Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 08.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Alenadrow ВЕЧЕ е бил разкрит!нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано21.06.18 23:24



Хахахахахаха стига де това е старо като света

това дори и батко го е чел.
Абе къде е батко ?
Наистина ли държиш някой от УСеРе-то да те потърси ?
Мислех че спазваш някаква хигиена на контактите
Без майтап къде е батко ?



Тема Re: Alenadrow ВЕЧЕ е бил разкрит!нови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.06.18 00:17



Аз го видях днес, след като ми го показаха - не ме бива много в хакерството явно.

УС не държа да ме търси въобще - ако ме разкрият публично зорлем ще ме направят известен с това, че пишейки под псевдоним не съм лъгал. В противовес на тезата им, че пишещите под псевдоним са някакви гнусни мишоци.



Но все пак, ако човек наистина търси, то най-простият вариант е да попита. Или не? Все пак разликата между "анонимен" и "пишещ под псевдоним" е технически проста - този с псевдонима има някакъв контакт. Най-нормалното е при всякакви съмнения в неговата почтеност да бъде контактуван с простия въпрос: "Кой си ти?". Както казах неведнъж - бих им отговорил на този въпрос недвусмислено, като разсея всякакви съмнения, че съм евентуален обирджия на каси. Интересното е, че използват всякакви не-GDPR методи, вместо най-простия и стар като света -"попитай и ще ти отговорят". Може би питането е твърде неконспиративно и да не губят авторитет? Кой ги знае.

Като споменах GDPR - не знам къде е Агента. Подготвил съм за него една молба за правна консултация около доклада, ама нямам време да я формулирам. До неделя, казват, ще е хладно - може би другата седмица ще се появи?



Тема За парите накратконови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.06.18 00:38



Поради получени основателни забележки, че пак съм прекалил леко с писането, ще се опитам да се корегирам и да изложа финансовата част от доклада в по-сбита форма. А именно:

Всеки 30 (тридесет) лева получени като членски внос от радиолюбител, член на спортен клуб към БФРЛ, се разпределят както следва (сумите, освен нулите, са закръглени и приблизителни за илюстрация):
1) Традиционно радиолюбителско изложение в Казанлък - 0лв.
2) Присъствено КВ състезание в Пловдив с подкрепата на Милара - 0лв.
3) Развитие на репитърната мрежа в Република България - 0лв.
4) Подкрепа за QSL бюро и плаки за LZ DX общо - 2лв.
5) Членски внос към IARU - 3лв.
6) Издръжка на офис на БФРЛ - 20лв.
7) Други (включително съдебни битки) - 5лв.

Тъй като жалката вноска от 30 лева не стига, то от касата на всеки 30 лева са додадени:
1) Заплати и разходки - 52лв.
2) Спортни състезания - 72лв.

Днес съм малко уморен, ако съм сбъркал някъде моля за корекция - аз лично трети път го преправям.

Редактирано от Alenadrow на 22.06.18 01:06.



Тема Re: За доклада, членството и паритенови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано22.06.18 00:55



Нищо,че е дълго.Важно да е вярно.

<<Присъствено Пловдив -
Приход стартови такси,спонсори- 5000 лева
Разходи присъствено Пловдив- 6700 лева>>

Кое как е,само те си знаят.Докато беше частно Миларско говореше се за печалба.Намеси се БФРето и тръгнаха минусите.
Май забравиха откъде точно идат кинтите и той по Кричимски им напомни с най дългия си пръст на точното място.Ха честито нищо че боли.

ARDF Приморско е следващия отчетен минус.

Или справката на Котев е непълна,или подигравката на Виктор е образцова.

Любопитно точно 4 минути презентация на 20+% годишен дефицит и ала-бализми от вида <<една година сме на плюс,друга на минус>>.
Как пък никой от тия 13 другари делегати не попита платен ли е тоз дефицит или само отчетен,откъде са взети парите,как и кога ще се възстановяват,коя част от новия бюджет представлява екшън план или рестрикции.Защо се е стигнало дотук,ако не е резултат на лошо управление и пр. другарски въпроси.Брат брат,ама сиренето е с пари казват овчарите по нашия край.
Сдружение в обществена полза.И всички делегати гласуват <<приема се>>.Как тъй един поне не се въздържа.И как за седмица от публикацията един поне не им зададе въпрос във форума.

