Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Пречистване на организманови [re: инep]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 19:17



Това е клуб за Взаимопомощ, а не бит-пазар,нали?Продуктите за които аз говоря са известни на много хора и аз не предлагам нищо което е менте мила.През 2001 год.Горбачов бе на гости в България и именно за официалната регистрация на корпорация "Тянши"в МНЗ.Продуктите са с ISO9002,а част от продукцията премина сертификата по FDA в САЩ.Предлагат се в 168 страни.Аз говоря за нещо което съм взимала а не за Ала-Бала.Що се отнася до това какво ви пробутвам,не бих си сложила такъв Грях на душата миличка.Всеки има право на мнение,но когато нещо не познаваш научи подробности,и тогава обвинявай.Някои лекари от Онкологията вече ги предлагат и ако знаеш на какви цени,ще се уплашиш.Аз предложих за информация,не съм търсят се хора за опити.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: vesela.bg]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 19:45



Извинявай че пак пиша но ме питаш чии са продуктите.Те са китайски използвани дълги год. от вишия ешалон на Китай.Единствен външен ползвател е била Япония която на срешение на правителствено ниво е пречиствала организма на всяка родилка от третия месец до края на раждането.След което детския организъм и отново всичко се повтаряло.Така са прочистили нацията си от лъчевата болест,а не защото ядат сурова риба суши.Това са неща известни от преди 5000год. нищо ново,само сега се използват високи технологии.Раиса Горбачова също е лекувана с тях но едва когато е била вече последен стадий.Това лично съм го чула от Горбачов.едва преди няколко години китайското правителство решава да изнесе продуктите на местния и световен пазар.Това че ти не си чувала е защото не се предлагат в аптеките.Защото не е бизнес срещу здраве.Че колко неща си пила без резултат а след това са сменени с други по надежни.Сигурно не знаеш че в Япония дори водата пречистват с Хитозан на тази корпорация,а не с хлорна вар.Да ти е разказал някой лекар как се образуват раковите клетки? и защо?Аз съм здрава въпреки диагнозата си-постоперативет хипотириодизъм т.е организмат ми няма никакви защитни функции след тотална резекция на щитовидна жлеза.Скептицизъмът и заядливия тон са излишни,предлагам информация ,здравето е собстветост на всеки един от нас.Старите хора казпат че понякога ходим по лекарствата си.Не очаквам да ми се довериш ,аз знам какво говоря,но ти незнаеш за какво става на въпрос.Като теб мислех и аз.Прости ми за острия тон.Но живота ми е даден от Бога и аз нямам право да си играя с него.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: тянши]  
Авторrose (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 09:27



тянши, успокой се малко.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: rose]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 14:27



извинявайте за тона.Но е невероятно обидно някой да хвърля думи като "използване".Става въпрос за човешки живот.аз също съм била отчаяна.
поради не достик на кислород в кръвта имах нечувана болка в малкия мозък,предполагаема диагноза-левкимия.За мое щастие попаднах на лекари от Украйна дошли за регистрацията на Тянши в България.Единия хирург ,другия детски микропедиатър.Съсипващите диагнози които ми слагаха толкова ме бяха уплашили,че обяснението на един лекар -къде съм тръгнала без защитни функции след операцията която имах,цяло чудо е че съм изкарла толкова време.После ме заяде съмнението че 300 долара са много.Съпруга ми бе на друго мнение,парите с които закупи продуктите предписани ми от д-р Клеменцов ме върнаха към живот.Още на 3-я прием на калция с високо съдържание на желязо доведе до изчезване на чудовишната болка.Тургора на кожата ми се изчисти,спря капенето на коса и чупенето на нокти.Благодаря им от все сърце.След 8 месеца се записах и искарах курс.сега аз помагам.Вчера се ровех и останах втрещена ,от сумите на които някои несобросъвестни голечи ги предлагат.Влезсте в гугъл -тянши и виште д-р от Велико Търново как геи продава.Това е възползване от болните,а не това което аз предлагам като информация.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: тянши]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 09:43



prati mi info na kat4o@abv.bg



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано25.04.06 15:45



Извинявай, но по невнимание изтрих материалите, които си ми изпратил. Просто помислих, че е някакъв спам - името ми беше непознато. Моля те, би ли ми пратил материалите отново. Ще почерпя

