Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Re: искадор-Лектинолнови [re: eвa]  
Авторvasil_rs (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 22:12



Леле че нахални хора....

Редактирано от vesela.bg на 21.07.07 23:34.



Тема Re:Искадор(BiVi)нови [re: vasil_rs]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 14:26



здравей BiVi , извинявай , че повторно пиша тук , но прецених че се отколоняваме в онази тема , която е за лектонол-варумин и за това тук направих копи-пейст на вече написаното там.
благодаря ти за бързия отговор и за споделеното!И аз съм оперирана по същия повод РМЖ, също минах химия, но без лъче(така беше преценила комисията).
Относно инжекциите нещо не можех да схвана как така правиш само 21 ампули???в една опаковка има 14(от една серия), всяка инжекция се слага през ден, т.е. прим. понеделник, сряда и петък, събота и неделя пак се почива, след една опаковка се минава веднага към друга или се прави почивка(седмица или две в зависимост от реакцията) и се минава към друга опаковка(14 ампули) от същата серия или от следваща ,пак в зависимост от реакцията на организма;така поне ми беше казано на мен от лекар, а и тук от форума (както вече ти споменах) има още една жена, която слага искадор , макар и с друга операция , но по същата схема, може би година без прекъсване и до колкото си спомням от това, което тя писа тук, казали са й, че ще е необходимо да продължи така 3 години.;а на мен пък за моя случай ми казаха 5 години.А и избора на искадора М или друг вид зависи не само от пол, от това къде е бил тумора, но и при жените дали са с цикъл, мено или пост..Не разбирам защо ти правиш само по един курс( консултира ли се с някой по този повод?)Или така те е посъветвала твоята приятелка.
извинявай, че продължавам коментара във форума, опитах се да ти пратя бележка , за да не преминавам в личен разговор тук, но не успях
поздрав миа



Тема Re:Искадор(BiVi)нови [re: миa]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано23.07.07 14:53



Здравей Миа
Не знам защо се получава такова разминаване.
Искадорът, който съм си слагала е 7 ампули в една кутийка, които са една серия. Носиха ми три кутийки - съответно серия 0, 1 и 2.
Като в серия 0 са включени 2 ампули по 0, 01 мг бял имел + 2 ампули по 0,1 мг + 3 ампули 1 мг лекарствено вещество.
В серия 1 влизат 2 ампули по 0,1 мг + 2 ампули по 1 мг + 3 ампули по 10 мг
В серия 2 са включени 2 ампули по 1 мг + 2 ампули по 10 мг + 3 ампули по 20 мг
Като всяка серийка е в отделна кутийка.
Както пишеш ги слагам три пъти в седмица - аз специално си избирах понеделник, сряда и събота.
Първите две серии ги слагах една след друга, а третата след 1 седмична почивка. Това е съгласно инструкцията към искадора. Говорим за искадор на welleda.
Относно продължителността на слагане, така ми беше препоръчано. Най-добре е да те консултира лекар разбира се, но аз се осланям на опита на другите и моите познания по немски език.


Това, което се сещам в момента е, че постоянното слагане на ампулките вероятно се прави с цел да се следи промяната в наличен тумор. Моите впечатления след прочитане на инструкцията бяха, че за поддържане на имунитета се прави по един или два курса годишно от всяка от сериите последователно /0,1 и 2/.
Ако имаш още въпроси, пиши.
Поздрави
Били



Тема Re:Искадор(BiVi)нови [re: BiVi]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 23:45



здравей BiVi
благодаря ти, че отново си намерила време и си ми отговорила подробно и изчерпателно.
да наистина явно има съществена разллика между опаковките, които ти пращат на теб и тези които получавам аз , макар че и моите са на веледа, но закупени не от Германия, а от Швейцария.В една опаковка са както вече писах 14 от един и същ вид, сериа и с еднакви милиграми_винаги по 1мг.Предполагам че причината обаче е не в това къде са купени, а най-вероятно това, което и ти споменаваш, че твоите са с цел поддържане на ремисия, а моите най-верояно са и за лечение на случаи, които не са операбилни(чела съм и съм чувала за такива варианти, или пък са оперирани, но не са провеждали другите "екстри".Допускам , че лекарят при мен се подсигурява с решението да ми включи този вариант , защото както вече споменах не съм провела лъче, а и първоначално беше отхвърлено антихормонално лечение, а в същото време ХЕР положителен


