Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 11.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 19:23



НемА го Щирлиц.

Правеше проучвания, но искА да каже - има ли гнус? Има ли далавера? Има ли мишкуване?

Никой не иска да каже. Защо ли? Ако съм този, за когото ме мислят - защо не кажат дали не съм опитал по всички други възможни начини да защитя собственото си достойнство и правото си на глас?! Аз пиша доста специфично - защо, вместо да плашат гаргите, не излезнат те срещу каузата, която защитавам? Защок пускат хора със съмнителна мотивация?

Нали съм Мишка? Нали знаят кой съм. Защо кажат дали този "комплексар" и "малоумник" не е пробвал в личен контакт да обясни позицията си?

Аз знам защо - защото аз защитавам кауза, а те защитават собствените си кошмарни комплекси. Аз съм тук - разгадаха ме. Защо не пуснат моята кореспонденция? Дали защото пак съм "познал", както на батето за антената"?

Нека излезне един и да каже, че аз съм долен гнусен тип, който подмолно пише по форумите. Един! С всеки от тях съм контактувал - ако не са мишки да излезнат и да оповестят кореспонденцията. На никого лошо не съм желал! Нещо повече - всички, без изключение, които са ме питали кой съм директно, съм отговарял директно. Всички, без никакво изключение, са ми писали, че подкрепят тази радиолюбителка кауза.

Няма нито един до сега, който да твъри обратното. Alenadrow не е съвършен, но вярва в съвършени идеали, в които вярват всички. Няма лек срещу Alenadrow - ако не съм аз, друг ще е. На мен просто Господ ми е дал дарба да мога да пиша и търпение да я упражнявам в името на всички радиолюбители. Да свикват - така ще е.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано04.07.18 20:22



Борбата е безмилостно жестока.
Борбата както казват, е епична.
Аз паднах. Друг ще ме смени и...
толкоз.
Какво тук значи някаква си личност?!
Разстрел, и след разстрела – червеи.
Това е толкоз просто и логично.
Но в бурята ще бъда пак с вас,
радиолюбители мои, защото ви обичам!

Редактирано от partzalev на 04.07.18 20:41.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 21:04



Така красиво го е напивал един радиолюбител, да.

Павка,

Не е честно това, в което ме обвиняват. С името си съм опитал да обясня, че според мен всички ние сме равни. Обвиниха ме точно в обратното - че мишкувам. Не е вярно! Опитах всичко каквото ми беше по силите. Един не се изправи срещу мен да ми каже каква мишка съм. Един! Тръгнаха да ме обвиняват в това, което те правят.

Никога не е имало анонимни мишки тук. Винаги най-първо съм се обръщал за внимание към тези, които са били уж призвани за обединението на радиолюбителското движение. Винаги - и съм им казал какво ще се случи. Не само това, което зависи от мен, а какво по принцип ще се случи. Тия дето си насъскват олигофрените да кажат - опитал ли съм всичко възможно преди да пиша, при това аз започнах да пиша на място, където се очакваше никой да не чете.

Подигравките са излишни в случая - Вапцаров пише къде по-кратко от мен, при всичите му кусури - майстор на римата и краткото слово.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано04.07.18 22:26



Според теб...."всички ние сме равни.." Но, това не е така!
Просто си нямаш на представа колко сме различни......Кокво е хоби, какво е общество на хора с едно хоби, какво е общесво с тутурутка на колана или в колата, търсещо атернативна комуникация, какво е хардуерна намеса в съвременните трансийвъри, какво е да комуникираш на различни езици, какво е да се бориш за място в някое село, за издигане на HF антени, какво е да изкачваш баири с технка в раницата.....и т.н. ... и т.н....Толкова сме различни.....В многообразието ни е силата, защото зад всеки с инициал се крие кокретна личност......!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор seo ()
Публикувано04.07.18 22:28



аз се смятам за радиолюбител, защото обичам радиото. проблем?

какви са твоите критерии някой да се нарече радиолюбител? трябва да е лисичар? трябва да е направил поне 200 антени за последната половин година? трябва поне веднъж годишно да е първи в произволен контест? трябва да работи на къси вълни (щото има колеги, които твърдят че УКВистите не били истински радиолюбители)? трябва да работи само и единствено на телеграф? или да е двубуквен, защото явно ние трибуквените за нищо не ставаме, щом дори дефинициата за любимото ни хоби не можем да осъзнаем каква е?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 22:41



Бе мани го Щирлиц форумния Мунчо- неговата игра е само да се изфръцка кафявко някъде да се покрие и да се хили и гледа сеир после.
То поне да беше от тия дето ги подмятат тука чат-пат да се въртят интриги а тоя е тотално сам и изперкал - глей че заради неговите олигофрении никой не го ще и той все е тотално объркан защо. Влачи се все сам по баирите като улав - сигурно се мисли за некъв гениален щото гениите били самотни а не осъзнава че за състоянито му има медицинска диагноза. Тука ни прави на идиоти да назоваваме що сме радиолюбители (логично да ни доближи до нивото си та да не се чувства сам) ама той самия не може да назове и двама поне радиолюбителя които да са му съмишленици да не казвам приятели щото такива няма въобще.
Мого е зле горкия и на по-зле върви та не си струва да го коментираме - далеч по добре е да се забавляваме на мунчовизмите му.

Редактирано от az de на 05.07.18 00:19.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано05.07.18 01:04



Кефя му се на Щирлиц, защото успява с няколко думички, или както вие казвате.......да се изфръцка кафявко някъде.....да предизвика ураган от ваши думички....!
Просто той ви е необходим, за да изплувате.......!
Уважавайте го....!
Всякя муха-лайнярка си търси кафявичкото....!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано05.07.18 01:24



Ние си го цениме - такъв уникат не може и на четвърти километър да срещнеш. Само в музея земята и хората имат нещо подобно но то е препарирано и далеч не толкова смешно когато е в стъкленица.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано05.07.18 01:43



Това е втората изключително точна дефиниция за явлението което визираш.Дори си мисля,че навремето, като е бил дете са му окачвали една две пържоли на врата, да си играят кучетата с него, защото другите деца не са искали!
Няма смисъл... наистина!





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано05.07.18 07:38



Не равни бе Павка - равноправни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.