Тук бих искала да споделя моето мнение по въпроса с диетите.
Аз мисля, че в момент на химиотерапия организмът ни е под огромен стрес.
В такъв момент да се прилага такава жестока диета е убийство за организма - да го лишаваш от храната с която е свикнал и се стресира допълнително. Как ще се чувствам добре психически, когато ми се яде сочна свинска пържола, а ям само плод и зеленчук. Как се вдигат хемоглобин и левкоцити само със сокове? Аз мисля, че трябва да ядем каквото организма ни иска, колкото иска и когато го иска. Така ще сме в хармония с тялото си и няма да го малтретираме допълнително. Аз на втория ден от преливането ядох пиле на грил - не го повърнах и се чувствам прекрасно. Мисля, че тялото ми се чувства добре, когато психически съм добре. Какво мислите по въпроса?
Ох, дано не предизвиквам позиви за повръщане в някого, като чете тези мои размисли

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пречистване на организма - мой опит :)нови [re: vesela.bg]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 13:45



От моя опит с лечебното гладуване: по принцип е възможно и допустимо да хапнеш месо и месни продукти (един или няколко пъти или веднъж, даже два пъти седмично), когато много ти се ядат (не е добре да е пържено) - но това е в периодите на нормалното хранене !
Общо взето по време на пречистването различаваме три периода :

1. Решаваш да дадеш почивка на организма, да го облекчиш максимално в непрекъснатата му борбата му за самовъзстановяване и изхвърляне на отровите. Тогава се храниш по твой избор:

- само на плодове (може и сушени) - от 500-800гр на ден; билков чай (до 4 на ден) и минерална вода
- само на плодови сокове и минерална (може да става изворна , питайте) вода
- само на минерална вода (обикновено се правят и клизми)

И трите вида гладуване (диета, разтоварване ) могат да се омекотят с 1-2 чаени лъжички мед на ден, също и с лимонов сок .
Това са популярните три вида лечебно гладуване. Най-мекият им четвърти вариант е суровоядството.
Естествено , колкото повече си се хранил през този период на изчистване, толкова по-малко очистителна работа ще свърши организма.

2. Захранването е най-важния момент в граденето на нови, чисти клетки и самовъзстановяването. По време на захранването организма продължата да се чисти от отровите (той го прави и всеки ден /но с по-малка интензивност/ , докато ядете само храна, която се усвоява от организма). Захранването е постепенно, в началото само със сурова храна (плодове и зеленчуци), после се включват и термично обработени зеленчуци.
Колкото по-суров вариант на гладуване си бил избрал, толкова по-интензивно и бързо е захранването като количество храна, защото организма често е свръхизтощен или натоварен от изчистването.

Ще ви разкажа един пример: под ръководство и съветите на водещите гладуването ми, направих 20 дена плодово-чаено разтоварване, след това веднага 15 дена само на сокове и накрая ме накараха да направя 10 дена само на вода. (Вече се бях занимавала с лечебно гладуване 1 година и половина). Бях свръх изтощена, не можех да се изкъпя сама в банята. И до ден днешен не мисля, че трябва нещата да се правят толкова наведнъж. Но водещите видяха, че се изчиствам като никога досега и не искаха да прекъсват този моментен процес. Както и да е, с много усилия издържах , започнах да се захранвам - най-важния момент ! (Ако захранването е неправилно, с храна, която не се усвоява от организма, лечебния процес веднага спира и обикновено се влошаваш повече от преди, най-малкото можеш да хванеш гастрит Така че човек преди да започне гладуване винаги преценява дали може да издържи два пъти по-дългия срок на захранването. Ако волята те подведе и хапнеш например месо, нещо с бяла захар или т.н. , макар и хапка - нещата се оправят с връщане към гладуването за още около два дена и си започваш лечебното захранване, както трябва. ПРОСТО ЗАХРАНВАНЕТО Е ЛЕЧЕБЕН ПРОЦЕС, КОЙТО НЕ БИВА ДА СЕ ПРЕКЪСВА ! с неподходяща храна. Той е втората и най-важната част от същината на лекува на организма. ) И така след гладуването на вода започнах да се захранвам първо само с плодове и още на втория ден вдигнах температура и се чувствах много зле. Затова трябва да имаш водещи на гладуването, защото има кризи или проблеми, които могат да се разрешат само от човек, който знае какво всъщност става. Ако се бях обадила на лекари, сигурно щяха веднага да ме сложат на системи, да ме ругаят, да ме наблъскат, с каквато и да е храна и всичко да отиде на кино и да съм наистина много по-зле от преди гладуването. Обадих се на моите водещи, те веднага реагираха - захранването при гладуване на вода е много по-интензивно във времето. Затова веднага започваш следното: /всяка отделна порция е около 200 гр. )

