Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: sta]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 23:53



Аз разбрах, че става дума конкретно за витамин В12 - към него има двояко отношение. Той стимулира растежа на клетките. Освен това стимулира синтеза на белтъчини. Раковите клетки имали нещо като белтъчна обвивка, която пречи на левкоцитите да ги разпознаят като "враждебни" и да ги унищожат. Мисля, че това са причините да се избягва.
От друга страна регулира процесите на кръвообразуване и засилва имунологичната защита на организма. Затова пък е добре да се приема по време на химио и лъче-терапии



Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: vanja]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано10.04.06 18:13



Аз си мисля че при здрав организъм ,неподложен на химио или лъчетерапия,витамините и минералите които приема с разнообразна храна са напълно достатъчни.Но в нашият случай трябва да се добавят допълнително -било то от групата на B-витамините или други,но и тук трябва да има някакъв контрол все пак....
Вече се чудя къде да прочета -толкова е противоречива информацията.......



Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: caмoдивa]  
АвторMиa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 18:45



да информацията за витамините и специално за Б12 е мн. противоречива.Все пак си мисля че бирената мая е добре да се взема.Освен това за Вит. С, Е и А е доказано че са мощни антиоксиданти, така че съшо е добре да се вземат.А може да се набявя чрез соковете от моркови, но Ста е прав че по време на химио не е мн. подходящо да се правят драстични диети, по-скоро редуцирана.Аз също избягвам месо, дори вече съвсем се отказах напоследък, захар, животински мазнини.Опитвам се да ям мн. ядки(макар че не знам точно кои са най-полезните-ако някой има инфо нека пише), мюсли, соя(кълнове), пия сокове ок. 1/2 л от моркови, червено цвекло, понякога кирвиз, ряпа.Също от портокали(но си ги правя отделно от зеленчуците).Ябълките ги предпочитам вместо на сок за ги ям, ям също киви, мандарини, правя салати от цвекло, ряпа моркови, кирвиз, (сурови, смесени или поотделно),ям коприва, спанак, броколи.Но за съжаление левкоцитите ми паднаха на долното ниво, хемоглобина също-не анм дали ще ми отлагат вливане, карам и грип...Явно може би съм прекалила с диетите щом имунната ми система не е издържала.Иначе се чувствам добре от този начин на хранене.
Това което пише Ста че сокотерапията трябва да се прилага интензивно не веднага, а едва известно вренме след химиото и лъчето и аз го четох някаъде, за да не се увреди може би черния дроб, при чистенето



Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: Mиa]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 23:53



Миа, може би трябва да се консултираш с твоята лекарка по отношение на левкоцитите и как евентуално да ги вдингнеш. Според това което съм чел, мисля че твоята диета е отлична, но все пак нямам никакъв опит така че не знам какво да те посъветвам в случая. Ако се налага да включиш месото, то добре е да е най-лекото - риба и по възможност не много често. Протеини може да се набавят според мен още от лещатата например и други бобови култури. От ядките мисля бадемовите и кайсиевите са най-подходящи, разбира се за предпочитане сурови, а не печени. Печени фъстъци трябва да се избягват. Чесъна и настойките от чесън имат почти доказано полезно действие, така че ако не ги използваш, може да ги включиш. Всичко останало от твоята диета е близко до идеалното, но може би на организма му трябва и малко време да се адаптира към новия начин на хранене ??

Съгласен съм с теб, че витамите C, E и А са доказано полезни и се препоръчат дори в синтетична форма, за B12 наистина е много противоречиво. Не знам кой е прав. Когато храната е толкова богата на растителни и сурови храни, неговото набавяне по естествен път в достатъчни количества не би трябвало да е проблем.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано12.04.06 17:02



Извини ме, но можеш ли да ми кажеш нещо повече за тази Герсон терапия? Сега започвам химиотерапия и ще ми е от полза. Благодаря предварително.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 17:10



Здравей.Всичко което пишеш е вярно ,но има и по лек и естествен начин.Започва се с Анилипиден чай,Хитозан/естествен/,Двойна целулоза.
За компенсация:Биокалций,Биоцинк,Спирулина/естествено отгледана/.
За възстановяване т.е.Уравновесяване на ЯН и ИН енергии:Кордицепс,Вейкан,Икан,Холикан,Сан Гао,Лян Ян.
Всичко естествено от природата без химически компоненти.
Когато изхвърляш нещо трябва да го компенсираш и възстановиш с друго.
За желаещи за подробна информация на адрес:evya@abv.bg
Запитайте се какво цените най-много:любовта,богатството,здравето?Здравето е последно но дали ще имаме другите две без него?Всеки решава сам.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: тянши]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано12.04.06 17:39



Извинявай "тянши", но за мен е крайно неуместно да ми представяш продуктите си по този начин - не жаля пари за здравето си, но не използвай паниката ни, за да ни предлагаш нещо, което никой не е чувал.
Предлагам ти да представиш продуктите - какви са, от къде са, кой е призводител и т.н. както си му е редът, пък ние ще си преценяваме.
Няма ли да изберете модератор най-после!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организманови [re: vesela.bg]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 00:27



