Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 14:55



Здравейте!
Знам, че са ни много грижите около лечението и повечето въпроси са свързани с лекарствата, които са ни изписани, с лъчетерапията, с химиотерапията, рецепти и т.н. Но ме вълнува и това дали някой си е реконструирал гърда, колко време след операцията, колко е продължителна операцията? Кои са най-добрите лекари?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано22.11.05 19:56



аз реконструирам в момента. има няколко варианта. аз лично започнах реконструкцията веднага - по време на мастектомията пластичният хирург ми сложи експандери, които след като позаздравее операцията се пълнят постепенно с физиологичен разтвор, за да се разшири кожата и след това се заменят с постоянни импланти - силиконови или с физиологичен разтвор. в зависимост от размера на гърдите процесът трае до около половин година заедно с изграждане на зърното. това, разбира се, може да се направи и по-късно, дори резултатът би бил по-добър от естетична гледна точка, но е една операция повече.
има вариант да се реконструира гърда със собствена плът - взема се обикновено от областта на корема, може от плешката. лично аз нямам какво да ми се вземе от там, слаба съм, а и е доста по-тежка операция с по-дълъг период на възстановяване, който аз не мога и не искам да отделя.
за твоите опции трябва да разговаряш с пластичен хирург, той би те посъветвал какво е най-подходящо в твоя случай.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 11:23



Благодаря ти много. Опериращия ми лекар ме посъветва да изчакам с реконструирането за да не пречим на лечението. А и ме е страх отново да се оперирам, но съм млада, на 29 години и не ми се иска цял живот да съм с една гърда.Може да ме държиш в течение с твоите операции.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 15:14



А някой има ли представа колко струва тази операция?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 17:40



Радвам се за тази тема,защото външния вид е много важен за лечението и ти дава сили да се борш без допълнителни комплекси.Аз съм млада и ми се иска минавайки по този дълъг и тежък път да има някой да ни разбере и съветва какво и кога може че да не ни навреди допълнително-пластики перуки козметика съобразено и с не големите финансови възможности проистичайки от заболяването.Дано някой не ме разбере погрешно-нужно ми е почти колкото лекарствата.7 год. ми тежи това



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 17:59



Можете като начало да си вземете с протокол и доплащане или си закупите от ф-ма,,Амоена" самозалепваща протеза. Тя струва мисля 200лв, а с протокол се доплаща 100. Някой беше казал, че не са страшни външните белези по тялото на човека, по-страшни са вътрешните белези( в душата му). За съжаление има мъже , които не ценят дори здравите си жени!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано23.11.05 21:22



според моите лекари реконструкцията не пречи на лечението по никакъв начин. вчера решихме с онколога, че не е нужна химиотерапия, но ако се налагаше, щях да си я карам паралелно с реконструкцията, не се отразявали една на друга по никакъв начин. но щом теб са те посъветвали да не ги застъпваш и ти се чустваш комфортно с това решение, слушай си лекарите.
и аз се имам за млада, макар и с почти десет години повече от теб :). в началото бях решила да не се занимавам с реконструкция, мисълта за една операция в повече хич не ме влечеше, а аз и преди мастектомията бях с незначителна гръдна обиколка и този факт никога не ме е притеснявал :). но хируржката ми ме изпрати все пак при пластичен хирург да ми разкаже за опциите ми и той обеща да ме направи по-хубава от преди(ако въобще е възможно ;) ). после като си помислих, че имам години наред пред себе си да си водя малките деца по плажове и басейни и да се притеснявам за протезата в банския, постепенно се си промених мнението.
иначе имам дружка, която е с една гърда от по-млада от теб вече 7-8 години май. чуства си се добре в кожата и няма намерение да рекоструира, не и пречи изобщо на начина живот - омъжи се, роди си детенце, работи си, все с една гърда :) .
това, което се опитвам да ти кажа е, важното е да решиш кое за теб е най-добре, няма универсално решение :).
успех!

п.с. ако искаш да обменим повече опит дай ми координати на бележка, че не влизам често в дир-а.

Редактирано от миз на 23.11.05 21:38.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: тaня]  
Автор миз (шест...)
Публикувано23.11.05 21:29



именно, аз го правя заради себе си, заради собственото си самочуствие. моят съпруг не се е опитвал да влияе на решението ми и би ме подкрепил каквото и да е то.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор feia (непознат )
Публикувано23.11.05 22:39



И аз имам подобен проблем. Разликата при мен е, че не ми е преманвата цялата гърда, а почти половината.
И въпреки, че винаги съм била с малки гърди разликата след операцията е неприятна. Едната ми гърда е хлътнала с огромен назъбен белег. Всеки път като се преобличам, внимавам да съм с гръб към децата или съпруга ми. Не нося блузи с деколтета, а на морето ходя с цял бански, който едва намерих - с твърди чашки. Живота ми се промени и вече нямам самочувствие за сметка на комплексите, че съм по-различна от другите.
Ако някой, който не е преживял ужаса от диагнозата и последиците от терапиите и лечението ше каже,че се глезиме вместо да се радваме, че сме живи. Но нали болни или не си оставаме жени. Това може би е и част от борбата с гадната болест - да направим всичко, за да я заличиме.
Затова съм категорично за, ако има начин да си възвърнем поне малко от предишните форми. Подкрепям ви и ще следя темата с интерес.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор eni7 ()
Публикувано11.12.05 20:42



Много се радвам на повдигнатата тема, защото това е нещо, което и мен ме вълнува много. Разбира се лечението на болестта е на първо място, но искам и самата аз да се чувствам като истинска жена. Току що правих проучвания при доц. по пластична хирургия и ще ви разкажа какво научих.
Операциите са 2 вида. Първия е подходящ за пълни жени или поне тези, които имат коремче, т.к се взима кожа заедно с мастната тъкан и така се оформя гърда. След 3-4 месеца се оформя зърно и ореол.
Втория вариант е за по-слаби жени или като мен, които имат операция на корема. Тогава се използва кожа от гърба и се оформа на мястото, като заедно с това се поставя и "балон", чрез който постепенно се разпъва кожата. След 3-4 месеца се прави втора операция и той се подменя с протеза /силиконова/. След 2-3 месеца се прави трета операция за оформяне на зърно и ореол. Трябва да спомена, че първите операции са доста сложни и са с продължителност 5-6 часа. Желателно е да се направи и реконструкция на другата гърда за да се уеднаквят.
Миз, идеалният вариант е когато е когато мастектомията е заедно с пластичната операция/когато условията позволяват/. Доколкото знам под 20 са тези едновременни операции в България, въпреки че това е по-често срещано в чужбина.
Не съм лекар и обясних схемата по начин по който аз го разбрах. Не съм се отказала, но търся жени които са минали вече по този път.
Моля, споделете опита си!
Миз, болезнено ли опъването на кожата?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
Автор миз (шест...)
Публикувано13.12.05 09:46



