Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Пречистване на организма=убийствено гладуване?нови [re: sta]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 14:13



Не знам господин ли си или госпожа, ама от коя секта? вие чувате ли се какво препоръчвате на болни от рак хора? Луди всякакви, ама човек на химиотерапия да ти гладува по такъв брутален начин как го виждаш. Или болен от рак да гладума "лечебно" цял месец - ами че той и без това няма сили да ходи, а вие му проповядвате лечебно гладуване. Здрав човек се истощава а болния направо ще умре. Ако тази Ан Фрам с която даваш все за пример чак толкова лекува рак с гладуване да не мислиш, че хората няма вече да се лекуват така стандартно. книгата от колко време е, западняците и без това са фенове на природосъобразен живот но явно нейните методи не са толкова подходящи щом не са ги направили хит. Има тук таме клиники за лечебно гладуване и дебелариуми и това е. И в Банки има една дето лекувала рак с диети и сокове ама повечето и пациенти вече са в гроба. Една докторка в онкологията и събираше клиенти за по 300 лв курса. Можете да си проповядвате каквото искате, да си отглеждате кокошките в хола, ама да мътите главите на болни хора не го разбирам. Ами като искаш гладувай си но не карай болните от рак да го правят. Като толкова се ровиш в интернет за примери на гладуване защо не направиш справка от кокви полезни хранителни вещества лишаваш болния от рак организъм като не яде млеко, месо и яйца? Това е моето мнение. А ти от какъв рак си болен? Каква ти е химиотерапията?



Тема Диетично хранененови [re: Mia]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 17:11



Аз вкарах в менюто на цялото семейство елда, киноа (вид пшеница), кафяв ориз, соеви продукти, булгур, пълнозърнест хляб, освен зеленчуците и соковете. Елдата я готвя със зеленчуци и домати - нещо като славянски гювеч. Никой не се намръщи.
Не ям месо и животински продукти, също бяло брашно и сладки неща, от момента на диагнозата - вече 2 месеца. Правя изключение само за киселото мляко, но в много намалено количество. То влияе много добре върху стомашно-чревната среда.
Лекарите, разбира се, ми казаха - пържоли с червено вино и бирена мая за преодоляване на страничните ефекти от химиотерапията.
Лекарката в лабораторията, където си правя изследванията, ми препоръча кръвен здравец - продава се сух в билковите аптеки за чай, също и готов на капсули в традиционните аптеки (Герисан). Тя го е пила миналата година по време на лъчетерапия. Пия по една капсула сутрин и вечер преди хранене. Две седмици след като започнах левкоцитите ми бяха 6.2 - 2 дни преди втората ми химиотерапия. Не съм сигурна, че само това е било причината, но мисля че помага.
Много е важно колкото е възможно по-голяма част от зеленчуците да се приемат сурови - като салата или под формата на сок. Особено листните. Всички зелеви растения са изключително полезни за раковите заболявания. Във повечето салати слагам пресен чесън.
Успех на всички!



Тема Червено цвекло - за Ненанови [re: Heнa]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 22:22



Здравей Нена, извинявай за късния отговор, но така се случи, че дълго време не бях влизала във форума. За съжаление, не се сещам и не открих къде попаднах на това за престояването на цвеклото (като го открия пак ще пиша ако има нещо различно). Това, което съм запомнила е, че съдържа много танини, хлор и сяра. Затова е добре да престои около 2 часа преди да се консумира. Не съм чела книгата на Молохов, той казва ли защо до 15 мин след приготвянето? Като се замесля, хлора има силно пречистващо действие върху черния дроб, жлъчката, бъбреците - може би затова е добре да се пие преди да е изветрял.
Аз също съм в процес на търсене на правилния начин - например дали може да го смесвам с цитрусови плодове. Много ми е неприятен и ми е трудно да го пия само с моркови, трябва ми нещо с по-силен вкус и аромат.
Открих също и рецепти за салата от червено цвекло. В тях нищо не се споменава за престояване на цвеклото.
Ще продължавам да "ровя" и ще пиша.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: msd]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 11:17



... която трябва да се опознае по всички начини.

