Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 15:24



ОТ НЯКОЛКО ДНИ СЪМ В ТОЗИ ФОРУМ И НЕ ЗНАМ ТОЧНО КАКВО СЕ ПРАВИ ,НО МИ СЕ ИСКА ДА СПОДЕЛЯ ЗА МОЯ ПРОБЛЕМ И АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ НЕЩО ЩЕ СЪМ НАЙСТИНА БЕЗКРЙНО БЛАГОДАРНА.
БАЩАМИ ИМА РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО С МЕТАСТАЗИ В СТЕРНУМ И ДЕСЕТИ ПРЕШЛЕН. В СЪЩОТО ВРЕМЕ Е С УВРЕДЕН ЧЕРЕН ДРОБ ОТ ЦИРОЗА ВТОРИ СТАДИИ. БЯХМЕ ВЪВ ВАРНА В УНИВЕРСИТЕТСКА БОЛНИЦА КЪДЕТО ГО ОПЕРИРАХА ,НО НЕ ИЗВАДИХА ТУМОРА ЗАЩОТО БИЛ МНОГО ГОЛЯМ И Е СРАСТНАЛ С БЪБРЕКА МУ.
НЕ ЗНАМ КАКВО ДА МИСЛЯ. МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПРАВИ НЯКАКВА ТЕРАПИЯ ЗА ДА СЕ СТОПИРА ПРОЦЕСА ПРИ ТОВА УВРЕЖДАНЕ НА ДРОБА МУ И НАЛИЧИЕТО НА ТУМОРА.
ТОЛКОВА СЪМ ОБЪРКАНА И ИМАМ НУЖДА ОТ НЕЧИЕ МНЕНИЕ.
НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ И КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНА . АКО НЯКОЙ СЕ Е СБЛЪСКАЛ С ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ ЩЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА АКО МЕ ПОСЪВЕТВА.

Редактирано от vesela.bg на 27.06.08 22:03.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.06.08 16:04



Здравей, мила! Преди да ти отговори някой, отвори СПРАВОЧНИКА (постоянна тема на първата страница) и потърси там писаното във форума за този вид рак. Прочети всичко, а после погледни и другите теми, които ти се видят интересни - за хранителните добавки, народни рецепти и пр. Оттам ще получиш някои отговори, а може би ще възникнат и нови въпроси! Сигурна съм, че с общи усилия ще ти помогнем!

П.П. Лекарите не ви ли предложиха някаква терапия?
Впрочем тук имаме основен принцип: НИКОГА САМО ЕДНО ЛЕКАРСКО МНЕНИЕ!





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 17:09



БЛАГОДАРЯ . ОПИТВАМ СЕ ДА ВЛИЗАМ ТУК И ТАМ ,НО ОЩЕ МИ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРАМ.
ЛЕКАРИТЕ НЕ СА НИ ПРЕДЛОЖИЛИ ОЩЕ НИЩО КАТО ТЕРАПИЯ ,ЗАЩОТО ТОЙ Е ОЩЕ В БОЛНИЦАТА ВЪВ ВАРНА. УТРЕ ТРЯБВА ДА ГО ИЗПИШАТ. ЩЕ ВИДЯ КАКВО ЩЕ КАЖАТ .НО ТЕ НЕ ОБЯСНЯВАТ МНОГО И ОБЩУВАНЕТО С ТЯХ Е ДОСТА ТРОМАВО. ПРИ МЕН ПРИТЕСНЕНЕЯТА ИДВАТ ОТ ТОВА ЧЕ В КРАЙНА СМЕТКА ТУМОРА НЕ Е ИЗВАДЕН . ТЕ ПРОСТО ГО ОТВОРИХА И ГО ЗАТВОРИХА,ОСВЕН ТОВА ИМА И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕ КАКТО ВЕЧЕ СПОМЕНАХ. НЕ ЗНАМ ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО Т.Е ДАЛИ Е ВЪЗМОЖНО НЯКАКВА ТЕРАПИЯ ИЛИ ПРОСТО ЩЕ МУ ИЗПИШАТ НЯКАКВИ БОЛКОУСПОКОЯВАЩИ И С ТОВА ЩЕ РЕШАТ ВЪПРОСА.
ТОЙ Е С МНОГО СИЛНИ БОЛКИ ОТ МЕТАСТАЗИТЕ В ГРЪДНАТА КОСТ И ПРЕШЛЕНЯ.
НЕ ЗНАМ КАК СТАВА И РЕГИСТРАЦИЯТА В ДИСПАНСЕРИТЕ ,ЗАЩОТО РАЗБРАХ ЧЕ САМО ОТ ТАМ МОЖЕ ДА МУ СЕ ИЗПИШЕ НЕЩО ЗА БОЛКАТА



