Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 15.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кой налапа кинтите от ендуросат?нови  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано23.06.18 12:14



Как се получава, че частна компания взела 1.2 милиона евро от ЕК за разработка на нано сателит взима радиолюбителски инициал и качва сателитче с радиолюбителска позивна с европари? Кой от федерацията се налапа с кинти да уреди от IARU честоти за тоя сателит?
Мутрите откраднали тея 1.2 милиона евро са ясни. Всеки от тях има зад гърба си десетки милиони обществени поръчки. Но как се получи, че поредната им кражба минава със съдействието на БФРЛ ?
И защо е кражба - защото американските университети сглобяват същия наносателит с 5000 долара докато нашите обявиха 2 милиона евро от които 1.2 милиона евросубсидия.
Хората лапат здраво а вие тука се дърлите за 2 рипитъра и 70 000 лв в касата.



Тема Re: Кой налапа кинтите от ендуросат?нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано23.06.18 14:11



Радиолюбителският инициал за юридическо лице или репитър в България струва 0 (нула) лева - не виждам каква е връзката. Пише си го в Техническите изисквания и е нужно само заявление - няма никакви условия за придобиване на такъв от юридически лица, освен определянето на отговорник, притежаващ клас 1.

От управлението на БФРЛ с проекта е бил съпричастен един от най-честните хора, които някога са били в ръководството и - според колеги, които го познават, измежду които аз не съм за съжаление.

За 5к долара не можеш да изстреляш наносателит със сигурност - иначе щях да изстрелвам по един за всеки мой юбилей, за да полаская самолюбието си.



Това знам аз. Няма да е лошо да споделиш повече за информацията, която изнасяш - тези евросубсидии са публични и не е лошо да дадеш линк. Според мен нещо пак не си разбрал.

Ако от федерацията бяха налапали 1М евро, много отдавна да са си били шута и да не занимават всички с тях самите. Няма такива пари в радиолюбителските движения почти никъде по света, да не говорим в България. А иначе аз тук им намекнах, че парите, макар и не в такъв обем, не са в Министерството на спорта, а още по-малко по ченгеджийниците. Не, че очаквах да ме разберат.



Тема Re: Кой налапа кинтите от ендуросат?нови [re: Samolet 5]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано23.06.18 16:53



Американските университети са друга бира - към тях NASA има специално отношение.

Някак си е тъпо обаче да се обсъжда колко пари са взели за разработка на кубчето.

По-добре си сложете радиата на 437050 кHz и споделяйте информация и записи след като спътничето заработи.



Тема Re: Кой налапа кинтите от ендуросат?нови [re: LZ1FW]  
Автор az de ()
Публикувано23.06.18 20:02



Я глей - в психиатрията да нема нет ? Или някои хора са в домашен отпуск ? Би било странно да са ги изтървали предвид историята на тяхното заболяване и неговите рецидиви.
Ма колко точно да са ни дълги жиците за тая честота ? И как точно да слушаме - с левото ухо ли. С десното ли ? И най вече позволено ли ни е да слушаме ? Нещо в някоя екселска таблица трябва ли да нанасяме та Ширлиц да го анализира после или да прати до някъде питане ?
Много много въпроси по които статистиката все е безмълвна засега.

Редактирано от az de на 23.06.18 20:11.



Тема Re: Кой налапа кинтите от ендуросат?нови [re: Samolet 5]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано23.06.18 20:07



Що за глупости?

Между другото защо кубчето не е пуснато още, преди ден-два пускаха кубчета от МКС но нашето май не са го пуснали още иначе щяха да му назначат COSPAR идентификатор и да имаше TLE елементи да го следим.

EOF


Тема Re: Кой налапа кинтите от ендуросат?нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано23.06.18 20:16



Абе и аз съм се чудил - дали има някаква определена приблизителна орбита за всеки поотелно. Или просто има определени приблизителни орбити и там пускат поред както дойде?



Тема Re: Кой налапа кинтите от ендуросат?нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано23.06.18 20:18



Бе за тези малките кубчета ме съмнява но знам ли...

EOF


Тема Re: Кой налапа кинтите от ендуросат?нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано23.06.18 20:28



Е, то определена приблизителна орбита ще генерира извънредна бюрокрация, та от тази гледна точка ми се струва доста вероятно.



А сериозно - сигурно има някаква добре премислена стратегия за разпръскването на кубчетата, иначе да са ги изсипали още първия ден да не им се мотат. Или пък просто си имат по-важна работа в момента горе. Дано като го пуснат кубчето на сайта да разкажат с повече подробности как се е случило всичко.



Тема CW and AX.25 - 437050 kHzнови [re: az de]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано23.06.18 21:24



Спътникът ще предава на телеграф и пакет на 437050 kHz.
http://one.endurosat.com/bg/#!/instructions

А за психиатрията ти най-добре си знаеш.



Тема Re: CW and AX.25 - 437050 kHzнови [re: LZ1FW]  
Автор az de ()
Публикувано23.06.18 21:55



Знам че са настроили по една дълга жица и си предават рапорти за състоянието на психозите на Щирлиц през 15-20 минути. Но честотите на които работят няма да ги кажа щото сигурно ще наруша сумати ти закони пък и не знам въобще имат ли право да работят в ефир или първо трябва да се отправи балансирано питане.

Редактирано от az de на 23.06.18 21:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.