Прогнозата ми е,че вместо да замазват гафа с обяснения ще заметат документа от сайта.Чисто по нашенски.





Тема Re: За доклада, членството и паритенови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.06.18 08:01



И ти си се объркал от тяхното. Що се отнася до присъственото в Пловдив, то сметката е следната. Разходите са 6700.61. От участници и спонсори 5005.00. Отделно в графата "приходи от спонсори" са записани 1642.70. Остават едни петдесетина лева, които вярвам, че са платени лично от зам. председателя и са записани пак в графата "приходи от спонсори".

Т.е. всичко в Пловдив си е пито-платено от участниците, организатори и спонсорите.

Що се отнася до дефицита - на мен ми е все тая как ARDF-а си финансират дефицитите, какви заплати си плащат и къде се разхождат. Но все пак БФРЛ и ARDF не са едно и също нещо. Но най-смущаваща е наглостта, с която се заявява, че за да има достатъчно за ARDF, заплатки и командировки, то трябвало да се събира членски вност от три пъти повече радиолюбители. А същевременно същия този доклад се хвали на всяко възможно място как БФРЛ не е похарчила пари за това или онова - реално как не е похарчила пари за практически нищо, свързано с радиолюбителството.

Този Котев не го познавам - в "етичната" група във фейса се опита да вземе подигравателно-отрицателно отношение, но към момента му признавам, че е единствения, който коментира съдържанието на писмото, а не пощенската кутия, скромната ми личност, GDPR и прочее несвързани неща. Така че му дължа и аз известна градивна критика - отчетите са му маллко по-сложни, отколкото би било добре за да са разбираеми. Ако е добронамерен, то добре би било наистина всяка година да прави една таблица, в която да се казва - "от X лева членски внос, по категории се разпределя както следва: за спорт толкоз, за офис толкоз, за репитри толкоз" и т.н. Дал съм пример по-долу. Аз всъщност вярвам, че е добронамерен - предполагам просто не му е хрумвало, че някой ще ги чете "тия формалности".





Тема Re: За доклада, членството и паритенови [re: Alenadrow]  
Автор Skpter (непознат )
Публикувано22.06.18 08:17



Не бъркайте Котев (отг. по финансите) с Котаров (отг. по IT/PR). Във фейса подигравателните изцепки са на Котаров.



Тема Re: За доклада, членството и паритенови [re: Skpter]  
Автор az de ()
Публикувано22.06.18 10:10



Интересно от изложението от доклада че не само клубовете но и (всичките?) техни членове трябвало да плащат членски внос на бефере-то спред мъдрата мисъл на ус-то. Що бе ? Значи ако аз искам да стана член на lz1kXX например и той е член на федерацията - автоматично ставам и нейн член и плащам две вноски без даже да съм го желал. Евала - е това е демокрация.



Тема Re: За доклада, членството и паритенови [re: Skpter]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.06.18 10:26



Съжалявам, объркал съм се. И се извинявам. Така или иначе аз лоша дума не казах. Напротив - отчетът е достатъчно професионално направен. Просто според мен освен него, трабва да има и една хептен проста табличка, от която да става ясно лев по лев къде отиват парите от всеки членски внос. Така е прегледно, просто и в голяма степен спестява спекулации и внушения. Нядявам не заради това не се прави толкоз години, а просто не е хрумнало никому.





Тема Re: Alenadrow ВЕЧЕ е бил разкрит!нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано22.06.18 10:32



Ама ти вече си призна че си ционист-илюминат който иска да превземе национално-отговорната федерация :)

EOF


Тема Re: За доклада, членството и паритенови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано22.06.18 11:38



Счетоводната част на доклада си е много добре. Доколкото разбирам за пръв става и публичен - за което май всички тук имат (не) малък принос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.