Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Пречистване на организма  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 11:27



В много книги четох , че пречистването на черва, черен дроб , бъбреци , лимфна система са много полезни , като подпомагат изхвърлянето на токсините и усвояването на полезните вещества .
Започва се с клизми 1 месец за дебелото черво - преварена вода 2 л и 1 с.лъжица лимонов сок 1-ва седмица всеки ден, втора - през ден, трета през 2 дни 4-та - през 3 дни ,после 3 дни само пиене на ябълков сок - за изхвърляне на отрови и натрупвания в черния дроб, почивка, после само цитрусов сок по 4 л дневно - 3 дни - за лимфната система.
Доколкото разбрах билките от рецептата на Надежда също
пречистват черния дроб.
Някой прави ли нещо подобно?
По Хулда Кларк също има такова пречисване , за да се изхвърлят отровите от параитите , но пречистването там е доста по-сложно.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 13:02



maika mi zapo4na takova pre4istvane.No poneje levkocitite i sa niski i i otlojiha vlivaneto dnes hodih do bolnicata i kato kazah 4e maikami ve4e e samo na sok doktora mn mi se skara i kaza 4e taka nqma nikoga da vdigne levkocitite i bilo po dobre da qde kalori4na hrana.Sega ne znaq kakvo da pravq tolkova mnogo iskah da opitame tova pre4istvane.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: kat]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 13:57



и моите левкоцити са ниски, но това пречисване не изисква един месец гладуване , а само в дните, когато си на ябълков или цитрусов сок



Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 15:34



Миналата седмица в Пловдив в болницата една сестра разправяше как да се вдигнат левкоцитите преди химио.Сваряват се една голяма глава кромид с люспите и една глава чесън с люспите както са цели,докато водата остане наполовина.Смачкват се леко.Водата се прецежда и се пие.Резултатите били добри и нямало проблем да те върнат от химио.Лично не сме го пробвали,защото още не ни се е налагало,но моята леля,оперирана преди 6 месеца от рак на гърдата каза че го е правила и имало страшен ефект



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Bили]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 15:46



maika mi zapo4na gladuvane po shemata na An Fran i to trae 14 dni a nie izpalnihme samo 2dni.6te probvame sega receptata na vili dano da pomogne.Doktora kaza da pie folieva kiselina da qde krave maslo i da qde meso,no spored An Fran tova e mnogo lo6o pri rak.Osobenno mesoto.Ne znaq kakvo da pravq.Vili luka i 4esana v kolko voda se varqt i dokato izvri polovinata nqmali da zagubqt svoistvata si?



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Bили]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано30.03.06 21:11



Вили,тази отвара как се пиеи всеки ден или има схема;ние сме ве4е на химио терапия но под формата на капсули-по 4 през 42 дни и ни предупредиха че е възможно да паднат левкоцитите:((
моля пишете начини за повишаването им:(



Тема Re: Пречистване на организманови [re: caмoдивa]  
Авторeli_bel (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 21:22



Фолиева киселина, бирена мая, боровинки.
Също съм чувала че имало някакво лекарство по атеките ликопен, което също вдигало левкоцитите, ама не сме го пробвали. На майка след 3тото вливане май беше и паднаха под 2 и успя да ги вдигне до 3.5 с бирена мая и фолиева киселина само, и здраво ядене разбира се. Тя обаче е вегетарианка и не яде месо.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: eli_bel]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 09:15



zna4i maikati ne e qla meso no pak sa se dignali levkocitite.Doktora sa6to me kara da i davam meso no az ne smeq za6toto to nali hrani rakovite kletki.a i ne moga da razbera kakvo ob6to ima mesoto s levkocitite.Nikoi ni6to ne obqsnqva ako znaete molqvi kajete,za6toto ve4e kato mi kajat ne6to doktorite i az iskam parvo da se overq za6toto zagubih doverie v tqh



Тема Re: Пречистване на организманови [re: kat]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 20:41



Не може да се очаква докторите да проявят разбиране по отношение на диетата и храненето. Мнението на официалната медицина е че диетата няма никакво значение. Не бих винил докторите, така са ги учили и имам двама приятели доктори. Някъде четох, че през 50те години официаланата позиция на Американското раково общество по отношение на пушенето е била, че то няма никакво отношение към рака и не води до рак! Концерна Филип Морис е бил основен спонсор неговите реклами на цигари са стоели по кориците на медицинските списания. Така че според мен човек, който минава през това заболяване или има близък с него трябва да се образова сам. Диетата има според мен ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ, и дори има цели алтернативни терапии базирани основно на диетата и промени в храненето. Семейството ми познава поне двама души, които са оцелели и са се излекували като са приемали алтернативно на химиотерапията около 1.5 литра на ден сок от моркови и червено цвекло. Практическия опит от поне 50 години назад недвусмислено показва, че една добра диета базирана на сокове и предимно естествени растителни храни може да помогне страшно много.

Кат, не знам ти какво даваш на майка си, но месото наистина не трябва да се използва, както и всякакви животински продукти, може би малко кисело мляко и то инцидентно. Много салати, пресни плодове, сокове. Мисля, че книгата на Ан Фран е добро ръководство в това отношение.

Трудно е да се каже от какво падат левкоцитите, възможно е да има някакъв възпалителен процес. Трудно е да се каже, но според мен добрата диета би помогнала за тяхното възстановяване.



Тема Re: Пречистване на организма - левкоцитинови [re: sta]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 21:53



Лекарствата, които се използват при химиотерапия, всъщност атакуват всички бързо делящи се клетки в организма. Освен раковите клетки, такива са клетките на косата - това причинява окапването; на кожата - може да се получи пигментация; на лигавицата на стомаха и май също на тънките черва - това предизвиква гадене и понякога било невъзможно да се ядат сурови листни зеленчуци; и най-важното - бързо делящи се са левкоцитите в кръвта и химиотерапията ги унищожава. Важно е да не падат под определено ниво, защото те унищожават вирусите, които попадат в организма и го предпазват от инфекции.
Тук във форума намерих преди 10-тина дни следната рецепта с чесън - за преодоляване на отрицателните ефекти от химиотерапията:

Вземат се 2 големи глави чесън, изчистват се и се накълцват на ситно.

Поставят се в малък съд и се заливат с 300мл току що кипнала вода. След

което този малък съд се поставя в по-голям също пълен с вода( т.е водна

баня). Слагаме на котлона и много внимателно следим водата във външния

съд. Трябва да свалим от огъня когато сапочват да излизат едни малки

мехурчета, предхождащи самото завиране( преди да клокне както касват

готвачите). След това сваляме от котлона и покриваме с марличка така

както са си двата съда един в друг до сутринта. За да проверим дали

правилно сме го приготвили:

1. Водата в съдчето с чесъна трябва да е бистра
2. Чесънът трябва да е твърд

Ако едно от тези 2 условия не е изпълнено го изхвърляме и го приготвяме

отново.

На сутринта се прецежда, разделя се на 3 и се пие 20-30 мин преди

хранене. Може да се прави непрекъснато докато има чесън на глави.

ВАЖНО: Не се приема по време на химиотерапия (честно казано не знам

защо, маи,че им прилошавало на болните...).

Също тук научих за Натанал (спиртен извлек от чесън и още 6 билки). Много хора го пият и се чувстват добре, както разбирам.

Месото не се препоръчва на раково болните (важи си всъщност и за абсолютно здравите хора) по две основни причини
1. поради наличието на наситени мазнини - предизвикват отделянето на по-голямо количество жлъчен сок, което пък може да предизвика рак на червата, панкреаса, дебелото черво и !яйчниците
2. животинските белтъчини - увеличава се съдържанието на крайните продукти от белтъчния метаболизъм, които били потенциални канцерогени.

Мисля, че лекарите препоръчват основно телешко заради по-високото съдържание на желязо. Но това става и с повечко спанак, броколи, зеле, ядки - сурови орехи, бадеми, тиквено семе, сусам, лешници. В деня преди първата си химиотерапия една лекарка ми препоръча също сурови фъстъци - до сега бях чувала само лоши работи за тях.

Суровият спаначен сок е извънредно ефективен и за очистване на организма.
Сок от моркови, целина, магданоз и спанак - наричат тази смес сурова калиева супа - осигурявала всички необходими хранителни вещества.

Червеното цвекло се препоръчва за подобряване състава на кръвта - сокът трябва да престои поне 2 часа преди да се пие, поради високото съдържание на танини (може би и други не особено полезни вещества, които за това време изветряват). Той е също и много добро пречистващо средство.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 22:18



Kat, още нещо важно. Когато има химиотерапия според мен не бива да се гладува само на сокове. Соковете според мен е добре да се приемат, но едва ли човек може да изкара само на тях. Семейството ми познава две жени, които са се излекували от различни форми на рак като са приемали около 1.5л сок от цвекло и моркови на ден по време и след химиотерапия. Но не само и единствено това ! Т.е. те са приемали и друга диетична храна. Не съм сигурен колко сериозно е било заболяването, но аз чета доста свидетелства от реални хора по Yahoo групите, които са успели да победят 4та степен на рак с алтернативни методи, базирани основно на диета (най-вече Герсон терапия). Ан Фран е използвала модифициран вариант на Герсон терапията, където соковете, клизмите и строгата диета са основните елементи.



Тема Re: Пречистване на организма - левкоцитинови [re: vanja]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 19:09



Някъде бях чела( мисля,че в "Рак и тумори" на Молохов-не съм сигурна вече), че червеното цвекло трябва да се пие до 15 мин. след изцеждането му.Затова бързам да изпивам веднага сока. Ти пишеш за престояване. Ще ми се да разбера правилния прием на цвеклото. Би ли ми помогнала?



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано04.04.06 21:55



Може ли да ми обясните каква е тая Герсон терапия



Тема Re: Пречистване на организма - Gersonнови [re: Bили Mили]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 08:49



http://lib.ru/URIKOVA/METAMED/DIETA/gerson.txt

Това е една статия на руски, която обяснява същността на терапията. Там ще намериш и линк към официалния сайт на Интститута Герсон. Става дума за пречистване на организма от натрупани токсини и активизиране на имунната система. Прилага се стриктно диета, за да не се натоварва допълнително организма с трудно преработваеми и усвоими вещества, приемани с храната. Правят се клизми и е необходимо да се пият много сокове за да не се обезводниш. Пише (а и тук във форума съм попадала на такава информация от други хора), че е необходима специална сокоизстиквачка и никак не е евтино.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Bили Mили]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 09:06



Може би е по-точно да се каже Герсон диета. За тези които могат да четат английски



Там има също линк към филм, който обяснява основите и историята на терапията.

Герсон терапията е един от най-известните алтернативни методи в САЩ и по света, на името на д-р Макс Герсон, немски лекар емигрирал в Америка и прилагал строга диета, сокове и някои добавки като терапия за лечение на рак. Думата терапия е малко силна, но в общи линии това е много строга диета. Разбира се бил е разбит на пух и прах от официалната медицина, методите му отречени, но не напълно забравени. Не се наемам да твърдя колко ефективна са те, но има случаи когато са вършели чудеса за онко пациенти. Той е бил лекар с образование, написъл книга за терапията си и дори се е явявал да свидетелства пред съда със свои пациенти, така че подхода е бил сериозен. Делото му е продължено от дъщеря му Шарлот.