не е най-приятното преживяване, но не е и кой знае колко болезнено. всъщност до сега ме е боляло ден-два след инжектирането на разтвора, на третия ден все още чуствам леко неудобство, на четвъртия - всичко е нормално. болката е търпима, след мастектомията не си и струва да се обсъжда. всъщност доколко ще боли, зависи от количеството физиологичен разтвор, с който се пълнят експандерите - колкото повече се пълнят, толкова повече притискат тъканите и болката е по-силна. но пък етапът на разпъване на кожата е по-кратък. експандерите се пълнят веднъж на една до две седмици - в зависимост как ти понася и колко често ти искаш.
нещо да добавя - реконструкцията на зърното и ареолата е силно казано операция, обикновено се прави с местна упойка и след процедурата не преспиваш в болница. след оформянето им може да избереш да ги оцветиш, т.е. да ти ги татуират(безболезнено е).
това се сещам, ако нещо друго те интересува от опита ми, питай.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 14:46



Благодаря за обяснението. Все си мислех че реконструкцията включва няколко големи и продължителни операции. А за зърното си мислех че е доста болезнено. Страх ме е от това че 5-6 часа няма да съм в съзнание... Но това предстои след година, две. А наясно ли си, ориентировъчно разбира се, колко струва една такава реконструкция?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано13.12.05 21:00



честно казано, 5-6 часа ми се вижда попреувеличено. моята мастектомия заедно с поставянето на експандерите беше по-малко 4 часа(не съм съвсем сигурна колко точно, но тръгнах към операционната около два и в шест вече бях будна в следоперационната). колко ще бъде операцията за поставянето на постоянните импланти, ще разказвам после :). естествено, всеки лекар работи различно и продължителността на операциите предполагам варира. не мисля, че реконструкцията на зърното ще е болезнено - кожата там сега не е чуствителна след мастектомията, но поживьом, увидим :) - като стигна до там, ще разказвам.
за цени не мога да кажа нищо, както не мога да препоръчам и лекар - аз не живея в българия и нямам представа колко струват там такива процедури. мога да споделям опит само от гледна точка на преживявания и усещания.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 21:10



Ами на мен само ми направиха мастектомия. Не са ми слагали никакви имплантанти. Както разбираш, изобщо не съм започнала да движа въпроса с реконструкцията.Но човек трябва да се осведоми за всички варианти. Не е ли по добър вариант да се взема от стомаха тъкан?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано14.12.05 01:35



няма универсален отговор кой метод е по-добър. и двата имат предимства и недостатъци. мога да ти кажа само, защо аз не предпочетох реконструкция със собствена тъкан. за да се изгради гърда с този метод, трябва да има налична тъкан, а аз съм слаба, нямам какво да ми се вземе от стомашната област. освен това е значително по-тежка операция - режат се две места - гърда и стомах, режат се и мускули, съответно възстановителният процес е по-дълъг. аз нямам възможност и желание да отделя поне седмица престой в болница и после още сигурно месец, в който да не съм в състояние да се грижа за децата и дома си. друго, което за мен беше недостатък при тази процедура, са повечето белези - ето за какво говоря

- това са снимки на жени с реконструкции на гърда със собствена тъкан, не са най-приятната гледка, прецени дали искаш да ги видиш.
какво за теб е най-подходящо трябва да обсъдиш с лекар. а и в нет-а има тонове информация описваща процедурите и евентуалните им предимства и недостатъци .



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор eni7 ()
Публикувано14.12.05 21:57



Миз, правилно ли съм разбрала, че при твоята мастектомия е запазена собствената кожа на гърдата ти /като останалото е отстранено/, и затова не се налага вземане на тъкан от корем или гръб?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 22:12



Доколкото аз разбрах, просто се опъва кожата, процеса е по дълъг, но е по безболезнено. Аз малко се стреснах от белезите, които бих имала ако ми се взема тъкан от стомаха.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
Автор миз (шест...)
Публикувано15.12.05 00:59



да, правилно си разбрала. и това е едно от предимствата на реконструкцията в момента на мастектомията. на мен практически ми е изрязана съвсем малко кожа около зърното(и то липсва, разбира се).



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 13:03



Но явно при самата операция лекарите са предвидили че ти предстои реконструкция и са ти оставили кожа - така ли да разбирам?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор eni7 ()
Публикувано15.12.05 20:52



Сега нещата се изясняват и се връщам в началото на моята бележка- в БЪЛГАРИЯ ДОСЕГА ТОЗИ ТИП ЕДНОВРЕМЕННИ ОПЕРАЦИИ СА НАПРАВЕНИ САМО МЕЖДУ 10-20 /не на година , а изобщо/. Няма такава практика, малко са хирурзите които се обаждат при подходящслучай на пластичен хирург от друга болница и т.н. .....



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
Автор миз (шест...)
Публикувано15.12.05 21:33



съгласна съм. за такава операция е необходимо съгласуване между двамата хирурзи. предполагам се омаловажава и значението на външния вид за самочуствието и психиката на жената и не се прави възможното от лекарите. най-вероятно този въпрос - дали имате намерение да реконструирате, за да запазят до колкото е възможно кожата, не ви го и задават...



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 22:02



Този въпрос аз го задавах още преди да ме оперират, но ми казаха че трябва да изчакам какви ще са резултатите от хистологичните изследвания. Не ми препоръчваха едновременна операция. Но явно има още какво да се желае от системата, защото операцията е по клинична пътека, а реконструкцията не се поема от здравната каса, и това може би води до нежелание на лекари да съвместяват двете операции.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Авторви (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 18:29



здравейте,мен също ме оперираха преди 10 дена и темата много ме интерисува,диагнозата ми беше за аденом,но се оказа карценом. Ако някой получи информация за пластични операции в България и за цените им моля да пише



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: ви]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 20:43



Здравей! Доколкото аз съм се допитвала с опериращия ме лекар, той ме посъветва реконструкция да направя след две години. Знам, че звучи доста далечно, но предпочитам да изчакам. След операцията не пита ли лекаря? Мен още след операцията ми казаха, че в моя случай може да се направи. Може и да са имали впредвид, че по-скоро може да се направи. Но ми казаха да не избързвам, за да не преча на лечението. Къде се оперира? Какви терапии имаш назначени?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
АвторJZ441 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 15:47



Операцията, мила госпожо(ице) се нарича съкратено "ТРАМ" и означава "Транспозиция и реконструкция на абдоминален мускул". Извършва се в Клиника по пластично - възстановителна и естетична хирургия при МБАЛ - "Арександровска". Лекарката, която я извършва се казва доц. Пенка Тепавичарова.

Какво трябва да знаете за операцията!

