Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 12.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.06.18 22:16



Ами те стъпките даже няма и какво за момента да ги обсъждаме. Автоголаджиите от "УС на БФРЛ" си вкараха зверски автогол с това изтегляне на "общото събрание" една седмица преди Казанлък. По този начини си организираха такова "спокойствие", че този въпрос няма как да не бъде засегнат, поне в няколко изречения, във всеки разговор в Казанлък. Няма да е от трибуната, но мнения ще се обменят и хората ще са много по-ядосани този път, защото игнорирането вече демонстративно и арогантно минава всякакви граници.

Така че според мен след Казанлък всеки ще е наясно със себе си, а и с приятелите и познатите си, под какво би се подписал. Според мен няма да е трудно да се изготви нещо като отворено писмо, в което да се постави въпросът на масата и да се даде разумно кратък срок на "УС на БФРЛ" да се съобрази с исканията и всичко да се реши по най-лекия възможен начин - чрез разумен и реалистичен план за приемане на нов устав и последващи избори. Това ще е най-добре за всички и аз, може би пак наивно, мисля че това ще ги отрезви доста, особено ако отвореното писмо събере достатъчно подписи, а най-вече ако подписите си дадат и мнозинството от плащащите "членски внос" в момента.

Единствено при разговорите, макар и неформално, трябва някак да се реши какво всички ние, които ще се подпишем, бихме приели за успех. Дали просто повече подписи, от плащащите членски внос? Или фиксирано число? 500? 1000? Ясно е, че колкото повече, толкова по-трудно и повече време ще отнеме, но пък и повече ще тежи. Но и да не се проточи толкоз, че да се загуби енергията.

Това първо писмо, като призив към разум, разбира се няма нужда да е по някакви формални правила - инициал и подпис е предостатъчно. Въпросът е тези от "УС на БФРЛ" да разберат, че връщане няма да има и ако се наложи, тогава вече ще последва и второ отворено писмо, този път не до БФРЛ, а до всички възможни институции и партньорски организации.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.06.18 22:44



Понеже идеите са ясни аз пръв ще се подпиша. Без инициал естествено щото нямам. Но според мен организирането на неколкократни подписки етапно ще натовари хората. Мен не. Но не е ли по - добре една с ясна формулировка и всички детайли на подписващите се която да се ползва навсякъде. Фейса би могъл също да работи ако се ползва разумно. На КААто сайтовете също. На лелята от KDP бюлетина и той някак. Подозирам че даже оня умрял форум на беферето също ще бачка ама ще го уморят много бързо усрщайки тенденциите. Бе всеки е добре дошъл и всичко. Очевидно е че такива дето са топлили столовете сумати години няма как да напуснат гнездата за 1 ден - та всичко леко и последователно.

Поне УС-ето няма повод да се оплаче че не знае какво им се подготвя и някой действа подмолно - ето организираме се мишоците въпреки различията си да ги изритаме в името на ясно дефинирана цел и е въпрос на време и желание да го направим. Пък после ще се гледа кой си е хвърлял каскета по-нависоко или бил чел бюлетина по-силно ако това въобще има значение в организация с някакъкво реално право на глас.
Та да преценим как и какво. Нищо трудно няма - може да пием различни питиета но оказва се че посоката е една и съща засега.

Редактирано от az de на 10.06.18 23:17.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано10.06.18 23:16



Аз вече три гонини съм член на тази организация:
http://eurao.org
и се кефя, защото има алтернатива на закостенялото IARU.....!



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано10.06.18 23:20



#Парцалев пак живееш в собствена утопия. Лошо няма ама ИАРУ е признато за представител в Ай-Ти-У. Дай да сме реалисти.

Редактирано от az de на 10.06.18 23:21.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: gat3way]  
Автор az de ()
Публикувано10.06.18 23:25



То тука е разковничето - аз имам слушателски нищо че не го помня. Но какво от това. Все тая кой какъв има или няма - важното е че все сме радиолюбители с някакви права и задължения.Всички можем да си помагаме но важното е да не си вредим.

Редактирано от az de на 10.06.18 23:53.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано11.06.18 00:00



Така е браточка, аз за тази утопия си плащам EU10/год. и се кефя, че съм част от нещо друго......!



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано11.06.18 00:04



Бате #Парцалев аз 10 еврака поне ги пръскам по заведения всеки ден ама това не ми помага срещу чувството че не съм си окосил градинката като се прибера. Ние нашата кога ще я оправим ?



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано11.06.18 00:24



Ами и за градинката трябват на ден 10 EUR бре....дай ги!
Ние все пак вече сме в ЕС....нека оставим IARU-то на Хамериканците!



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано11.06.18 00:49



Аз не съм много по фейса, в смисъл имам акаунт там, но не го ползвам. Бе ще видим по старите канали за комуникация.

Лошото е че вече не работя на 5 минути от работилницата дето си твори нещата, а баш на другия край на София :( Амаааа е какво да се направи.

Чудя се дали е замесен в кубчето ендуросат, че той нали има стаж в тези области....а като гледам БФРЛ доста кредит са получили, пък онези чичаци от видеото като гледам им е последна грижа такива либерастки изпълнения за младежта, нали няма отношение към финансовите приходи.

EOF


Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано11.06.18 07:29



Не могат да спрат отвореното писмо дори в "ония форум". Така или иначе писмото няма да съдържа и една странична, неясна, обидна или двусмислена дума, нито намеци, нито разсъждения. Просто чисто и ясно желанието на тези, които са го подписали, БФРЛ да бъде превърната в национална организация на всички желаещи радиолюбители, където те да са равноправно представени и където всеки от тях да има неотменимо право на членство, както и да избира и да избира и да бъде избиран.

Няма как да цензорират публикация за такова отворено писмо и призив за подписването му. Дори тук, в този форум, преди години когато предстоеше да бъде избран Виктор за председател за пръв път, той самия е писал, че ще защитава това право на радиолюбителите - публикациите си му седят. На негово място аз самия бих подписал подобно отворено писмо - не само, защото самият той е писал, че иска това и постовете му поне тук си седят, а и защото това ще осигури един нормален преход, добре премерен, измислен така, че никой да не е ощетен и всички радиолюбители да получат възможността да имат справедливо представителство.

Реално "УС на БФРЛ" няма да имат полезен ход, тъй като ако не подпишат писмото, то открито ще декларират, че колегите им са "втора категория" и съответно ще налеят масло в огъня. Ако дори двама-трима от членовете на федерацията го подпишат, то ще паднат и последните страхове на някои колеги, които също биха се включили.

А и на практика те наистина не губят почти нищо, защото ще има един преходен период в който всички ще са заети в спорове по новия устав, а те спокойно ще могат да си подредят нещата и да се разпоредят с всичко, което считат за тяхно, без да се страхуват, че някой нещо ще им отнеме. Така или иначе Казанлък е един от символите, предполагам, че ще е най-подходящо такъв процес да завърши догодина на сбирката в Казанлък.

Т.е. ще има една година за дебати и обсъждане, а "УС на БФРЛ" ще имат една година да подготвят един нормален преход, според желанието на голяма част от радиолюбителите, ако такова желание бъде заявено и подписано.

А аз нямам против всеки да си подхвърля каскетите и да отвори чучурите след това. Ние анонимните мишоци сме обречени на забрава така или иначе - още един стимул и бивши и настоящи да се стегнат и да ни задраскат, па макар и с такъв добър за всички ход.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.