- Сутрин - билков чай /пак до 4 на ден/

10 часа - плод по избор

12 часа - една салата от маруля ( с всичко - зелен лук, магданоз, лимонов сок (Без сол и олио. Цялото захранване се прави без сол и олио, позволени са само по малко в последните 2 дни. По време на нормалното хранене, което после следва, също за позволени малко олио (още по-добре зехтин) и сол.
Та на обяд - една порция зелена салата (200гр това една голяма препълнена чиния) и една порция варени картофи (200 гр), също може поръсени с магданоз, копър, лук, лимонов сок .

16 часа - плод

Вечеря - една порция споменатата зелена салата + една порция (200гр) копривена супа + 1 филия препечен черен хляб

Това меню беше след описаното ми дълго гладуване, завършило с гладуване на вода. (Да не забравяне и че имах 1-2 неуспешни дена само на плодове, което е грешка, много е бавно при гладуване на вода). Не мислех, че мога да изям изведнъж такова количество храна , но на другия ден се събудих в прекрасно състояние, изпълнена със светлина и много сили. Живата храна, наистина дава слънчеа енергия и живот.
Нарочно описах подробно това меню, защото то е пример за много и хубава храна, която се приема прекрасно от организма, веднага след изтощително гладуване. По принцип копривата дава сили и чай от нея се препоръчва дори след кръводаряване. В описаната копривена супа се слагат картофи, моркови лук, много коприва и магданоз (постепенно може да се добавят и малко киселец, спанак , лапад) Овкусява се с лимонов сок толкова, колкото искате. Супата е изключително вкусна и много полезна. Отново повтарям - не се слага сол и олио, освен малко в последните два дни от захранването ! Също по време на захранването (само) не се ядат никакви млека и животински продукти !

Общото количество храна на ден при захранване е от 1200 до към 1500 гр. храна на ден.

След първата една трета от захранването може да включвате варени зеленчуци, съотвено техни пюрета, други постни супи .
От средата на захранването се включват покълнало жито и сурови ядки (може до около 100гр на ден) : бадеми, орехи, суров слънчоглед, сурови тиквени семки - всичко това е много полезно. Суров млян сусам се препоръчва, защото съдържа много калций. Млян, за да се приеме от организма, а не да се изхвърли дирекно като малки семчици. Може да го смелите с добре почистена кафемелачка. Дозата за един ден е 1-2 чаени лъжици ! Може би и максимум 3 не помня точно, но ако се яде прекалено повече дотежава и това се усеща. Чаената лъжичка млян сусам може да се изсипва в порцията супа, салата или сок.

През последната третина на захранването могат да се включат и по една порция постно ядене /в началото по-рядко/ (без олио и сол, освен в последните два дни). Може да се употребява и варен булгур.

По време на захранване не се употребяват - гъби, ориз (може би защото е бял), маслини, боб, леща, грах. Всички тези продукти са добре дошли по време на последващия период на нормално хранене . /може би само да се внимава с гъбите да не предизвикат тежест. /

3. Най-после - периода на нормалното хранене. Съжалявам, че стана толкова дълго, но всичко това е опит, който може да бъде полезен на някого в различни ситуации.

