Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторchudo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 15:11



Весии,
извинявай, но звъня на този тел. 975 20 99 за гама камерата в Младост 1 и ми дава, че е несъществуващ



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: chudo]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано24.07.08 12:46



Изчакваме за поредното зареждане на Бифосфонати от МЗ.Докато благоволят да пратят в Стара Загора се борим с болката в рамото.Започна и едно обилно изпотяване (сега поне не е горещо) , чувства и отпадналост.Тези три симптома четох ,че са са свързани с разпада на злокачествените костни тумори.Пие калций с витамин Д по съвет на лекар ,но дали този разпад няма да доведе до повишаване на нивото на калций,което също може да е фатално.Чета тука разни мнения и разсъждавам може би наивно ,затова моля да споделите мнения.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: joia73]  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано25.07.08 21:32



Баща ми сега се оплаква от същите симптоми като вашите , joia73.
Вляхме Метастрон преди месец.
Той се оплаква и от втрисане и болки ,а уж трябва вече да отшумяват

.
Какво представлява разпада на злокачествените костни тумори ,може ли някой да ми обясни?



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: chudo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 22:03



Чудо, не зная как съм ти пропуснала да видя този постинг. Вярно, че късно ти отговарям, но телефона наистина е друг на гама камерата в Диспансера в Младост 1 - тал. 875 20 99.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: -Niki-]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 22:08



Ники и Джоя, уточнете за какво говорите:
За метастази в костите или за първичен костен тумор. Нещата са различни.

Щото бифосфонатите предпазват костите с метастази от разпространение или счупване. Аз лично нищо не зная за лечението на Първичен костен тумор и има ли при него разпад. Това ще помоля МД да отговори.
При костните метастази мисля, че не може да се говори за туморен разпад.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано25.07.08 22:11



Веси ,баща ми е с мета разсейка в костите ,първичното му огнище е простатата.След вливането на Метастрон чакахме нещата да се уталожат ,но сега има оплакванията ,които написах по-горе.
Вчера започна да се оплаква ,че го втриса и ,че има температура.Мерихме му я-36.6.Обадих се на моя близка-фелдшер и тя каза ,че може да има разпад.Сега видях термина разпад в тази тема и реших да попитам какво представлява такъв разпад и възможно ли е да има такъв в метата ,не в огнището.
Или е възможно да има разпад в огнището-отскоро е на хормонална терапия със инжекцията Супрефакт?!

Редактирано от -Niki- на 25.07.08 22:14.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: -Niki-]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 22:35



Страничните ефекти от бифосфонат са грипоподобни симптоми, втрисане, температура, болки в ставите. Доколкото четох Метастрона се поставя през 3 месеца, така ли? Според мен това е от него.

Мисля /не съм сигурна/, че няма разпад на метастаза в костта. Поне аз съм с такава от 2 години, пък досега за разпад и за излекуване не са ми говорили

а само за спиране на процеса!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор marian123 (непознат )
Публикувано25.07.08 22:55



Веси, а какво точно ще рече 'спиране на процеса'? Някой дали е обяснил? Предполагам, че никой за нищо не дава гаранции, но все пак? Благодаря ти



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: marian123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 22:58



Ами бифосфоната само заяква костта и по този начин спира метаразсейката. Има случаи, в които разсейката изчезва след време или просто "заспива" т.е. не е активна. Аз от 2 години вливам Зомета, моята разсейка ту е по слаба, ту по-силна. Доколкото знам, ако се овладее първичното огнище и метастазата се овладява



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор -Niki- (zirkon)
Публикувано25.07.08 23:51



Веси ,по същия начин ни обясниха процеса и в св. Иван Рилски.
Просто ни се стори ,че периода след апликацията е прекалено дълъг-1 месец и симптомите се явяват сега.
За Метастрона-обясниха ни ,че действа от 6-12 месеца и ще видим живот и здраве дали с него ще продължим или със Зомета или Бондронат в Русе.Още не ми е ясна схемата за лечение ,но по повод заболяването на баща ми свикаха лекарски съвет тук ,в онко-то.Случаят му е малко специфичен-дълго време търсихме огнище ,имахме съмнения за други огнищени процеси.
От мануален преглед дори професор в София се подведе и отхвърли карцином на простатата.ПСА-то е в норма-уникален случай.Затова се замотахме до сега.




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.