Не знам към кого точно се обръщаш, но ще ти кажа част от моето мнение.
Пречистване на организма става не само с лечебно гладуване, а и по други начини и то много ! Търсете ги, никой няма да дойда сам да ви намери и да разказва. Но има публикации, има хора, които се борят и търсят. (Разбира се, трябва да се отсяват мошениците. Затова е търсене, трябва да имаш други варианти, да не спираш да интересуваш и да намираш. )
Лечението е ангажимент и отговорност първо на самия пациент. Това е твоята кауза, както си го направиш, така ще бъде. Ако сам не си помогнеш и не заживееш здраво, няма кой да го направи вместо теб. Разбира се, това не значва да се пренебрегват лекарите, някои да не вземе да сега пък така ме тълкува. Но оздравяването е работа първо на самия пациент .



Тук никой никого не е карал да прави лечебно гладуване.
Лично аз споделих част от опита си, защото стана въпрос, това е всичко.
Не се лишава организма от мляко, месо и яйца, а просто има дни в които организма се облекчава от тях, за да се пречисти. Разликата е огромна. не случайно подчертах, че нормалното хранене трябва да е най-малко два пъти, колкото е било самото лечебно гладуване.
Отново повтарям, не съм карала никой да го прави, просто дообяснявах подробности, на фона на писаните от другите. Трябва да се чете и да се търси, да се проверява, доколко лечебното гладуване помага при рак. Според мен би трябвало да помага, защото възстановява организма от всичко.
Тежко болни хора, ако решат да опитат, би трябвало задължително да имат ДОБЪР водещ на гладуването. И освен това има много кратки срокове, в които това гладуване може да се прави и това изобщо не би могло да се сравни с гладуване до смърт. Аз съм против много дългите курсове, освен ако някой полуздрав човек не реши да прави свой рекорд.
Но вещо направените кратки курсове биха могли да бъдат полезни, ако са периодични. При правилно (кратко в случая) лечебно гладуване организма укрепва, а не отслабва. Общото отслабване (на килограми) може да намалее много, ако всеки ден (докато се гладува) се употребява няколко лъжички мед, което е позволено. След това при неизбежната фаза нормално хранене, доста от килограмите се възвръщат. Това е по принцип. Никого не карам да прави лечебно гладуване. Обяснявам подробностите по темата.
Иначе аз призовах към постоянно търсене на решение, на всички видове варианти ! Обикновено се намират доста повече от едно решение.
Лечебното гладуване е само един вариант от многото !!!!!!!!
Ако не искаш да го правиш, добре е да се научиш да облекчаваш организма си за половин или един ден. Просто казвам, че е добре да си грамотен поне в разтоварващите дни. Това е всичко.
Иначе варианти обикновено има доста - билки (достатъчно точно употребявани), апитерапия (лечение с мед) - казват че някои апитерапевти лекуват рак ... и т.н. ...... ПРОВЕРЯВАЙТЕ И ТЪРСЕТЕ ВСИЧКИ ВАРИАНТИ И НЕ ПОДХОЖДАЙТЕ ЛЕКО КЪМ НЕЩАТА, С КОИТО МОЖЕТЕ ДА СИ ПОМОГНЕТЕ !!!
БЪДЕТЕ УПОРИТИ, УМНИ И ТЪРСЕЩИ . ТЪРСЕТЕ МНОГО ! ОТГОВОР ВИНАГИ ИМА !
Това е всичко, което казвам .



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: Диaнa]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 11:41



Тежко болни хора, ако решат да опитат, би трябвало задължително да имат ДОБЪР водещ на гладуването....
Да де, за това става въпрос този "ДОБЪР" ВОДЕЩ КОЛКО ВЗИМА И С КАКВА СЪВЕСТ ЩЕ КАРА БОЛЕН ОТ РАК ДА ГЛАДУВА? Чета ви сума ти време как хитро зарибявате болните с пречистване и диети само и само да ги откажете от изпитаните и помагащи средства и вече стигнахте до препоръките за добри водещи на гладуването. Пък ако някой умре докато гладува и се пречиства сам си го е решил нали. Дай да плюем лекарите че препоръчват пълноценно хранене при химиотерапия. той българския народ и без да иска има разтоварващо хранене ама не се е допитал до вашите водещи.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: msd]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 12:12