Принципно положение - като време: прави се една част гладуване, две части захранване и две части нормално хранене. Например - ако сте гладували една седмица, се захранвате две седмици и после трябва да се храните нормално най-малко също две седмици !!!
Нормалното хранене е добре да е предимно от храна, която напълно се усвоява от огранизма. Но може да се яде също млечни продукти, месо 1-2 пъти седмично, да се употребява в умерено (по възможност малко ) олио и сол.

Най-добре не си позволявайте изобщо изделия с бяла захар и бяло брашно, газирано, пушено месо, консерви, цигари, алкохол. Но ако го направите няма да е фатално (както би било по време на захранването ), просто ще обремените организма си и ще забавите възстановителните му сили. Пречистването ще продължава и по време на нормалното хранене. Свикнете да го усещате и да се храните разумно. Когато изтече минималния срок и сте готви може да повторите всичко. Малките гладувания (за плодове повече от 1 ден) се отразяват добре, но и при тях нещо може да не е, както трябва и да се почувствате по-изтощени като резултат след цикъла и например да изстивате по-често. Това е признак, че нещо правите не както трябва и веднага трябва да се консултирате опитен човек, който да ви коригира. При правилно лечебно гладуване (макар че често те втриса и ти става много студено, като странична реакция) организма укрепва и почти няма как да хване грип. Винаги се стремете да правите нещата под ръководството и след одобрението на опитен човек ! Дори и за малките гладувания и за суровоядството. Не спирайте да четете, търсите и да се съветвате с водещи гладуването.



Тема Re: Пречистване на организма - мой опит :)нови [re: Диaнa]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:45



Още малко:

1. Захранването трябва да бъде най-малко толкова, колкото е било самото гладуване. Т.е. ако си гладувал три дни, захранването може да е три дни и тогава ефекта ще е само профилактичен. За да е лечебно захранването, трябва да е два пъти повече от гладуването, т.е. в примера са 3 дни гладуване, лечебно е 6 дни захранване. По-малко захранване, отколкото е било гладуването би увредило организма и не се правят такива експерименти. Ако захранването се наруши се възстановява след 1-2 дена гладуване, което да оправи нещата.
Но не бива да се забравя, че различните видове гладуване изискват различно по интензивност захранване.

2. При нормално хранене, добре е сутрин да си правите минигладуване. Т.е. :
- рано сутрин само чай,
- в 10 часа плодове по избор
- преди ядене салата
- и следва обяда

Колкото и да е невероятно дори и за такова малко време организмът не спира да се пречиства и се чувстваш качествено различно.
Ако това ви действа добре, както при повечето хора, добре е да се превърне в навик.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: vesela.bg]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 00:57



Ще ги пратя отново.

А по отношение на диетите: Те не са панацея, но смятам че те са много важни в дългосрочен план. Поне това сочат всичките материали които съм събирал идващи от различни източници - такива набавени с практически опит на хората, такива идващи от научни изследвания а и моя личен опит. Да човек трябва да се вслушва в тялото си, но както пише Пол Брег, тялото е глупаво. Ако ние изпълняваме всичките му желяния не е ясно дали му правим добро, бих казaл точно обратното. Затова разума трябва да ръководи тялото вслушвайки се в обратната връзка която то му дава. Всички ние сме различни, но мисля че има основни тенденции, закони на които преобладаващата част от хората се подчиняват и диетата може да е само от полза особенно за онези случаи когато основния проблем за появата на такова заболяване е в начина на хранене. Всички алтернативни терапии включват диета. Това не може да е случайно. Дори официалната медицина признава ще употребата на дадени храни предотвратява развитието на такова заболяване а други храни го предизвикват. Иначе всеки сам решава за себе си на кого и в какво да вярва.

Съгласен съм че по време на химиотерапия е рисковано да се използват екстремни диети и аз не съм специалист за да кажа какво е най-добре да се яде в този момент, но мисля избягването на рискови храни многократно споменавани по тези форуми + известно количество сокове, добавки, билки и т.н. са един добър старт.