Има книга на английски в които е обяснена диетата в подробности. Тя е много трудна за изпълнение, затова повечето хора избират някакъв по-олекотен вариант, но оставят основните елементи: много сокове от моркови, зелени зеленчуци, ябълки (13 сока на ден), 3 коефеинови клизми на ден и някои добавки като панкреатични ензими, калиеви соли, витамини и т.н. Много строга диета на хранене. Изисква специална сокоизтисквачка и такава в България уви не може да се намери.

Има написани поне 3 книги от хора надмогнали много тежки форми на рак, основно на Герсон терапията в някои случаи без помощ от официалната медицина, какъвто е случая с Gearin-Tosh, професор по английска литература от Оксфорд. Ето книгата му:



Той е овладял изключително тежка форма на рак, където официалната медицина му е давала 0,005% шанс да оцелее след първите 3 години, ползвайки изцяло само алтернативни методи като основата е била Герсон терапията. Живял е 11 години след диагнозата и си е отишъл от отравяне на кръвта, а не рак. Доколкото разбирам не е изчистил изцяло рака, но го е овладял до степен да не оказва никакво влияние върху живота и здравето му.

Ето една друга книга ("Time to heal"), от жена преодоляла отново тежка форма на рак основно на Герсон терапията



И още 2-3 книги на хора преодолели тежки форми на рак, които са използвали модифицирана версия на терапията, като Ан Фран.

Освен официалния им сайт, Герсон терапията има група в Yahoo, където може да говорите с хора които са успели да излекуват много тежки форми на рак дори в 4ти стадий. И евентуално да получите съвети от тях.



Наскоро там една жена публикува следната история, която надявам се може да ви вдъхнови:

"Не знаех че трябва да чакам докато свърша химиотерапията за да започна Герсон диетата и през ранната 2004 стратирах Герсон терапията докато бях на химиотерапия, след като току-що бях диагностицирана с рак на гърдата 4ти стадий, който беше метастазирал в костите и черния дроб.

Черния ми дроб отказваше. Кожата ми беше жълта, бялото на очите ми беше жълто. Моя черен дроб беше толкова покрит с тумори, че едва можеше да се види на компютърната томография.

Започнах Герсон диетата по време когато нямах нищо за губене. Моя онколог в един от големите ракови болници каза че съм най-болния пациент който е имал. За 2 месеца ензимите на черния дроб бяха на нормални нива и за 14 месеца бях приключила с химиотерапията и моя черен дроб нямаше и следа от рак. Моя онколог ме нарече своя чудо пациент.

Вече повече от година черния ми дроб и костите са чисти.

Добре че никой не ми каза, че трябвало да чакам да мине химиотерапията преди да стартирам диетата. Можеше да не съм днес тук. Видях други които не бяха толкова болни, но си заминаха още първата година.

Моя онколог и сестрите казаха, че съм се спасила сама. Пациенти с 4та степен на рак на гърдата, който е метастазирал в черния дроб имат шанс от хх% да оцелеят първите 2 години.

Аз не само преживях 28 месеца и съм тук без следа от рак, но и карам ски, водни ски, играя голф, катеря се по скалите и пътувам много.

Знам че Герсон метода работи дори и с химиотерапия. В моя случай аз нямах избор освен да използвам химиотерапия, тъй като туморите изцеждаха живота на моя чер дроб и трябваше бързо да се справя с тях.

В моя случай не само Герсон метода беше добър за моето здраве, но и също много ми помогна умствено и емоционално, защото чувствах, че правя нещо за здравето си и това ми даваше някакво чувство на контрол.

Esther
California"

Герсон института съветва да се използва модифицирана версия на терапията по време на химиотерапия, защото пълната според тях може да доведе до прекалено бързо освобождаване на веществата от химиотерапията и да се увреди черния дроб. Те по принцип са и против химиотерапията, освен в някои случаи когато тя е доказано ефективна. Хирургията плюс в някаква степен радиацията са методите от официалната медицина които одобряват. Ето и думите на модератора на групата сам излекувал се от тежка форма на лимфома 4та степен.

"Вземах по 8 сока на ден и бях много болен за да работя, когато започнах Герсон терапията. Според мен соковете и кофеиновите клизми са най-важната част от терапията. Оригиналната Герсон терапия е била 4 сока от ябълки/моркови и 4 зелени сока, но през годините Шарлот ги е вдигнала до 13 сока на ден. Разбира се много е важно също да се храните, защото при заболяване като рака се губи много тегло.

Имах 4 см тумор в червата и увеличени лимфни възли по цялото тяло, под мишниците, на врата... Всички те постепенно изчезнаха след около година и половина след като започнах Герсон терапията. Вярно че е много трудна, но вие трябва да я направите да работи, ако искате да имате успех. Някои хора правят соковете наведнъж и ги слагат в термос и това е ОК за сока от моркови, но не върши работа за зелените сокове, които трябва да се консумират винаги прясно изцедени. Посетих сестра си за около една седмица и се наложи да правя соковете и клизмите в къщатата и. Тя е лекар по професия, така че можете да си представите какво беше мнението и за това което правех. Но аз имах вяра, че това което правя е правилно и не разреших на никой да ме разколебае. Вашият живот е под въпрос и е ваша грижа и отговорност да намерите какво работи за вас. Наех помощник който да идва по няколко часа на ден за да ми помага със соковете и готвенето. Имаше много препятствия и трудности, но мисля че успях да стимулирам имунната си система вземайки здравето си в свои ръце и не слушайки докторите, които ме считаха едва ли не за луд и ми казваха че ще умра ако веднага не започна химиотерапия. Сега онколозите обаче казват, че те вероятно са поставили грешна диагноза, защото едроклетъчната лимфома е 100% смъртоносна ако не се третира. Може би химиотерапията е тази която е фатална.

Не бях сигурен, че това което правя ще проработи за мен, но то ми допадаше дотолкова, че продължих дори когато най-големия ми тумор продължи да расте и моя онколог ми каза, че трябва пак да има хирургия. Когато няколко години по-късно се срещнах с хирурга, той беше удивен, че все още съм жив. Когато го попитах, защо според него все още съм жив той отвърна "Ами очевидно нещо е стимулирало имунната ви система." и веднага допълни, че това нещо няма нищо общо с диетата. Той каза, че няма доказателства, че определена диета може да обърне хода на рака. Харесвах този доктор, дори когато той препоръча хирургия но ми каза че имал чувството че аз няма да се съглася. Това всичко беше преди 10 години.

Аз ви съветвам да изберете пътя към вашето излекуване и какъвто и да е той имайте вяра във вашия избор и се дръжте за него така сякаш живота ви зависи от това. Здравето е да се чувствате добре. Желая ви успех в оздравяването както и успех на всеки който чете това.

Дон Сторм

П.С. Можете да ми се обаждате по телефона ако желаете и разбира се това е безплатно."

Има много на брой добре документирани случаи на хора излекували се с тази диета. Повечето са опитали традиционната медицина и после са пробвали Герсон терапията като Ан Фран например, но има хора които са карали паралелно и традиционната терапия и тази на Герсон, а малцина само Герсон. Има уви и такива случаи в които Герсон диетата не е помогнала.

Междудругото има и то научни доказателства, че диетата предпазва а в някои случаи може да обърне рак. Но за това някой друг път. Дано тази информация да ви е от полза.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано05.04.06 12:48



Много благодаря за информацията.На мен лично ми допада.Сокове и без това бъркам по цял ден.Станала съм като стара знахарка.Дори с клизмите моят съпруг се съгласи.Но с храната имам проблем.На пук на всички доктори той яде като слон.Спазва диета.Почти не яде месо само понякога пилешко и то само бялото.Малко риба.Иначе зелени зеленчуци и разрешените ориз,бобови и картофи в неограничено количество.Вече е лесно ,освен спанака на село има и лапад икоприва и киселец,Маруля бол.Много му се яде и ввсе там му е акъла.Наддава ,вместо да слабее както се очаква.Копирах си я във компютъра и сигурно ще опитам да я приложа.Успех и на другите,които се решат



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Bили Mили]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 16:35



v saita na gerson pi6e 4e ne e dobre da se prilaga s himioterapiq za6toto toksinite zapo4vat da izlizat mnogo barzo i e opasno.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: kat]  
Авторeli_bel (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 16:56



Да, така е, без месо ги вдига. На нея лекарката от химиотерапията и каза че трябва да яде месо, другата от лъчетерапията че не трябва! Изобщо да се чудиш кого да слушаш.
Доколото знам левкоцитите се качват винаги след ядене, от спорт (движение) също, за това е необходимо да се яде редовно по време на химиотерапия за да се поддържа нивото на левкоцитите. Ако е възможно и времето го позволява и разходки навън на чист въздух, не сред много хора защото може да лепнат някой бацил, което при ниски левкоцити никак не е желателно. Но от химиотерапията някои хора се омаломощават и нямат сили за разходки.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: eli_bel]  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 17:28



Ама моля Ви, как бирена мая при ракови заболявания? Трябва да се избягват всички витамини от групага В" а бирената мая е точно това....



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Vesela]  
Автор vivi7 (непознат )
Публикувано05.04.06 17:38



Добре де, защо тогава от онкологията го препоръчват? Какви са тези лекари Баща ми го пие



Тема Re: Пречистване на организманови [re: vivi7]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 18:38



Доколкото знам бирена мая се пие само по време на химиотерапия, заради кръвната картина. Лекарите казват,че е важно да се издържи пълния курс химиотерапия и с бирена мая се помага на организма. След това не бива да се пие.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор Ceci46 (непознат )
Публикувано05.04.06 19:12



Ста, благодаря ти много за ценната информация! Знаеш ли дали някъде има превод и на Български? Убедена съм, че пречистването на организма, помага много за лечението на тази болест!