Самата операция протича между 5 и 9 часа в зависимост от случая. Извършва се под обща анестезия, обикновенно "ИЗОФЛОРАН" - тя е най - добрата и е БЕЗПЛАТНА! Анестезиолог на ТРАМ-овете е др. Радосвета Ранкова. Знае си работата. При вкарването в операционната зала те поставят на масата и операционните сестри грижливо ще ти поставят абокат на ръката. От тук нататък ти включват система, а по инструкция от анестезиоложката биваш седирана с "Дормикум" или "Тиопентал". Поставят ти маска на лицето, през която ти подават кислород и райски газ в съотношение 2:1. И заспиваш! От тук нататък започва същинския труд за лекатире. Предварително са нарисували върху теб местата, където ще режат и където ще прехвърлят част от коремния мускул, който ще послужи за оформяне на една бъдеща красива гърда. На мястото на липсващата част поставят т. нар. п"платно", което замества ламбото(въпросната част от мускула, която е присадка). След операцията те вкарват в стая, където изкуствено се поддържа висока температура - 35 градуса и голяма влажност. За да може да преживее ламбото и да се възстанови. Това продължава около 5 - 7 дни. За тези дни си на постелен режим(никакво мърдане от леглото!) а мед. сестри и санитарки те обгрижват добре. Нищо няма да ти липсва. На седмия ден доцентката ти прави преглед на мястото и режима вече става малко по - лек, но препоръчително е да не извършваш резки движения, да вдигаш тежко, да се натоварваш. Престотят ти в болница е до 14 дни, след което те изписват и след 3 месеца идваш за направата на изкуствено зърно на гърдата. Далеч по - лека и МНОГО безобидна козметична процедура! След нея седиш най - много 2 дни и те изписват. Има едно изискване първите 7 - 8 месеца гърдата да не се излага на слънчево лъчение, а през първите 6 месеца отново да се въздържаш от физически усилия.

Това е като цяло, пожелавам ти успех!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: JZ441]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 16:09



И като резултат гърдите ти не са ли различни..също толкова неестетично като оперирана гърда,и не се ли налага реконструкция и на другата гърда за уеднаквяванв в някаква степен...като чета описанието лошо ми става...а белега на корема...пак ли пластика за отстраняване...не стига че ни са съсипани гърдите да осакатим и корема...не знам, струва ли си изпитанията...да каже някой който го е направил вече...



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: zdr1]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 20:34



Чувала съм,че има вариант с изкуствен мускул. Не е ли по-лека операция?Знам,че има опасност,обаче, организмът да го отхвърли. Някой има ли повече информация за това?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: JZ441]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 10:44



А няма ли вариант да не се взема мускул от корема. А да се сложат някакви силиконови имплантанти?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: нoвa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 19:49



Аз следя темата от самото начало и се включвам за да споделя и аз какво знам от личен опит.След операцията и на мен ми бе казано,че трябва да минат въпросните манипулации и след това ще го обсъдим.Минаваше време и при разговор на тази тема ме пратиха при психолога да ми обясни колко е вредно за нас.С мен беше и съпруга ми и чу цялата лекция(за вредата) и от тогава съм щастлива само на сън,защото ми трябва неговата емоционална и финансова помощ!Става въпрос за 8 год.,а сега вече съм на 35 и незная накъде,докога и как.Моля пишете за клиники,цени и болници,а също така за добри специалисти съпричастни снашия проблем!!!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: BЯPA]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 17:56



Някой може ли да се похвали с добър резултат,т.е. хубава гърда? Бих изтърпяла тези мъки,ако знам,че ще имам хубава гърда.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nena]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 19:45



Иска ми се да се включи някой който вече си е направил такава операция. Тук един от отговорите беше доста изчерпателен, но имам и едно такова питане. Възможно ли е такава реконструкция да се направи без да се взема "кожа и други работи" от корема например, а само със силикон. Аз нямах лъчетерапия, а и гърдата ми не е голяма.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор feia (непознат)
Публикувано27.04.06 22:16



Аз също се интересувам от подобна реконструкция. Имах лъчева терапия, но последиците от нея, по-точно изгарянето на кожата преминаха за 1-2 месеца. От тогава изминаха почти 4 години. Операцията ми е с частично отстраняване на гърдата и проблема ми е белега и известната несиметрия вследствие отстраняването на тумора. Дали някой може да ме посъветва дали е възможно да отстраня белега и възстановя гърдата си без риск?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: feia]  
Автор vanja ()
Публикувано28.04.06 09:07



Най-добре е да се консултираш със специалист, защото всеки случай е специфичен. Досега съм разбрала, че д-р П. Тепавичарова от Александровска болница е считана за най-веща по въпроса. Аз намерих в друг форум мобилния й телефон - 0888/609 947, координатите в болницата са

бул. “Св.Георги Софийски”1 (сградата на Стоматологичния факултет).
Тел.:952-60-39(началник),
51-69-450 (доц. Тепавичарова),
51-69-285 (лекари),
51-69-348 (канцелария и главен асистент),
51-69-285(мед.сестри).

Аз още не съм се замисляла сериозно за реконструкцията и знам много малко. Това, което съм чула ме плаши и реших, че ще проучвам въпроса догодина. А и казват, че трябва да минат дори 2 години след операцията.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор vanja ()
Публикувано28.04.06 09:11



Доколкото знам зависи дали при операцията е премахнат частично или цялостно гръдния мускул. Ако е премахнат - задължително трябва да се "конструира" заместител. Другото, което знам, че имплантите били много скъпи - но не знам точно колко.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vanja]  
Автор feia (непознат)
Публикувано28.04.06 17:30



Благодаря за отговора!
При мен както писах операцията е с частично отстраняване, т.е. около 2/3 от гърдата е запазена. И макар, че съм с малки гърди тази намеса остави и белег и несиметрия. Не мога да си позволя да разкопчая повече от едно копче на блуза през лятото, а намирането на бански е цяло предизвикателство свързано с пълното му преработване. Знам, че ще кажете - нали си жива, какво ти пука! Така е и съм благодарна на лекарите и близките си, но твърдо съм решила, че "живот и здраве" като минат 5 години от операцията ще си направя реконструкция.
Затова ще се радвам ако някоя дама от форума си е направила подобна реконструкция, сподели с нас подробности.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: feia]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 12:02



Ами как да разбера дали ми е отстранен гръден мускул. Честно казано - ребрата ми се броят и си мисля, че най-вероятно е отстранен. А какви са рисковете от тези операции?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: feia]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 22:59



Доколкото зная, дори и при съхраняваща операция се полага целева помощ за протеза. Трябва да си поискаш протокол от болницата, в която са те оперирали. Виждала съм жени с балансираща протеза и изобщо не си личи, че са оперирани. Едната си беше взела самозалепваща протеза, стои перфектно.
http://www.amoena.bg/chastichni.htm
Аз си взех протеза от тази марка (при мен операцията е цялостна). Имат и страхотни сутиени и бански, също и потници и черна рокля с презрамки. Скъпички са, даже доста - сутиените между 50-90 лв, някои бански надхвърлят 100, но са наистина качествени и могат да се ползват години наред.

Днес се запознах с жена, която е оперирана преди 3 години и от нея разбрах, че в Александровска болница при д-р Тепавичарова цялостната реконструкция на гърда струва 4000 лв.