моите познания по немски са сравнително скромни, допълвам си ги с малко италиански, малко френски...но в упътването към опаковките не се споменава за еднократно прилагане в годината, а за продължително ежемесечно слагане...Ех излиза скъпичко, но да сме живи и здрави
впрочем из нета бях намерила материали за другите варианти на екстрат от misletoe, като лектинол, и там се казваше че има такива които се слагат именно по тази схема, която и ти споменаваш, но специално варианта , който прилагам аз е до колкото знам начинът, който се използва в Арлесхайм Лукас-клиник
но ти щом като си прочела че и така може да се провежда лечение и след като се осланяш на опита на познати, които също се чувсват добре, а това е най-важното - крайния резултат да е добър ,(което ти го желая от сърце)
и това също е вариант!а когато разполагаш с време споделяй как върви лечението, всъщност освен това провеждаш ли и друго?
поздрав миа



Тема Re:Искадор(BiVi)нови [re: mia]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано24.07.07 10:46



Здравей Миа!!
Благодаря ти за ценната информация!!!
Явно наистина има значение от къде са закупени ампулите. Честно за първи път чувам за подобна на твоята схема, но не че съм толкова информирана. Съгласна съм, че щом доктор ти предписва лечението, следователно то е най-удачното. Аз не открих доктор, който да е наясно с искадора и неговото прилагане и за това се доверих на хората, които имат опит. Въпреки че една от моите познати, която е оперирана преди повече от 5 години се е консултира със специалист и той и е препоръчал тази доза... Но, както и да е.
По-добре повече отколкото недостатъчно! Защото е трудно да се определи обективно ние в ремисия ли сме или не?
Моля те, Миа, кажи ми ти нон стоп ли слагаш ампулите без никакво прекъсване? В смисъл цялата година го слагаш. И как се отразява това на корема ти? Защото моя си правеше реакция още на първите ампулки и до края на 2-ра серия ми се образуваха големи сърбящи червени подутини...
За това ми стана интересно как е при теб.
Относно останалото лечение, ами, както споменах в предишен постинг, поставянето на искадор трите серии продължава около 2,5 - 3 месеца. И така всяка година. Друго допълнително лечение - рибено масло, чеснов извлек, алое на форевър ливинг продъктс, сега една хомеопатия и хранителни добавки /руски/ за подсилване на имунната система, след приключването им -ореховия извлек, ентеросан за поддържане на добра чревна микрофлора /нали имунитета в голяма степен зависи от абсорбацията на червата и наличието на добра микросреда/....
Вярвам, че всеки е намерил своя начин да поддържа организма си в прилично състояние. Поне се надявам да е така. Аз се опитвам.
Пожелавам ти много здраве, спокойствие в душата и усмивки!!!
БиВи



Тема Дози, лекари Re:Искадор(BiVi)нови [re: BiVi]  
АвторДимaнa64 (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 12:51



Моята хомеопатка - д-р Дора Пачова е напълно наясно с Искадора - тя ми го препоръча и каза и че при нужда може да го достави. Има различни видове за различните видове рак, степени на болест (активна, ремисия и т.н.), жени в менопауза и такива, които не са и т.н. Аз лично настоятелно препоръчвам консултация с компетентен лекар преди използването му. Искадора е антропософско лекарство и има и други неща, които съпътстват прилагането му освен просто инжектиране по схема. Има реакции, които трябва да се следят от знаещ лекар защото могат да се сбъркат с нежелани или отрицателни.
Който иска да ми остави бележка за координатите на д-р Пачова или да потърси свой лекар - хомеопат (класически и добър). Най-добре запознати са антропософски обучените лекари (в системата на Рудолф Щайнер и Валдорфската медицинска школа).

Поздрави,
Д.



Тема Дози, лекари Re:Искадор(BiVi) [re: Димaнa64]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано24.07.07 13:37



каква е цената на искадора на месец приблизително.Колко месеца е лечението.

майка е с мета в бял дроб и черен дроб от рак на гърдата.



Тема Re:Искадор(BiVi)нови [re: BiVi]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 15:41



здравей , благодаря ти за отговора, не знам доколко е безценно инфото ми, просто пиша това, което знам със сигурност относно мен и имам опит, иначе ако си обърнала внимание избягвам да вземам отношение по повечето теми , тъй като и аз самата не съм на ясно и всв още търся други методи, нямам и дългогодишния опит на други пишещи тук, като весето , джулл, феникс...
както вече споменах , според мен,а тук по-долу пише и димана, следенето от лекар може би е необходимо, за да може да се контролира дозировка, концентрацията, както и да се променя вида, от който е извлека( пред-мено, мено, пост-..), имам предвид в случаи с РМЖ, но така се процедира и при гинекологичните ракови заболявания.
конкретно зачервяванията и подутините, за които питаш са най-важния показател, понякога има и сърбеж, затова е важно да няма предварителни прояви на алергии, този на който се прилага(поне спрямо определени неща) за да може да се следи реакцията, дали е от инжекциите или друга алергична.Всъщност то е като при ваксините, затова и някой го наричат ваксина, макар и неправилно според мен.
аз лично слагам нон сптоп, откакто съм започнала, но както писах вече правя и паузи, първоначално след 1та опаковка(14) без прекъсване , но тъй като явно организма ми реагираше силно, т.е. имаше при 2опковка повечко зачерваяване, лекарят ми нареди да направя пауза 1 седмица, а при следващите дори по 2 седмици пауза между всяка опаковка и така до сега, макар че смени концентрацията и вече съм на серия 2, беще споменал че верочтно ще мина на друг извлек( като за пост- мено) , предвид отново силната ракция, но за сега не го е сторил, само ми каза да слагам намалена доза(т.е.непълна ампула-2/3 дори 1/2 , ако при предната инжекция реакцията е била прекомерно силна-повече от 5 см подутина, със зачервяване, силен сърбеж, дори завишена температура в мястото на прилагане(усещането при мен е като изгаряне от слънце)