Тема Re: Пречистване на организманови [re: kat]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:43



kat, това е точно така. В групата имаше обширна дискусия, когато тази жена публикува историята си. Някой каза че са имали случаи, когата след химиотерапия са давали само сок от моркови и бурното освобождаване на складираната из тъканите химиотерапия е довела до непоправимо увреждане на черния дроб. Така че безспорно съветите на Герсон института трябва да се следват. Но все пак по неизвестни причини в този конкретен случай е помогнало.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Ceci46]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:45



За съжаление не. Линка към публикацията на руски е другата алтернатива.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Heнa]  
Авторeli_bel (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:58



Добре де, ама защо трябва да се избягват витамините от Б групата? Никой не ни каза защо, а само че не трябвало да се пият, аз съответно се разрових за информация по въпроса и намерих само сайтова които са "за", в един обясняваха че бързоделящите се клетки използват повече от тези витамини и тъй като раковите клетки са точно такива, за това при тях се наблюдава такова повишено използване. Тези витамини са много важни за регенерирнето на здравите клетки, ако се лиши организма от тях, настъпват други лоши последствия.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: eli_bel]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 22:08



Вероятно се досещаш,че не съм специалист, но се мъча да се информирам и да си давам отговори, макар и със собствени разсъждения. Веднъж водих подобен разговор с личната си лекарка. Това, което разбрах е,че не е добре да консумирам Б - витамините във вид на медикаменти. Необходимата за организма ми доза да си я доставям с естествени продукти. Аз не спазвам никакви диети или правила в храненето, просто гледам да не прекалявам с нищо. Нищо в умерени количества не е вредно и обратното-всичко, с което се прекалява може да е опасно. Мисля, че по този балансиран начин на хранене хем няма да си навредя(имайки предвид болестта си) - хем доставям на организма си (на здравите клетки)необходимите вещества.Така съм решила аз, не твърдя ,че е най-правилно.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Heнa]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано05.04.06 23:19



Напълно съм съгласна с теб.Точно така ми обясни и тибетския лечител.В готовата храна имало достатъчно витамин В.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Heнa]  
Авторeli_bel (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 23:54



И аз съм съгласна с теб, че е най-добре да си набяваме от храната всички необходими вещества. Просто попитах, ако евентуално знаеш нещо повече по въпроса, защото и аз от няколко места вече чувам че трябва да се исбягват тия Б витамини във вид на медикаменти от раково болните, но просто не разбрах защо.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: eli_bel]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 11:05



dali ako i davam i druga hrana i sokove po vreme na himioterapiqta 6te e dobar variant



Тема Re: Пречистване на организманови [re: kat]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 22:46



kat, не съм компетентен да ти отговоря на този въпрос, но по принцип от Герсон движението казват че не трябва да се използва диетата, заедно с химиотерапия, въпреки че какво се вижда има хора които успешно са го правили. Те препоръчват редуцирана терапия за всички които са минали химиотерапия. Количеството на соковете и останалите процедури (клизми) и добавки се намаля значително 2-3 пъти и се следи как пациента ги понася. Ако се появят и усилят типичните симптоми при химиотерапия - гадене и т.н., соковете се намалят още повече или дори спират. Ако обаче всичко е ОК и пациента понася добре химиотерапията, количеството на соковете се вдига. Майка ми познава жена която преди много години е приемала сокове в количества между 1 и 1.5 литра от червено цвекло и моркови докато е била на химиотерапия и се е излекувала от Ходжкинов лимфом. Просто тогава мъжът и е прочел в някаква книга за соковете и техните качества при борбата с онко заболяванията. Така че по-малко сокове до около един литър може би ще е ОК и после в зависимост от състоянието може да се вдигнат или намалят. Има хора на които соковете като че ли помагат да мине по-лесно химиотерапията, но при други може да е обратно.
Това е информацията която имам. Дано да ти е от полза.



Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: sta]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 23:53



Аз разбрах, че става дума конкретно за витамин В12 - към него има двояко отношение. Той стимулира растежа на клетките. Освен това стимулира синтеза на белтъчини. Раковите клетки имали нещо като белтъчна обвивка, която пречи на левкоцитите да ги разпознаят като "враждебни" и да ги унищожат. Мисля, че това са причините да се избягва.
От друга страна регулира процесите на кръвообразуване и засилва имунологичната защита на организма. Затова пък е добре да се приема по време на химио и лъче-терапии



Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: vanja]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано10.04.06 18:13



Аз си мисля че при здрав организъм ,неподложен на химио или лъчетерапия,витамините и минералите които приема с разнообразна храна са напълно достатъчни.Но в нашият случай трябва да се добавят допълнително -било то от групата на B-витамините или други,но и тук трябва да има някакъв контрол все пак....
Вече се чудя къде да прочета -толкова е противоречива информацията.......



Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: caмoдивa]  
АвторMиa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 18:45



да информацията за витамините и специално за Б12 е мн. противоречива.Все пак си мисля че бирената мая е добре да се взема.Освен това за Вит. С, Е и А е доказано че са мощни антиоксиданти, така че съшо е добре да се вземат.А може да се набявя чрез соковете от моркови, но Ста е прав че по време на химио не е мн. подходящо да се правят драстични диети, по-скоро редуцирана.Аз също избягвам месо, дори вече съвсем се отказах напоследък, захар, животински мазнини.Опитвам се да ям мн. ядки(макар че не знам точно кои са най-полезните-ако някой има инфо нека пише), мюсли, соя(кълнове), пия сокове ок. 1/2 л от моркови, червено цвекло, понякога кирвиз, ряпа.Също от портокали(но си ги правя отделно от зеленчуците).Ябълките ги предпочитам вместо на сок за ги ям, ям също киви, мандарини, правя салати от цвекло, ряпа моркови, кирвиз, (сурови, смесени или поотделно),ям коприва, спанак, броколи.Но за съжаление левкоцитите ми паднаха на долното ниво, хемоглобина също-не анм дали ще ми отлагат вливане, карам и грип...Явно може би съм прекалила с диетите щом имунната ми система не е издържала.Иначе се чувствам добре от този начин на хранене.
Това което пише Ста че сокотерапията трябва да се прилага интензивно не веднага, а едва известно вренме след химиото и лъчето и аз го четох някаъде, за да не се увреди може би черния дроб, при чистенето



Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: Mиa]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 23:53



Миа, може би трябва да се консултираш с твоята лекарка по отношение на левкоцитите и как евентуално да ги вдингнеш. Според това което съм чел, мисля че твоята диета е отлична, но все пак нямам никакъв опит така че не знам какво да те посъветвам в случая. Ако се налага да включиш месото, то добре е да е най-лекото - риба и по възможност не много често. Протеини може да се набавят според мен още от лещатата например и други бобови култури. От ядките мисля бадемовите и кайсиевите са най-подходящи, разбира се за предпочитане сурови, а не печени. Печени фъстъци трябва да се избягват. Чесъна и настойките от чесън имат почти доказано полезно действие, така че ако не ги използваш, може да ги включиш. Всичко останало от твоята диета е близко до идеалното, но може би на организма му трябва и малко време да се адаптира към новия начин на хранене ??

Съгласен съм с теб, че витамите C, E и А са доказано полезни и се препоръчат дори в синтетична форма, за B12 наистина е много противоречиво. Не знам кой е прав. Когато храната е толкова богата на растителни и сурови храни, неговото набавяне по естествен път в достатъчни количества не би трябвало да е проблем.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано12.04.06 17:02



Извини ме, но можеш ли да ми кажеш нещо повече за тази Герсон терапия? Сега започвам химиотерапия и ще ми е от полза. Благодаря предварително.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 17:10



Здравей.Всичко което пишеш е вярно ,но има и по лек и естествен начин.Започва се с Анилипиден чай,Хитозан/естествен/,Двойна целулоза.
За компенсация:Биокалций,Биоцинк,Спирулина/естествено отгледана/.
За възстановяване т.е.Уравновесяване на ЯН и ИН енергии:Кордицепс,Вейкан,Икан,Холикан,Сан Гао,Лян Ян.
Всичко естествено от природата без химически компоненти.
Когато изхвърляш нещо трябва да го компенсираш и възстановиш с друго.
За желаещи за подробна информация на адрес:evya@abv.bg
Запитайте се какво цените най-много:любовта,богатството,здравето?Здравето е последно но дали ще имаме другите две без него?Всеки решава сам.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: тянши]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано12.04.06 17:39



Извинявай "тянши", но за мен е крайно неуместно да ми представяш продуктите си по този начин - не жаля пари за здравето си, но не използвай паниката ни, за да ни предлагаш нещо, което никой не е чувал.
Предлагам ти да представиш продуктите - какви са, от къде са, кой е призводител и т.н. както си му е редът, пък ние ще си преценяваме.
Няма ли да изберете модератор най-после!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организманови [re: vesela.bg]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 00:27



Vesela, някои най-общи неща вече съм поствал във форума. Подробностите не могат да се вместят в няколко страници. Ако знаеш английски или руски по-нагоре има линкове към ресурси на сътветните езици, където има обяснени основните неща по тази диета. Казвам и по инерция терапия, но диета вероятно е по-точното нещо.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано13.04.06 15:16



Много ти благодаря. Вече видях доста от написаното, горе-долу разбрах. С английския съм на "Вие" и ми е трудно....но ще се справя.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: sta]  
АвторMia (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 16:24



Благодаря ти Ста че си намерил време специално да ми отговориш!
Наистина много задълбочено проучваш нещата и имаш логично мислене!
Не знам доколко е отлична диетата ми тъй като и аз нямам опит(никой от фамилията ми не е бил онкоболен и дай Боже да няма никога , а за мен всичко стана съвсем изневиделица), нямам медицинско образование, просто чета и аз много.Но всеки случай е индивидуален.
Що се отнася до лекарите- техните мнения са крайно противоречиви, да не говорим пък за огромните разлики в резултатите от лабораторните изследвания.За това вече съм писала веднъж на др. място и не искам да се повтарям, а и тук не е това темата.(Все пак ще вметна, че занесох за изследване стъклата и на 3-то място -друг резултат на естроген и прогестерон...от крайно отрицателни, сега положителни???
Искам обаче да спомена един куриоз, станах свидетел на разговора между една пациентка и онколог.Нейните показатели на левкоцити и хемоглобин бяха също ниски.Лекарят попита дали пие нещо за да ги вдигне, какво яде и тя отговори че е намалила месото, и че пие жен-шен и алое вера, при което доктора изкрещя че в никакъв случай не бивало, това точно смъквало левкоцитите?????, можело едва след химиото.Трябвало да яде мн. месо и да пие само бирена мая!!
Както казваш, Ста, лекарите напълно пренебрегват въпроса с диетата.За тях като че ли това няма значение, а може би и не знаят?
Хириргът ден след операцията влезе в стаята, всички бяхме оперирани от него и заяви:"Сега може да ядете колкото и какво си пожелаете, най-добре силна храна!Единствено специално към мен се обърна и ми препоръча повече коприва, спанак и черен дроб, защото съм имала мн. кръвозагуба от няколкото операции"
Личната лекарка казва аз не съм специалист, да кажат онколозите, а лекар хематолог който ми следи кръвните показатели ме съветва да не съм се измъчвала със специални диети(макар че аз подчертах че обичам мн. зеленчуци и ми е добре).
Иначе като се размисля, стигам до извода че най-вероятно ниските стойности на левкоцитите и хемоглобина не са чак толкова ниски(на долната граница са но са в норма), те винаги падат при химио.Още повече че през този месец ми правиха сцинтиграфия на кости и ренген на бял дроб(а това си е облъчване и сигурно се е отразило).Край мен всичкои бяха грипозни, аз одържах десетина дни след като съм си мн. податлива, но накрая ме повали и мен.Това няма начин да не се е отразило!Затова -ПАЗЕТЕ СЕ МНОГО ОТ ГРИП
Допускам че не успявам достатъчно да разнообразявам храната си така че да си набавя всичко необходимо, защото това изисква време, един човек трябва да се занимава само с това-правене на сокове, на салати, набавяне на всичко, а аз сама се оправям, и работя


