Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор ila (непримирим)
Публикувано03.05.08 12:25



Благодаря.миличка! Но така ми се исча вече да минат тези почивни дни
Непрекъснато ровя и ровя и всеки път си съставям различно мнение
Сцинтиграфията е правена в Благоевград но на другия ден идва професор от София да ги разчита Иначе там където е поставила стрелки с химикал и ми показа че там са проблемите наистина е червено но не ми каза нищо повече само че процентите са близко до нормалните/има там и някакви проценти/
А сцинт.-та е на кости"СЦИНТИГРАФИЯ НА СКЕЛЕТ"
Може пък да не са мети а някоя дископатия истината е че трябва чакам това е!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: ila]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.05.08 14:12



Сцинтиграфията отчита всички изменения в костната система, дори и артрозите и остеопорозите и т.н. възрастови изменения. Не забравяйте, че с напредване на възрастта костната система отслабва /както казвам аз и човешкото тяло се амортизира/ и всеки има някакви болежки. Патологичните изменения в костите са специфични и са разпознаваеми само от специалистите.
Това с процентите за първи път го чувам, наистина си зависи от апаратурата и методиката на изследване.
Почивай спокойно и стига си търсила под вола теле..



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано07.05.08 21:32



Дано не прозвучи наивен въпросът ми, но ви моля да ми кажете как да намеря думи да успокоя майка си.След 6 вливка на Бонефос не чувства желаното облекчение ,а болките в кръста ,който е засегнат от метастазите,се засилват.Не й помагат никакви обезболяващи.Толкова е отчаяна,че каза,че ако има малко повече кураж,би се хвърлила от 8 етаж.Да очакваме ли все пак ефект от тези бифосфонати - най-вече намаление на болките?Разбирам и диагнозата ,и прогнозата ,но ..ми е трудно да я залъгвам .



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: joia73]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.05.08 22:50



Лъчетерапията също има болкоуспокояващо действие. Говори с лекаря й...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторLlDl_ru (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 22:11



Здравейте !
vesela.bg ! Какво говори "алкална фосфатаза леко над нормата, при норма до 100 - моята е ~ 117 " ?
GP-то ми пусна изследванията, след като й споменах какво съм прочела тук, но това ми го каза по телефона, а прерових разни обяснения из Инета и не ми е ясно...
остана да изчакам още един месяц до сцинтиграфията, най-трудно е да гониш и да чакаш





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: LlDl_ru]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.05.08 22:54



Ето тук прочети за Алкалната фосфатаза, за да не се правя аз на доктор. Увеличението е минимално и е в зависимост от ГГТ-то. Но изследванията ти трябва да ги види онколог, а не общопрактикуващия ти личен лекар





Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторchudo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 16:32



Здравей Весела,
прочетох доста от написаното, това което ме интересува в момента е за гама-камерата и сцинтиграфията. Видях, че е писано по темата и ти препоръчваш тази в Онкодиспансера (младост 1), но все пак е било преди време. Сега в момента, все още ли там е най-добре да се отиде?
Благодаря предварително.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: chudo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.05.08 18:54



Трудно ми е да ти отговоря.
Аз продължавам да си правя сцинтиграфиите в Онкодиспансера!
Те вече работят и със Здравната каса, затова не би трябвало да ви е проблем!

На мен снимките от Диспансера са ми някакси по-ясни, докато другите...по-малко. Не мога да твърдя със сигурност, кой от апаратите е по-добър. Със сигурност, този в Диспансера е по-нов



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторchudo (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 16:51



Благодаря ти много.
Ше се опитам първо с направление, ако не стане или ме мотаят ще отидем на свободно. Извинявай, а този телефон, които беше написала дали е още актуален?

.. и пак извинявай, но когато става въпрос за "записване" и "чакане" .. това месеци ли означава?!
Благодаря предварително .. и за всичко, което прочетох и разбрах благодарение на вас. аз за сега само ще си чета, докато не разбера със сигурност какво се случва с нас (имам предвид баща ми) .. страх ме е .. и не искам да се панирам предварително.
Успех и сили пожелавам на всички!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: chudo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.05.08 19:30



Телефонът си е актуален. Колко се чака там нямам представа, аз винаги си плащам точно по тоя причина, че все бързам с резултатите. На свободно цената е 85 лв. мисля че толкова беше февруари месец.

Нема начин да нема начин!



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.