Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
Автор миз (шест...)
Публикувано15.12.05 21:33



съгласна съм. за такава операция е необходимо съгласуване между двамата хирурзи. предполагам се омаловажава и значението на външния вид за самочуствието и психиката на жената и не се прави възможното от лекарите. най-вероятно този въпрос - дали имате намерение да реконструирате, за да запазят до колкото е възможно кожата, не ви го и задават...



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 22:02



Този въпрос аз го задавах още преди да ме оперират, но ми казаха че трябва да изчакам какви ще са резултатите от хистологичните изследвания. Не ми препоръчваха едновременна операция. Но явно има още какво да се желае от системата, защото операцията е по клинична пътека, а реконструкцията не се поема от здравната каса, и това може би води до нежелание на лекари да съвместяват двете операции.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Авторви (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 18:29



здравейте,мен също ме оперираха преди 10 дена и темата много ме интерисува,диагнозата ми беше за аденом,но се оказа карценом. Ако някой получи информация за пластични операции в България и за цените им моля да пише



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: ви]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 20:43



Здравей! Доколкото аз съм се допитвала с опериращия ме лекар, той ме посъветва реконструкция да направя след две години. Знам, че звучи доста далечно, но предпочитам да изчакам. След операцията не пита ли лекаря? Мен още след операцията ми казаха, че в моя случай може да се направи. Може и да са имали впредвид, че по-скоро може да се направи. Но ми казаха да не избързвам, за да не преча на лечението. Къде се оперира? Какви терапии имаш назначени?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
АвторJZ441 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 15:47



Операцията, мила госпожо(ице) се нарича съкратено "ТРАМ" и означава "Транспозиция и реконструкция на абдоминален мускул". Извършва се в Клиника по пластично - възстановителна и естетична хирургия при МБАЛ - "Арександровска". Лекарката, която я извършва се казва доц. Пенка Тепавичарова.

Какво трябва да знаете за операцията!

Самата операция протича между 5 и 9 часа в зависимост от случая. Извършва се под обща анестезия, обикновенно "ИЗОФЛОРАН" - тя е най - добрата и е БЕЗПЛАТНА! Анестезиолог на ТРАМ-овете е др. Радосвета Ранкова. Знае си работата. При вкарването в операционната зала те поставят на масата и операционните сестри грижливо ще ти поставят абокат на ръката. От тук нататък ти включват система, а по инструкция от анестезиоложката биваш седирана с "Дормикум" или "Тиопентал". Поставят ти маска на лицето, през която ти подават кислород и райски газ в съотношение 2:1. И заспиваш! От тук нататък започва същинския труд за лекатире. Предварително са нарисували върху теб местата, където ще режат и където ще прехвърлят част от коремния мускул, който ще послужи за оформяне на една бъдеща красива гърда. На мястото на липсващата част поставят т. нар. п"платно", което замества ламбото(въпросната част от мускула, която е присадка). След операцията те вкарват в стая, където изкуствено се поддържа висока температура - 35 градуса и голяма влажност. За да може да преживее ламбото и да се възстанови. Това продължава около 5 - 7 дни. За тези дни си на постелен режим(никакво мърдане от леглото!) а мед. сестри и санитарки те обгрижват добре. Нищо няма да ти липсва. На седмия ден доцентката ти прави преглед на мястото и режима вече става малко по - лек, но препоръчително е да не извършваш резки движения, да вдигаш тежко, да се натоварваш. Престотят ти в болница е до 14 дни, след което те изписват и след 3 месеца идваш за направата на изкуствено зърно на гърдата. Далеч по - лека и МНОГО безобидна козметична процедура! След нея седиш най - много 2 дни и те изписват. Има едно изискване първите 7 - 8 месеца гърдата да не се излага на слънчево лъчение, а през първите 6 месеца отново да се въздържаш от физически усилия.

Това е като цяло, пожелавам ти успех!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: JZ441]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 16:09



И като резултат гърдите ти не са ли различни..също толкова неестетично като оперирана гърда,и не се ли налага реконструкция и на другата гърда за уеднаквяванв в някаква степен...като чета описанието лошо ми става...а белега на корема...пак ли пластика за отстраняване...не стига че ни са съсипани гърдите да осакатим и корема...не знам, струва ли си изпитанията...да каже някой който го е направил вече...



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: zdr1]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 20:34



Чувала съм,че има вариант с изкуствен мускул. Не е ли по-лека операция?Знам,че има опасност,обаче, организмът да го отхвърли. Някой има ли повече информация за това?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: JZ441]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 10:44



А няма ли вариант да не се взема мускул от корема. А да се сложат някакви силиконови имплантанти?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: нoвa]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 19:49



Аз следя темата от самото начало и се включвам за да споделя и аз какво знам от личен опит.След операцията и на мен ми бе казано,че трябва да минат въпросните манипулации и след това ще го обсъдим.Минаваше време и при разговор на тази тема ме пратиха при психолога да ми обясни колко е вредно за нас.С мен беше и съпруга ми и чу цялата лекция(за вредата) и от тогава съм щастлива само на сън,защото ми трябва неговата емоционална и финансова помощ!Става въпрос за 8 год.,а сега вече съм на 35 и незная накъде,докога и как.Моля пишете за клиники,цени и болници,а също така за добри специалисти съпричастни снашия проблем!!!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: BЯPA]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 17:56



Някой може ли да се похвали с добър резултат,т.е. хубава гърда? Бих изтърпяла тези мъки,ако знам,че ще имам хубава гърда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.