Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 02.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано12.09.18 12:28



Ще ми се да вярвам че не знае.



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано12.09.18 15:15



Според мен със сигурност не знае. Аз станах "известен" с наивността си, но ако "шефа" знаеше, то "антуража" нямаше да се хвърля с такава страст да защитава територията си, включително чрез най-безобразни "методи". Щяха да седят отстрани и да се кефят как са изпълнили "поръчката". Явно им се струва, че "шефа" не знае и е добре "плебса" да не му досажда с подробности. Друг е въпросът дали това действително е така или в момента изглежда сравнително удобно.

Само дето това не го оправдава напълно в моите очи. На един шеф работата му е да знае кой и как употребява репутацията му. Защото парите са преходни, но репутацията е това, което ще съществува и след като отдавна от ЖеРе-тата е останало само куп ръждясало желязо. А човека има толкова положителна репутация, че направо не е за вярване да е посикал да я разпилее по каруцарщини. Определно е един от тези, които биха останали в историята на радиолюбителското движение - няма причина да иска да опропасти тази чест за да се "наслаждава" на простотиите на няколко клоуна.



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано12.09.18 16:37



Според мен "шефа" е сравнително наясно с Чучура, иначе не мога да си обясня кариерното "израстване" на Чучура: Директор производство => Мениджър Качество ISO9001/2008 за Milara => Manager в Milara Inc. (това е от профила му във ФБ). Може да съществува някаква роднинска или шуробаджанашкан връзка иначе би трябвало отдавна да е изхвърчал.

Редактирано от gu50 на 12.09.18 16:54.



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано12.09.18 17:01



Това, за мащабите на един сериозен бизнес, какъвто има "шефа", не е точно "израстване". Чучура си седи на едно място, просто му се сменя наименованието на длъжността. Нищо съществено не му е било поверено, нито е израстнал нанякъде, освен в БФРЛ. Което, всъщност, потвърждава донякъде тезата ти, че "качествата" му не са убягнали съвсем на инвеститора, каквото е привидно внушението.



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: gu50]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано12.09.18 20:06



Ако нямаше вода в басейните, надали щеше да има и рекорди по плуване!



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: partzalev]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано12.09.18 21:01



Жалко е ако така възприемате в КАА-то, обикновените радиолюбители.



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: gu50]  
Автор LZ9R (непознат)
Публикувано12.09.18 21:34



От известно време чета с голям интерес темите тук.
Без да имам претенции да съм Велик контестмен, позволи ми да не се съглася.
Не само че са го разбрали, но точно затова вдигат гигантски антени и
се стремят да изстискат и части от децибела от тях, за да чуят бай Джим
от Щатите, дето работи със 5 Вата и стайна антена.Щото и 10 Киловата
да надуеш в дипола, не чуваш ли, резултат няма.

73, Наско



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: LZ9R]  
Автор az de ()
Публикувано12.09.18 21:58



Аз от известно време избягвам да чета и да мисля също. И въпреки всичко стигам до извода че нищо от това няма значение и ягитата и киловатите в диполите кой както ги разбира са само частни случаи - други неща са далеч по-важни





Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е?нови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано12.09.18 22:15



Нищо не е по-важно от това, при подадени 6000 (шест хиляди) лога, ти да се опиташ да работиш с максимален брой от тях......дори и с този, който е направил 10-15 връзки и си е пуснал отчета. За да го хванеш на връзка си ТРЕБЕ нещо яко....и хора!



Тема Re: 11.09 - "Азис" от кои е? [re: LZ9R]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано12.09.18 23:44



А без такива като бай Джим от Щатите с 5 вата и стайна антена, гигантските антени са напълно безсмислени - това исках да кажа. В същото време и онези зад океана с огромните антени чакат да чуват повече български станции, ама с хамове клас 2, няма да ги огрее. Да не говорим, че на телеграфните контести шансовете им са направо нищожни и ще намаляват още повече с времето.

Редактирано от gu50 на 13.09.18 00:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.