Говориш точно противоположното на мен.
Да, водещия трябва да е добър. Ако те интересува - моите водещи взимаха по 10 лв на посещение. Тези посещения се налагаха 1-2 пъти месечно. Консултациите по телефона бяха безплатни.
Не зарибявам никого, всеки сам да си търси консултант, аз не се занимавам с това.
Да, тогава имаше болни от рак, които правеха лечебно гладуване. Всъщност това е самопречистване и възстановяване на организма, което лекува. Прави се само това, което е подходящо са пациента в момента и което той може да понесе. Винаги се започва с много кратки срокове. Ако не си наясно с принципите, не се изцепвай така.

Аз съм възможно най-некомерсиалния човек тук, така че тази злоба е излишна и само обременява форума. Не мисля, че злобен скандал е подходящ за тук. Но истината винаги ще напиша. Никои не казва "да се плюе на лекарите", напротив написах точно обратното ! Трябва да има постоянни проверки от лекар ! Най-добре е ако човекът, който води разтоварването е лекар.
Трябва да се преценява времето за всичко, в някои моменти гладуването не е подходящо, но е подходящо за следващите. Трябва да се проверява и търси , колко пъти да го напиша. Няма железни правила! Всичко е според случая, болестта и момента. Има общо ходене по здравословната пътечка и постоянно търсене.
И недохранването на българския народ изобщо не може да се сравнява с лечебно гладуване. Що за глупости си мислиш, че имаш право да говориш!

Отново повтарям и няма да потретвам за малоумни - не мисля, че тук е място за глупости и скандали. За истината може и трябва да се говори, но по интелигентен и отговорен начин. Който разбрал - разбрал .



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: Диaнa]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 14:06



Диана,
Вие онкоболна ли сте?
Кога правихте лечебно гладуване??
Хората не бива да се подвеждат.
Аз също в началото пробвах с гладуване, но един от моите лекари ми каза, че при наличие на тумор, тези клетки остават, а загиват здравите.
Така че лечебното гладуване не е подходящо за всички болести.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: TH]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 15:13



Не, не съм онкоболна. Имам друго заболяване, което официално е нелечимо. Затова просто говорех за алтернативните методи, които помагат когато всеки друг те изостави. Поне при мен беше и е така.
Нямам опит с ракови заболявания, затови винаги повтарям, че трябва да се търси информация. Имала съм един семеен приятел, който се оправи от онкологично заболяване. За него знам, че освен всичко (билки и стандартно лечение) е правел и лечебно гладуване. Освен това, когато аз се пречиствах, винаги е имало онкоболни, които също правят лечебно гладуване. Това не означава нищо. Означава само, че трябва се проверява и търси ! Не случайно го повтарям всеки път .
Моите постове за лечебното гладуване, които са само в тази тема, са просто детайли към хора, които са решили да го правят - нищо повече. За да ги улесни в някои подробности и грешки, които забелязах.
Не знам на какъв език да го кажа вече. Аз просто имам опит в лечебното прочистване и затова не можах да не реагирам. Особено когато някой дори не знае, че трябва да се храни и нормално / и колко време продължава и какво е захранването. Не съм карала никого. Просто уточних подробности, защото нещата винаги трябва да се правят грамотно.
Вече не знам с какъв цвят и шрифт да го напиша: АЗ НЕ СЪМ ВОДЕЩ НА ГЛАДУВАНЕ, ПРОСТО ПОЧТИ СЪМ СЕ ИЗЛЕКУВАЛА ТАКА И ИМАМ ОПИТ. ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ИМА ВОДЕЩ НА ГЛАДУВАНЕТО И ТОЙ, АКО Е ДОБЪР, МОЖЕ ДА ПРЕЦЕНИ, КОЛКО И КАКВО ТОЧНО Е ПОДХОДЯЩО ДА СЕ ПРАВИ ИЛИ НЕ. ТОВА НЕ Е МОЯ РАБОТА, НЯМА ДА БЪДЕ И НЕ Я ИЗЗЕМВАМ ИЛИ СПЕСТЯВАМ НА НИКОГО.


