Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Nena]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 19:45



Иска ми се да се включи някой който вече си е направил такава операция. Тук един от отговорите беше доста изчерпателен, но имам и едно такова питане. Възможно ли е такава реконструкция да се направи без да се взема "кожа и други работи" от корема например, а само със силикон. Аз нямах лъчетерапия, а и гърдата ми не е голяма.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор feia (непознат)
Публикувано27.04.06 22:16



Аз също се интересувам от подобна реконструкция. Имах лъчева терапия, но последиците от нея, по-точно изгарянето на кожата преминаха за 1-2 месеца. От тогава изминаха почти 4 години. Операцията ми е с частично отстраняване на гърдата и проблема ми е белега и известната несиметрия вследствие отстраняването на тумора. Дали някой може да ме посъветва дали е възможно да отстраня белега и възстановя гърдата си без риск?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: feia]  
Автор vanja ()
Публикувано28.04.06 09:07



Най-добре е да се консултираш със специалист, защото всеки случай е специфичен. Досега съм разбрала, че д-р П. Тепавичарова от Александровска болница е считана за най-веща по въпроса. Аз намерих в друг форум мобилния й телефон - 0888/609 947, координатите в болницата са

бул. “Св.Георги Софийски”1 (сградата на Стоматологичния факултет).
Тел.:952-60-39(началник),
51-69-450 (доц. Тепавичарова),
51-69-285 (лекари),
51-69-348 (канцелария и главен асистент),
51-69-285(мед.сестри).

Аз още не съм се замисляла сериозно за реконструкцията и знам много малко. Това, което съм чула ме плаши и реших, че ще проучвам въпроса догодина. А и казват, че трябва да минат дори 2 години след операцията.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор vanja ()
Публикувано28.04.06 09:11



Доколкото знам зависи дали при операцията е премахнат частично или цялостно гръдния мускул. Ако е премахнат - задължително трябва да се "конструира" заместител. Другото, което знам, че имплантите били много скъпи - но не знам точно колко.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vanja]  
Автор feia (непознат)
Публикувано28.04.06 17:30



Благодаря за отговора!
При мен както писах операцията е с частично отстраняване, т.е. около 2/3 от гърдата е запазена. И макар, че съм с малки гърди тази намеса остави и белег и несиметрия. Не мога да си позволя да разкопчая повече от едно копче на блуза през лятото, а намирането на бански е цяло предизвикателство свързано с пълното му преработване. Знам, че ще кажете - нали си жива, какво ти пука! Така е и съм благодарна на лекарите и близките си, но твърдо съм решила, че "живот и здраве" като минат 5 години от операцията ще си направя реконструкция.
Затова ще се радвам ако някоя дама от форума си е направила подобна реконструкция, сподели с нас подробности.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: feia]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 12:02



Ами как да разбера дали ми е отстранен гръден мускул. Честно казано - ребрата ми се броят и си мисля, че най-вероятно е отстранен. А какви са рисковете от тези операции?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: feia]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 22:59



Доколкото зная, дори и при съхраняваща операция се полага целева помощ за протеза. Трябва да си поискаш протокол от болницата, в която са те оперирали. Виждала съм жени с балансираща протеза и изобщо не си личи, че са оперирани. Едната си беше взела самозалепваща протеза, стои перфектно.
http://www.amoena.bg/chastichni.htm
Аз си взех протеза от тази марка (при мен операцията е цялостна). Имат и страхотни сутиени и бански, също и потници и черна рокля с презрамки. Скъпички са, даже доста - сутиените между 50-90 лв, някои бански надхвърлят 100, но са наистина качествени и могат да се ползват години наред.

Днес се запознах с жена, която е оперирана преди 3 години и от нея разбрах, че в Александровска болница при д-р Тепавичарова цялостната реконструкция на гърда струва 4000 лв.

За възстановяване с имплант - първо се поставят експандери за около месец, всяка седмица се увеличава обема им като се инжектира специален разтвор, след това се изваждат и на тяхно място се поставя импланта - каза че струва 8000 лв. Само цената на експандерите и импланта е около 2000 евро. Само че не запомних добре името на хирурга - нещо като д-р Миланов, работи в частна клиника някъде в Борово... ще се разровя и ще пиша пак като го открия.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - клиника Малиновнови [re: vanja]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:40



http://free.hit.bg/malinov/

Адрес:
1680 София, България
бул. Гоце Делчев 46
тел: /+359 2/ 965 57 10, 965 57 11
факс: /+359 2/ 965 57 31
dr_malinov@yahoo.com

Дейности:
...
4. Хирургия на гърдата- увеличаване, намаляване, повдигане на гърдите. Реконструкция на гърдата след премахване по повод на тумори. Гинекомастия при мъжете.
...



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: vanja]  
Автор feia (непознат)
Публикувано04.05.06 16:18



Аз също съм се замислила след като минат 5 години от операцията и частично отстраняване на гърдата. С мойте малки гърди не се налага кой-знае какъв имплант. А тези цени са по-скоро за поп-фолк звезди.
Все пак си мисля, че такъв вид операции трябва да се правят от хирурзи мамолози и да са на по-достъпна цена.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: feia]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 17:25



Зная, че се е случвало да се прави едновременно операция за отстраняване и имплантиране на гърда. Извършва се съвместно от хирург-мамолог и пластичен хирург. Но пластична операция впоследствие май се прави само от пластичен хирург. Те също се специализират във възстановяването на различни органи.
Ти в момента ползваш ли частична протеза? Пишеш, че имаш проблеми, особено през лятото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.