Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 22:18



Kat, още нещо важно. Когато има химиотерапия според мен не бива да се гладува само на сокове. Соковете според мен е добре да се приемат, но едва ли човек може да изкара само на тях. Семейството ми познава две жени, които са се излекували от различни форми на рак като са приемали около 1.5л сок от цвекло и моркови на ден по време и след химиотерапия. Но не само и единствено това ! Т.е. те са приемали и друга диетична храна. Не съм сигурен колко сериозно е било заболяването, но аз чета доста свидетелства от реални хора по Yahoo групите, които са успели да победят 4та степен на рак с алтернативни методи, базирани основно на диета (най-вече Герсон терапия). Ан Фран е използвала модифициран вариант на Герсон терапията, където соковете, клизмите и строгата диета са основните елементи.



Тема Re: Пречистване на организма - левкоцитинови [re: vanja]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 19:09



Някъде бях чела( мисля,че в "Рак и тумори" на Молохов-не съм сигурна вече), че червеното цвекло трябва да се пие до 15 мин. след изцеждането му.Затова бързам да изпивам веднага сока. Ти пишеш за престояване. Ще ми се да разбера правилния прием на цвеклото. Би ли ми помогнала?



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано04.04.06 21:55



Може ли да ми обясните каква е тая Герсон терапия



Тема Re: Пречистване на организма - Gersonнови [re: Bили Mили]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 08:49



http://lib.ru/URIKOVA/METAMED/DIETA/gerson.txt

Това е една статия на руски, която обяснява същността на терапията. Там ще намериш и линк към официалния сайт на Интститута Герсон. Става дума за пречистване на организма от натрупани токсини и активизиране на имунната система. Прилага се стриктно диета, за да не се натоварва допълнително организма с трудно преработваеми и усвоими вещества, приемани с храната. Правят се клизми и е необходимо да се пият много сокове за да не се обезводниш. Пише (а и тук във форума съм попадала на такава информация от други хора), че е необходима специална сокоизстиквачка и никак не е евтино.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Bили Mили]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 09:06



Може би е по-точно да се каже Герсон диета. За тези които могат да четат английски



Там има също линк към филм, който обяснява основите и историята на терапията.

Герсон терапията е един от най-известните алтернативни методи в САЩ и по света, на името на д-р Макс Герсон, немски лекар емигрирал в Америка и прилагал строга диета, сокове и някои добавки като терапия за лечение на рак. Думата терапия е малко силна, но в общи линии това е много строга диета. Разбира се бил е разбит на пух и прах от официалната медицина, методите му отречени, но не напълно забравени. Не се наемам да твърдя колко ефективна са те, но има случаи когато са вършели чудеса за онко пациенти. Той е бил лекар с образование, написъл книга за терапията си и дори се е явявал да свидетелства пред съда със свои пациенти, така че подхода е бил сериозен. Делото му е продължено от дъщеря му Шарлот.

Има книга на английски в които е обяснена диетата в подробности. Тя е много трудна за изпълнение, затова повечето хора избират някакъв по-олекотен вариант, но оставят основните елементи: много сокове от моркови, зелени зеленчуци, ябълки (13 сока на ден), 3 коефеинови клизми на ден и някои добавки като панкреатични ензими, калиеви соли, витамини и т.н. Много строга диета на хранене. Изисква специална сокоизтисквачка и такава в България уви не може да се намери.

Има написани поне 3 книги от хора надмогнали много тежки форми на рак, основно на Герсон терапията в някои случаи без помощ от официалната медицина, какъвто е случая с Gearin-Tosh, професор по английска литература от Оксфорд. Ето книгата му:



Той е овладял изключително тежка форма на рак, където официалната медицина му е давала 0,005% шанс да оцелее след първите 3 години, ползвайки изцяло само алтернативни методи като основата е била Герсон терапията. Живял е 11 години след диагнозата и си е отишъл от отравяне на кръвта, а не рак. Доколкото разбирам не е изчистил изцяло рака, но го е овладял до степен да не оказва никакво влияние върху живота и здравето му.