Предполагам, че освен да изясни подробности, когато другите ги дискутират, човек може да има и мнение.

И това МНЕНИЕ според опита ми е: че не може правилното прочистване да вреди. Ако е направено както трябва, то винаги помага възстановяването на организма. Освен това никога не унищожава здрави клетки, а изхвърля само излишното. Това знам, това съм видяла.
Затова хиляди пъти повторих: ТЪРСЕТЕ, ТЪРСЕТЕ И ПИТАЙТЕ. Не мен ! Аз съм скромен редови човек, който се опитва и успява да направи (според традиционната медицина) чудо със здравето си. /Разбира се, на всеки разумен човек е ясно , че която и да е наука не изчерпва знанието, а само се опитва да канализира и развие това, което й е известно . За щастие в природата има още безброй много хубави и непознати изненади. / Надявам се този път да съм била ясна.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: TH]  
Автор vanja ()
Публикувано28.04.06 15:38



Според мен всеки сам трябва да намери подходящата за него форма на пречистване. Всичко, което съм прочела през последните два месеца за алтернативните методи на лечение се свежда до:
1. Пречистване на организма от токсини и натрупани отпадъци.
2. Натрупване на витамини и минерали
3. Като последствие - укрепване на имунната система и активизиране на Т-клетките, които унищожават всички чужди за организма клетки, вкмючително и изродените, т.е. раковите.
Разликите между различните подходи са в детайлите. Разбирам, че много хора ги провеждат паралелно с химиотерапията и то като ги съблюдават изключително строго.
Наскоро попаднах на историята на една американка - рак на гърдата 4ти стадий. Тя казва - "Никой не ми каза, че терапията на Герсон (много строга диета със сокове и клизми) не трябва да се прилага по време на химиотерапията и слава богу". Тя я започнала паралелно, защото нямала време за губене - лекарите и давали месеци живот. Преминала успешно през химиотерапията, като в много кратки срокове възстановява жизнените си показатели и започва регресия на тумора.
Някои програми изключват животинските продукти и наблягат на плодовете и зеленчуците. Има и по-драстични - само плодови и зеленчукови сокове, но те са доста екстремно съчетания с химио и лъчетерапия.

И на мен от химиотерапията ми казаха - пържоли и червено вино.
Само че като знам, че животинските мазнини и белтъчини са фактор за появата и растежа на рака (особено на гърдата), аз реших да пробвам без месо. Промених изключително много хранителния си режим, за да компенсирам липсата на месо, яйца и млечни продукти, но се чувствам добре и напредвам и с химиотерапията.

Освен това - раковите клетки се образуват и развиват в безкислородна среда с висока киселинност. Плодовете и зеленчуците съдържат всичко необходимо за пречистване на кръвта, увеличаване притока на кислород към клетките, поддържане на алкална среда в организма.
Докато месото има обратното действие - отпадъчните продукти от преработката на месото в организма са канцерогенни, повишава се киселинността.
Има и друго - раковите клетки имат протеинова обвивка, която ги "скрива". Акотази обвивка се разгради, организма може сам да ги унищожи. Разрушаването на тази обвивка се извършва от ензимите, произвеждани от пакреаса. Но тези същите ензими се грижат и за разграждането на белтъчините приемани с храната. Така че, при богато на месо меню, те не достигат за белтъчната обвивка на раковите клетки.
Има терапия с Laetrile (коментираният витамин В17, който се съдържа в кайсиевите ядки), при която освен витамините и минералите, се приемат допълнително и точно тези ензими. Ензимите разграждат обвивката, цинкът се явява преносител на Laetrile до клетките, Laetrile унищожава раковите клетки. Терапията се съпровожда със строга вегетарианска диета - разрешени са само плодове, зеленчуци, пълнозърнест хляб, царевица, елда, просо, ядки, боб, сушени плодове; плодови и зеленчукови сокове. Позволява се минимално количество масло - за предпочитане е пред маргарините. Продължава най-малко 4 месеца. След това може да се включи риба, пуешко и пилешко месо.
НО - риба не от риборазвъдник, защото и тях започнаха да ги хранят с хормонални добавки за по-бърз растеж. За предпочитане са морските и океанските. Пиле - от баба на село, поради същата причина.


