Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: rak na 4eren drob Le4enie?...........нови [re: зcp1]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано11.01.06 21:36



Потърси инфо в инета - моето татенце щеше да е при него - бяхме подели процес на уговорка с Григоров, но нямаше начин и смисъл - когато метастазите не са концентрирани, а са разпръснати в целият дроб - това не само, че не може да помогне, но и няма да се навият на операция - при татенцето ми не искаха, защото нямаше да излезе от упойка - даваха му не повече от месец...така и стана...на 20-ят ден си замина от нас завинаги...не искам да ви отчайвам, напротив - дано вие да сте от късметлиите, на които това може да помогне, но не разчитайте само на това - гледайте и други начини за борба, а ако стане това с изгарянето /по-скоро става "сваряване" на раковите клетки, защото след това се обработват с физиологичен разтвор/ ще се радвам много И най-вече не се бавете с Натанал-а - скоро а Дора - Dorchester баба й се оправи. Това никога няма да мога да си го простя - че въпреки това,че татенцето ми започна да повръща от него, не го "насилвах" заради мен да продължава....почти всяка нощ сънувам как се опитвам да му дам да пие Натанал като съм убедена, че от това ще се оправи.......не изпадайте в моето положение - борете се с всички сили! Няма време за чудене кое ще помогне, за съжаление...Стискам ви палци и дано и вие като Дора ни зарадвате!


Гери - 27.10.04

Тема Re:За Проф.Спартак Хаджиевнови [re: caмoдивa]  
АвторMeйcи (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 06:22



За пръв път научих за проф.Сп.Хаджиев през 1994год. от в.24часа през месец март.Два дни след това на 15.03.1994г.,аз бях при него след предварителна уговорка по телефона по повод заболяването на баща ми /рак над десния главен бронх/в последен стадий и метастази в черен дроб. Отидох сама,защото баща ми не беше в състояние да пътува от Добрич до Пловдив с цел да закупя тази ваксина и в Добрич да му я инжектират.Въпреки,че знаех,че това е невъзможно реших да опитам.Отказаха ми поради тяхни лични съображения за сигурност и бяха прави, убедиха ме.Професора и неговите асистенти бяха много мили и добри хора-изслушват, обясняват,успокояват и печелят доверие.Обясниха ми ,че в този стадий баща ми има само един единствен шанс да удъпжи живота си и дори да победи рака след време и той беше в тази ваксина /не и знаех името/.Казаха ми да направя всичко възможно да се обадя на мойте близки и го доведат час по скоро . Незнаех какво да направя.На следващия ден 16.03.1994г онкологът на баща ми беше запланувап първата химиотерапия/беше минал преди 20 дни лъчетерапия/.Лоисках съвет от професора кое лечение да изберем.Той ми повтори и потрети-химиотерапията на този етап ще го убие,само ваксината ще помогне.Обадих се на брат ми и ме увери ,че е готов да тръгне веднага с баща ни.Обадих се на онколога да отмени химиотеранията и помогне с каквото може да издържи баща ми 6ч.път с кола.Той отказа с уверение ,че няма да издържи на дълък път,имало вероятност да се задуши/имаше такива пристъпи,биеха му метилпреднизолон/.Каза ми да се прибера в Добрич и заведа баща си на химеотерапия-да го закрепи и след това да го водим при проф.Сп.Хаджиев/беше скептично настроен,че ще помогне/.Ловярвах му,тогава бях на 28год и не знаех много за химиотерапията как закрепя хората изтощени от болестта.Сгреших.Стана така както ме увери професора,за което много съжалявам и се надявам баща ми да ми е простил.Той знаеше,колко много го обичахме с майка ми и брат ми и,че искахме само да му помогнем да се излекува.Все още не мога да си простя,че със собствените му пари закупих Метотрексат и Блеомецин,които го убиха.По това време също имаше дефицит на лекарства за онкоболните.В момента съм на 40год.и ако ми се напожи да избирам отново/пази боже/независимо дали за мен или за някой друг близък,бих избрала ваксината на проф.Сп.Хаджиев,а не химиотерапия.През 1994г цената и беше 100 лв. и се инжектираше през 6 месеца.Метотрексата беше 980 лв.От отдавна не бях чувала за професора и се радвам,че все още е жив и здрав/тогава беше на около 65г/и се надявям да има много излекувани хора от тази коварна болест.Аз знам за един такъв,който бяха отписали от трад.медицина и благодарение на проф.Сп.Хаджиев е още жив.Преди около 8-9год. си спомням,че в някакво предаване по БТВ беше гост и той обясни,защо не е призната тук в Б-я тази ваксина.Причината доколкото си спомням,беше проф.Черноземски,който е попречил да се патентова.Сега се сещам и за опашката от хора,които чакахме да влезем в кабинета му.Повечето бяха от Б-я,но имаше и от Гърция,Турция и Франция с преводачи,които от няколко години идвали през 6 месеца.Това е което знам за проф.Сп.Хаджиев.Дано съм помогнала на много хора да вземат правилното решение за себе си ипи за свои близък.Забравих да добавя,че той е за хирургията и лъчетерапията,когато е необходимо.Само трябва да има 20 дни почивни за болния от терапия до терапия включително и за ваксината. ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ВИ ПОЖЕЛАВАМ ДА НАМЕРИТЕ ПРАВИЛНИЯ ПЪТ НА ИЗЦЕЛЕНИЕ.НЕКА ГОСПОД ВИ НАПРАВЛЯВА И ВИНАГИ ДА БЪДЕ С ВАС.