За мен отказа от месо не е екстремна диета. Милиони хора по света като будистите не консумират абсолютно никакво месо през целия си живот и пак доживяват до дълбока старост. Има събран доста статистически материал, че една не малка част (над 70%) от хора оцелели от крайни форми на рак и използващи алтернативни методи са станали в процеса вегетарианци. Но съм далеч от мисълта да препоръчвам подобно нещо. Храненето и това какво е вкусно е въпрос до голяма степен на навик. Тук говоря от личен опит. Същото важи и по отношение на "малтретирането". Ако преминаването на нов начин на хранене изведнъж е проблем то може да става постепенно. Да се кара химиотерапия само на сокове и плодове и зеленчуци сигурно е екстремна диета, но има доста други полезни храни, които могат да се консумират.

Важно е да се разбира също, че екстремна диета се прилага само за определен период от време и после се минава на една по-мека диета. Поглагането на известни неудобства свързани с промяната в начина на хранене сигурно създава стрес но той се преодолява лесно ако човек е убеден в това което прави. После удоволствията дори се увеличават. Това е трудно да се обясни, трябва да се изпита. А и нима една хирургическа операция която спасява обаче живота на пациента не е огромен стрес, че и повече ? Важното в дадения момент е какво е правилното решение, какво помага за да се бори човек по-успешно с болестта.

В твоя случай Весела, ако прочетеш материалите ще видиш, че пилешкото ако не е домашно, а купено от магазина най-вероятно не е добра храна, защото всичките меса произвеждани в днешно време са бъкани с хормони с които хранят животните за да наддават по-бързо на тегло. Има не малко научни изследвания които доказват връзката между рака на гърдата и хормоните. Дори има терапии на хормонална основа използвани от официалната медицина в страни като Щатите. Така че да се яде пилешко купено от магазина, може би не е разумно. Това отново е лично мнение което не налагам нито пък твърдя че e абсолютно вярно. Може и да не съм прав. Просто мнение, кеото изказвам. Моето дълбоко разбиране а и опит е, че диетата прилагана с мярка и упорство (за просължителен период) е много важна част от помощта за тялото да се справи с болестта (която и да е болест). А и има огромно множество "анекдотични" случаи когато хора преборват рак предимно с екстремни диети. Справка книгата на Ан Фрам например.

Гладуването определено е екстремен вид "диета" и както правилно се отбелязва трябва да се практикува под вещо наблюдение, защото крие извсетни рискове ако е по-продължително. Не случайно казват че то е скалпелът с който лекува природата. Трябва да се отбележи също че огромното мнозинство специалисти по алтернативни методи забраняват гладуване само на вода на онко пациенти и го считат за потенциално опасно в такава ситуация. Трябва да се използват пресни сокове + очистителни процедури.

Що се отнася до това, че човек трябва се чувства добре съм абсолютно съгласен. Но освен храненето има още хиляди други неща които могат да накарат човек да се чувства добре. А може би са прави хора като Барни Сийгъл, като казват, че помага онова в което човек истински вярва.

Това е моето мнение. Всеки има глава на раменете си и след като се запознае с информацията може да прецени и реши сам.



Тема Re:нови [re: sta]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 12:41



Истината е, че ако не се вземат сериозни, умни и бързи мерки, нещата при сериозните заболявания трудно ще се променят. Предизвикателството е голямо. Успява този, който заложи всичко и знае , че няма път за отстъпление. Това не е шега и не може да има полумерки и разсейване. Чудеха се, когато навремето казах: "Ако трябва ще се обърна наопаки, но ще успея . " С последните си пари, преди да изгубя контрол над нещата, си купих всички книги, които харесах за лечение и ги изчетох. Търсех всяка секунда. Така се успява. Няма връщане назад, сега или никога.
Големите проблеми, изискват големи и точни усилия, но щом някой някога е успял, значи и ти можеш !!! Промених доста неща, всичко, което трябваше. Но доброто в мен остана, отидоха си само лоши неща. Трябва воля, характер, сила , решителност, ум и помощ от тези, които са се справили с това. А такива винаги има .

Наложете волята и разума си !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.