Ето една друга книга ("Time to heal"), от жена преодоляла отново тежка форма на рак основно на Герсон терапията



И още 2-3 книги на хора преодолели тежки форми на рак, които са използвали модифицирана версия на терапията, като Ан Фран.

Освен официалния им сайт, Герсон терапията има група в Yahoo, където може да говорите с хора които са успели да излекуват много тежки форми на рак дори в 4ти стадий. И евентуално да получите съвети от тях.



Наскоро там една жена публикува следната история, която надявам се може да ви вдъхнови:

"Не знаех че трябва да чакам докато свърша химиотерапията за да започна Герсон диетата и през ранната 2004 стратирах Герсон терапията докато бях на химиотерапия, след като току-що бях диагностицирана с рак на гърдата 4ти стадий, който беше метастазирал в костите и черния дроб.

Черния ми дроб отказваше. Кожата ми беше жълта, бялото на очите ми беше жълто. Моя черен дроб беше толкова покрит с тумори, че едва можеше да се види на компютърната томография.

Започнах Герсон диетата по време когато нямах нищо за губене. Моя онколог в един от големите ракови болници каза че съм най-болния пациент който е имал. За 2 месеца ензимите на черния дроб бяха на нормални нива и за 14 месеца бях приключила с химиотерапията и моя черен дроб нямаше и следа от рак. Моя онколог ме нарече своя чудо пациент.

Вече повече от година черния ми дроб и костите са чисти.

Добре че никой не ми каза, че трябвало да чакам да мине химиотерапията преди да стартирам диетата. Можеше да не съм днес тук. Видях други които не бяха толкова болни, но си заминаха още първата година.

Моя онколог и сестрите казаха, че съм се спасила сама. Пациенти с 4та степен на рак на гърдата, който е метастазирал в черния дроб имат шанс от хх% да оцелеят първите 2 години.

Аз не само преживях 28 месеца и съм тук без следа от рак, но и карам ски, водни ски, играя голф, катеря се по скалите и пътувам много.

Знам че Герсон метода работи дори и с химиотерапия. В моя случай аз нямах избор освен да използвам химиотерапия, тъй като туморите изцеждаха живота на моя чер дроб и трябваше бързо да се справя с тях.

В моя случай не само Герсон метода беше добър за моето здраве, но и също много ми помогна умствено и емоционално, защото чувствах, че правя нещо за здравето си и това ми даваше някакво чувство на контрол.

Esther
California"

Герсон института съветва да се използва модифицирана версия на терапията по време на химиотерапия, защото пълната според тях може да доведе до прекалено бързо освобождаване на веществата от химиотерапията и да се увреди черния дроб. Те по принцип са и против химиотерапията, освен в някои случаи когато тя е доказано ефективна. Хирургията плюс в някаква степен радиацията са методите от официалната медицина които одобряват. Ето и думите на модератора на групата сам излекувал се от тежка форма на лимфома 4та степен.

"Вземах по 8 сока на ден и бях много болен за да работя, когато започнах Герсон терапията. Според мен соковете и кофеиновите клизми са най-важната част от терапията. Оригиналната Герсон терапия е била 4 сока от ябълки/моркови и 4 зелени сока, но през годините Шарлот ги е вдигнала до 13 сока на ден. Разбира се много е важно също да се храните, защото при заболяване като рака се губи много тегло.

Имах 4 см тумор в червата и увеличени лимфни възли по цялото тяло, под мишниците, на врата... Всички те постепенно изчезнаха след около година и половина след като започнах Герсон терапията. Вярно че е много трудна, но вие трябва да я направите да работи, ако искате да имате успех. Някои хора правят соковете наведнъж и ги слагат в термос и това е ОК за сока от моркови, но не върши работа за зелените сокове, които трябва да се консумират винаги прясно изцедени. Посетих сестра си за около една седмица и се наложи да правя соковете и клизмите в къщатата и. Тя е лекар по професия, така че можете да си представите какво беше мнението и за това което правех. Но аз имах вяра, че това което правя е правилно и не разреших на никой да ме разколебае. Вашият живот е под въпрос и е ваша грижа и отговорност да намерите какво работи за вас. Наех помощник който да идва по няколко часа на ден за да ми помага със соковете и готвенето. Имаше много препятствия и трудности, но мисля че успях да стимулирам имунната си система вземайки здравето си в свои ръце и не слушайки докторите, които ме считаха едва ли не за луд и ми казваха че ще умра ако веднага не започна химиотерапия. Сега онколозите обаче казват, че те вероятно са поставили грешна диагноза, защото едроклетъчната лимфома е 100% смъртоносна ако не се третира. Може би химиотерапията е тази която е фатална.