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 17:13



ИСКАМ ДА ТИ БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЗА БЪРЗАТА РЕАКЦИЯ . РАЗЧИТАМ НА ВАШАТА ПОМОЩ И ПОДКРЕПА ,ЗАЩОТО СЕГА ОСЪЗНАВАМ КОЛКО Е СТРАШНО ДА ПРИЕМЕШ МИСЪЛТА ЧЕ ЕДИН ОТ НАЙ-БЛИЗКИТЕ ТИ Е С ТАЗИ ДИАГНОЗА И НЕ ЗНАШ ОЩЕ КОЛКО ВРЕМЕ ЩЕ МОЖЕШ ДА МУ СЕ РАДВАШ,ДА РАЗГОВАРЯШ И НАЙ-МАЛКО СУТРИН КАТО СЕ СЪБУДИШ ДА МУ КАЖЕШ ЕДНО ПРОСТИЧКО ДОБРО УТРО .
РАДВАМ СЕ ЧЕ ВИ ИМА И ЧЕ УСПЯХ ДА ВИ ОТКРИЯ



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.06.08 18:21



Здравей. Първо ще те помоля да пишеш нормално с малки букви. В интернета писането с главни букви се смята за грубо отношение и караница с останалите.


Регистрирането в диспансерите става, като занесеш цялата документация на пациента - снимки, изследвания, епикризи от операции и т.н.
Там се прави нов картон на пациента и вече си действаш.
Откъде сте?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 18:26



Добре би било да се премахне туморът, въпреки, че е сраснал с бъбрека. Само това не е причина да се остави. Има ли и бъбречна недостатъчност баща Ви? Или други сериозни заболявания освен цирозата? Премахването на тумора, последвано от адекватно медикаментозно лечение би могло да удължи значително живота му мисля. В коя част на червото е туморът - ляво, дясно?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 19:30



Извинявам се за начина ми на писане . Това се коригира .Притеснявам се че всичко става много бавно. Епикризата ще бъде готова едва в сряда на следващата седмица и това още повече ще забави нещата.Найстина се страхувам ,че не мога да владея положението и се чувствам безсилна. Това което зависи от мен ще го ноправя ,но явно не всичко зависи от мен ,болниците си имат правила. В понеделник ще се събира лекаркски съвет,който ще реши какво трябва да бъде понататъчното лечение ако изобщо има такова и чак тогава аз ще мога да се заема с диспансеризирането му. Не зная какво ще правя с него защото той има страшни болки в областа на гръдната коста , а традиционните болкоуспокояващи вече не му помагат, а другите лекарства могат да бъдат изписани само от диспансера ,но след като бъде регистриран там.Чудя се какво да правя и нямам никакво решение.
Благодаря че ви има и че сте тук.Искам да имаме вашият дух и сила
Забравих да кажа ,че сме от Несебър



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: MD]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 19:38