Пътищата са много и всеки трябва да намери своя.



Тема Re: има една обща здравословна пътечка ...нови [re: msd]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 12:19



msd, предполагам си адресирал постинга си и към мен, затова ще отговоря. Господин съм и ще те разочаровам но не принаглежа към никоя секта. Ти явно четеш постингите ми през пръсти и търсиш под вола теле. Изразих мое мнение и употребих множество условни изрази като "не съм специалист за да кажа какво е най-добре да се яде в този момент" и. т.н.. Както и никъде не съм рекламирал някакви продукти или пък специалисти, за да спечеля няколко левчета на гърба на болните хора. Печеля достатъчно добре от професията си. Така че пъклените планове да се отклонят пациентите от стандартното лечение в полза на гладуване което ще ги доведе до гроба за няколко сребърника е сценарий съставен изцяло от болното ти въображение.

Дали съм минал през химиотерапия ? - За щастие не, грижа се за човек който ми е достатъчно скъп, за да направя всичко което е по силите да му помогна да оздравее или поне преживее по-дълго. Когато ти отиваш на лекар искаш ли от него да е преболедувал от заболяването което ти имаш ?

Вложил съм стотици часове време и усилия за да намеря информация която дава по-голям шанс на човека на когото помагам да се бори с тежко раково заболяване. Реших, че тази информация е важна и може да помогне и на други. Диетата е част от тази информация. След като ти MSD твърдиш че това е "мътене на главите" очаквам от теб да ми посочиш достоверни данни подкрепени с научни изследвания, че кебапчетата и пържолите помагат на онко пациентите.

За останалите искам отново да уточня. Ако съм си позволил да изказвам мнение въобще и по конкретни проблеми то е защото на базата на всичката преровена до този момент информация, която е може би над 10 книги, стотици страници изследвания и още не знам колко страници по интернет стигам до една и съща абсолютно повтаряща се тема за значението на диетата в борбата с онко заболяванията. Книги от хора спасили се от тежки форми на рак като Ан Фрам, Ян Гаулер (4та степен рак на костите), Грег Андерсън (4та степен рак на белия дроб), Геарин-Тош (4та степен рак на костите) подчертават че това е било едно от нещата които те са използвали и считат за много важно. Цитирам често Фрам, защото част от нейната книга е единствената достъпна на български и може да се изтегли от този форум. Не всеки знае английски и може да си позволи да плати 50$ за доставка на книга (не една) от щатите. Грег Андерсън и Ян Гаулер са създали фондации и са помагали после на хиляди други пациенти използвайки диетата като един от алтернативните методи.

Никъде и по никакъв начин не съм твърдял че човек трябва да откаже стандартното лечение в полза на алтернативното. От горните четирима само Тош е отказал стандартно лечение, защото в неговия случай то му е давало нищожни шансове (само 4% шанс за излекуване) и той след като се е консултирал с няколко светила на онкологията е решил да използва алтернативно. Другите трима, както и огромното болшинство пациенти разбира се първо са използвали и са се обърнали към стандартното лечение. Но след като то не е проработило, техния рак е продължил да напредва въпреки стандартното лечение и са им давали месеци или дори седмици живот, те са опитали алтернативи, част от които са екстремни диети и сокове. И са се излекували. Това ми изглежда много логичен подход. А после са се опитали да предадат тази информация на много други пациенти за да я използват по-рано в тяхното лечение. Посочил съм тези примери, за да покажа че дори когато нещата изглеждат безнадежни от страна на медицината има начини и средства отвъд нея, които дават шанс за излекуване и човек не бива да губи надежда. В не малко случаи ако не пълно излекуване то поне живота се продължава много отвъд предсказаното от лекарите. Ралф Мос, който от 20 години консултира организации свързани с онко заболяванията и пациенти за различни лечения - стандартни и алтернативни казва следната история. Неговия приятел Бил Феър, шеф на урологичния отдел в онко болницата на САЩ Слоан Кетъринг заболява самия той от рак на дебелото черво. Минава през операция и химиотерапия но те не сработват и прогнозата която му дават неговите колеги е 6 месеца. Тогава той решава да се обърне към алтернативите и избира йога и билки. Бил живее пълноценно 7 години след първоначалната диагноза надхвърляйки многократно прогнозата си и последните години дори ходел по планините със семейството си.