Не бях сигурен, че това което правя ще проработи за мен, но то ми допадаше дотолкова, че продължих дори когато най-големия ми тумор продължи да расте и моя онколог ми каза, че трябва пак да има хирургия. Когато няколко години по-късно се срещнах с хирурга, той беше удивен, че все още съм жив. Когато го попитах, защо според него все още съм жив той отвърна "Ами очевидно нещо е стимулирало имунната ви система." и веднага допълни, че това нещо няма нищо общо с диетата. Той каза, че няма доказателства, че определена диета може да обърне хода на рака. Харесвах този доктор, дори когато той препоръча хирургия но ми каза че имал чувството че аз няма да се съглася. Това всичко беше преди 10 години.

Аз ви съветвам да изберете пътя към вашето излекуване и какъвто и да е той имайте вяра във вашия избор и се дръжте за него така сякаш живота ви зависи от това. Здравето е да се чувствате добре. Желая ви успех в оздравяването както и успех на всеки който чете това.

Дон Сторм

П.С. Можете да ми се обаждате по телефона ако желаете и разбира се това е безплатно."

Има много на брой добре документирани случаи на хора излекували се с тази диета. Повечето са опитали традиционната медицина и после са пробвали Герсон терапията като Ан Фран например, но има хора които са карали паралелно и традиционната терапия и тази на Герсон, а малцина само Герсон. Има уви и такива случаи в които Герсон диетата не е помогнала.

Междудругото има и то научни доказателства, че диетата предпазва а в някои случаи може да обърне рак. Но за това някой друг път. Дано тази информация да ви е от полза.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: sta]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано05.04.06 12:48



Много благодаря за информацията.На мен лично ми допада.Сокове и без това бъркам по цял ден.Станала съм като стара знахарка.Дори с клизмите моят съпруг се съгласи.Но с храната имам проблем.На пук на всички доктори той яде като слон.Спазва диета.Почти не яде месо само понякога пилешко и то само бялото.Малко риба.Иначе зелени зеленчуци и разрешените ориз,бобови и картофи в неограничено количество.Вече е лесно ,освен спанака на село има и лапад икоприва и киселец,Маруля бол.Много му се яде и ввсе там му е акъла.Наддава ,вместо да слабее както се очаква.Копирах си я във компютъра и сигурно ще опитам да я приложа.Успех и на другите,които се решат



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Bили Mили]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 16:35



v saita na gerson pi6e 4e ne e dobre da se prilaga s himioterapiq za6toto toksinite zapo4vat da izlizat mnogo barzo i e opasno.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: kat]  
Авторeli_bel (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 16:56



Да, така е, без месо ги вдига. На нея лекарката от химиотерапията и каза че трябва да яде месо, другата от лъчетерапията че не трябва! Изобщо да се чудиш кого да слушаш.
Доколото знам левкоцитите се качват винаги след ядене, от спорт (движение) също, за това е необходимо да се яде редовно по време на химиотерапия за да се поддържа нивото на левкоцитите. Ако е възможно и времето го позволява и разходки навън на чист въздух, не сред много хора защото може да лепнат някой бацил, което при ниски левкоцити никак не е желателно. Но от химиотерапията някои хора се омаломощават и нямат сили за разходки.



Тема Re: Пречистване на организманови [re: eli_bel]  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 17:28



Ама моля Ви, как бирена мая при ракови заболявания? Трябва да се избягват всички витамини от групага В" а бирената мая е точно това....



Тема Re: Пречистване на организманови [re: Vesela]  
Автор vivi7 (непознат )
Публикувано05.04.06 17:38



Добре де, защо тогава от онкологията го препоръчват? Какви са тези лекари Баща ми го пие




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.