За възстановяване с имплант - първо се поставят експандери за около месец, всяка седмица се увеличава обема им като се инжектира специален разтвор, след това се изваждат и на тяхно място се поставя импланта - каза че струва 8000 лв. Само цената на експандерите и импланта е около 2000 евро. Само че не запомних добре името на хирурга - нещо като д-р Миланов, работи в частна клиника някъде в Борово... ще се разровя и ще пиша пак като го открия.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - клиника Малиновнови [re: vanja]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:40



http://free.hit.bg/malinov/

Адрес:
1680 София, България
бул. Гоце Делчев 46
тел: /+359 2/ 965 57 10, 965 57 11
факс: /+359 2/ 965 57 31
dr_malinov@yahoo.com

Дейности:
...
4. Хирургия на гърдата- увеличаване, намаляване, повдигане на гърдите. Реконструкция на гърдата след премахване по повод на тумори. Гинекомастия при мъжете.
...



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: vanja]  
Автор feia (непознат)
Публикувано04.05.06 16:18



Аз също съм се замислила след като минат 5 години от операцията и частично отстраняване на гърдата. С мойте малки гърди не се налага кой-знае какъв имплант. А тези цени са по-скоро за поп-фолк звезди.
Все пак си мисля, че такъв вид операции трябва да се правят от хирурзи мамолози и да са на по-достъпна цена.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: feia]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 17:25



Зная, че се е случвало да се прави едновременно операция за отстраняване и имплантиране на гърда. Извършва се съвместно от хирург-мамолог и пластичен хирург. Но пластична операция впоследствие май се прави само от пластичен хирург. Те също се специализират във възстановяването на различни органи.
Ти в момента ползваш ли частична протеза? Пишеш, че имаш проблеми, особено през лятото.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: vanja]  
Автор feia (непознат)
Публикувано05.05.06 21:36



Не ми се налага да ползвам протези, защото гърдите ми са малки и коригирам разликата с подплънките, които се продават заедно със сутиена. Проблем имам с намирането на подходящ бански и други дрехи с деколте. Белега и хлътването под него е такова, че се вижда при леко деколтирана блуза.
Но здраве да е!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: vanja]  
АвторDanena (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 17:43



Такъв вид операция може ли да се прави, ако е отстранен и гръдния мускул? Изобщо някой знае ли дали крие някакъв риск за здравето реконструкцията?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: Danena]  
Автор миз (шест...)
Публикувано06.05.06 19:54



както при всяка операция, има рискове. винаги може да се получат усложнения, а и това си е стрес за организма. правят се и изследвания за евентуална вреда от силикона в случай, че се спукат имплантите, но за сега не намират такава връзка.
аз почти приключвам с процедурата, остана ми само реконструкцията на зърната. според мен предимствата са по-големи от колкото рисковете. самочуствието ми и въобще цялостното усещане е съвсем друго, когато не се налага при всеки поглед в огледалото да си спомням през какво съм минала.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: миз]  
АвторDanena (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 12:43



Ти с премахнат гръден мускул ли си? За колко време приключва всичко и в болнични ли трябва да си през цялото време? Може ли да се носи сутиен с протеза докато разширителите си вършат работата? В противен случай ще трябва да се затворя вкъщи.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: Danena]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.05.06 19:55



не, не са ми пипани гръдните мускули. не е необходимо да си в болнични. аз протеза изобщо не съм ползвала, защото започнах реконструкцията веднага след мастектомията - по време на голямата операция сложиха експандерите и пластичния хирург започна да ги пълни след като се възстанових, около три месеца след мастектомията. не мисля обаче, че би могла да ползваш протезата по време на разширяването на кожата - като се пълнят експандерите стават твърди като камък и ще я разместват. но можеш да ползваш меки уплътнители. при мен нещата ставаха през зимата, освен това аз и преди операцията не бях с голям бюст, така че широките и дебели дрехи ми бяха достатъчни като маскировка. колко време ще продължи всичко, зависи от това колко трябва да се разшири кожата, т.е. колко голяма гърда ще правите. вливания на физиологичен разтвор могат да се правят най-много веднъж на седмица. при мен процеса на разширяване трая около два месеца и половина. след това са нужни поне четири седмици след последното вливане, за да се успокоят тъканите преди да се сменят експандерите с постоянни импланти. тази операция е лека - отидох сутринта, приспаха ме, след около 40 минути се събудих с бюст и след два часа си отидох в къщи. не болеше изобщо, нямах нужда от никакви обезболяващи. по време на тази операция докторът е рязал гръден мускул, за да намести имплантите така, че мускулът да ги държи на място, не знам как се постъпва ако няма гръден мускул. след това около два-три месеца носих спортен сутиен и разни други специални ластични превръзки, за да се наместят нещата добре. два месеца след това може да се прави и реконструкция на зърната, което на мен ми предстои към края на този месец. след това ако ви интересува, ще споделям опит и от него.
няма нужда да се затваряш в къщи. от момента, в който започне разширяването на кожата, нещата започват да вървят само към по-добре. самочуствието ти се вдига и нямаш изобщо желание да се затваряш и криеш, повярвай ми . ако мога да отговоря на някой друг въпрос, питайте.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 20:28



При мастектомията не е ли махнат гръден мускул? И вземана ли ти е кожа от корема или друго място?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.05.06 20:41



на мен не ми е махан гръден мускул. поради това, че беше планувана реконструкция веднага след мастектомията, ми запазиха почти изцяло кожата - изрязана ми е съвсем малко кожа около зърната, така че имаше място за експандерите без да се налага да се взема кожа от друго място.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор vanja ()
Публикувано08.05.06 09:41



http://www.eva.bg/krasota_i_zdrave/plasticna_hirurgia/e2342.html

Още един добър пример, който вдъхва надежда и увереност.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vanja]  
Авторmirabella_8O (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 04:09



Ako jelaete da vidite snmiki predi i sled momi4eta posetete tozi sait

Badete silni!



