Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 19.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Новият" сайт на БФРЛнови  
Автор MoTuKa ()
Публикувано02.05.18 10:43



Слагам линк тук към бъдещата версия на сайта на федерацията, преписан от форума там.



На банера има бедствия и аварии, лисици и HST.

Тъй като това се хоства на VPS, за да не се охарчат прекалено федерацията за SSL Certificate, е удачно да ползват например Letsencrypt, я с certbot, я с по друг начин. Вероятно админът им може да се справи и с нелеката задача да направи сикюър страницата и на форума.



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано02.05.18 11:04



А къде е "магазина" - предполагам, че това ще е основен въпрос в дискусята.



Темплейта е твърде постен за организация с подобни претенции, да не говорим, че мен поне силно ме озадачава надписа "Дизайн от Zymphonies" - някаква фирма, . Боже и това доживях - българска организация, при това уж на технически грамотни и компетентни хора, да опре до там. Но лошо няма - нещо ще се отчете на "общото събрание". Пък и нали сме мултикултурна нация, защо да не се обърнем и към необятните възможности на изтока?



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор az de (член)
Публикувано02.05.18 11:16



Без битак няма да мине. Сайта накратко да го преразкажа представлява някъв бегъл опит за уеб дизайн на ученици от пети клас - в час по ръчен труд.
Но ! Чучура гордо е заявил че това ще представлява новият сайт на беферето.

Редактирано от az de на 02.05.18 11:20.



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано02.05.18 11:25



Според мен това са авторите на темата за Drupal, използвана в случая, а не тези, които правят новия сайт (добронамерени lz hams).



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано02.05.18 11:51



И аз не знам, но седи нелепо да се рекламира такава странна фирма на главния сайт на федерацията. Тия неща се мислят, като се избира темплейт - има ли някакво задължение за такава реклама, няма ли. Но той темплейта е толкоз невзрачен, че спокойно можеше да се използва почти който и да е напълно свободен и безплатен без да е нужно БФРЛ да рекламира чрез линкове някакви странни фирми.

За добронамерените български хамове - честно, браво за ентусиазма, но очевидно добронамереност не е достатъчно. Понеже в БФРЛ няма нито един, който знае как се ръководи каквото и да е, то ще им подскажа. Обсъждат се, възможно най-публично в рамките на организацията им, предварителни критерии за съдържанието, вида и функционалността на сайта. Въпросните критерии, заедно с някакви рамкови срокове за изпълнение и проектобюджет се оформят като обществена поръчка, която се обявява за изпълнение и се поканват заинтересованите да заявят дали могат да покрият съответните изисквания и на каква цена. Спечелилия поръчката прави сайта и го поддържа съгласно критериите.

Ето така се прави пълнофункционален сайт за три месеца максимум. Има много предимства - сайта се прави от професионалисти, а добронамерените винаги могат да участват с пари. Разбира се ако има някакви свръх-добронамерени, те могат директно да участват в обществената поръчка, като в офертата предложат и да спонсорират БФРЛ със сума, развна по размер на оферираната цена - или да го направят без пари, казано по друг начин, но спазвайки приетите критерии за качество и срокове на изпълнение и носейки отговорност за действията си.

Така просто добронамереността на момчетата/момичетата, дори да е налична, ще бъде за пореден път пропиляна, а резултат ще е някакъв франкенщайнизъм, който ще е още по-необслужваем и непипаем и от сегашната карикатура. Просто не се правят така нещата на такова декларирано ниво - така е ОК да си го направи Чучура за неговото клубче или някаква малка група ентуасиасти да се представи в Интернет. Но при заявка за национално и международно представителство на голяма група от интелигентни хора - просто не е това начина.





Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано03.05.18 07:44



за <<Zymphonies>> ли говориш.
Както гледам писани са като дизайнери.Други реклами не виждам.



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано04.05.18 08:50



Да бе, това ми направи впечатление, ама то много се наблегна на този въпрос. Имах предвид, че по принцип на публични сайтове на обществени организации трябва да се внимава с линковете. Ако не за друго, за да има тежест някаква молба за спонсортсво например. Реално една обществена организация може да предложи да сложи някъде линк срещу подкрепа, не много повече. А ако сайтът вече е пълен с линкове към индийско-катарски фирмички, то поставянето на линк там няма да очарова силно потенциалните спонсори.

Предполагам, че просто са пропуснали да го махнат линка към създателя на темплейта, но си е недоглеждане. А не виждам какво е наложило след десет години чакане да се пуска някакво недоносче да е публично видимо от всички.

Иначе сайта има далеч по-сериозни проблеми и те са в съдържанението, не в автора на темплейта. То и съдържанието явно е съвсем условно, но все пак си личи липсата на организиран подход към това, което специалистите наричат "таксономия". На мен подходът към категориите, които ще бъдат представени на сайта ми се струва доста повърхностен, а акцентите - не много сполучливи. Например какъв EMCOM бълнуват пак?! Няма ЕМКОМ в БФРЛ, просто няма. Защо е нужно да се започва с лъжа и така ли ще продължат? Да се представя желаното за реално е шизофренично. Лисичари, обаче, имаме, но не ми харесват чак такива реверанси към Виктор, че на да има баш на най-видното място слайдер, при това пълен със снимки с анцузи. Поне една снимка на Стефан от курсовете да бяха сложили.

Иначе за темплейта си казах мнението - прекалено семпъл. И тук не е въпросът какво ми харесва на мен и какво не - аз харесвам семплите неща, а тук въпросът е какъв е "стандартът" в наши дни - т.е. има начини за представяне на информацията, които са общоприети и съответно недразнещи. Ако пък ще е семпъл, то тоя слайдер с анцузите седи като на свинче звънче - джуркането на разни картинки не кореспондира с изчистената статитка на останалата част. Но да речем, че така се харесва на спортистите.

Най-генералният въпрос беше много семпъл - федерацията е преобразувана в спортна, за да има пари, нали има пари по сметката? Защо просто не си платят за изработката на нормален пълнофункционален сайт и неговата поддръжка? Търсили ентусиасти? ОК, а защо не изчакаха някой ентусиаст да си подари апартамента, ами се пънат да събират пари за офис?! Защо ВОР1 взима заплата, а не изчакаха някой ентусиаст да отиде да върши съответната работа без пари. От всички тия неща в дългосрочен план сайта е най-евтиното, но далеч не най-лесното нещо, та според би бил добър избор за инвестиция, а не за самодейност, била тя и добронамерена.



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано04.05.18 19:12



Ако няма ЕМКОМ на бат Стефчо няма да му стига въздуха да се пъчи.Пуснаха го да влезе,сега няма измитане.На бас че тоя ще е следващия ВОР,4.ти в историческия списък.



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: QRX]  
Автор az de (член)
Публикувано04.05.18 21:07



И от нов сайт няма лошо и от ЕМКОМ - ама прави впечатление че всичко е без цел и посока - или пък целта е да покажем на тълпата че можем нещо да сделаме там.



Тема Re: "Новият" сайт на БФРЛнови [re: az de]  
Автор az de ()
Публикувано06.08.18 13:13



Като гледам за повече от четири месеца даже и нищо не е сделано. Май "новият" сайт на беферето ще си остане някаъкъв извънземен блян за масите - нещо като реформите в самото бефере.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.