Vesela, някои най-общи неща вече съм поствал във форума. Подробностите не могат да се вместят в няколко страници. Ако знаеш английски или руски по-нагоре има линкове към ресурси на сътветните езици, където има обяснени основните неща по тази диета. Казвам и по инерция терапия, но диета вероятно е по-точното нещо.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано13.04.06 15:16



Много ти благодаря. Вече видях доста от написаното, горе-долу разбрах. С английския съм на "Вие" и ми е трудно....но ще се справя.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организма - вит. Внови [re: sta]  
АвторMia (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 16:24



Благодаря ти Ста че си намерил време специално да ми отговориш!
Наистина много задълбочено проучваш нещата и имаш логично мислене!
Не знам доколко е отлична диетата ми тъй като и аз нямам опит(никой от фамилията ми не е бил онкоболен и дай Боже да няма никога , а за мен всичко стана съвсем изневиделица), нямам медицинско образование, просто чета и аз много.Но всеки случай е индивидуален.
Що се отнася до лекарите- техните мнения са крайно противоречиви, да не говорим пък за огромните разлики в резултатите от лабораторните изследвания.За това вече съм писала веднъж на др. място и не искам да се повтарям, а и тук не е това темата.(Все пак ще вметна, че занесох за изследване стъклата и на 3-то място -друг резултат на естроген и прогестерон...от крайно отрицателни, сега положителни???
Искам обаче да спомена един куриоз, станах свидетел на разговора между една пациентка и онколог.Нейните показатели на левкоцити и хемоглобин бяха също ниски.Лекарят попита дали пие нещо за да ги вдигне, какво яде и тя отговори че е намалила месото, и че пие жен-шен и алое вера, при което доктора изкрещя че в никакъв случай не бивало, това точно смъквало левкоцитите?????, можело едва след химиото.Трябвало да яде мн. месо и да пие само бирена мая!!
Както казваш, Ста, лекарите напълно пренебрегват въпроса с диетата.За тях като че ли това няма значение, а може би и не знаят?
Хириргът ден след операцията влезе в стаята, всички бяхме оперирани от него и заяви:"Сега може да ядете колкото и какво си пожелаете, най-добре силна храна!Единствено специално към мен се обърна и ми препоръча повече коприва, спанак и черен дроб, защото съм имала мн. кръвозагуба от няколкото операции"
Личната лекарка казва аз не съм специалист, да кажат онколозите, а лекар хематолог който ми следи кръвните показатели ме съветва да не съм се измъчвала със специални диети(макар че аз подчертах че обичам мн. зеленчуци и ми е добре).
Иначе като се размисля, стигам до извода че най-вероятно ниските стойности на левкоцитите и хемоглобина не са чак толкова ниски(на долната граница са но са в норма), те винаги падат при химио.Още повече че през този месец ми правиха сцинтиграфия на кости и ренген на бял дроб(а това си е облъчване и сигурно се е отразило).Край мен всичкои бяха грипозни, аз одържах десетина дни след като съм си мн. податлива, но накрая ме повали и мен.Това няма начин да не се е отразило!Затова -ПАЗЕТЕ СЕ МНОГО ОТ ГРИП
Допускам че не успявам достатъчно да разнообразявам храната си така че да си набавя всичко необходимо, защото това изисква време, един човек трябва да се занимава само с това-правене на сокове, на салати, набавяне на всичко, а аз сама се оправям, и работя


да, за чесъна съм на същото мнение че е мнооооооооого полезен във всякаква форма-пресен, сушен, стар на глави, на касули(от аптеката).Ето какво е прочела свекърва ми тия дни в една здравна брошура:
50гр. чесън, обелват се скилидките, измиват се, пресоват се през ръчна преса(като за таратор) или се накълцва наситно, слага се в съдче(малко порцеланово или тъмно бурканче-стъклено) и се залива с прясно изцеден сок от един средно голям лимон, така че да го покрие. На следващия ден на гладно се взема една супена лъжица зехтин(Virgin), като се цели да се преглътне бавно и да смаже добре устна кухина, гърло, хранопровод(така не се усещала лютивината на чесъна и не парел), след което се изяжда всичкия чесън, напоен със сок.Още не съм го пробвала, не знам как ще е , но според този който дал рецептата след поемането на това според мен огромно количество нямало въобще лош дъх и освен това не дразнело стомаха.Можело да се прави колкото често ви понася организма, ако искате и всеки ден, без седмицата в която се прави химио, за да се избегне допълнително дразнене.Така че това е друга чеснова рецепта, предполагам насочена както към укрепване на организма, на имунната система,така и противовирусно,противораково
За протеини-да, леща, боб, също чух от приятелка( мъж й е руснак) за гречка(руснаците мн. го ядели и те често си правят у тях, опитах, не ми допадна много, но щом се налага ще го ям).Аз вчера видях да се продава в един диетичен магазин(не го споменавам за да не се счете че съм собственика, смятам че на мн. места го има), купих си-на пакета пише че е богато на желязо, калции, цинк и антиоксиданти.
Ами дано с тази скромна информация и аз да съм ви полезна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.