Редактирано от vesela.bg на 12.11.06 23:37.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: mirabella_8O]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 16:18



i az sum na 26 godini i imam rak na gurdata. molq te pi6i mi za da ti dam e-maila. Otkriha mi go predi sedmica



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: iva]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано06.01.07 17:30



Ива, докого си адресирала писмото си... че не става ясно
Кураж ти желая - да не си посмяла да имаш "черни" мисли - хубавото предстои!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: iva]  
Автор elan (непознат)
Публикувано06.01.07 19:43



Здравей мила Ива!
Много е кратко това което си написала и не се разбира ясно.
Подразбирам че не си се оперирала!
Ако е така и ИМАШ ВРЕМЕ !!! имаш голям шанс в София има добри класически-лекари-хомеопати , които лекуват Са на гърда и въобще Са !!!
Влез в клуб ''Хомеопатия'' на дира и поразпитай , ще ти дадат координати!
За др.Екатерина Чамурклийска чувам добри отзиви , но разбрах че има и други които лекуват с тази диагноза.
Аз съм оперирана от Са на гърдата преди 14години , ако тогава имаше хомеопати щях да се лекувам при тях

.
Помисли и реши , освен ако ти кажат че бързат с времето!
Обикновенно така казват нали и те са на норма , извинявам се за цинизма но го пиша с чиста съвест!
Все още си мисля че ме оперираха така ,без да ми кажат , без да ме подготвят , без да ме питат...
Опитай ВСИЧКО!!! Млада си!
Прегръщам те силно!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: elan]  
Автор elan (непознат)
Публикувано06.01.07 20:52



Здравейте всички интерисуващи се от тази тема!
Аз си правих реконструкция на гърдата през 1994година при проф.Пенка Тепавичарова.
За мен беше безплатна операция по медицинско направление , което отпадна след година-две.
Макар че минаха много години ще се опитам да разкажа на питащите.
Определено операцията е болезнина и е за силни хора!
Заслужава си защото с години забравях че съм с тази диагноза

!
Ако трябва да си отговоря бих ли я направила ,въпреки болките отговора ми е ДА!
НО ако не сте така суетни колкото мен и не ви притеснява липсата на гърда няма смисъл!
До скоро!
Пръгръщам ви мили момичета!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: elan]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано07.01.07 12:58



В какъв смисъл "болезнена и за силни хора?!" Ако можеш, кажи подробности за операцията, продължителсност, въстановяване, белези и т.н



Тема Re: za IVAнови [re: iva]  
Авторmirabella_8O (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 23:23



Iva,ako iska6 dai mi tvojat mail adres ili ako iska6 moje6 da mi pi6e6 na skype: krasimira (tazi ot porto san giorgio).Az ve4e sam na predposleden zikal himioterapia i sa6to taka se okaza 4e sam polojitelana na geneti4nija test za BRCA/ BRCA1 (geneti4na povreda ako se 4uem 6te ti obesnja,moje i tvojat slu4ai da e taka ,tai kato si mlada.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nova_S]  
Автор elan (непознат)
Публикувано29.01.07 21:54



Операцията за реконструкция на гърда я правих декември 1994година , година и половина след първата операция.
За мен това е много отдавна в смисъл във времето нещата около тези операции се променят бързо и положително. Затова се въздържах да ти пиша мила Nova_S !



Aз се чувствувах МНОГО здрава , пълна с енергия (спортувах по 2-3часа на ден каланетика и аеробика - това го повтарям често , но наистина за мен спорта е от голямо значение) , жизнерадостна ,обичаща и много обичана от много хора! Това го споделям за да знаеш , как се чувствах емоционално...когато съм в еуфория за мен всичко е по-леко!

Операцията продължи около 6-7 часа , като възстановяването ми беше много трудно.
Признавам го за първи път като в клиниката показвах воля , борбеност и силен дух! Отдавам го на това , че отслабвах бързо преди и след това .При 163 см. ръст за мен 48 кг са малко . Условията след операцията са престой във стая при около 32градуса на водна баня денонощно 4-5 дни според адаптирането на новата гърда...а АЗ не мога да издържам на топло и задушно !
Ох , още ми е трудно да си спомням...след толкова години!
Болките са силни защото ми взеха от коремчето , което го нямах и тук беше проблема , проф. П.Тепавичарова беше недоволна че няма материал.
НЕ ПРАВЕТЕ като мен ! Разпитвайте и искайте операция без да се пипа коремчето !
Белезите зависят и от първата операция , но ще си доволна.

П.Тепавичарова е прекрасна ! Много е важно да те хареса , а мен ме одобри (защото и много често отказва) след дълъг разговор . Аз занесох там моята жизненост , ведрост и настроение...Казваха ,че съм рядкост , като слънчице и всички ми се радваха идваха да ме посещават и много други лекари ...разбираш за какво ти казвам , всеки иска един приятен пациент за добра атмосфера в отделението. А професорката предварително ще те прицени ! Важно е това !
Преди операцията посетих още трима пластични хирурзи , включително и д-р Н. Сердев който ми беше по-близък . Аз предпочетох П. Тепавичарова и мисля , че тя БЕШЕ най-добрата тогава.
Така , че моето мнение е за реконструкция на гърдата , но без коремната операция!
И добра физическа и психическа подготовка задължително преди това!
За още пояснения , съвети и разисквания съм на разположение , като имате впредвид многото минали години!
Изпращам ви целувки и много обич , мили момичета!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: elan]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано30.01.07 14:46



А дали е възможно да не се взема нито от корема нито от гърба, защото - гърдата е малка и кожата не е облъчвала / не съм имала лъчетерапия/?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nova_S]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано30.01.07 15:32



Ами зависи дали имаш запазена кожа, но мускул ще трябва май да вземат,за да има къде да пъхнат импланта...Така мисля...,нека кажат и другите

Знаеш ме мен, моя мускул е от гърба Възстановяването е поносимо,даже нищо особенно /вече съм го забравила/. И аз съм чувала страхотни отзиви за Тепавичарова. Моята я правих в чужбина по ред причини, но ако трябваше да избирам тук - ТЕПАВИЧАРОВА!!!!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: ggs]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано30.01.07 16:36



Ах тиии, а аз да не зная тази подробност за теб


Ето и това, което аз зная от моите търсения.
Моят доктор казваше, че за пластика трябва да се изчакат поне 2-3 години от операцията. Аз тъкмо реша да правя пластика и получа рецидив и така на два пъти. Но междувременно правих консултации с няколко пластични хирурзи.
Ходила съм и при Тепавичарова. Отказа ми. Моето впечатление е, че работи на сигурно и не се захваща със случай, при който има и най-малка вероятност за неуспех.
Мускул е необходим само ако гръдния мускул е отстранен заедно с гърдата.
За малки гърди вариантът е следния:
1-ва операция - подкожно се поставя експандер /торбичка/ в която постепенно в продължение на няколко месеца се вкарва по малко въздух. Раздува се до определен размер. Така се изгражда кожа и тъкан. 2-ра операция - експандера се изважда и на образуваното място се поставя протезата. 3-та операция - изграждане на зърно.
Това са моите проучвания.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vesela.bg]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано30.01.07 23:21




не разбрах "Така се изгражда кожа и тъкан." Така се раздува кожата,ясно....ама тъкан как се изгражда? Всъщност може ли без да се взима мускул,когато е махнат мускула при мастектомията? Ама то май го махат мускула ... абе оплетох се И за Тепавичарова се учудих...верно ли ти е отказала? кАКВО ЗНАЧИ ДА ИМА И НАЙ-малката ветоятност за неуспех? аааааа.... не бива така.....