да, за чесъна съм на същото мнение че е мнооооооооого полезен във всякаква форма-пресен, сушен, стар на глави, на касули(от аптеката).Ето какво е прочела свекърва ми тия дни в една здравна брошура:
50гр. чесън, обелват се скилидките, измиват се, пресоват се през ръчна преса(като за таратор) или се накълцва наситно, слага се в съдче(малко порцеланово или тъмно бурканче-стъклено) и се залива с прясно изцеден сок от един средно голям лимон, така че да го покрие. На следващия ден на гладно се взема една супена лъжица зехтин(Virgin), като се цели да се преглътне бавно и да смаже добре устна кухина, гърло, хранопровод(така не се усещала лютивината на чесъна и не парел), след което се изяжда всичкия чесън, напоен със сок.Още не съм го пробвала, не знам как ще е , но според този който дал рецептата след поемането на това според мен огромно количество нямало въобще лош дъх и освен това не дразнело стомаха.Можело да се прави колкото често ви понася организма, ако искате и всеки ден, без седмицата в която се прави химио, за да се избегне допълнително дразнене.Така че това е друга чеснова рецепта, предполагам насочена както към укрепване на организма, на имунната система,така и противовирусно,противораково
За протеини-да, леща, боб, също чух от приятелка( мъж й е руснак) за гречка(руснаците мн. го ядели и те често си правят у тях, опитах, не ми допадна много, но щом се налага ще го ям).Аз вчера видях да се продава в един диетичен магазин(не го споменавам за да не се счете че съм собственика, смятам че на мн. места го има), купих си-на пакета пише че е богато на желязо, калции, цинк и антиоксиданти.
Ами дано с тази скромна информация и аз да съм ви полезна



Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 19:17



Това е клуб за Взаимопомощ, а не бит-пазар,нали?Продуктите за които аз говоря са известни на много хора и аз не предлагам нищо което е менте мила.През 2001 год.Горбачов бе на гости в България и именно за официалната регистрация на корпорация "Тянши"в МНЗ.Продуктите са с ISO9002,а част от продукцията премина сертификата по FDA в САЩ.Предлагат се в 168 страни.Аз говоря за нещо което съм взимала а не за Ала-Бала.Що се отнася до това какво ви пробутвам,не бих си сложила такъв Грях на душата миличка.Всеки има право на мнение,но когато нещо не познаваш научи подробности,и тогава обвинявай.Някои лекари от Онкологията вече ги предлагат и ако знаеш на какви цени,ще се уплашиш.Аз предложих за информация,не съм търсят се хора за опити.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: vesela.bg]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 19:45



Извинявай че пак пиша но ме питаш чии са продуктите.Те са китайски използвани дълги год. от вишия ешалон на Китай.Единствен външен ползвател е била Япония която на срешение на правителствено ниво е пречиствала организма на всяка родилка от третия месец до края на раждането.След което детския организъм и отново всичко се повтаряло.Така са прочистили нацията си от лъчевата болест,а не защото ядат сурова риба суши.Това са неща известни от преди 5000год. нищо ново,само сега се използват високи технологии.Раиса Горбачова също е лекувана с тях но едва когато е била вече последен стадий.Това лично съм го чула от Горбачов.едва преди няколко години китайското правителство решава да изнесе продуктите на местния и световен пазар.Това че ти не си чувала е защото не се предлагат в аптеките.Защото не е бизнес срещу здраве.Че колко неща си пила без резултат а след това са сменени с други по надежни.Сигурно не знаеш че в Япония дори водата пречистват с Хитозан на тази корпорация,а не с хлорна вар.Да ти е разказал някой лекар как се образуват раковите клетки? и защо?Аз съм здрава въпреки диагнозата си-постоперативет хипотириодизъм т.е организмат ми няма никакви защитни функции след тотална резекция на щитовидна жлеза.Скептицизъмът и заядливия тон са излишни,предлагам информация ,здравето е собстветост на всеки един от нас.Старите хора казпат че понякога ходим по лекарствата си.Не очаквам да ми се довериш ,аз знам какво говоря,но ти незнаеш за какво става на въпрос.Като теб мислех и аз.Прости ми за острия тон.Но живота ми е даден от Бога и аз нямам право да си играя с него.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: тянши]  
Авторrose (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 09:27



тянши, успокой се малко.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: rose]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 14:27



извинявайте за тона.Но е невероятно обидно някой да хвърля думи като "използване".Става въпрос за човешки живот.аз също съм била отчаяна.
поради не достик на кислород в кръвта имах нечувана болка в малкия мозък,предполагаема диагноза-левкимия.За мое щастие попаднах на лекари от Украйна дошли за регистрацията на Тянши в България.Единия хирург ,другия детски микропедиатър.Съсипващите диагнози които ми слагаха толкова ме бяха уплашили,че обяснението на един лекар -къде съм тръгнала без защитни функции след операцията която имах,цяло чудо е че съм изкарла толкова време.После ме заяде съмнението че 300 долара са много.Съпруга ми бе на друго мнение,парите с които закупи продуктите предписани ми от д-р Клеменцов ме върнаха към живот.Още на 3-я прием на калция с високо съдържание на желязо доведе до изчезване на чудовишната болка.Тургора на кожата ми се изчисти,спря капенето на коса и чупенето на нокти.Благодаря им от все сърце.След 8 месеца се записах и искарах курс.сега аз помагам.Вчера се ровех и останах втрещена ,от сумите на които някои несобросъвестни голечи ги предлагат.Влезсте в гугъл -тянши и виште д-р от Велико Търново как геи продава.Това е възползване от болните,а не това което аз предлагам като информация.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: тянши]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 09:43



prati mi info na kat4o@abv.bg



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано25.04.06 15:45



Извинявай, но по невнимание изтрих материалите, които си ми изпратил. Просто помислих, че е някакъв спам - името ми беше непознато. Моля те, би ли ми пратил материалите отново. Ще почерпя

Тук бих искала да споделя моето мнение по въпроса с диетите.
Аз мисля, че в момент на химиотерапия организмът ни е под огромен стрес.
В такъв момент да се прилага такава жестока диета е убийство за организма - да го лишаваш от храната с която е свикнал и се стресира допълнително. Как ще се чувствам добре психически, когато ми се яде сочна свинска пържола, а ям само плод и зеленчук. Как се вдигат хемоглобин и левкоцити само със сокове? Аз мисля, че трябва да ядем каквото организма ни иска, колкото иска и когато го иска. Така ще сме в хармония с тялото си и няма да го малтретираме допълнително. Аз на втория ден от преливането ядох пиле на грил - не го повърнах и се чувствам прекрасно. Мисля, че тялото ми се чувства добре, когато психически съм добре. Какво мислите по въпроса?
Ох, дано не предизвиквам позиви за повръщане в някого, като чете тези мои размисли

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организма - мой опит :)нови [re: vesela.bg]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 13:45



От моя опит с лечебното гладуване: по принцип е възможно и допустимо да хапнеш месо и месни продукти (един или няколко пъти или веднъж, даже два пъти седмично), когато много ти се ядат (не е добре да е пържено) - но това е в периодите на нормалното хранене !
Общо взето по време на пречистването различаваме три периода :

1. Решаваш да дадеш почивка на организма, да го облекчиш максимално в непрекъснатата му борбата му за самовъзстановяване и изхвърляне на отровите. Тогава се храниш по твой избор:

- само на плодове (може и сушени) - от 500-800гр на ден; билков чай (до 4 на ден) и минерална вода
- само на плодови сокове и минерална (може да става изворна , питайте) вода
- само на минерална вода (обикновено се правят и клизми)

И трите вида гладуване (диета, разтоварване ) могат да се омекотят с 1-2 чаени лъжички мед на ден, също и с лимонов сок .
Това са популярните три вида лечебно гладуване. Най-мекият им четвърти вариант е суровоядството.
Естествено , колкото повече си се хранил през този период на изчистване, толкова по-малко очистителна работа ще свърши организма.

2. Захранването е най-важния момент в граденето на нови, чисти клетки и самовъзстановяването. По време на захранването организма продължата да се чисти от отровите (той го прави и всеки ден /но с по-малка интензивност/ , докато ядете само храна, която се усвоява от организма). Захранването е постепенно, в началото само със сурова храна (плодове и зеленчуци), после се включват и термично обработени зеленчуци.
Колкото по-суров вариант на гладуване си бил избрал, толкова по-интензивно и бързо е захранването като количество храна, защото организма често е свръхизтощен или натоварен от изчистването.

Ще ви разкажа един пример: под ръководство и съветите на водещите гладуването ми, направих 20 дена плодово-чаено разтоварване, след това веднага 15 дена само на сокове и накрая ме накараха да направя 10 дена само на вода. (Вече се бях занимавала с лечебно гладуване 1 година и половина). Бях свръх изтощена, не можех да се изкъпя сама в банята. И до ден днешен не мисля, че трябва нещата да се правят толкова наведнъж. Но водещите видяха, че се изчиствам като никога досега и не искаха да прекъсват този моментен процес. Както и да е, с много усилия издържах , започнах да се захранвам - най-важния момент ! (Ако захранването е неправилно, с храна, която не се усвоява от организма, лечебния процес веднага спира и обикновено се влошаваш повече от преди, най-малкото можеш да хванеш гастрит Така че човек преди да започне гладуване винаги преценява дали може да издържи два пъти по-дългия срок на захранването. Ако волята те подведе и хапнеш например месо, нещо с бяла захар или т.н. , макар и хапка - нещата се оправят с връщане към гладуването за още около два дена и си започваш лечебното захранване, както трябва. ПРОСТО ЗАХРАНВАНЕТО Е ЛЕЧЕБЕН ПРОЦЕС, КОЙТО НЕ БИВА ДА СЕ ПРЕКЪСВА ! с неподходяща храна. Той е втората и най-важната част от същината на лекува на организма. ) И така след гладуването на вода започнах да се захранвам първо само с плодове и още на втория ден вдигнах температура и се чувствах много зле. Затова трябва да имаш водещи на гладуването, защото има кризи или проблеми, които могат да се разрешат само от човек, който знае какво всъщност става. Ако се бях обадила на лекари, сигурно щяха веднага да ме сложат на системи, да ме ругаят, да ме наблъскат, с каквато и да е храна и всичко да отиде на кино и да съм наистина много по-зле от преди гладуването. Обадих се на моите водещи, те веднага реагираха - захранването при гладуване на вода е много по-интензивно във времето. Затова веднага започваш следното: /всяка отделна порция е около 200 гр. )

- Сутрин - билков чай /пак до 4 на ден/

10 часа - плод по избор

12 часа - една салата от маруля ( с всичко - зелен лук, магданоз, лимонов сок (Без сол и олио. Цялото захранване се прави без сол и олио, позволени са само по малко в последните 2 дни. По време на нормалното хранене, което после следва, също за позволени малко олио (още по-добре зехтин) и сол.
Та на обяд - една порция зелена салата (200гр това една голяма препълнена чиния) и една порция варени картофи (200 гр), също може поръсени с магданоз, копър, лук, лимонов сок .

16 часа - плод

Вечеря - една порция споменатата зелена салата + една порция (200гр) копривена супа + 1 филия препечен черен хляб

Това меню беше след описаното ми дълго гладуване, завършило с гладуване на вода. (Да не забравяне и че имах 1-2 неуспешни дена само на плодове, което е грешка, много е бавно при гладуване на вода). Не мислех, че мога да изям изведнъж такова количество храна , но на другия ден се събудих в прекрасно състояние, изпълнена със светлина и много сили. Живата храна, наистина дава слънчеа енергия и живот.
Нарочно описах подробно това меню, защото то е пример за много и хубава храна, която се приема прекрасно от организма, веднага след изтощително гладуване. По принцип копривата дава сили и чай от нея се препоръчва дори след кръводаряване. В описаната копривена супа се слагат картофи, моркови лук, много коприва и магданоз (постепенно може да се добавят и малко киселец, спанак , лапад) Овкусява се с лимонов сок толкова, колкото искате. Супата е изключително вкусна и много полезна. Отново повтарям - не се слага сол и олио, освен малко в последните два дни от захранването ! Също по време на захранването (само) не се ядат никакви млека и животински продукти !

