Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.06.08 20:11



Може би ще потърсите хирург, който ще се наеме да отстрани тумора!





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 20:24



Разчитах много на тези лекари ,защото това е университетска болница и там са само професори и доценти,но явно ще трябва да направя и други консултации със специалисти. Бащами не знае че те не са направили нищо ,защото ме е страх че ще се отчя много и няма да има сили да се бори с това. На него му е казано ,че е направено това което трябва. Днес като говорих с него беше в добро настроение и мисля че в него има сила да живее.
Надявам се да му назначат и някаква терапия, но заради цирозата не съм сигурна ,че това ще е възможно.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.06.08 20:40



Непременно направи консултация и с други лекари! Те ще преценят каква терапия може да се приложи при неговото състояние.!
Тук в Клуба предполагам, че ще пишат хора, които ще те насочат към подходящи специалисти.





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 20:43



Кофти ситуация. Дори да се отстрани туморът на червото (което не е от най-трудните неща в хирургията) няма да се повлияе болката в гърба. Той нямаше ли си я тази болка преди операцията? Както и да е. Независимо, че няма епикриза трябва да го обезболявате адекватно.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 20:43



Много благодаря за това което правите и че Ви има.Надявам се найстина да ми пишат и други хора ,които са в подобно положение и са минали по този път и които определено могат да ме посъветват какво и как да направя.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: MD]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано24.06.08 20:50



да той имаше тази болка още преди операцията,но там го обезболяваха с оксиконтин и той се чувстваше добре. А утре като го изпишат аз просто не зная какво да го правя,защото този оксиконтин може да се изпише к само от онкото ,а той още не е диспансеризиран там.Всъщност той нямаше симптоматика за рак на дебелото черва ,а просто ние тръгнахме да търсим от къде идва тази остра болка в стернума или т.нар гръдна кост. После се оказа ,че има анемия ,която идва от кръвозагуба .След много изследвания се оказа ,че е тумор на дебелото черво с метастази в коста и десети прешлен.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано24.06.08 21:26



Здравей, NUBARA ! правилно са ти казали тук - потърси още мнения и препоръки. Аз съм оперирана в частна хирургическа болница "проф.Темелков" във Варна по повод рак на дебелото черво. Само там са ми обещали да свършат всичко както е необходимо и го направиха перфектно, грижеха се за мене дотогава докато можех да предприема пътуване за дома /аз живея в Плевен, пътуването беше трудно, но издържах !/. Там имат и добри специалисти и апаратура за прегледи.
В цената са включени и два контролни следоперативни прегледа и постоянна връзка с онкохирурга. Ако те е заинтересувало това, обади се

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Редактирано от LlDl_ru на 24.06.08 21:26.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: LlDl_ru]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано25.06.08 15:01



Здравей.Да зная за тази клиника на професора.Той работи в същата болница където оперираха баща ми. Екипа и там е много добър ,събрани са само професори ,доценти и асистенти. Днес отново разговарях с тях, но бяха категорични че не може да се направи нищо.Да видим какво ще измислят за метастазите на костите като го регистрирам в онкологията.
Искам само да те попитам имаше ли някакъв по-специален режим на хранене?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: NUBARA]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано25.06.08 17:07



да, особенно първия месец след операцията, после вече може да се премине към по-обща храна, но трябва да се избягват червени меса, варени и пушени салами и кренвирши, нищо газообразуващо

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРНВО И МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕнови [re: LlDl_ru]  
Автор NUBARA (непознат )
Публикувано25.06.08 17:58



Благодаря ти за бързият отговор. Аз днес го прибрах от болницата и реших да го захранвам с пилешка супа със зеленчуци и така постепенно ще прибявам по нещичко ,което няма да натоварва стомаха




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.