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: ggs]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано30.01.07 23:48



Ами като се раздува балончето се разтяга насилствено кожата, разраства се и трупа мастна тъкан, бе както корема при бременност. Поне така ми е обяснено.
За Тепавичарова - да, аз лично съм била при нея. Ти поне си ме виждала - тя не се нае заради усложнения, ако вземе мускул някъде от друга част на тялото ми. От тази гледна точка е права - за да направи едно, да развали друго....Не я обвинявам. Донякъде така е по-професионално



Нема начин да нема начин!

Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vesela.bg]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано31.01.07 14:27



Ясно, така е по-добре.





Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано21.03.07 22:43



Имате ли представа пластиката дали се ппема от касата (което е малко вероятно май) и ако не - колко струва ???



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nova_S]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано22.03.07 20:45



Бе миличка, те не ни поемат лечението и лекарствата, ти питаш за пластика

Разсмя ме, имах нужда от малко разтоварване
По информация от преди 1-2 години пластиката е от 1000 до 4000 евро в зависимост от метода .....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vesela.bg]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано22.03.07 21:58



Ееее, ама мен от всякъде ме режат

Сега и на "Пълна промяна" да пиша - и те няма ме искат - прекалено съм хубава за там
Май трябва да спестявам с години.... Свекърва ми един път ме пита, дали не може да ми "порасне" гърда - може пък от там късмет да искарам - току виж съм се събудила с чисто нова.... Ееееее, смехът е здраве и е полезен, за разлика от стреса, сълзите и лошото настроение.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vesela.bg]  
Авторнea (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 22:01



ако имаш информация, моля те кажи ,когато гърдата е само частично изрязана и зърното запазено какви методи за възтановяване съществуват?
и евентуално колко време след операцията е добре да се направи.
благодаря!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: нea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано22.03.07 23:25



Прегледай тази тема на "пълен преглед" /бутончетата горе в дясно/. Писала съм каквото зная и да не се повтарям



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
АвторDanito (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 16:11



Здравейте.Искам да ви информирам по повод реконструкция на гърда.На мен са ми известни два начина.Единият е с експандер,но процеса е продължителен и много болезнен.Другият е чрез операция на корема.На мен ми правиха втория начин.Искам да споделя за тези които се интересуват.Преди една година започнах да се интересувам за методите.Случайно попаднах на др.Димов от Стара Загора.Невероятен хигург и човек.Той е завеждащ отделение в онкологичен център.И така се подложих на тази операция.Е нее много приято но за нас е по добрия вариант,защото взима тъкан от нашите тела.И така тази година ми предстои попълване със силикон.Ходих къдели не.Много се интересувах но за жалост навсякъде където бях останах разочарована.Сума ти пластични хирурзи обиколих.И отново се върнах в Ст.Загора.Сега чакам .Много съм се интересувала по този въпрос и мога да бъда полезна на всички по този въпрос.Забравих да кажа ,че при др.Димов може да се прави реконструкция по време на изрязване на тумора при гърдата ,така че това е много важно за тези на които им предстои операция.Ефекта е супер.Лично видях жена на която са оперирани и двете гърди.По време на операцията са й сложени тъкани от корема и на двете.И между другото тя беше много слаба.Така че пълнотат не е фактор при тази интервенция.Това е от мен.Ако някой се интересува оставям си имейла и скайпа.dvv.dir.bg danito495.Желая на всички много кураж и горе главата.От една печена и от двата края





Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Danito]  
Авторpetyia (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 10:30



Здравейте,
Моля ако някои има инфо да ми препоръча пластичен хирург за реконструкция.Аз съм оперирана без да са отстранени гръдните мускули, но като отидох при Тепавичарова тя каза, че трябва да вземе мускул от гърба и дори не разбра от прегледа, че аз съм със запазени грудни мускули, освен това се държа и доста неприятно и говореше само за пари.Ходих и при д-р Николай Георгиев и д-р Ефремов от клиника Малинов, които бяха много мили, но единят от тях Ефремов каза, че би могъл да премахне белега от мастектомията до почти незабележим, но в този случай трябва да се сложи експандер.Д-р Георгиев каза, че може директно да сложи имплантите под мускула, а на по-късен етап да премахне и белега.Моля ако някои има впечатления да сподели.Благодаря предварително.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: petyia]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.05.08 12:21



Направи консултация и с д-р Скерлев, мед.център Галатея. Кабинетът му е на ул. Ангел Кънчев.

И аз преди 3 години съм претичала точно твоята пътечка, от д-р Тепавичарова, през Ефремов и Георгиев. Най добро впечатление остави в мен д-р Скерлев. Е, аз не стигнах до пластиката, но това вече няма значение. Споделям само впечатленията си. Успех при избора!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vesela.bg]  
Автор petyai (петя)
Публикувано05.06.08 10:33



Весе благодаря за инфото, само май при Скерлев не съм ходила.Надявам се в скоро време всичко при теб да е ОК.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vesela.bg]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано02.10.08 21:27



Опериращият ме вече ми разреши да си правя реконструкция. Направих веднага консултация с Тепавичарова и вече имам дата за операция. Месец ноември. Ще взема мускул от гърба. Охххх, притеснено ми е ама..... толкова много исках - ето че дойде момента.

elan искам да се свържа с теб но не успях да пратя бележка на лични

Редактирано от Nova_S на 02.10.08 21:59.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nova_S]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано14.10.08 22:12



Момичета, чакам някой опериран да се включи. Кажете как минава операцията, какъв е крайният резултат ;) и всичко което трябва да знам.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nova_S]  
Авторпeтя (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 11:53



Здравей,

Аз също правя реконструкция в момента при доктор Ефремов.Засега съм много доволна и от него и от резултата.
При мен нещата протекоха по следния начин - тъй като аз имах запазени гръдни мускули не се налагаше да се взема материал от гърба.На първия етап ми взеха мастна тъкан от корема и стволови клетки от една от костите и ги поставиха на мястото на липсващата гърда.Въобще не болеше.Това ми каза, че се прави за да не прозира под кожата имплатна които ще се постави.След около 2 седмици отидох за втория етап.Тогава ми махнаха белега и поставиха екпандер с физиологичен разтвор, които още не е махнат защото реших да сложа по големи импланти, така или иначе си давам парите поне да има видим резултат.

Този етап беше по-неприятен от другите защото около една седмица си болеше доста.Сега след 2-3 седмици ми предстои да сложат имплантите и да реконструира зърното и окончателно да заличи белега.засега резултатът е добър.
Аз се отказах от Тепавичарова защото се държа доста грубовато, говореше само за пари и не ми хареса като човек, иначе съм чувала че е най-добрата.
В последния брой на списание Коспополитан има материал посветен на мен и операцията, която правя.Ако ти е интересно там има и мнение на д-р Ефремов за тези операции.
Ако искаш ще ти изпратя и лични координати мога да ти покажа какъв е резултатът при мен.

Желая на всички много успех и здраве.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: пeтя]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано15.10.08 19:43



Петя, благодаря ти за отговора. Да - ще искам твои координати -моля те .