Общото количество храна на ден при захранване е от 1200 до към 1500 гр. храна на ден.

След първата една трета от захранването може да включвате варени зеленчуци, съотвено техни пюрета, други постни супи .
От средата на захранването се включват покълнало жито и сурови ядки (може до около 100гр на ден) : бадеми, орехи, суров слънчоглед, сурови тиквени семки - всичко това е много полезно. Суров млян сусам се препоръчва, защото съдържа много калций. Млян, за да се приеме от организма, а не да се изхвърли дирекно като малки семчици. Може да го смелите с добре почистена кафемелачка. Дозата за един ден е 1-2 чаени лъжици ! Може би и максимум 3 не помня точно, но ако се яде прекалено повече дотежава и това се усеща. Чаената лъжичка млян сусам може да се изсипва в порцията супа, салата или сок.

През последната третина на захранването могат да се включат и по една порция постно ядене /в началото по-рядко/ (без олио и сол, освен в последните два дни). Може да се употребява и варен булгур.

По време на захранване не се употребяват - гъби, ориз (може би защото е бял), маслини, боб, леща, грах. Всички тези продукти са добре дошли по време на последващия период на нормално хранене . /може би само да се внимава с гъбите да не предизвикат тежест. /

3. Най-после - периода на нормалното хранене. Съжалявам, че стана толкова дълго, но всичко това е опит, който може да бъде полезен на някого в различни ситуации.

Принципно положение - като време: прави се една част гладуване, две части захранване и две части нормално хранене. Например - ако сте гладували една седмица, се захранвате две седмици и после трябва да се храните нормално най-малко също две седмици !!!
Нормалното хранене е добре да е предимно от храна, която напълно се усвоява от огранизма. Но може да се яде също млечни продукти, месо 1-2 пъти седмично, да се употребява в умерено (по възможност малко ) олио и сол.

Най-добре не си позволявайте изобщо изделия с бяла захар и бяло брашно, газирано, пушено месо, консерви, цигари, алкохол. Но ако го направите няма да е фатално (както би било по време на захранването ), просто ще обремените организма си и ще забавите възстановителните му сили. Пречистването ще продължава и по време на нормалното хранене. Свикнете да го усещате и да се храните разумно. Когато изтече минималния срок и сте готви може да повторите всичко. Малките гладувания (за плодове повече от 1 ден) се отразяват добре, но и при тях нещо може да не е, както трябва и да се почувствате по-изтощени като резултат след цикъла и например да изстивате по-често. Това е признак, че нещо правите не както трябва и веднага трябва да се консултирате опитен човек, който да ви коригира. При правилно лечебно гладуване (макар че често те втриса и ти става много студено, като странична реакция) организма укрепва и почти няма как да хване грип. Винаги се стремете да правите нещата под ръководството и след одобрението на опитен човек ! Дори и за малките гладувания и за суровоядството. Не спирайте да четете, търсите и да се съветвате с водещи гладуването.



Тема Re: Пречистване на организма - мой опит :)нови [re: Диaнa]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:45



Още малко:

1. Захранването трябва да бъде най-малко толкова, колкото е било самото гладуване. Т.е. ако си гладувал три дни, захранването може да е три дни и тогава ефекта ще е само профилактичен. За да е лечебно захранването, трябва да е два пъти повече от гладуването, т.е. в примера са 3 дни гладуване, лечебно е 6 дни захранване. По-малко захранване, отколкото е било гладуването би увредило организма и не се правят такива експерименти. Ако захранването се наруши се възстановява след 1-2 дена гладуване, което да оправи нещата.
Но не бива да се забравя, че различните видове гладуване изискват различно по интензивност захранване.

2. При нормално хранене, добре е сутрин да си правите минигладуване. Т.е. :
- рано сутрин само чай,
- в 10 часа плодове по избор
- преди ядене салата
- и следва обяда

Колкото и да е невероятно дори и за такова малко време организмът не спира да се пречиства и се чувстваш качествено различно.
Ако това ви действа добре, както при повечето хора, добре е да се превърне в навик.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: vesela.bg]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 00:57



Ще ги пратя отново.

А по отношение на диетите: Те не са панацея, но смятам че те са много важни в дългосрочен план. Поне това сочат всичките материали които съм събирал идващи от различни източници - такива набавени с практически опит на хората, такива идващи от научни изследвания а и моя личен опит. Да човек трябва да се вслушва в тялото си, но както пише Пол Брег, тялото е глупаво. Ако ние изпълняваме всичките му желяния не е ясно дали му правим добро, бих казaл точно обратното. Затова разума трябва да ръководи тялото вслушвайки се в обратната връзка която то му дава. Всички ние сме различни, но мисля че има основни тенденции, закони на които преобладаващата част от хората се подчиняват и диетата може да е само от полза особенно за онези случаи когато основния проблем за появата на такова заболяване е в начина на хранене. Всички алтернативни терапии включват диета. Това не може да е случайно. Дори официалната медицина признава ще употребата на дадени храни предотвратява развитието на такова заболяване а други храни го предизвикват. Иначе всеки сам решава за себе си на кого и в какво да вярва.

Съгласен съм че по време на химиотерапия е рисковано да се използват екстремни диети и аз не съм специалист за да кажа какво е най-добре да се яде в този момент, но мисля избягването на рискови храни многократно споменавани по тези форуми + известно количество сокове, добавки, билки и т.н. са един добър старт.

За мен отказа от месо не е екстремна диета. Милиони хора по света като будистите не консумират абсолютно никакво месо през целия си живот и пак доживяват до дълбока старост. Има събран доста статистически материал, че една не малка част (над 70%) от хора оцелели от крайни форми на рак и използващи алтернативни методи са станали в процеса вегетарианци. Но съм далеч от мисълта да препоръчвам подобно нещо. Храненето и това какво е вкусно е въпрос до голяма степен на навик. Тук говоря от личен опит. Същото важи и по отношение на "малтретирането". Ако преминаването на нов начин на хранене изведнъж е проблем то може да става постепенно. Да се кара химиотерапия само на сокове и плодове и зеленчуци сигурно е екстремна диета, но има доста други полезни храни, които могат да се консумират.

Важно е да се разбира също, че екстремна диета се прилага само за определен период от време и после се минава на една по-мека диета. Поглагането на известни неудобства свързани с промяната в начина на хранене сигурно създава стрес но той се преодолява лесно ако човек е убеден в това което прави. После удоволствията дори се увеличават. Това е трудно да се обясни, трябва да се изпита. А и нима една хирургическа операция която спасява обаче живота на пациента не е огромен стрес, че и повече ? Важното в дадения момент е какво е правилното решение, какво помага за да се бори човек по-успешно с болестта.

В твоя случай Весела, ако прочетеш материалите ще видиш, че пилешкото ако не е домашно, а купено от магазина най-вероятно не е добра храна, защото всичките меса произвеждани в днешно време са бъкани с хормони с които хранят животните за да наддават по-бързо на тегло. Има не малко научни изследвания които доказват връзката между рака на гърдата и хормоните. Дори има терапии на хормонална основа използвани от официалната медицина в страни като Щатите. Така че да се яде пилешко купено от магазина, може би не е разумно. Това отново е лично мнение което не налагам нито пък твърдя че e абсолютно вярно. Може и да не съм прав. Просто мнение, кеото изказвам. Моето дълбоко разбиране а и опит е, че диетата прилагана с мярка и упорство (за просължителен период) е много важна част от помощта за тялото да се справи с болестта (която и да е болест). А и има огромно множество "анекдотични" случаи когато хора преборват рак предимно с екстремни диети. Справка книгата на Ан Фрам например.

Гладуването определено е екстремен вид "диета" и както правилно се отбелязва трябва да се практикува под вещо наблюдение, защото крие извсетни рискове ако е по-продължително. Не случайно казват че то е скалпелът с който лекува природата. Трябва да се отбележи също че огромното мнозинство специалисти по алтернативни методи забраняват гладуване само на вода на онко пациенти и го считат за потенциално опасно в такава ситуация. Трябва да се използват пресни сокове + очистителни процедури.

Що се отнася до това, че човек трябва се чувства добре съм абсолютно съгласен. Но освен храненето има още хиляди други неща които могат да накарат човек да се чувства добре. А може би са прави хора като Барни Сийгъл, като казват, че помага онова в което човек истински вярва.

Това е моето мнение. Всеки има глава на раменете си и след като се запознае с информацията може да прецени и реши сам.



Тема Re:нови [re: sta]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 12:41



Истината е, че ако не се вземат сериозни, умни и бързи мерки, нещата при сериозните заболявания трудно ще се променят. Предизвикателството е голямо. Успява този, който заложи всичко и знае , че няма път за отстъпление. Това не е шега и не може да има полумерки и разсейване. Чудеха се, когато навремето казах: "Ако трябва ще се обърна наопаки, но ще успея . " С последните си пари, преди да изгубя контрол над нещата, си купих всички книги, които харесах за лечение и ги изчетох. Търсех всяка секунда. Така се успява. Няма връщане назад, сега или никога.
Големите проблеми, изискват големи и точни усилия, но щом някой някога е успял, значи и ти можеш !!! Промених доста неща, всичко, което трябваше. Но доброто в мен остана, отидоха си само лоши неща. Трябва воля, характер, сила , решителност, ум и помощ от тези, които са се справили с това. А такива винаги има .

Наложете волята и разума си !



Тема Пречистване на организма=убийствено гладуване?нови [re: sta]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 14:13



Не знам господин ли си или госпожа, ама от коя секта? вие чувате ли се какво препоръчвате на болни от рак хора? Луди всякакви, ама човек на химиотерапия да ти гладува по такъв брутален начин как го виждаш. Или болен от рак да гладума "лечебно" цял месец - ами че той и без това няма сили да ходи, а вие му проповядвате лечебно гладуване. Здрав човек се истощава а болния направо ще умре. Ако тази Ан Фрам с която даваш все за пример чак толкова лекува рак с гладуване да не мислиш, че хората няма вече да се лекуват така стандартно. книгата от колко време е, западняците и без това са фенове на природосъобразен живот но явно нейните методи не са толкова подходящи щом не са ги направили хит. Има тук таме клиники за лечебно гладуване и дебелариуми и това е. И в Банки има една дето лекувала рак с диети и сокове ама повечето и пациенти вече са в гроба. Една докторка в онкологията и събираше клиенти за по 300 лв курса. Можете да си проповядвате каквото искате, да си отглеждате кокошките в хола, ама да мътите главите на болни хора не го разбирам. Ами като искаш гладувай си но не карай болните от рак да го правят. Като толкова се ровиш в интернет за примери на гладуване защо не направиш справка от кокви полезни хранителни вещества лишаваш болния от рак организъм като не яде млеко, месо и яйца? Това е моето мнение. А ти от какъв рак си болен? Каква ти е химиотерапията?