Здравей.Баща ми няма бъбречна недостатъчност ,но не знам защо не са предприели никакво действие.Доктора каза ,че не е могъл да измисли нищо умно и нямало смисъл да го мъчи ,защото той имал и метастази в костите. Това не ми хареса изобщо ,защото ми се струва ,че те направо го отписаха. Ту- формацията се намира в горната част на дебелото черво, а метастазите са в гръдната кост и десети прешлен от където идва и страшната болка с която не можем да се справим,защото той не е регистриран още в диспансера поради това че епикризата му не е още готова. Много ми е трудни и не знам как да се справя с това. Иска ми се да зная дали може да се прави някаква терапия при това положение или и в диспансера ще ни кажат ами колкото има да живее толкова,както ми го казаха и във Варненската Университетска болница Ще съм много благодарна да ми кажете има ли някакви възможности или трябва да приема безропотно всичко което ми казаха до момента.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.06.08 19:58



Аз също съм с метаразсейка в гръдната кост, до момента успявам да си овладявам болките с едно прахче Аулин, взето едновременно с 2 табл. Ибупрофен. Вземала съм ги по 3-4 пъти на ден.
Иначе за метаразсейки в костите се вливат бифосфонати. Но след като е със силна болка, първо може да се направи лъчетерапия на мястото. Тя обезболява трайно и после с бифосфонатите нещата се регулират. Така съм от 2 години с моите разсейки.
Ама влез моля те в Справочника, втората тема на първа страница. Там има изредените по-важни теми в клуба. Отваряш на пълен преглед и четеш. Има и специална тема "Метаразсейки в костите" в нея е описано почти всичко по въпроса.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 20:09



Притеснението ми е че тумора в крайна сметка си стой и не е изваден.Не знам какво ще става от тук нататък. Не можах да видя тук някой в подобно положение. В повечето случаи туморът е отстранен и тогава се предпиема някокво действие. А при нас не е такъв случая.
Не зная какво да мисля



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.06.08 20:11



Може би ще потърсите хирург, който ще се наеме да отстрани тумора!





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 20:24



Разчитах много на тези лекари ,защото това е университетска болница и там са само професори и доценти,но явно ще трябва да направя и други консултации със специалисти. Бащами не знае че те не са направили нищо ,защото ме е страх че ще се отчя много и няма да има сили да се бори с това. На него му е казано ,че е направено това което трябва. Днес като говорих с него беше в добро настроение и мисля че в него има сила да живее.
Надявам се да му назначат и някаква терапия, но заради цирозата не съм сигурна ,че това ще е възможно.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.06.08 20:40



Непременно направи консултация и с други лекари! Те ще преценят каква терапия може да се приложи при неговото състояние.!
Тук в Клуба предполагам, че ще пишат хора, които ще те насочат към подходящи специалисти.





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 20:43



Кофти ситуация. Дори да се отстрани туморът на червото (което не е от най-трудните неща в хирургията) няма да се повлияе болката в гърба. Той нямаше ли си я тази болка преди операцията? Както и да е. Независимо, че няма епикриза трябва да го обезболявате адекватно.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 20:43



Много благодаря за това което правите и че Ви има.Надявам се найстина да ми пишат и други хора ,които са в подобно положение и са минали по този път и които определено могат да ме посъветват какво и как да направя.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: MD]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 20:50



да той имаше тази болка още преди операцията,но там го обезболяваха с оксиконтин и той се чувстваше добре. А утре като го изпишат аз просто не зная какво да го правя,защото този оксиконтин може да се изпише к само от онкото ,а той още не е диспансеризиран там.Всъщност той нямаше симптоматика за рак на дебелото черва ,а просто ние тръгнахме да търсим от къде идва тази остра болка в стернума или т.нар гръдна кост. После се оказа ,че има анемия ,която идва от кръвозагуба .След много изследвания се оказа ,че е тумор на дебелото черво с метастази в коста и десети прешлен.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано24.06.08 21:26



Здравей, NUBARA ! правилно са ти казали тук - потърси още мнения и препоръки. Аз съм оперирана в частна хирургическа болница "проф.Темелков" във Варна по повод рак на дебелото черво. Само там са ми обещали да свършат всичко както е необходимо и го направиха перфектно, грижеха се за мене дотогава докато можех да предприема пътуване за дома /аз живея в Плевен, пътуването беше трудно, но издържах !/. Там имат и добри специалисти и апаратура за прегледи.
В цената са включени и два контролни следоперативни прегледа и постоянна връзка с онкохирурга. Ако те е заинтересувало това, обади се

