Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
Автор миз (шест...)
Публикувано13.12.05 09:46



не е най-приятното преживяване, но не е и кой знае колко болезнено. всъщност до сега ме е боляло ден-два след инжектирането на разтвора, на третия ден все още чуствам леко неудобство, на четвъртия - всичко е нормално. болката е търпима, след мастектомията не си и струва да се обсъжда. всъщност доколко ще боли, зависи от количеството физиологичен разтвор, с който се пълнят експандерите - колкото повече се пълнят, толкова повече притискат тъканите и болката е по-силна. но пък етапът на разпъване на кожата е по-кратък. експандерите се пълнят веднъж на една до две седмици - в зависимост как ти понася и колко често ти искаш.
нещо да добавя - реконструкцията на зърното и ареолата е силно казано операция, обикновено се прави с местна упойка и след процедурата не преспиваш в болница. след оформянето им може да избереш да ги оцветиш, т.е. да ти ги татуират(безболезнено е).
това се сещам, ако нещо друго те интересува от опита ми, питай.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 14:46



Благодаря за обяснението. Все си мислех че реконструкцията включва няколко големи и продължителни операции. А за зърното си мислех че е доста болезнено. Страх ме е от това че 5-6 часа няма да съм в съзнание... Но това предстои след година, две. А наясно ли си, ориентировъчно разбира се, колко струва една такава реконструкция?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано13.12.05 21:00



честно казано, 5-6 часа ми се вижда попреувеличено. моята мастектомия заедно с поставянето на експандерите беше по-малко 4 часа(не съм съвсем сигурна колко точно, но тръгнах към операционната около два и в шест вече бях будна в следоперационната). колко ще бъде операцията за поставянето на постоянните импланти, ще разказвам после :). естествено, всеки лекар работи различно и продължителността на операциите предполагам варира. не мисля, че реконструкцията на зърното ще е болезнено - кожата там сега не е чуствителна след мастектомията, но поживьом, увидим :) - като стигна до там, ще разказвам.
за цени не мога да кажа нищо, както не мога да препоръчам и лекар - аз не живея в българия и нямам представа колко струват там такива процедури. мога да споделям опит само от гледна точка на преживявания и усещания.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 21:10



Ами на мен само ми направиха мастектомия. Не са ми слагали никакви имплантанти. Както разбираш, изобщо не съм започнала да движа въпроса с реконструкцията.Но човек трябва да се осведоми за всички варианти. Не е ли по добър вариант да се взема от стомаха тъкан?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано14.12.05 01:35



няма универсален отговор кой метод е по-добър. и двата имат предимства и недостатъци. мога да ти кажа само, защо аз не предпочетох реконструкция със собствена тъкан. за да се изгради гърда с този метод, трябва да има налична тъкан, а аз съм слаба, нямам какво да ми се вземе от стомашната област. освен това е значително по-тежка операция - режат се две места - гърда и стомах, режат се и мускули, съответно възстановителният процес е по-дълъг. аз нямам възможност и желание да отделя поне седмица престой в болница и после още сигурно месец, в който да не съм в състояние да се грижа за децата и дома си. друго, което за мен беше недостатък при тази процедура, са повечето белези - ето за какво говоря

- това са снимки на жени с реконструкции на гърда със собствена тъкан, не са най-приятната гледка, прецени дали искаш да ги видиш.
какво за теб е най-подходящо трябва да обсъдиш с лекар. а и в нет-а има тонове информация описваща процедурите и евентуалните им предимства и недостатъци .



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор eni7 ()
Публикувано14.12.05 21:57



Миз, правилно ли съм разбрала, че при твоята мастектомия е запазена собствената кожа на гърдата ти /като останалото е отстранено/, и затова не се налага вземане на тъкан от корем или гръб?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 22:12



Доколкото аз разбрах, просто се опъва кожата, процеса е по дълъг, но е по безболезнено. Аз малко се стреснах от белезите, които бих имала ако ми се взема тъкан от стомаха.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: eni7]  
Автор миз (шест...)
Публикувано15.12.05 00:59



да, правилно си разбрала. и това е едно от предимствата на реконструкцията в момента на мастектомията. на мен практически ми е изрязана съвсем малко кожа около зърното(и то липсва, разбира се).



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 13:03



Но явно при самата операция лекарите са предвидили че ти предстои реконструкция и са ти оставили кожа - така ли да разбирам?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор eni7 ()
Публикувано15.12.05 20:52



Сега нещата се изясняват и се връщам в началото на моята бележка- в БЪЛГАРИЯ ДОСЕГА ТОЗИ ТИП ЕДНОВРЕМЕННИ ОПЕРАЦИИ СА НАПРАВЕНИ САМО МЕЖДУ 10-20 /не на година , а изобщо/. Няма такава практика, малко са хирурзите които се обаждат при подходящслучай на пластичен хирург от друга болница и т.н. .....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.