от желязо и не се страхувам и не мисля щуротий? Няма начин, и аз съм човешко същество, ако не се страхувах, значи ще съм ненормална, робот!
И в момента е така при мен, в повечето случаи всичките си неразположения в първия момент отдавам на химиотерапията, на Кселодата..... После през деня като ми се навървят един куп познати и непознати с оплаквания като моите ми светва лампичката, че пак съм потънала в лайната си, че пак почвам да си въобразявам

Бре докато бях във Франция що не ми беше лошо бе хора? А не съм спирала да си пия Кселодата през това време, а?
Сега пак съм се вкиснала, май ще трябва да направя следващия маршрут

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 23:28



Веси, желая ти го от все сърце! Да пътуваш , да се смее и да се радваш на живота! Ти си добър човек и го заслужаваш! Много ми помогна , благодаря ти! Ще черпя виртуално





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.08.08 23:32



Питай, не се плаши, но и прегледай тази тема на пълен преглед, че има доста интересни неща в нея, писали сме много за костните разсейки.
Не може да я боли само ставата на едната ръка пък и да е подута малко и това от Фемарата. Да не си е претоварила ръката, щадейки оперираната ръка, м?

Опитай се да я разсейваш и да си намира занимания за да не мисли за глупости, щото и аз като заора на едно място и аз превъртам

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 23:40



Всичко съм изчела мила в тази тема ! Но от нерви нали знаеш - чела -недочела.
Благодарение на Вас и клуба си отговорих на хиляди въпроси като започна от разчитане на диагнозата та до момента. Бях се объркала особенно много в алтернативните лечения . Пълна каша ми е . Не зная кое по напред да предложа на мама. Веси как мислиш, добре ли ще бъде да потвърдим тази костна разсейка и със скенер на тазови кости? Химиотерапевтката ни го препоръча но все пак е облъчване , а правихме сцинтиграфия на 11.08




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.