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Редактирано от LlDl_ru на 24.06.08 21:26.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: LlDl_ru]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано25.06.08 15:01



Здравей.Да зная за тази клиника на професора.Той работи в същата болница където оперираха баща ми. Екипа и там е много добър ,събрани са само професори ,доценти и асистенти. Днес отново разговарях с тях, но бяха категорични че не може да се направи нищо.Да видим какво ще измислят за метастазите на костите като го регистрирам в онкологията.
Искам само да те попитам имаше ли някакъв по-специален режим на хранене?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано25.06.08 17:07



да, особенно първия месец след операцията, после вече може да се премине към по-обща храна, но трябва да се избягват червени меса, варени и пушени салами и кренвирши, нищо газообразуващо

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: LlDl_ru]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано25.06.08 17:58



Благодаря ти за бързият отговор. Аз днес го прибрах от болницата и реших да го захранвам с пилешка супа със зеленчуци и така постепенно ще прибявам по нещичко ,което няма да натоварва стомаха



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Авторnaopaki (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 11:03



Здравей
Искам да ти споделя и моето мнение и дано ти помогне.
Скоро разбрах, че никой не е застрахован против рак. Винаги човек чува, че този или онзи е болен или починал от рак. Информацията просто минава и подминава докато не се случи на някой твой близък или на теб самия недай си боже.
Случаят с моя баща е подобен на вашия. Откри се , че има рак след упорита болка като при плексит. След операция в Александровска болница се разбра, че има метастази в костите. Първоисточника е дебелото черво. Има метастази множество, но малки и в черния дроб. Той е силен и жизнен човек и факта, че е прикован на леглото го съсипва. Аз опитвам всякакви възможности и лечения, тъй като и при нас докторите просто вдигат рамена. Имахма едно вливане на бифосфонати Зомета в раковата. Това обаче , за което искам да ви споделя е едни лекарства на основата на Бял имел, които поръчахме от Германия. В Германия те се отпускат от Здравната каса и задължително съпътстват лечението на онкоболните. Казват се Искадор и са хомеопатични. Аз им вярвам много. Докторът хомеопат, които направи схемата на лечение ни каза, че Искадора имал способността да открива ракомите клетки и да ги "капсулира", след което в зависимост от случая да ги унищожава. Аз вярвам , а Вярата е най - силното ми оръжие срещу болестта. Всяка сутрин успявам да накарам татко също да вярва , като му казвам, че днес е един прекрасен ден, в който посигаме невероятни успехи в борбата с рака. Също вярвам и на силата на самовнушението. Дадох му да чете книгата "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. Той всеки ден повтаря, че положението става все по - добро. Може да ви звучи налудничево, но ...... Той прави упражненияв леглото си. Иска да живее, а това е много важно. Борете се всеки ден.
Давам ви тел. на доктора хомеопат. 0886/43 25 18 това е моят е-маил eliaeneva@abv.bg скайп naopaki1



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: naopaki]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.06.08 12:28



Макар че е забранено публикуването на телефони тук, този номер няма да го изтрия. Само моля те, напиши името на доктора хомеопат, чийто телефон си дала тук!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Авторnaopaki (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 13:16



Извинете
аз се опитах да го редактирам и да го изтрия, но не успях. Моля да го изтриете, защото не съобразих, че все пак давам чужд номер. Ако някой иска нека се свърже с мен да го насоча. Благодаря



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: naopaki]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.06.08 14:16



Напиши името тук, няма да трия този номер



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: naopaki]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.06.08 19:12



Не става ли въпрос за д-р Стоянов? И има ли нещо общо с Медицинския център "Алфамедика" в София?