Тема Диетично хранененови [re: Mia]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 17:11



Аз вкарах в менюто на цялото семейство елда, киноа (вид пшеница), кафяв ориз, соеви продукти, булгур, пълнозърнест хляб, освен зеленчуците и соковете. Елдата я готвя със зеленчуци и домати - нещо като славянски гювеч. Никой не се намръщи.
Не ям месо и животински продукти, също бяло брашно и сладки неща, от момента на диагнозата - вече 2 месеца. Правя изключение само за киселото мляко, но в много намалено количество. То влияе много добре върху стомашно-чревната среда.
Лекарите, разбира се, ми казаха - пържоли с червено вино и бирена мая за преодоляване на страничните ефекти от химиотерапията.
Лекарката в лабораторията, където си правя изследванията, ми препоръча кръвен здравец - продава се сух в билковите аптеки за чай, също и готов на капсули в традиционните аптеки (Герисан). Тя го е пила миналата година по време на лъчетерапия. Пия по една капсула сутрин и вечер преди хранене. Две седмици след като започнах левкоцитите ми бяха 6.2 - 2 дни преди втората ми химиотерапия. Не съм сигурна, че само това е било причината, но мисля че помага.
Много е важно колкото е възможно по-голяма част от зеленчуците да се приемат сурови - като салата или под формата на сок. Особено листните. Всички зелеви растения са изключително полезни за раковите заболявания. Във повечето салати слагам пресен чесън.
Успех на всички!



Тема Червено цвекло - за Ненанови [re: Heнa]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 22:22



Здравей Нена, извинявай за късния отговор, но така се случи, че дълго време не бях влизала във форума. За съжаление, не се сещам и не открих къде попаднах на това за престояването на цвеклото (като го открия пак ще пиша ако има нещо различно). Това, което съм запомнила е, че съдържа много танини, хлор и сяра. Затова е добре да престои около 2 часа преди да се консумира. Не съм чела книгата на Молохов, той казва ли защо до 15 мин след приготвянето? Като се замесля, хлора има силно пречистващо действие върху черния дроб, жлъчката, бъбреците - може би затова е добре да се пие преди да е изветрял.
Аз също съм в процес на търсене на правилния начин - например дали може да го смесвам с цитрусови плодове. Много ми е неприятен и ми е трудно да го пия само с моркови, трябва ми нещо с по-силен вкус и аромат.
Открих също и рецепти за салата от червено цвекло. В тях нищо не се споменава за престояване на цвеклото.
Ще продължавам да "ровя" и ще пиша.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: msd]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 11:17



... която трябва да се опознае по всички начини.

Не знам към кого точно се обръщаш, но ще ти кажа част от моето мнение.
Пречистване на организма става не само с лечебно гладуване, а и по други начини и то много ! Търсете ги, никой няма да дойда сам да ви намери и да разказва. Но има публикации, има хора, които се борят и търсят. (Разбира се, трябва да се отсяват мошениците. Затова е търсене, трябва да имаш други варианти, да не спираш да интересуваш и да намираш. )
Лечението е ангажимент и отговорност първо на самия пациент. Това е твоята кауза, както си го направиш, така ще бъде. Ако сам не си помогнеш и не заживееш здраво, няма кой да го направи вместо теб. Разбира се, това не значва да се пренебрегват лекарите, някои да не вземе да сега пък така ме тълкува. Но оздравяването е работа първо на самия пациент .



Тук никой никого не е карал да прави лечебно гладуване.
Лично аз споделих част от опита си, защото стана въпрос, това е всичко.
Не се лишава организма от мляко, месо и яйца, а просто има дни в които организма се облекчава от тях, за да се пречисти. Разликата е огромна. не случайно подчертах, че нормалното хранене трябва да е най-малко два пъти, колкото е било самото лечебно гладуване.
Отново повтарям, не съм карала никой да го прави, просто дообяснявах подробности, на фона на писаните от другите. Трябва да се чете и да се търси, да се проверява, доколко лечебното гладуване помага при рак. Според мен би трябвало да помага, защото възстановява организма от всичко.
Тежко болни хора, ако решат да опитат, би трябвало задължително да имат ДОБЪР водещ на гладуването. И освен това има много кратки срокове, в които това гладуване може да се прави и това изобщо не би могло да се сравни с гладуване до смърт. Аз съм против много дългите курсове, освен ако някой полуздрав човек не реши да прави свой рекорд.
Но вещо направените кратки курсове биха могли да бъдат полезни, ако са периодични. При правилно (кратко в случая) лечебно гладуване организма укрепва, а не отслабва. Общото отслабване (на килограми) може да намалее много, ако всеки ден (докато се гладува) се употребява няколко лъжички мед, което е позволено. След това при неизбежната фаза нормално хранене, доста от килограмите се възвръщат. Това е по принцип. Никого не карам да прави лечебно гладуване. Обяснявам подробностите по темата.
Иначе аз призовах към постоянно търсене на решение, на всички видове варианти ! Обикновено се намират доста повече от едно решение.
Лечебното гладуване е само един вариант от многото !!!!!!!!
Ако не искаш да го правиш, добре е да се научиш да облекчаваш организма си за половин или един ден. Просто казвам, че е добре да си грамотен поне в разтоварващите дни. Това е всичко.
Иначе варианти обикновено има доста - билки (достатъчно точно употребявани), апитерапия (лечение с мед) - казват че някои апитерапевти лекуват рак ... и т.н. ...... ПРОВЕРЯВАЙТЕ И ТЪРСЕТЕ ВСИЧКИ ВАРИАНТИ И НЕ ПОДХОЖДАЙТЕ ЛЕКО КЪМ НЕЩАТА, С КОИТО МОЖЕТЕ ДА СИ ПОМОГНЕТЕ !!!
БЪДЕТЕ УПОРИТИ, УМНИ И ТЪРСЕЩИ . ТЪРСЕТЕ МНОГО ! ОТГОВОР ВИНАГИ ИМА !
Това е всичко, което казвам .



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: Диaнa]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 11:41



Тежко болни хора, ако решат да опитат, би трябвало задължително да имат ДОБЪР водещ на гладуването....
Да де, за това става въпрос този "ДОБЪР" ВОДЕЩ КОЛКО ВЗИМА И С КАКВА СЪВЕСТ ЩЕ КАРА БОЛЕН ОТ РАК ДА ГЛАДУВА? Чета ви сума ти време как хитро зарибявате болните с пречистване и диети само и само да ги откажете от изпитаните и помагащи средства и вече стигнахте до препоръките за добри водещи на гладуването. Пък ако някой умре докато гладува и се пречиства сам си го е решил нали. Дай да плюем лекарите че препоръчват пълноценно хранене при химиотерапия. той българския народ и без да иска има разтоварващо хранене ама не се е допитал до вашите водещи.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: msd]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 12:12



Говориш точно противоположното на мен.
Да, водещия трябва да е добър. Ако те интересува - моите водещи взимаха по 10 лв на посещение. Тези посещения се налагаха 1-2 пъти месечно. Консултациите по телефона бяха безплатни.
Не зарибявам никого, всеки сам да си търси консултант, аз не се занимавам с това.
Да, тогава имаше болни от рак, които правеха лечебно гладуване. Всъщност това е самопречистване и възстановяване на организма, което лекува. Прави се само това, което е подходящо са пациента в момента и което той може да понесе. Винаги се започва с много кратки срокове. Ако не си наясно с принципите, не се изцепвай така.

Аз съм възможно най-некомерсиалния човек тук, така че тази злоба е излишна и само обременява форума. Не мисля, че злобен скандал е подходящ за тук. Но истината винаги ще напиша. Никои не казва "да се плюе на лекарите", напротив написах точно обратното ! Трябва да има постоянни проверки от лекар ! Най-добре е ако човекът, който води разтоварването е лекар.
Трябва да се преценява времето за всичко, в някои моменти гладуването не е подходящо, но е подходящо за следващите. Трябва да се проверява и търси , колко пъти да го напиша. Няма железни правила! Всичко е според случая, болестта и момента. Има общо ходене по здравословната пътечка и постоянно търсене.
И недохранването на българския народ изобщо не може да се сравнява с лечебно гладуване. Що за глупости си мислиш, че имаш право да говориш!

Отново повтарям и няма да потретвам за малоумни - не мисля, че тук е място за глупости и скандали. За истината може и трябва да се говори, но по интелигентен и отговорен начин. Който разбрал - разбрал .



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: Диaнa]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 14:06



Диана,
Вие онкоболна ли сте?
Кога правихте лечебно гладуване??
Хората не бива да се подвеждат.
Аз също в началото пробвах с гладуване, но един от моите лекари ми каза, че при наличие на тумор, тези клетки остават, а загиват здравите.
Така че лечебното гладуване не е подходящо за всички болести.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: TH]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 15:13



Не, не съм онкоболна. Имам друго заболяване, което официално е нелечимо. Затова просто говорех за алтернативните методи, които помагат когато всеки друг те изостави. Поне при мен беше и е така.
Нямам опит с ракови заболявания, затови винаги повтарям, че трябва да се търси информация. Имала съм един семеен приятел, който се оправи от онкологично заболяване. За него знам, че освен всичко (билки и стандартно лечение) е правел и лечебно гладуване. Освен това, когато аз се пречиствах, винаги е имало онкоболни, които също правят лечебно гладуване. Това не означава нищо. Означава само, че трябва се проверява и търси ! Не случайно го повтарям всеки път .
Моите постове за лечебното гладуване, които са само в тази тема, са просто детайли към хора, които са решили да го правят - нищо повече. За да ги улесни в някои подробности и грешки, които забелязах.
Не знам на какъв език да го кажа вече. Аз просто имам опит в лечебното прочистване и затова не можах да не реагирам. Особено когато някой дори не знае, че трябва да се храни и нормално / и колко време продължава и какво е захранването. Не съм карала никого. Просто уточних подробности, защото нещата винаги трябва да се правят грамотно.
Вече не знам с какъв цвят и шрифт да го напиша: АЗ НЕ СЪМ ВОДЕЩ НА ГЛАДУВАНЕ, ПРОСТО ПОЧТИ СЪМ СЕ ИЗЛЕКУВАЛА ТАКА И ИМАМ ОПИТ. ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ИМА ВОДЕЩ НА ГЛАДУВАНЕТО И ТОЙ, АКО Е ДОБЪР, МОЖЕ ДА ПРЕЦЕНИ, КОЛКО И КАКВО ТОЧНО Е ПОДХОДЯЩО ДА СЕ ПРАВИ ИЛИ НЕ. ТОВА НЕ Е МОЯ РАБОТА, НЯМА ДА БЪДЕ И НЕ Я ИЗЗЕМВАМ ИЛИ СПЕСТЯВАМ НА НИКОГО.


Предполагам, че освен да изясни подробности, когато другите ги дискутират, човек може да има и мнение.