Би било страхотно ако всеки онко болен може да се излекува САМО с диета но изглежда това уви не е така. Нима не е така при официалната медицина и което и да е от средствата които използва ? Като например химиотерапията ? Но диетата може да се използва и е важно средство да се помогне на тялото да се справи и възстанови здравето, след като медицината си е свършила работата и е намалила или отстранила тумора. Основното по отношение на диетата е че там има много какво да се спечели и след като тази информация не се дава от медиците и "авторитетите" ние трябва да се самообразоваме сами за да помогаме на себе си или близките си хора и да им дадем по-голям шанс да са живи и добре.

Вземането на решение в дадена конкретна ситуация за даден пациент при даден тип заболяване е трудна работа и според мен човек трябва да събере максимума информация и втора консултация при специалист за да избере най-доборото лечение. Същото важи и за екстремните диети и гладуване на сокове.

Имам своите резерви към някои от стандартните лечения (най-вече химиотерапията). Ако те работеха така добре то едва ли щях да си губя времето да търся алтернативи. Стандартната медицина никога не си е направила труда да оцени обективно ползите от диета, психотерапия и физически упражнения при онко заболяванията. По разни причини, които сега не желая да коментирам. Аз знам че голямата част от лекарите са съвестни хора и правят това което е по силите им да помогнат на пациентите, но за съжаление тях не са ги учили за значението на храненето. Тези неща едва сега започват много бавно и трудно да си пробиват път. Стандартната медицина вече признава значението на диетата за предотвратяването на онко заболявания. Според мен не е далеч деня когато ще признае официално и нейното значение в борбата с онко заболяванията.

По отношение на екстремните диети. Те отново са личен избор и не винаги е задължително да се провеждат под наблюдение. Наблюдение е необходимо само ако се предприемат продължителни гладувания на малко сокове, нещо което много малко от хората правят. Когато човек минава по пътя на стандартното лечение разбира се на организма трябва да се осигурява достатъчно количество разнообразна и пълноценна храна. За мен според това което зная такава храна е предимно от растителен произход и то преобладаващо натурална с избягване на всички обработени храни - брашно захар, и т.н. Храната от животински произход, ако избора е да се консумира такава е добре да е в умерени количества и то от леките меса риба, пиле най-много, по възможност всички възможно по-чисти и близки до природата, умерено количество кисело мляко.

Добре е да се знае също, че ние сме различни и от горните общи препоръки може да има изключения.

Тук се опитах просто да споделя информация, която счетох за значима и полезна. Тя е базирана не само на десетилетия човешки опит, опита на хиляди други онко болни, но и на множество научни изследвания. Казах и преди, не съм лекар и не бих могъл да препоръчам конкретна диета за даден случай, но общите насоки по отношение на диетата ми изглеждат логични и имам всички данни да вярвам че те работят. Дали вие ще ги използвате или не и на кого да повярвате е пак подчертавам личен избор.

Малко инфо по въпроса какво мисли науката по въпроса на диета. Тези данни не стигат до широката публика поради засягане на много големи финансови интереси. Всеки който иска да научи повече може да прочете резюмето на книгата "Китайското изледване" писана от човек който е работил над 40 години на най-високо ниво в изследователската системата на САЩ.


Китайското изследване

Към книгата има над 100 коментара в amazon.com в огромната си част положителни и цитира над 750 научни изследвания публикувани в уважавани списания и научни форуми.
http://www.amazon.com/gp/product/1932100385/002-9381881-8150411?v=glance&n=283155

резюмето част от които са тези цитати е тук
http://www.thechinastudy.com/about.html


"Тези резултати – втората част на тази книга – показват че сърдечните заболявания, диабета и затлъстяванията могат да бъдат обърнати със здравословна диета. Други изследвания показват, че различни форми на рак, автоимунна болест, болести на костите и бъбреците, на зрението и мозъка в напреднала възраст са без съмнение повлияни от диетата. Нещо повече, доказва се отново и отново, че диетата която може да обърне и предотврати тези болести е същата растителна диета базирана на необработени храни, която аз считам за оптимална и която спомага за оптимално здраве, както го доказаха моите лабораторни опити и Китайското изследване. Резултатите се повтарят и доказват."