Тема Re: rak na 4eren drob Le4enie?...........нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 16:57



Благодаря за пожеланията...аз в момента съм добре..писах на няколко места тук, че съм в пълна ремисия от мета в черния дроб след гърда..благодарение на химио таксотер+ кселода..пия натанал повлияна от писанията тук...и се надявам да се задържа така..но знае ли човек...затова се зинтересувах от този метод за който не бях чувала...Съжалявам за загубата на баща Ви...но съдба..а,вие трябва да се освободите от всякаква вина..и да се радвате на прекрасното си детенце и живота...бъдете сигурна и спокойна баща ви е на по-добро място..без болка...без мъка...без страх...



Тема Re: rak na 4eren drob Le4enie?...........нови [re: zdr1]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано12.01.06 17:09



Не се отказвайте от Григоров - стискам палци ако се наложи да ви помогне. Операцията е безкръвна и предполагам е много по-безболезнена от разните химиотерапии. Не знам какво е "ремисия", но ми звучи обнадеждаващо....Нека има повече хора, преборили се с тази гадост. Бъдете силни и само напред и не спирайте Натанала - от него няма оплакали се, а само оздравяли - частично за момента, а дори и напълно оздравяли хора!


Гери - 27.10.04

Тема Re: rak na 4eren drob Le4enie?...........нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 10:27



Ремисия означава че за момента си здрав..метастазите са изчезнали доказано със скенер..



Тема Re: rak na 4eren drob Le4enie?...........нови [re: zdr1]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано13.01.06 10:51



какво по-хубаво от това


Гери - 27.10.04

Тема Re: rak na 4eren drob Le4enie?...........нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 19:12



Благодаря ти, много си мила!!!! Но на всеки следващ контролен преглед изживяваш ужаса да не изскочи нещо пак...Ама какво да правим така сме орисани да живеем ..в страх и надежда...



Тема Re: rak na 4eren drob Le4enie?...........нови [re: zdr1]  
АвторElichka (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 22:48



Pisah otdelna tema dnes sutrinta,no sega vijdam,che tuk stava duma za sashtoto,i reshih da vi popitam- Kajete,mislite li che Natanal-a moje da pomogne pri razrastvashti se metastazi v chernia drob? Imashe chastichna remisia sled Xeloda,i sled 3 meseza hormonalno lechenie,edna ot metastazite e stanala s razmeri 7x4cm,a ima i mnojestvo novi,malki,v zelia cheren drob? Otchaiana sam,taka se nadjavah,che moje da zadarjim polojenieto!



Тема do Koko.нови [re: koko]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 15:22



Zdravei,naskoro otkriha na ba6ta mi rak na debeloto 4ervo s metastazi na cheren drob,molq te kaji mi ne6to pove4e za tezi hap4eta i za6to na nego ne mu pozvolqvat nito himioterapiq nito lu4eterapiq nito operaciq,obezsar4ena sam molq vi hora pomognete s ne6to............



Тема Re: do Koko.нови [re: gery]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано09.08.07 07:17



Щом не ви предлагат нищо, значи са ви отписали. Такива са докторите. И нас ни отписаха ,нито операция, нито химио, нищо. Но, преди два дни оперираха майка ми, най-накрая, въпреки че май е късно. С множество разсейки в черния дроб. Но, няма да губиме надежда , че нещо може да се направи. Има книги на Луиз Хей, много са хубави, не пречи да ги прочетете, много билкови рецепти по тази тема, все нещо дани помогне. Ще се надяваме на нас самите, не на чудеса! Важното е да не се предавате, ако имате въпроси, питайте, ако можем ще помагаме! Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.