И това МНЕНИЕ според опита ми е: че не може правилното прочистване да вреди. Ако е направено както трябва, то винаги помага възстановяването на организма. Освен това никога не унищожава здрави клетки, а изхвърля само излишното. Това знам, това съм видяла.
Затова хиляди пъти повторих: ТЪРСЕТЕ, ТЪРСЕТЕ И ПИТАЙТЕ. Не мен ! Аз съм скромен редови човек, който се опитва и успява да направи (според традиционната медицина) чудо със здравето си. /Разбира се, на всеки разумен човек е ясно , че която и да е наука не изчерпва знанието, а само се опитва да канализира и развие това, което й е известно . За щастие в природата има още безброй много хубави и непознати изненади. / Надявам се този път да съм била ясна.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: TH]  
Автор vanja ()
Публикувано28.04.06 15:38



Според мен всеки сам трябва да намери подходящата за него форма на пречистване. Всичко, което съм прочела през последните два месеца за алтернативните методи на лечение се свежда до:
1. Пречистване на организма от токсини и натрупани отпадъци.
2. Натрупване на витамини и минерали
3. Като последствие - укрепване на имунната система и активизиране на Т-клетките, които унищожават всички чужди за организма клетки, вкмючително и изродените, т.е. раковите.
Разликите между различните подходи са в детайлите. Разбирам, че много хора ги провеждат паралелно с химиотерапията и то като ги съблюдават изключително строго.
Наскоро попаднах на историята на една американка - рак на гърдата 4ти стадий. Тя казва - "Никой не ми каза, че терапията на Герсон (много строга диета със сокове и клизми) не трябва да се прилага по време на химиотерапията и слава богу". Тя я започнала паралелно, защото нямала време за губене - лекарите и давали месеци живот. Преминала успешно през химиотерапията, като в много кратки срокове възстановява жизнените си показатели и започва регресия на тумора.
Някои програми изключват животинските продукти и наблягат на плодовете и зеленчуците. Има и по-драстични - само плодови и зеленчукови сокове, но те са доста екстремно съчетания с химио и лъчетерапия.

И на мен от химиотерапията ми казаха - пържоли и червено вино.
Само че като знам, че животинските мазнини и белтъчини са фактор за появата и растежа на рака (особено на гърдата), аз реших да пробвам без месо. Промених изключително много хранителния си режим, за да компенсирам липсата на месо, яйца и млечни продукти, но се чувствам добре и напредвам и с химиотерапията.

Освен това - раковите клетки се образуват и развиват в безкислородна среда с висока киселинност. Плодовете и зеленчуците съдържат всичко необходимо за пречистване на кръвта, увеличаване притока на кислород към клетките, поддържане на алкална среда в организма.
Докато месото има обратното действие - отпадъчните продукти от преработката на месото в организма са канцерогенни, повишава се киселинността.
Има и друго - раковите клетки имат протеинова обвивка, която ги "скрива". Акотази обвивка се разгради, организма може сам да ги унищожи. Разрушаването на тази обвивка се извършва от ензимите, произвеждани от пакреаса. Но тези същите ензими се грижат и за разграждането на белтъчините приемани с храната. Така че, при богато на месо меню, те не достигат за белтъчната обвивка на раковите клетки.
Има терапия с Laetrile (коментираният витамин В17, който се съдържа в кайсиевите ядки), при която освен витамините и минералите, се приемат допълнително и точно тези ензими. Ензимите разграждат обвивката, цинкът се явява преносител на Laetrile до клетките, Laetrile унищожава раковите клетки. Терапията се съпровожда със строга вегетарианска диета - разрешени са само плодове, зеленчуци, пълнозърнест хляб, царевица, елда, просо, ядки, боб, сушени плодове; плодови и зеленчукови сокове. Позволява се минимално количество масло - за предпочитане е пред маргарините. Продължава най-малко 4 месеца. След това може да се включи риба, пуешко и пилешко месо.
НО - риба не от риборазвъдник, защото и тях започнаха да ги хранят с хормонални добавки за по-бърз растеж. За предпочитане са морските и океанските. Пиле - от баба на село, поради същата причина.


Пътищата са много и всеки трябва да намери своя.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: msd]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 12:19



msd, предполагам си адресирал постинга си и към мен, затова ще отговоря. Господин съм и ще те разочаровам но не принаглежа към никоя секта. Ти явно четеш постингите ми през пръсти и търсиш под вола теле. Изразих мое мнение и употребих множество условни изрази като "не съм специалист за да кажа какво е най-добре да се яде в този момент" и. т.н.. Както и никъде не съм рекламирал някакви продукти или пък специалисти, за да спечеля няколко левчета на гърба на болните хора. Печеля достатъчно добре от професията си. Така че пъклените планове да се отклонят пациентите от стандартното лечение в полза на гладуване което ще ги доведе до гроба за няколко сребърника е сценарий съставен изцяло от болното ти въображение.

Дали съм минал през химиотерапия ? - За щастие не, грижа се за човек който ми е достатъчно скъп, за да направя всичко което е по силите да му помогна да оздравее или поне преживее по-дълго. Когато ти отиваш на лекар искаш ли от него да е преболедувал от заболяването което ти имаш ?

Вложил съм стотици часове време и усилия за да намеря информация която дава по-голям шанс на човека на когото помагам да се бори с тежко раково заболяване. Реших, че тази информация е важна и може да помогне и на други. Диетата е част от тази информация. След като ти MSD твърдиш че това е "мътене на главите" очаквам от теб да ми посочиш достоверни данни подкрепени с научни изследвания, че кебапчетата и пържолите помагат на онко пациентите.

За останалите искам отново да уточня. Ако съм си позволил да изказвам мнение въобще и по конкретни проблеми то е защото на базата на всичката преровена до този момент информация, която е може би над 10 книги, стотици страници изследвания и още не знам колко страници по интернет стигам до една и съща абсолютно повтаряща се тема за значението на диетата в борбата с онко заболяванията. Книги от хора спасили се от тежки форми на рак като Ан Фрам, Ян Гаулер (4та степен рак на костите), Грег Андерсън (4та степен рак на белия дроб), Геарин-Тош (4та степен рак на костите) подчертават че това е било едно от нещата които те са използвали и считат за много важно. Цитирам често Фрам, защото част от нейната книга е единствената достъпна на български и може да се изтегли от този форум. Не всеки знае английски и може да си позволи да плати 50$ за доставка на книга (не една) от щатите. Грег Андерсън и Ян Гаулер са създали фондации и са помагали после на хиляди други пациенти използвайки диетата като един от алтернативните методи.

Никъде и по никакъв начин не съм твърдял че човек трябва да откаже стандартното лечение в полза на алтернативното. От горните четирима само Тош е отказал стандартно лечение, защото в неговия случай то му е давало нищожни шансове (само 4% шанс за излекуване) и той след като се е консултирал с няколко светила на онкологията е решил да използва алтернативно. Другите трима, както и огромното болшинство пациенти разбира се първо са използвали и са се обърнали към стандартното лечение. Но след като то не е проработило, техния рак е продължил да напредва въпреки стандартното лечение и са им давали месеци или дори седмици живот, те са опитали алтернативи, част от които са екстремни диети и сокове. И са се излекували. Това ми изглежда много логичен подход. А после са се опитали да предадат тази информация на много други пациенти за да я използват по-рано в тяхното лечение. Посочил съм тези примери, за да покажа че дори когато нещата изглеждат безнадежни от страна на медицината има начини и средства отвъд нея, които дават шанс за излекуване и човек не бива да губи надежда. В не малко случаи ако не пълно излекуване то поне живота се продължава много отвъд предсказаното от лекарите. Ралф Мос, който от 20 години консултира организации свързани с онко заболяванията и пациенти за различни лечения - стандартни и алтернативни казва следната история. Неговия приятел Бил Феър, шеф на урологичния отдел в онко болницата на САЩ Слоан Кетъринг заболява самия той от рак на дебелото черво. Минава през операция и химиотерапия но те не сработват и прогнозата която му дават неговите колеги е 6 месеца. Тогава той решава да се обърне към алтернативите и избира йога и билки. Бил живее пълноценно 7 години след първоначалната диагноза надхвърляйки многократно прогнозата си и последните години дори ходел по планините със семейството си.

Би било страхотно ако всеки онко болен може да се излекува САМО с диета но изглежда това уви не е така. Нима не е така при официалната медицина и което и да е от средствата които използва ? Като например химиотерапията ? Но диетата може да се използва и е важно средство да се помогне на тялото да се справи и възстанови здравето, след като медицината си е свършила работата и е намалила или отстранила тумора. Основното по отношение на диетата е че там има много какво да се спечели и след като тази информация не се дава от медиците и "авторитетите" ние трябва да се самообразоваме сами за да помогаме на себе си или близките си хора и да им дадем по-голям шанс да са живи и добре.

Вземането на решение в дадена конкретна ситуация за даден пациент при даден тип заболяване е трудна работа и според мен човек трябва да събере максимума информация и втора консултация при специалист за да избере най-доборото лечение. Същото важи и за екстремните диети и гладуване на сокове.

Имам своите резерви към някои от стандартните лечения (най-вече химиотерапията). Ако те работеха така добре то едва ли щях да си губя времето да търся алтернативи. Стандартната медицина никога не си е направила труда да оцени обективно ползите от диета, психотерапия и физически упражнения при онко заболяванията. По разни причини, които сега не желая да коментирам. Аз знам че голямата част от лекарите са съвестни хора и правят това което е по силите им да помогнат на пациентите, но за съжаление тях не са ги учили за значението на храненето. Тези неща едва сега започват много бавно и трудно да си пробиват път. Стандартната медицина вече признава значението на диетата за предотвратяването на онко заболявания. Според мен не е далеч деня когато ще признае официално и нейното значение в борбата с онко заболяванията.

По отношение на екстремните диети. Те отново са личен избор и не винаги е задължително да се провеждат под наблюдение. Наблюдение е необходимо само ако се предприемат продължителни гладувания на малко сокове, нещо което много малко от хората правят. Когато човек минава по пътя на стандартното лечение разбира се на организма трябва да се осигурява достатъчно количество разнообразна и пълноценна храна. За мен според това което зная такава храна е предимно от растителен произход и то преобладаващо натурална с избягване на всички обработени храни - брашно захар, и т.н. Храната от животински произход, ако избора е да се консумира такава е добре да е в умерени количества и то от леките меса риба, пиле най-много, по възможност всички възможно по-чисти и близки до природата, умерено количество кисело мляко.

Добре е да се знае също, че ние сме различни и от горните общи препоръки може да има изключения.

Тук се опитах просто да споделя информация, която счетох за значима и полезна. Тя е базирана не само на десетилетия човешки опит, опита на хиляди други онко болни, но и на множество научни изследвания. Казах и преди, не съм лекар и не бих могъл да препоръчам конкретна диета за даден случай, но общите насоки по отношение на диетата ми изглеждат логични и имам всички данни да вярвам че те работят. Дали вие ще ги използвате или не и на кого да повярвате е пак подчертавам личен избор.

Малко инфо по въпроса какво мисли науката по въпроса на диета. Тези данни не стигат до широката публика поради засягане на много големи финансови интереси. Всеки който иска да научи повече може да прочете резюмето на книгата "Китайското изледване" писана от човек който е работил над 40 години на най-високо ниво в изследователската системата на САЩ.


Китайското изследване

Към книгата има над 100 коментара в amazon.com в огромната си част положителни и цитира над 750 научни изследвания публикувани в уважавани списания и научни форуми.
http://www.amazon.com/gp/product/1932100385/002-9381881-8150411?v=glance&n=283155

резюмето част от които са тези цитати е тук
http://www.thechinastudy.com/about.html


"Тези резултати – втората част на тази книга – показват че сърдечните заболявания, диабета и затлъстяванията могат да бъдат обърнати със здравословна диета. Други изследвания показват, че различни форми на рак, автоимунна болест, болести на костите и бъбреците, на зрението и мозъка в напреднала възраст са без съмнение повлияни от диетата. Нещо повече, доказва се отново и отново, че диетата която може да обърне и предотврати тези болести е същата растителна диета базирана на необработени храни, която аз считам за оптимална и която спомага за оптимално здраве, както го доказаха моите лабораторни опити и Китайското изследване. Резултатите се повтарят и доказват."