В отговор на:

По-добре повече отколкото недостатъчно!


, горенаписаното показва че не е съвсем така, май не бива и прекомерно много да се стимулира изкуствено имунната система, а целта доколкото схващам е по-скоро да се оптимизира.не забравяй че макар и да не се поема чрез устата белия имел е отровен в големи дози!!!!!така че предполагам това също е от значение
В отговор на:

И как се отразява това на корема ти? Защото моя си правеше реакция още на първите ампулки и до края на 2-ра серия ми се образуваха големи сърбящи червени подутини...


именно , така и трябва, постепенно с всяка следваща ампула реакцията все повече се засилва( добър признак , но както писах не повече от 5 см!!!)
В отговор на:

Явно наистина има значение от къде са закупени ампулите.


не знам ,може би пък след като и приятелката ти си слага по този начин това да е поддържащ вариант, а и опаковката от 7 в различно количество явно е предвидена с тази цел
относно дали си в ремисия или не, мисля че след като няма рецидиви и мета , значи си в ремисия, поне така казват онколозите, макар че в действителност от момента на превръщането на клетките в атипични, деленето им и промяната на тъканта до видимо изменение в туморно образование може да мине не месеци ,а години, всичко е много индивидуално, но целта е да се засили имунната така че тя сама да се пребори с раковите клеткои, които ги има във всеки организъм, и още в най-ранен етап да ги изхвърли, а това може да се постигне и с други алтернативни методи .затова те попитах какво допълнитено вземаш
В отговор на:

една хомеопатия и хранителни добавки /руски/ за подсилване на имунната система


би ли написала какво по-конкретно, макар че всеки сам си избира, а и тук има мн. писано по въпроса, но специално ти ми е интересно с какво комбинираш искадора и как се чувстваш, отколко време прилагаш тези неща?
желая ти здраве! миа



Тема Дози, лекари Re:Искадор(BiVi)нови [re: Димaнa64]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 15:54



благодаря ти за сведението, добре е да знаем че има и тук вече запознати и готови да контролират

В отговор на:

Най-добре запознати са антропософски обучените лекари (в системата на Рудолф Щайнер и Валдорфската медицинска школа).


точно така ама у нас поне аз не открих, може би хомеопатите както ти казваш, да са запознати, аз лично питах някои такива и те макар и да го знаят или не се наемат да контролират или тези които са класически, отхвърлят искадора понеже той е антропософко средство а не хомеопатично макар да има в него комбинация с хомеопатични препарати, прим. сребро , един дори направо го отрече!!!
В отговор на:

има и други неща, които съпътстват прилагането му освен просто инжектиране по схема. Има реакции, които трябва да се следят от знаещ лекар защото могат да се сбъркат с нежелани или отрицателни.


точно това е опитах да обясня на BiVi
поздрав миа



Тема Дози, лекари Re:Искадор(BiVi)нови [re: kattt_1]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 16:05



въпросът ти е отпрваен към димана и тя верояно ще ти отговори какво струва ако се достави и контролира от нейната лекарка,аз че ти кажа само че на мен ми излиза почти също толкоз колкото и на биви, която си го поръчва от германия.14 ампули 80 франка(шв), за съжаление иам сериозен проблем с доствките, било забранено да се изнася от там, и винаги трябва да търся човек който пътува, то и лекаря ми е много възрастен, преустановил практика и прави изключение за мен понеже познати са го помолили
та сега след като сме в ЕС май от германия е за предпочитане и няма проблем оттам,ама вече съм почнала от суис, но сел като вече може и туктова е най-доброто, дори и да струва повече, защото аз при всяко свършване на опаковка не съм сигурна с доставката...
колко дълго - ами това зависи явно от случая, на мен ми казаха 5 години , чух за жени прилагали го 7, на теа са й казали 3






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.