Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 13.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Първи опит за проект за отворено писмонови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано11.06.18 13:30



То де факто и де юре спортистите си имат федерация, БФРЛ е спортна федерация. Да му мислят другите.



Тема Re: Първи опит за проект за отворено писмонови [re: gu50]  
Автор az de ()
Публикувано11.06.18 18:45



@Aleandrow - това е добро начало и най-вече признак че някой иска да направи нещо реално по тези проблеми.
Ще изчакам за коментарите още ден два и ще се пробвам да се включа с редакция ако е необходима. Засега единственото което ми се ще е в писмото да бъдат засегнати вътре представянето на радиолюбителите с техен глас в IARU и пред институциите.



Тема Re: Първи опит за проект за отворено писмонови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано11.06.18 19:06



Де юре имат, но дефакто нямат - това е смисъла на отвореното писмо. Самото название - Българска Федерация на Радиолюбителите - изключва възможността една група, в случая спортисти, да се налага над друга група - например "ловци".

Писмото няма за цел да решава такива проблеми, а само да покаже кой точно - с име и иницал - българси радиолюбител се чувства равноправен с всички останали. Който не иска да го подпише - негово право! Който иска да го подпише, тогава всеки ще е свободен да му обяси как той е безгласен прошляк. Толкоз е просто. Аз няма да съдя нито подписалите, нито неподписалите - защото считам, че те са равни с мен по правва и не съм аз този, който ще им обяснява дали да се чувстват равни или не. Ако никой не подпише подписката, значи аз съм глупав балък, а Чучура е велик играч. Може и така да е - аз ще винаги ще се подписвам, че всички мои колеги трябва да имат същите елементарни права, за каквито претендирам аз. Ако друг мисли друго - негова воля.



Тема каквото и да си говорим, става дума за паринови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано11.06.18 19:31



Към момента лицензираните радиолюбители са около 6184 човека. Ако всечи от тях даде по 30 лева за членски внос ще се събере сумата от 185520 лева. Това е сериозна сума, която може би би позволила на БФРЛ да се издържа изцяло от членски внос.

Нека проверим дали това е реално, като всеки от присъстващите сподели дали е склонен да плати 30 или повече лева за удоволствието да бъде пълноправен член в БФРЛ. Сложете ударението на "или повече лева" - 30 лева вероятно ще са малко дори и при този брой членове. Все пак ще искате всичко да е качествено, нали?



Тема Re: каквото и да си говорим, става дума за паринови [re: LZ1FW]  
Автор az de ()
Публикувано11.06.18 19:42



Бате айде спри само да разводняваш темите с твоите измислени статистики и се заеми конструктивнно. Ако не - недей да пречиш поне.



Тема Re: каквото и да си говорим, става дума за паринови [re: az de]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано11.06.18 20:05



Защо така? Това не е някакво балансирано питане, направо попадение в десятката. Аз ще отговоря точно - не повече от удвоената сума на таксата към IARU + сумата за QSL кореспонденцията на килограм - отделно за получена и изпратена (ако още QSL бюрото е под крилото на БФРЛ)



Тема Re: каквото и да си говорим, става дума за паринови [re: az de]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано11.06.18 20:11



Няма да стане. На този свят най мразя лъжците и лицемерите. Не може да искате права и глас за всички и същевременно да пречите някому да си изкаже мнението.

Темата ви е скапана от самото начало. Отричате старото - няма лошо. Не искате стари ламби да ви се бъркат - пак няма лошо. Ами направете си частен затворен форум и си обсъждайте там нещата само избраните. Тук ще търпите мненията на всички.

Пак питам - как смятате да се захранва с пари радиолюбителската организация в която всички радиолюбители ще имат безусловно право за членство и ще имат равен с всичките си колеги глас.

Нещо май с фалш старт почвате - още не сте направили нищо, а вече се опитвате да затваряте усти. Ми то и сега си имаме цензура в форума на БФРЛ. Що трябва да се пънете да правите нещо ново, като то май ще излезе същото като старото.

Ти де, я обясни да разберат всички колко си умен.



Тема Re: каквото и да си говорим, става дума за паринови [re: az de]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано11.06.18 20:12



Eвала Щирлиц, кажи в кой университет учи социологията!? ха-ха-ха-ха! Ти питал ли си навремето Здравка, Бог да я прости колко лицензирани радиолюбители плащат членски внос? Как човек да не ти каже смешник, любителю социолог? То изобщо имали нормална практика в която да не си любител.За радиото знаем, любител си му, за радиационните измервания също знаем, за правото в областта на комуникациите си направо "ДО ЦЕНТ", сега разбрахме, че и в "ЕМПИРИЧНОТО СОЦИОЛОГИЧЕСКО ПРОУЧВАНЕ" си направо член-кореспондент!Покойният проф.Живко Ошавков ряпа да яде.

Би ли ни казал следващата област, за да сме подготвени, да не падаме от стола ?
А бе този, ти сериозно ли 6184, да плащат... ха-ха-ха! Направо уби доктора си от "св.Иван Рилски", за кво човекът цяла зима е работил?

Редактирано от NinoS на 11.06.18 20:13.



Тема Re: каквото и да си говорим, става дума за паринови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано11.06.18 20:14



Не бих се съгласил изцяло с теб. Има хора, за които 30 лева са огромна сума. За мен са стотинки и бих дал с удоволствие десет пъти по толкова. Има хора, които биха дали с удоволствие и много повече от това.

Но това, с което най-много не съм съгласен е, че една организация трябва да се издържа само от членския си внос или от дотации - ако беше така, партиите щяха да са бедняци в голямата си цялост. Дори 1000 радиолюбители са сериозен таргет за всяка компания, която се занимава с комуникации. Но не са само комуникациите. Няма организация, която да се издържа от членския си внос - той най-често покрива присъщи и неизбежни разходи.

Там е и "хватката" с изборите - излиза някой с програма, друг излиза с друга, трети - с трета. И хората решавата кой как може да финансира. Кой знае - може пък някой милионер да се появи и да опрости членския внос на всики за две-три години? Не е изключено.

За мен, обаче, няма пари, които да променят убеждението ми, не - даже вярата ми, че аз, ти и всеки друг радиолюбител сме с равни права. Ти не си ми симпатичен, но дори не ми е хрумвало да си помисля, че ще е по-добре за който и да е, ако ти си лишен от права.

Пак много писах, а Волтер го е казал кратко - "Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш". Въобще не е въпросът до пари - ако хиляда човека, които са похарчили по две-три средни заплати средно, в най-песимистичния вариант, не могат да издържат организацията си, то значи, че не са дорасли да са сдружени. Но ние въобще не сме в тази хипотеза! Никой не ни е питал - не и мен. Разбира се, че ще се намерят идеи и хора, които да намерят формулата. Радиолюбителите не са идиоти! Не са и прошляци! Готини сме.





Тема Re: каквото и да си говорим, става дума за паринови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано11.06.18 20:16



Бат Сашо - от всички стари ламБи тук аз съм най-младата. А не съм първа младост. Вервай ми и дай да се концентрираме на другото, ако имаш нерви - за момент поне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.