Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано16.01.08 18:02



Благодаря ти, мила , за мнението.Ще гледаме да удържим фронта.Ще изчакаме благоволението на държавата ,ако не - ще търсим изход.Не сме взели и опиати още.На кръстопът сме и какви добавки да вземаме .Дали газ ,дали алое или нещо друго.В момента пие малко Невен и си мисля дали не губим ценно време,като не взема нещо друго.Но толкова противоречива информация има , а и се опарихме с тия гъби ..Разчитаме май повече на традиционната медицина .



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано16.01.08 18:46



И ние спряхме гъбите, нали се обрина. Сега взема чесън на капсули, ленено масло, алое и един екстракт - Златото на Инките. За момента няма странични действия. Лененото масло го дават за костите и затова и взех, но при всички добавки трябва да мине минимум един месец, за да се усети ефекта. Направо като знам как разчитаме на държавата за лекарства и как се гаврят с болните....при нас няма още назначено лечение с бифосфонати. Само две интензивни лъче терапии за сега. А за губенето на време недей да се стряскаш, то не може и постоянно да се тъпчат с хиляди неща. Винаги трябва да има лека почивка. Вчера като прочетох постовете в Нова Надежда за д-р Хамър направо ми се изправи косата, наистина е вярно. Майка ми поучи заболяването след изживян голям шок, а болките и се увеличиха многократно след като и беше съобщена диагнозата...

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.


Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано16.01.08 19:02



Кажи от коя фирма купи лененото насло ,че ме е страх вече от самозвани лечители.Тук във форума ли чете постовете ?Аз нещо съм ги пропуснала..Но и моята майка получи проблемите с гърдата след шок - смъртта на баща й ,също отишъл си от рак.



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано16.01.08 22:13



Купих на това на фирма Barleans, което е в едни черни капсулки. Предпочитам така, защото няма да мога да я накарам да го пие течно.

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.


Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано25.03.08 16:18



Днес бяхме на 6 вливка и учудващо маркерът е доста по -висок отпреди-266 срещу 155 преди 5 месеца.Според лекаря било нормално на този етап на лечение да е висок.Но аз защо си мисля ,че може да има и друг процес в организма?Но не са й предложили друго изследване...Коварен рак ..



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор LlDl_ru (непознат )
Публикувано02.05.08 14:53



Здравейте!
Прочетох в темата, че сцинтиграфията е най-точния метод за диагностика...При мене не се получи - за един месяц минах 2 пъти на сцинтиграфията (освен това и на рентген и на скенер) и докторите не могат да се произнесат по моят случай... казаха (в Онкоцентъра в Дървеница последно), да дойда след 3 месяца пак... Щяла съм да бъда уникален случай, ако се окаже метастаза във второто ребро отляво, а не съм си чупила реброто през последната година, болките са на друго място в средата на гърдите и отзад... Оперирана съм през 2006 за рак на дебелото черво рТ2 N0 Mx, минах 4 курса химиотерапия, всичко е в норми по показателите на контролните прегледи, освен това ребро ... Някой имал ли е такъв случай ?



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: LlDl_ru]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.05.08 15:34



Даааа, и аз имам две ребра, дето от една година хем е разсейка, хем не е....
Успокой се, след три месеца направи пак сцинтиграфия /много скоро е ама няма как/. Не смятам, че болката е от мети в костите. Аз не съм имала болки, открих моите мети в костите при една контролна сцинтиграфия.
Не пишеш къде си правила сцинтиграфиите, все пак има значение и апарата колко е стар

Хайде успокой се малко, костните разсейки не се равиват толкова бързо, за три месеца нищо няма да ти се случи. Друго изследване е на кръв - алкална фосфатаза, тя донякъде показва такива процеси, но не винаги. Моята алкална фосфатаза никога не е излизала от референтните граници, ама аз си имам метите в костите

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: vesela.bg]  
Автор LlDl_ru (непознат)
Публикувано02.05.08 23:06



Благодаря за отговора

!
Разбира се , че ще потретя изследването в София, в Онкоцентъра при доц.Пиперкова. Не знам, дали ще успея да взема направление... Откакто стана ясно какво ми е / имам предвид диагнозата рак/ - боря се не с болестта , а със системата, и практически всичко си плащаме в частните клиники - и операцията, и контролните изследвания /освен химиотерапията/ , тази година вече не издържах /финансите в семейството заради моите проблеми са стопени.../ и тръгнах по диспансерен път - и какво се случи пак плащахме за да си изясним нещата , а така и не е ясно ...
Разбирам, че и на другите им се е случвало и им е писнало от системата...
Аз съм нова тук и трудно се ориентирам в темите, моля, подскажете някои сайтове по онкопсихология или препоръчайте лекар в тази област



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор ila (непримирим)
Публикувано03.05.08 09:48



Боже ГОСПОДИ!! От това което прочетох в тази тема май ще има доста разкарване

На моята сцинтиграфия пише "метаболизъм"значи не са сигурни дали са мети-което означава че може да ме пращат на скенер или нещо друго
Тук сте писали че метите са оцветени в синьо на сцинт. а на моите снимчици проблемните места са червени Единия проблем е на гръбначни прешлени а другия не мога да разбера
Дано не са мети че като чета колко продължава лечението 1-2.3....5 години май наистина ще се откажа-немога да издържа
Не могат да ми предпишат хормонотерапия заради тези показатели;
Естроген и прогестерон рецептор; отрицателна реакция
HER2 експресия; 1+/негативна/ -така каза професора и досега не съм взимала нещо перорално Което означава че може да ме върнат на химиотерапия
Не ги искам тези проклети химии! Здрава съм нищо не ме боли а те ме правят болна Направо от очакване на неизвестното

Редактирано от ila на 03.05.08 11:01.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: ila]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.05.08 11:26



Ила, успокой топката и остави лекарите да ти разчитат сцинтиграфиите.
В зависимост от апаратурата, на която ти е правена сцинтиграфията оцветяването е различно. Зависи също и от методиката.
Оцветяване в синьо, зелено, червено има при сцинтиграфия на меките тъкани, а не на костите.
Бе хора, недейте да "лепите" всичко на себе си


Сцинтиграфия се прави през 1 или 1,5 години, което означава, че процесите в костите не се развиват толкова бързо.

За издържането човек издържа много повече, отколкото си представя, вервай ми. Човекът е най-издръжливото животно, както се изразявам напоследък
Контроли на 6 месеца не е "висене по болници". Да, необичайно е за хора, които не са боледували досега, но пък и нищо страшно не е. Щото и здравите хора един път годишно трябва да правят изследвания и профилактика, ама не го правят. Защо ти припадаш, че трябва да си следиш жизнения статут на 6 месеца или на 1 година?
Животът ни подлага на всякакви изпитания. Ако ги приемеш и преодолееш, продължаваш напред, ако не - изпадаш извън борда. Личен избор.
Ако искаш да живееш "Няма не искам, няма недей"
Важното е да не си тъпчеш психиката с негативни мисли и да приемаш нещата спокойно и разумно

Нема начин да нема начин!



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.