"...Вашият доктор най-вероятно не знае какво ви е необходимо за да сте възможно най-здрав."

"Някои от изводите публикувани в най-реномираните научни списания показват че:

• Промени в диетата може да позволят на диабетични пациенти да живеят без лекарства.
• Сърдечно съдовите заболявания може да бъдат обърнати и лекувана с диета без други допълните неща и лекарства.
• Рака на гърдата е свързан с женските хормони в кръвта, които се определят от храната която ядем
• Консумирането на млечни продукти може да увеличи риска от рак на простата."


„... главното заключение по отношение на храненето е че, КОЛКОТО Е ПО-ГОЛЯМА КОНСУМАЦИЯТА И РАЗНООБРАЗИЕТО НА КАЧЕСТВЕНИ РАСТИТЕЛНИ ХРАНИ, ТОЛКОВА ПО-МАЛЪК Е РИСКА ОТ ОНЕЗИ БОЛЕСТИ, КОИТО СЕ СРЕЩАТ НАЙ-ЧЕСТО В ЗАПАДНИТЕ СТРАНИ (напр. РАК, СЪРДЕЧНО-СЪДОВИ ЗАБОЛЯВАНИЯ, ДИАБЕТ) Базирайки се на тези данни ние предполагаме, че 80-90% от всички тези болести могат да бъдат предотвратени до 90 годишна възраст."


Доклад от Световната Здравна Организация
http://www.who.int/mediacentre/news/releases/2003/pr27/en/

”Западния стил на живот се характеризира с многокалорична диета, богата на мазнини, рафинирани въглехидрати и животински протеин, комбинирана със слаба физическа активност, което води до енергиен дисбаланс. Това води до множество болестни състояния, включително затлъстяване, сърдечно-съдови заболявания, високо кръвно налягане и рак:

„Епидемологични изследвания показват, че честото консумиране на ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ (половин килограм на ден) може да намали риска от рак с произход в епителната тъкан, като рак на фарингса, ларингса, белите дробове, стомаха, дебелото черво, матката.”


"ЗДРАВОСЛОВНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХАРДВАРД” ВЪРХУ РАЗЛИЧНИ НАУЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ПРАВЕНИ В УНИВЕРСИТЕТИТЕ ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ И В САЩ и ЦИТИРАЙКИ ЦЕНТЪРА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ И КОНТРОЛ НА БОЛЕСТИТЕ
http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m1585/is_n6_v20/ai_16816262

GREEN REVOLUTION - CANCER-FIGHTING FOODS
Harvard Health Letter, April, 1995 by Kristine Napier

ЗЕЛЕНАТА РЕВОЛЮЦИЯ – АНТИ РАКОВИ ХРАНИ

„Има експлозия от убедителни и повтарящи се данни асоцииращи ДИЕТИ БОГАТИ НА ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ С ПОНИЖЕН РИСК ОТ РАК” казва епидемолога Тим Байерс, който изследва връзката между диета и хориничните заболявания в ЦЕНТЪРА ЗА КОНТРОЛ И ПРЕВЕНЦИЯ НА БОЛЕСТИТЕ в Атланта... Има поне 200 епидемологични изследвания правени по целия свят, които са открили връзка между диета богата на растителни съставки и понижен риск от много типове тумори.

„Тези значителни епидемологични доказателства дадени от нови лабораторни иследвания показват как функционалните компоненти се наместват при канцерогенезиса. “ТЕЗИ (РАСТИТЕЛНИ) КОМПОНЕНТИ ИЗГЛЕЖДА ВЗАИМОДЕЙСТВАT НА ВСЕКИ ЕТАП С ПРОЦЕСА НА РАЗВИТИЕ НА РАКА, КАТО НАЙ-ВЕЧЕ ГО ЗАБАВЯТ, СПИРАТ И ДОРИ ОБРЪЩАТ” казва Д-р Потър




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.