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: naopaki]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано26.06.08 20:18



Привет. Много ти благодаря за това писмо.При нас проблема е че тумора не е изваден защото е срастнал с бъбрека.Това може би ще бъде определящо и за една последваща терапия.Днес го регистрирах в диспансера , а в понеделник е комитета на който ще се реши какво ще става. Доста съм се отчаяля и се опитвам да направя какво ли не ,защото просто не мога да си го представя на легло. Той винаги е бил много динамичен защото живота му е бил спорта Ще видя какво ще кажат в понеделник, а после ще решевам какво да правя. Тези хомеопатични лекарства ще направя опит да ги намеря,защото имам близка която живее в Гермяния. Искам да съм силна като теб и найстина да врвам че ще успеем да се справим .
Ще те намеря в скайп ,а като си на линия ще ми бъде приятно да поговор им обменим оше информация.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Авторnaopaki (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 20:55



Д-р Стоянов. Не знам дали има нещо общо с този мед. център.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: naopaki]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано11.07.08 20:03



зравейте! искама да попитам има ли смисъл да се прави химиотерапия ако тумора не е отстранен защото е много голям и с каква скорост се развиват метастазите в костите ?можели успоредно с едната терапия да се прави и такава за метастазите ?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.08 22:20



Има смисъл от химиотерапията. След няколко курса туморът се свива и става операбилен.
Метаразсейките в костите не са толкова бързо развиващи се. Вливането на бифосфонати за костите върви паралелно заедно с другата химиотерапия, няма проблем.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано13.07.08 12:25



искам найстина да ти благодаря . разчтах на твоя отговор и подкрепа.
не зная какво ще стане. утре ни викат за прием в хематологията ,но още не са казали каква терапия ще прилагат. може би утре като го приемат ще вземат някакво решение. много ме е страх как ще се повлияе и какво ще стане.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано15.07.08 20:46



какво ще ми кажете за лечение с 5FLUOROURACIL EBEWE И CALCIUMFOLIANT EBEWE
това е са медикаментите за химиотерапия която правт на баща ми за рак на дебелото черво. притеснявам се че за костните метастази не правят нищо.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.07.08 20:57



Трябва да попиташ защо не са назначили бифосфонати.
Бифосфонатите се вливат паралелно /поне с една седмица разлика/ с другите химиотерапии. Не оставяй нещата така, а настоявай.
Къде правите химиотерапията?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 17:43



Ще Ви кажа, че вече почвам да се стряскам от тези имитации на лечение - първо хирургични, после медикаментозни. Приетото стандартно лечение на метастазирал колоректален рак в страната включва освен двата споменати медикамента задължително още иринотекан или оксалиплатина (режими известни като FOLFOX и FOLFIRI). Започнатата при вас химиотерапия известна като FU/FA беше стандарт преди около 7-8 години. А Весето се чуди защо не са включили бифосфонат





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано16.07.08 20:15



Терапийте ги правим в Бургас. Днес говорих с лекуващата му лекарка и тя обеща да се прави каквото трябва.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕ [re: NUBARA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.07.08 20:40



Надявам се да изконтролираш следващия път дали изпълнява обещанието си. Ще ходиш с него на вливания ЗА ДА ВИДИШ КАКВО МУ ВЛИВАТ /пише си на банките/. Щото на каквото съм се нагледала и наслушала, не е истина просто. Проверката е майка на доверието



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: MD]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.07.08 20:42



Не се чудя докторе. Само констатирам



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано17.07.08 20:20



Благодаря ти Веси . Смяатам да направо точно това. Утра ща со го прибара докато чакаме датата за следващата терапия. Викат го веднъж на контролен преглед преди да назначат следващата такава и тогава ще видя какво ще направят и какво ще измислят. Ти какво ще ми кажеш за Натанала . Имали ли някаква полза от неговото приемане?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.07.08 22:07



Ами Натанала си е много добър, поддържа имунната система, предпазва от интоксикации. Пила съм го. Но не всеки го понася. Вземи едно шишенце да пробва, ако му е гадно не го насилвай. Нищо приемано насилствено не действа. Трябва да се приемат лекарствата или билките с желание и с вяра иначе просто е безмислено.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано18.07.08 15:05



Благодяр Веси . Ти си прекрасен човек от който мога да черпя само позитивна енергия без разбира се да ти я отнемам.
Желая ти от сърце да си здрава и силна и винаги да успяваш да помогнеш на тези които имат нужда от теб.