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
АвторOkшaт (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 20:32



Здравейте,момичета!
Не бива да забравяме,че е важно качеството на живот,дори когато имаме рак!
Аз направих всичко възможно в тази посока:заличих асиметрията с подходящи подплънки и дрехи,издирих специално произвежданите за химиотерапия перуки / който се интересува,може да ми пище-zdravets_med@abv.bg/ ,ходех през останалото време с тюрбан,спортувах за да не напълнея,но раната в душата ми остана и затова искам да споделя с вас за Д-р Ангел Енчев,който е пластичен хирург в българо-гръцката клиника Медлайн клиник.Перфектен е в реконструктивната хирургия на гърдата!Мобилният му телефон е 0878656685.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Okшaт]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.11.08 21:27



Извинявай, понеже вероятно си нова, трябва да поясня, че в този Клуб не е прието да се поместват лични телефони, както и всяка форма на реклама. Който не е регистриран, може да остави тук имейл си за връзка.
И тъй като вече телефонът е написан, рекламата - направена, нека да чуем и цената на тази услуга. Предполагам, че нямаш нищо против, нали?





Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: *jull**]  
АвторOkшaт (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 08:45



Напротив-това че пиша за първи път,не означава,че не съм се информирала за правилата.Аз не правя реклама,а просто отговарям на въпроса "Кои са най-добрите лекари за реконстукция на гърда".В отговорите на различни въпроси, аз прочетох за доста телефонни номера на лекари,някои от които ми бяха много полезни!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Okшaт]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.11.08 17:38



Това става обаче само с изричното разрешение на модераторката ни.
И все пак не прочетохме нищо за цените...





Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: *jull**]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано18.11.08 12:49



Окшат здравей!

Малко късно прочетох - и координатите вече са излишни, но не мисля че информацията е излишна

Така че разкажи повече за този лекар. И сподели ти дали си си направила реконструкция. Аз вече почнах моята. Минах първият етап. Аз избрах доц. Тепавичарова. Но пак казвам - информацията за такъв род операции е оскъдна - така че давай - пиши - и сподели и за себе си.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nova_S]  
Автор el7O (нова)
Публикувано29.03.11 18:29



Здравейте!Има ли в този клуб жена която е правила реконструкция на гърда?Много бих искала да се свържа с такава,за да реша кой вариант евентуално да избера.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: el7O]  
Авторkuku (Нерегистриран)
Публикувано30.03.11 06:09



Привет! Преди около 2 години мислех за реконструкция и даже направих консултация с д-р Тепавичарова и д-р Енчев. Но съдбата се оказа неблагосклонна- направих тромбоемболия на подбедрица. Преди няколко месеца се консултирах с моя приятелка- хирург от клиниката по изгаряния/ а те са най-добрите пластични хирурзи/. Даде ми мъдър съвет. Да завърша докрай леченето със Золадекс и Нолвадекс и после бегом- зад граница да се възстановявам





Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: el7O]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано31.03.11 19:07



Здравей и на мен ми предстои.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: ani]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано31.03.11 19:14



И аз съм след консултация с доц.Тепавичарова и трябва да
реша кой от трите варианта - присаждане на ламбо/кожа/, експендери, импланти. Първият вариант е по-добър/все пак е собсвена кожа/, но аз като че ли съм за последния - импланти. Поне операцията ще е по-лека.
Имплантите са чуждо тяло вярно, но пък и кожата може да се отхвърли.
Ще се радвам ако някой се включи с мнение



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Авторel7O (Нерегистриран)
Публикувано13.12.11 18:40



Здравейте!Аз направих реконструкция на гърда с имплант.Искам да споделя с всички жени които имат нужда от такава операция,че усещането е страхотно да се почувстваш отново жена.И всичко това благодарение на доц.Романски и госпожа Евгения Адърска.Той е най-страхотният лекар,нямам думи да изкажа благодарностите които заслужава.А без госпожа Е.Адърска нямаше да предприема тази операция.Благодаря ви



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: ani]  
Автормargu (Нерегистриран)
Публикувано30.01.12 13:44



Да, следоперативния период е труден, но се касае само за първите 2-3 дни.
След това се възстановяваш прогресивно с всеки изминал ден и час. При мен реконструкцията е без импланти. Резултатът надмина очакванията ми и определено си заслужаваше. Ако някой се интересува ще отговоря с подробности.





Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: мargu]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано31.01.12 18:58



Здравей,
много се радвам, че всичко е минало толкова успешно.
Ако може да разкажеш къде прави реконструкцията, със собствена тъкан ли е и малко подробности. Аз обмислям вариант, дали да е с имплант или със собствена тъкън.
Благодаря ти предварително.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: tinker.bell]  
Автор mam4e_mia (мама хулигана)
Публикувано03.02.12 12:11



Привет,аз съм с двустранна мастектомия направена в комбинация с поставяне на импланти.Мина вече година и нещо от операцията.Като цяло се чуствам добре,но едната гърда още от операцията си я чуствам по напрегната и болезнена.Наскоро правих и ЯМР,всичко беше ок.Сега покрай сканадала с тези френски импланти ПИП/слава богу не съм с тях/ ,но си мисля ,че с нито едни няма да съм застрахована от нещо такова.Гърдите като форма и размер станаха много добре/който иска мога да му пратя снимки/ ,но усеането за чуждо тяло си го имам и да си призная на моменти много ме дразни и ми създава дискомфорт.Имам автоимунно заболяване на ставите заради ,което трябваа да ходя на масажи и плувене да играя гимнастика ежедневно и тн. и определено с имплантите не се чуствам комфортно в тези ми начинания.
Преди половин година съм ходила при Тепавичарова на консултаци ,за да я попитам за други варианти на реконструкция но тя категорично отказа.Обясни ми ,че става въпрос за много тежка и травмираща операция ,че в крайна сметка не се знае дали тъкънта ще преживее и тн.Общо взето наблгна основно на недостатъците и даже ме поотказа.Но сега от известно време чета за метода DIEP flap и съм доста обнадеждена.Отидох на консултация при Романски/който междудругото и син на Тпевичарова/ и той ми каза ,че нямало проблем,стига да мога да понеса операция от 12часа/но пък аз как ще разбера дали мога да понеса такава операция

,предполагм анестезиолог трябва да ми каже дали мога да понеса или не нещо такова......./и да кача някое и друго кило в обласата на корема ,за да има достатъчно материал за две гърди,аз в никакъв суча не съм с плосък корем ,но явно е недостатъченИ сега много умувам на тази тема.Изчетох много информация по темата,говорих и с едно момиче с реконструкция с имплант при Тепавичарова.По времето в което тя лежала там на една жена и правили реконструкци със собствена тъкан,операцията продължила около 12 часа,на всичкото отгоре присадката не се прихванала ,наложила се друга операци и така в рамките на 10дни се наложили 3 операции ,след това не е в течение какво е станало защто я изписали............ .И така сега съм на кантар,в момента имам някакви гърди и ме е страх да не би да ги разваля и ако не стане нищо с тази автоложна реконструкция,ако материала не се кръвоснабди,как ще издържа такава операция от 12 часа ,ами ако не издържа... .Предишната ми операция беше почти 5 часа / мастектомия двустрана+импланти/ и след това бях като парцал........... не знам как се понася 12часова операция.Моля накои който се е справил с това да ми разкаже своята история.Не искам да звуча като капризна и недоволна,но с оглед и н автоимунните ми заболявания хич не ми се нрави съжителството със силикона дълго време.Много се надявам да издържа автоложната реконскрукция.
Извинявам се за дългия пост,радвам се ,че намерих тази тема,изчетових на един дъх.Лично аз ще помагам с каквото мог относно реконструкцията с импланти