"...Вашият доктор най-вероятно не знае какво ви е необходимо за да сте възможно най-здрав."

"Някои от изводите публикувани в най-реномираните научни списания показват че:

• Промени в диетата може да позволят на диабетични пациенти да живеят без лекарства.
• Сърдечно съдовите заболявания може да бъдат обърнати и лекувана с диета без други допълните неща и лекарства.
• Рака на гърдата е свързан с женските хормони в кръвта, които се определят от храната която ядем
• Консумирането на млечни продукти може да увеличи риска от рак на простата."


„... главното заключение по отношение на храненето е че, КОЛКОТО Е ПО-ГОЛЯМА КОНСУМАЦИЯТА И РАЗНООБРАЗИЕТО НА КАЧЕСТВЕНИ РАСТИТЕЛНИ ХРАНИ, ТОЛКОВА ПО-МАЛЪК Е РИСКА ОТ ОНЕЗИ БОЛЕСТИ, КОИТО СЕ СРЕЩАТ НАЙ-ЧЕСТО В ЗАПАДНИТЕ СТРАНИ (напр. РАК, СЪРДЕЧНО-СЪДОВИ ЗАБОЛЯВАНИЯ, ДИАБЕТ) Базирайки се на тези данни ние предполагаме, че 80-90% от всички тези болести могат да бъдат предотвратени до 90 годишна възраст."


Доклад от Световната Здравна Организация
http://www.who.int/mediacentre/news/releases/2003/pr27/en/

”Западния стил на живот се характеризира с многокалорична диета, богата на мазнини, рафинирани въглехидрати и животински протеин, комбинирана със слаба физическа активност, което води до енергиен дисбаланс. Това води до множество болестни състояния, включително затлъстяване, сърдечно-съдови заболявания, високо кръвно налягане и рак:

„Епидемологични изследвания показват, че честото консумиране на ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ (половин килограм на ден) може да намали риска от рак с произход в епителната тъкан, като рак на фарингса, ларингса, белите дробове, стомаха, дебелото черво, матката.”


"ЗДРАВОСЛОВНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХАРДВАРД” ВЪРХУ РАЗЛИЧНИ НАУЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ПРАВЕНИ В УНИВЕРСИТЕТИТЕ ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ И В САЩ и ЦИТИРАЙКИ ЦЕНТЪРА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ И КОНТРОЛ НА БОЛЕСТИТЕ
http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m1585/is_n6_v20/ai_16816262

GREEN REVOLUTION - CANCER-FIGHTING FOODS
Harvard Health Letter, April, 1995 by Kristine Napier

ЗЕЛЕНАТА РЕВОЛЮЦИЯ – АНТИ РАКОВИ ХРАНИ

„Има експлозия от убедителни и повтарящи се данни асоцииращи ДИЕТИ БОГАТИ НА ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ С ПОНИЖЕН РИСК ОТ РАК” казва епидемолога Тим Байерс, който изследва връзката между диета и хориничните заболявания в ЦЕНТЪРА ЗА КОНТРОЛ И ПРЕВЕНЦИЯ НА БОЛЕСТИТЕ в Атланта... Има поне 200 епидемологични изследвания правени по целия свят, които са открили връзка между диета богата на растителни съставки и понижен риск от много типове тумори.

„Тези значителни епидемологични доказателства дадени от нови лабораторни иследвания показват как функционалните компоненти се наместват при канцерогенезиса. “ТЕЗИ (РАСТИТЕЛНИ) КОМПОНЕНТИ ИЗГЛЕЖДА ВЗАИМОДЕЙСТВАT НА ВСЕКИ ЕТАП С ПРОЦЕСА НА РАЗВИТИЕ НА РАКА, КАТО НАЙ-ВЕЧЕ ГО ЗАБАВЯТ, СПИРАТ И ДОРИ ОБРЪЩАТ” казва Д-р Потър



Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
Авторmalinka (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 16:46



zdravejte, az sym bolna ot hotzkinov limfon. ako njakoj znae nesto za tazi bolest mnogo ste se radvam ako mi ja razjasni



Тема Re: Пречистване на организманови [re: malinka]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 18:04



хора кажете ми как да вдигнем хемоглобина. На баща ми е 102 и му казват, че не става за химиотерапия. Това наистина ли е под допустимата граница. С какви средства да го направим най-бързо.

Благодаря!



Тема Re: Пречистване на организманови [re: eвa]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано30.04.06 18:52



знаеш ли освен вси4ки неща който сме говорили тук за хемоглобина-кръвен здравец,цвекло и т.н. има едно лекарство tot-hema ние го даваме на бременни с нисък хемоглобин;в ампули е и се разражда в 1 литър вода и с епие през деня.незнам дали става и в случая но попитайте



Тема Re: Вдигане на хемоглобиннови [re: caмoдивa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 21:29



Предлагам рецепта, която е помогнала на много хора: 1/2 кг пчелен мед, 1/2 л гъсто червено вино /от типа на "Алжирката", по-добре домашно/, 1 непълна супена лъжица канела, 4-5 карамфилчета /подправката/. Всичко това завира на водна баня и ври още 30 мин. след завиране. Пие се по 20 мл 4 пъти на ден. Невероятен резултат за много кратко време! Дано помогне и на вас.
Освен това можеш да погледнеш и в клуб "Медицинска" - там скоро се разискваше този проблем: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=doctor&Number=1945623180&page=1&view=collapsed&sb=5



Тема Re: Вдигане на хемоглобиннови [re: jull]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 21:38



Благодаря Ви мили хора за бързия отговор.



Тема Re: Вдигане на хемоглобиннови [re: eвa]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 00:08



p4elen pra6ec-po opisanieto na opaklovkata,; smes ot suha kopriva(ima v aptekite)+med-po edna lujica na den; v aptekite ima i hap4eta kopriva( na razli4ni proizvoditeli)Izvinqvam se proiblem s kompa-zatova pi6a na latino-maimunica



Тема Re: Вдигане на хемоглобиннови [re: jull]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано01.05.06 13:05



По-трудоемко е, разбира се, но аз правя запарка от прясна коприва :

Две пълни стиски (шепи) измита коприва заливам с 1л. току-що кипнала вода, похлупвам, държа около 2 часа, прецежам. Пие се се през целия ден вместо вода. Вкусно е, няма проблеми с приемането.
Сега прясна коприва има по пазарите навсякъде, а който може, по-добре сам да си я набере.

Мария Требен твърди, че освен много си други лечебни свойства, копривата притежава и противоракови.
На всеки случай, не вреди, от нея такава енергия идва.
Полезна е и за здравите, ние също се нуждаем от сили, за да се грижим за близките си.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: vivi7]  
Авторзapka (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 02:47



за прочистване на организма сутрин на гладно зехтин и лимон равни количества. това е стара тибетска рецепта 2 месеца после се почива 1 месец

Редактирано от vesela.bg на 05.03.07 14:10.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: зapka]  
Авторзapka (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 02:49



за про4истване на организма сутрин на гладно зехтин и лимон ражни коли4естжа тожа е стара тибетска рецепта 2 месеца после се по4ижа 1 месец



Тема Пречистване на организма - Ленено семенови [re: инep]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано03.03.08 19:43



Моля ако някой знае рецепти за пречистване на организма с Ленено семе нека ги сподели! Прегледах темата, но или пропускам лененото семе, или просто го няма като начин на пречистване в тази тема. Така че ако някой има под ръка рецепти, моля пишете!



Тема Re: Пречистване на организма - Ленено семенови [re: anysto]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.03.08 21:33



Можеш да прочетеш това като за начало:







Тема Re: Пречистване на организма - Ленено семенови [re: *jull**]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 05:40



Jull - там не пише колко дена се прави пречистването. Или аз нещо не съм догледала.



Тема Re: Пречистване на организма - Ленено семенови [re: Dimana]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 14:30



ЗДРАВЕЙТЕ,ПРОЧЕТЕТЕ ТОВА:

Редактирано от vesela.bg на 04.03.08 16:02.



Тема Re: Пречистване на организма - Ленено семенови [re: BЯPA]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 13:19



Вчера направих пречистване на черния дроб и се чудя защо днес не изхвърлих нито едно зелено топче.Миналата година изхвърлих поне 50 с различна форма и размер.Дали това,че се храня и живея здравословно не е причина за това?Ако е така(аз мисля,че е) днес е един щастлив ден,в който има виден резултат от труда ми.Вие как мислите?



Тема Re: Пречистване на организма - Ленено семенови [re: zara]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано19.06.08 14:20



Да зара, наистина имаш изключително голям повод за щастиеПричината да не се изхвърлят зелени топчета е ,че просто няма какво да изхвърляш:)По точно може и да си изхвърлила, но те са били съвсем малки и малко на брой и е възможно да не си ги забелязала.Но и така да е ,тези резултати само могат да те радват
Сега да не вземеш от кеф да се натъпчеш с 2 свински мазни пържоли


Продължавай в същия дух и сама ще се убедиш ,че резултат е чудесен.
И аз съм имала години, в които нищо не съм изхвърляла(почти нищо, то не може да е нищо съвсем) и това е било точно когато най -много съм се придържала към здравословното хранене.
А тази година може да се каже ,че малко се "издъних"защото по-често съм си позволявала "забранени" храни(като пържена цаца например, която много обичам) и за това изхвърлих доста топчета.Но в следващите години ще наваксам:)
Продължавай и ти в същия дух:)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Редактирано от dea123 на 19.06.08 15:44.



Тема Re: Пречистване на организма - Ленено семенови [re: zara]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 14:45



Всяко прочистване въздейства на един дял от черния дроб, а той има общо 4.
Можеш да се радваш, че може би 1/4 ти е прочистен (ако е станало както трябва).





Тема Re: Пречистване на организма - Ленено семенови [re: Aн]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.06.08 16:34



4 дяла или 8 сегмента



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
Автор Buba67 ()
Публикувано19.06.08 19:16



От няколко месеца следя пречистването на организма от токсини с йонизатор. Ползвайки уреда веднъж седмично се постигат доста добри резултати. Единственото условие е да е приключила химио и лъчетерапията. Тъй като апаратите са скъпи /от 1500 даже до 3000лв/ открих салон за китайски масаж и акупресура в София, в който има апарат и предлага услугата срещу 20 лева. Намира се близо до Лъвов мост. Ако има интерес мога да дам координати. Да ви кажа това ми изглежда по-добро от драстичните мерки, дето предприемате. Ето и един линк от Весето, за да стане ясно за какво иде реч.


Сега отивам в темата за кислородна вода.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Buba67]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 15:35



Брей , този "златен" китайски детоксикатор струва 1600 лв.
А сертификата за какво устройство се отнася-нещо не се вижда.
Процедурите са по 10-15 лв.



Тема алое веранови [re: инep]  
Авторmaria (Нерегистриран)
Публикувано14.05.10 22:44



Имам 12 бутилки алое вера, от които вече не се нуждая. Те са със срок на годност до 2012. Ако някой има нужда и се интересува телефона ми е 0*******. Ето и линк към описание на продукта: http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

Редактирано от Buba67 на 15.05.10 08:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.