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано23.07.08 10:40



Привет отново от мен. Искам да задам един въпрос ,който меже да се стори и малко глупав, но искам да разбера.
Химиотерапията която правят за дебелото черво ,дали влияе по някакъв начин и върхе метастазите в костите или единственото което се отразява върху тях са тези биофосфанти?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.07.08 14:25



Не, не влияе пряко. Но когато се третира първоначалния тумор и дай Боже той намалее или изчезне, тогава може да се повлияят и костните разсейки, които се водят вторични. Затова при костни разсейки се вливат бифосфонатите, които междувременно предпазват костта от счупвания, както и от разрастване на разсейките!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано04.11.08 13:54



Здравей! От досна време не съм влизаба тук ,но при нас запобна едно ходене по мъките .Стартирахме се химиотерапията и вече има направени 4 курса .За съжаление нещата не се развиват благоприятно за нас ,защото миналата седмица след поредният преглед и очакване за назначаване на нова терапия се оказа че корема му е пълен с вода и докторката каза че повече нямало смисъл защото възможностите на терапията вече са изчерпани.Това направо ме срина тотално. Толкова се надявах да може да му се помогне ,но явно няма да го бъде. Назначиха му ехограф и взеха течност от стомаха ,където се установи наличие на бластомни клетки с белези на адено карцином.
Много се страхувам от това какво ще последва ,ако изобщо последва нещо.
Ако някой е имал подобен проблем нека ми пише ,защото просто съм токлоква стресирана и объркана. Усещам само ,че губя баща си .



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.11.08 15:24



Съжалявам, че така се развиват нещата при вас. Изчетох цялата тема, за да си припомня вашия случай. През юни
(когато бяха първите постинги) ставаше въпрос да потърсите и друго мнение, да се консултирате за адекватно
лечение, евентуално да подпомогнете конвенционалното с алтернативно. Успяхте ли в тази насока да направите нещо?





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано05.11.08 12:56



Говорих с доста лекари ,но всички бяха на това мнение.Оказа се обаче че това не е най-доброто.Вчера излезнаха резултатите от секрета който взеха от корема ,като се потвърди наличието на клетки на аденокарцино. А днес ходихме и на ехограф ,който пък от своя страна показа наличието на голямо количество асцит. Това представлява наличие на свободна течност в коремната кухина. В петък сме отново при терапефтката за да прецени какво трябва да се прави .Много ме е страх ,защото определено виждам че нещата стават все по-зле. Възможностите на терапията са вече изчерпани и не знам какво ще последва.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: vesela.bg]  
Автор melsa (непознат )
Публикувано08.10.09 16:32



Здравейте! Не ми е приятно, че и аз влязох в клуба, но такъв е животът. Четох доста, ако не и почти всичко тук. Може да се повтарям, извинете ме, но все още съм много объркана и продължавам да се оплитам още повече. Та така, на баща ми му откриха рак на дебелото черво преди точно две седмици. Операцията беше в петък. Много се притеснявам защото хемоглобина му е много нисък,76 го приеха- трети ден след операцията е 102. По време на операцията откриха метастаза в черния дроб, отстраниха и нея. Не знам какво да питам лекарите, как да разбера какво е истинското му състояние. Смятам, че лекаря ми спестява. Питах за биопсията след операцията вече, вчера беше готова каза 4е стадия на болестта бил м3, а вида на рака ен 1, рових се къде ли не но точно такова нещо не открих, ако някой знае моля да ми пише




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.