Редактирано от Buba67 на 03.02.12 13:04.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: mam4e_mia]  
Автор kosito (непознат)
Публикувано10.02.12 15:57



mam4e_mia,на кой месец след операцията имплантите се спуснаха долу и едновремено ли стана и за 2 гърди



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: kosito]  
Автор mam4emia ()
Публикувано10.02.12 18:19



Ами ,те като визия в началото се променяха доста.Сега вече година и 2-3 месеца след операция мисля ,че няма да се променят повече.Но определено леко слезнаха надол.Но кога точно се е случило не знам със сигурност.И ти ли си с реконструкция с импланти на двете гърди !Колко кубика имаш и как са поставени подмускулно /имаш ли запазен или си с реконструкция/или как.......
Защо никой не споделя за автоложната реконструкция ?!
Ти как ги чустваш имплантите ,на колко време си от операцията,на мен много ми се иска автоложна реконструкция ,но ужасно много ме притеснява продължителноста на операцията от 12 часа и резултата,който не е 100 процента гарантиран.............

***********


Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: mam4emia]  
Автор kosito (непознат)
Публикувано11.02.12 02:30



Оперирана съм октомври 2011.Имах рак само на дясната гърда но съм на47год. и не сам раждала.Така че реших да махна и двете.Страха е голяма работа.Сложиха ми 300куб. т.е. малки гърди.Но никой не ме и пита колко ги искам.Лекарят каза че съм за толкова да изглеждат като моите на големина и да не се товари гр.стълб.Самата опер-я се понася при мен беше нечовешка болка в гърба.Да минаха 4м. и все още ме болят разрезите понякога но е още прясно.Притеснява ме това че импланта на д.гърда не паднал надолу;а лявата си е муцка.Усещам ги твърди особено като легна по гръб но това е положението.Мисля че ще свикна.Дано само всичко да е ок.Аз не знам за какво се навиваш за др.операция.Всеки сам си решава разбира се но риска от толкова дълга операция;да стресираш организма и психиката си толкова скоро.Не сам лекар но мисля че трябва да минат поне 5г. и ако си добре и не си свикнала-ок.Моля кажи ми какво пиеш.Аз сам на нолвадекс ,нямам др.терапия и сам с нормален цикъл.Не трябва ли да пия нещо за да спрат яйчниците.Не сам наясно с мн.нешта.А да изцяло подмускулно-запазен.Ти напълня ли от хормоните.В листовката пише ужасни нешта.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: kosito]  
Автор mam4emia ()
Публикувано17.02.12 22:14



Писах ти на лични



***********

Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: tinker.bell]  
Авторmargu (Нерегистриран)
Публикувано11.03.12 20:26



Извинявай, че малко закъснях с отговора. Да, реконструкцията е с моя тъкан, от корема. Предполагам, че този вариант е по-тежкият и по-рисков, но го предпочетох, защото реших, че след като съм подходяща си струва. :) Операцията извърши доц. Романски. Невероятен хирург е и не съм сигурна , че тук друг би могъл да направи това, което направи той. Утре правя 2 месеца от операцията. Чувставам се отлично. Почти не се забелязва разлика между двете гърди, но тя, новата все още се дооформя. :) В смисъл омеква и сляга. В началото беше твърда и разположена по-високо. Сега разликата с истинската са белегът, който все още е розов и липсата на зърно, но живот и здраве възнамерявам да коригирам и това идната зима. :) Различното при мен е , че не беше използван мускул, а само мастна тъкан и кожа. Естествено имам и белег на корема, на мястото донор, но се надявам с времето да избелее и да не се забелязва, макар че той не ме вълнува толкова. Важното е , че захвърлих грозната протеза! Ако искаш ще ти изпратя мейл и ще отговоря на останалите въпроси, ако имаш такива. Действай смело и бъди силна, защото резултатът си заслужава. :)



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: mam4e_mia]  
Авторmagdu (Нерегистриран)
Публикувано11.03.12 21:13



Мамче, операцията действително е тежка. Първият ден след нея се чувствах размазана, като че през мен е минал товарния влак..ама буквално! Никаква болка , но нямах сили дори за глътка вода. Мисля, че тогава изпаднах / в макар и кратка/ лека депресия, а аз по принцип съм силен характер. Чувствах се толкова безпомощна, че съжалих за това, което си причиних. Това състояние трая точно 2 дни. След като те преминаха изпитах срам, че съм допуснала такива мисли изобщо. Макар, че предвид дългата упойка такава депресия сигурно е логична. Трудността идва от там, че трябва няколко дни да си обездвижен. Това най-много ме измъчи. Започнат ли да те раздвижват ти светва пред очите! :) В края на краищата трудното е само 2-3 дни. Не те агитирам, всеки решава сам за себе си през какво е готов да премине, за да получи това, което е важно за него. Това, което със сигурност мога да твърдя сега е, че две неща са много важни: 1. абсолютна мотивация и 2. абсолютно доверие в хирурга, в чийто ръце ще се повериш. :)



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: margu]  
Автор mam4emia ()
Публикувано03.06.12 14:54



Мерси за отговора :)Имам още едни въпрос,колко време продължи при теб операцията ,разбирам ,че е била само на едната гърда...........при мен се налага и на двете и това означава двойно повече време.........

***********


Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: mam4emia]  
Автор addy13 (непознат )
Публикувано30.03.13 15:07



Момичета интересувам се за сестра си. Тя е с едностранна мастектомия а модо Пирогов(не знам точно какво означава) но сега тя иска да си направи реконструкция. Стават вече 5 години от операцията . Бихте ли споделили тези които вече сте правили колко струва тази операция и евентуално специалисти в тази област.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: margu]  
Автор addy13 (непознат )
Публикувано04.04.13 09:47



Margu здравей



може ли да споделиш малко повече за Доц.Романски и за това колко струва операцията и изобщо малко повече инфо да дадеш. Аз се интересувам за сестра ми. Много ще съм ти благодарна



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: addy13]  
Автор lily68 (мама)
Публикувано20.06.13 19:24



Здравейте момичета, :)
някоя от вас знае ли , реконструкция на гърда дали се поема от здравна каса



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: lily68]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.06.13 20:53



Докато се включи някой с отговор от личен опит, може да погледнеш това:





"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.